Jump to content

Sınırlı Bağlantı Veya Bağlantı Yok Hatası

Makifo

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar benim sorunum epox ep-8rda+ anakartım var.Bilgisayarım iki tane ethernet görmekte.1394 ethernet bağdaştırıcı ve NVIDIA nForce2 ethernet controller bağdaştırıcısı.Ağ kablosunu taktığımda hızı nvidia görmekte fakat sınırlı bağlantı veya bağlantı yok diyor.Uzak masaüstünden izin var ve bağdaştırıcıların sürücüleri yüklü aygıt yöneticisinde sorun görünmüyor.Kendim sabit bir ip belirledim.192.168.0.15 verdim.Bağlandı diyor internete girmiyor ve ağ bağlantılarında nvidia nForce2 ethernet controller bağdaştırıcısı üstünde kilit simgesi yer alıyor gelen - giden hız 0 olarak görünüyor.Şimdiden teşekkür ederim.

sen modemı kapat ac bence once... bende de cok oldu... yapınca düzeldi... ama muhtemelen yapmısındır... olmadıysa güvenli modda baslatıp tamamen kaldır... windowsun içindeki driver dosyalarınada kaldır yenıden baslat otomatık tanımaya kalkarsa izin verme sen yol gostererek bastan tanıt... dahada olmazsa üretecek arkadaslar vardır çözüm... tabii bende... patron gormeden ancak bu kadarını yazabildim :good:

slm arkadasım aynı sorunla bende bır musterımde karsılastım ve sorun modemınde modem saglam gorunuyor dısardan ama degıl ıste baska bır modemle dene ve ınternete gıreceksın ben musterıme sıfır modem taktım ve nette gıremıyordum kafayı yedım hıc supenlemıyordumde modemden cunku sıfır dıye ama enson baktım kı sorun modemde eger kı yardımcı olabılmısımdır sana kardesım...

Önce mevcut sürücüyü kaldır pc yi AWC vb artık ne kullanıyorsan bir pro ile reg vs temizliği iyice yap yeniden başlat ondan sonra sürücüyü tekrar yükle ve ağa ilk defa bağlanıyorken yapılan şifre vs ni ister o ayarlarıda yap sorun çözülecektir bide modem ayarlarına bak mac koruması açıksa ya mac numarasını ekle tanıt yada devre dışı bırak

dun bir dershaneye access point takmaya qiddim. oradada kablosuzda böyle sıkıntı veriyordu. bilgisayardan kaynaklanan bir sebebten olduğunu göz önünde bulundurup pcyi 1 ay geri yükleme yaptım düzeldi. sende bunu dene ama olmaz ise bas formatı. virüs olma ihtimali yüksek. C: d: e: F: temizle.

bir bilsen kaç kere denedim kardeş almıyor almıyor ip yi format attım makinaya yeniden bilgilerimi girdim olmuyor internet ışığı yanmıyor modem tp-link zaten herkez bezmil bu modemden kurulumu berbat

arkadaşlar sorunu çözdüm sizinlede paylaşmak istiyorum sorun anakartta bulunan ethernet portundaymış meğer harici olarak PCI slotunda bir ethernet taktım sorun yok oldu tüm arkadaşlarıma ilgilendiği için teşekkür ederim.

Arkadaşım sen 192.168.1.1 stratejisini kullandın mı?

1.Eğer kullandıysan yada kullanmadıysan en az 2 kez bu işlemi yap.

2.Çerezleri vb. temizle. (CCleaner ile... )

3.O da olmadı sabır derim kardeş. Bendede aynısı oldu illaki geliyor bir süre sonra...

Bu kadar :D:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...