Jump to content

Pc Deki Ilk Oyununuz Hangisi Olmustu:)

quadcore
 Share

Recommended Posts

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hatırlamaya başladım da.. windows üzerinde ilk oyunum mayın tarlasıydı sanırım.. ilk internet oyunumsa gene o yıllarda 145ten bağlandığımız internetten,, showgames vardı,, en güzel oyunlar ordaydı.. tomb raider da ilk oynadığım olabilir,, driver da olabilir.. tam olarak hatırlayamıyorum,, 13 sene öncesinden bahsediyoruz :) ..

Mert dostum bu arada senin net işi noldu daha halen kapanmadımı :)

Unutmamışsın  .. Ay sonu kapanıyor,, bir de öyle bir saçmalık var bu ay başladığı için ayın sonuna kadar kalan borç yüzünden kapatmıyorlar... 2 hafta sonra sanal mekândan elimi ayağımı çekiyorum :)

daha öncesinde başka oyunlarda oynamıştım ama bence bilgisayar oyunları ile ciddi olarak starcraft ve red alert ile başladım.. halada starcraft oynarım arada bir

StarCraft a kimse laf söyleyemez,, geçen gün evde kuzenlerle 4lü yaptık gene :)

İlk oyunum supaplex adlı oyundu. Artık canım kanım gibi olmuştu. Rüyalarıma bile giriyordu. O zamanlar 70 civarı levelde pes etmiştim. 90 ların sonuna doğru oyunu bitirebilmiştim. En son iki sene önce tekrar başlayıp bitirdim. Ama inanın internette araştırın isterseniz bu oyunu bitiremeyen milyonlarca insan var gerçekten o döneme göre yapılmış en kaliteli oyunlardandı... Benim de bitirmem birkaç seneyi bulmuştu :) İkinciye oynadığımda tur geçişlerini hatırlasam da 4-5 aya anca bitirebilmiştim. El çabukluğunun yanında zakanın da inanılmaz rol oynadığı bağımlılık yapan bir oyun.

Tavsiye ederim. Zeka geliştirir...

supaplex.gif

windows 3.1 daha yeni yeni yaygınlaşırken ms-dos kullanırdık, wolfied, aladdin, prince of persia ile geçerdi zamanlarımız ah ah ne günlerdi be...

windows u açmak için "win" komutunu yazdığım o günler daha dün gibi...

windows95 ile birlikte oynadığım ilk oyun sonic ti...

Aynen öyle yıl 1994 idi windows 3.1 ne formattı ama :) kaç tane disketteydi 8 miydi 10 muydu format atarken rahmetli babam "ne yapıyon oğlum sen disketin birini takıyorsun birini çıkarıyorsun derdi.." :) Heygidi günler hey..