Jump to content

Önerdiğiniz Multiboot

Share

Recommended Posts

Bazı eski makinelerde ventoyun açmadığı oluyor. Bende bazı yeni makinelerdede sıkıntı çıkardığı oldu. Ben iki USB taşıyorum. Birinde köylü üstadın yaptığı ventoy var. Diğerinde yine köylü üstadın yaptığı Windows 10 pe olan var. Winpe olanlar genelde her makinede açıyor. 

• Like 1

crasadure, 14 dakika önce yazdı:

Ventoy u text mode da çalıştırıp deneyin

Aşağıdaki ventoy makalesinde yaşanan sorun ve çözüm yolu belirtilmiş

Please register to see this content.

Teşekkürler üstad aioboot sizce daha mi kullanışlı daha önce kullanmıştım güzeldi 

lord_figo18, 15 saat önce yazdı:

Teşekkürler üstad aioboot sizce daha mi kullanışlı daha önce kullanmıştım güzeldi 

Aioboot artık güncellenmiyor,25.10.2020 tarihli 0.9.9.19 versiyondan sonra yeni versiyon gelmedi.

Bencede Ventoy'a devam et,arkadaşlarında dediği gibi çok nadirde olsa bazen sıkıntı çıkartabiliyor.

Fakat bence multiboot piyasasının lideri :) 

• Like 1

lord_figo18, 2 dakika önce yazdı:

En mantıklısı 2 tane flash bellek hazırlamak uefi ve legacy

iş görür diye tahmin ediyorum 

Ventoy hem UEFI hemde LEGACY kurulum desteklemektedir. 2 ayrı bellek hazırlamanın mantığı yok. Patchlenmiş ventoy tavsiye ederim :) 

• Like 2

Emre028, Bir saat önce yazdı:

Ventoy hem UEFI hemde LEGACY kurulum desteklemektedir. 2 ayrı bellek hazırlamanın mantığı yok. Patchlenmiş ventoy tavsiye ederim :) 

Köylü üstadın çalışmasını kullanıyordum Asus marka bir laptoba uefi kuruyor legacy de donma yapıyor kuruluma geçmiyor tek sorunum bu 

Bu konudaki pe sistem çok güzel ve kullanışlı. Ben burdaki ağ destekli olanı  ultra İSO ile fat32 olarak yazdırıyorum. Sonra minitool ile USB’yi ikiye bölüm diğer ntfs kısmada Windows ve diğer dosyalarımı ekliyorum. Eski dual core PC’de bile çok hızlı boot ediyor. Şuana kadar açmadığı pc yok bende. Hem eski hem yenide çalışıyor. Bunun win11 pe v3 olanı var onda içerik çok zengin oda eski PC’de bile hızlı boot ediyor. Ben onda belkide benden kaynaklıdır isokur ve winkur ile Windows kurulumlarda hata ile karşılaştım. Hatta ordaki programların olduğu minstallmıdır nedir bu win 10 pe sisteme eklenirse çok güzel olur. Köylü üstad yine herzamanki gibi güzel bir proje daha yapmış. Eline koluna sağlık 

• Thanks 1

Emre028, 9 saat önce yazdı:

Hocam bunu açarmısın biraz ventoy denedim ama uefi legacy aynı anda kullanıldığını görmemiştim ben 

• Like 1

ismlcyrl, 2 saat önce yazdı:

Hocam bunu açarmısın biraz ventoy denedim ama uefi legacy aynı anda kullanıldığını görmemiştim ben 

Bu postta LEGACY, EFI32, EFI64'ün sorunsuz çalıştığını görebilirsin. Tek yapman gereken indirip gerekli kurulum işlemini tamamlaman, oluşan Ventoy adlı bölümü NTFS olarak biçimlendirip (ExFAT'ta kalabillir, tercih meselesi) kullanıma başlayabilirsin..

• Thanks 1

mustafakarasan, 12 saat önce yazdı:

Bu konudaki pe sistem çok güzel ve kullanışlı. Ben burdaki ağ destekli olanı  ultra İSO ile fat32 olarak yazdırıyorum. Sonra minitool ile USB’yi ikiye bölüm diğer ntfs kısmada Windows ve diğer dosyalarımı ekliyorum. Eski dual core PC’de bile çok hızlı boot ediyor. Şuana kadar açmadığı pc yok bende. Hem eski hem yenide çalışıyor. Bunun win11 pe v3 olanı var onda içerik çok zengin oda eski PC’de bile hızlı boot ediyor. Ben onda belkide benden kaynaklıdır isokur ve winkur ile Windows kurulumlarda hata ile karşılaştım. Hatta ordaki programların olduğu minstallmıdır nedir bu win 10 pe sisteme eklenirse çok güzel olur. Köylü üstad yine herzamanki gibi güzel bir proje daha yapmış. Eline koluna sağlık 

hem bios hem de uefi'de kullanabiliyormusun hocam?

bir de kurulum aşamasında "bir bölüm oluşturulamadı" sıkıntısına kesin çözüm olan wintohdd hangisinde var?

Edited by recsin

konunun ilk sayfasında yazıyor zaten açıklamada.  

açıklama :

Windows10PE_X86_X64

Windows 10 19041.1081 sürümü kullanılmıştır özellikle belirtmek istiyorum ağ desteği yoktur sadece windows kurulumları için dizayn edilmiştir 512mb ram gereksinimi vardır çabuk açılması açısından çok şişirmedim özelliklerine gelecek olursak windows kurulum yöntemlerinden isokur wimkur dism WinNTSetup4 programları eklidir iso kur ve wimkurla x86 x64 legacy ve uefi tüm isoları ve wimleri kurabilirsiniz pe 64 bittir fakat 32 bit exeleride sorunsuz çalıştırabilirsiniz ekran görüntülerinde eklenen tüm program gözükmektedir

Edited by mustafakarasan
  • Like 1

mustafakarasan, 14.04.2022 - 23:30 yazdı:

hocam ultraiso ile hep fat formatında yazıyor nasıl fat32 olarak usb'ye atıyorsun?