Jump to content

Linux'a Yeni Başlıyorum Yardım Edermisiniz

ahmetolx
 Share

Recommended Posts

open suse ile başlıyorum regata os gerçekten diğerleriden pek bir farkı yok sadece arayüzlü ve basit bir sistem aynı zamanda kde ve windows 10 teması yaptım çok güzel oldu fakat ekran kartım mininglimi bilmiyorum oyunlarda kasıyor linux'a bu yüzden geçtim bootless yani şişeler uygulaması lutris ve wine hq bana öğretebilecek  birileri varmı ?

telegram'dan bana ulaşırsanız çok sevinirim @pluzman 

ragata osda mağzadan indirdiğim programları istediğim dizne nasıl indirebiliim appimage nasıl yapabilrim refind nasıl yükleyebilirim ve aynı zamanda flatpak appimage bana bunları tek tek gösterebilirmisiniz portable programlarımı nasıl çalıştırabilirim oyunları wine hq ile açıyor fakat oyun çözünürlük ayarları çok sorun yaratıyor wine hq ile açtığımda oyun kasıyor format sonrası neler yapılmalı bana detaylı anlatabilirmisiniz
image.png.6f2aed6f117b7c7ba843cfbcfacb5934.png

Edited by ahmetolx

Steam üzerinden oyunlarınızı oynayabilirsiniz isterseniz eğer. Linux steam desteği var. wine ve diğe emulatörler ile herşeyi çalıştırmak mümkün olmamakta. Appimage ve flatpak uygulamalarını tüm linuxlerde kurup kullanabilirsiniz bunun için ayrı bir şey yapmaya gerek yok. Linux'te oyun oynamak biraz çetrefilli olabilmekte windows 'a nazaran.

• Like 1

chataluck, 8 saat önce yazdı:

Bu nasıl distro windows gibi

Linux Kde masaüstleri ilk bakışta windows'u çağrıştırabilmekte benzerlilik bakımından. Ancak distro olarak windows 10/11 gibi olsun isteniyorsa eğer LinuxFX dağıtımı var %90 windows gibi kullanım sağlamakta alt kısma forum içerisindeki konu linkini ekledim inceleyebilirsiniz.

Windows benzeri, linux dağıtımı: Buradan

forjest, 06.09.2022 - 18:01 yazdı:

Linux Kde masaüstleri ilk bakışta windows'u çağrıştırabilmekte benzerlilik bakımından. Ancak distro olarak windows 10/11 gibi olsun isteniyorsa eğer LinuxFX dağıtımı var %90 windows gibi kullanım sağlamakta alt kısma forum içerisindeki konu linkini ekledim inceleyebilirsiniz.

Windows benzeri, linux dağıtımı: Buradan

KDE 3.5 da kalabilseydi keşke :)

• Like 1