Jump to content

Windows 11 Için Tpm Ve Defender Iptal

Share

Recommended Posts

merhaba . windows 11 için hem tpm gibi gereksinimleri atlatmak hemde windows defender altyapısını devre dışı bırakmak için bir autounatted.xml hazırlıyorum. fakat nedense bir yerlerde eksik yada hata var. bu konulardan anlayan biri yardımcı olabilir mi? baypass nro kısmını düzelttim. local kullancı kısmına otomtik giriyor ama hala defender pasif edemedim

https://s2.dosya.tc/server23/fr9dzx/Autounattend.rar.html 

Edited by bensuslu11

Defender pasif etmek için hangi b bölümde çalışması gerekiyor? Generalize , spealize , oobe vb? Bikgin var mı?

MrRush, 5 dakika önce yazdı:

Setupcomplete buna eklemene gerek yok. OEM klasörü eklersin kendi otomatilk algılar.

Yanıt dosyasına hala bakıyorum.

Edited by bensuslu11

bensuslu11, 40 dakika önce yazdı:

Defender pasif etmek için hangi b bölümde çalışması gerekiyor? Generalize , spealize , oobe vb? Bikgin var mı?

O kullandığın reg kayıtları geçersiz. Farklı bir yöntem izlemen gerekebilir.

Ne ekleyeceğine bağlı değişebilir. Yanıt dosyasına ekleğeceğin Defender ayarları etkisiz olacaktır. Farklı ayırıcalıklar gerektiriyor.

Biraz beklersen birşeyler hazırlamaya çalışıyorum.

Edited by MrRush

MrRush, 34 dakika önce yazdı:

O kullandığın reg kayıtları geçersiz. Farklı bir yöntem izlemen gerekebilir.

Ne ekleyeceğine bağlı değişebilir. Yanıt dosyasına ekleğeceğin Defender ayarları etkisiz olacaktır. Farklı ayırıcalıklar gerektiriyor.

Biraz beklersen birşeyler hazırlamaya çalışıyorum.

Araştırma yapıyorum, eğer bulursam ilk fırsatta paylaşacağım 

bensuslu11, 4 dakika önce yazdı:

Araştırma yapıyorum, eğer bulursam ilk fırsatta paylaşacağım 

Z4wkYjd.png

Kurulum sonrası masaüstü gelince seçenekli Defender devre dışı bırakılsın mı kurulumu. Yerel kullanıcı ile oturum açma. ByPasTPM vs.

OEM klasörünü Sources dizinine ekleyin. autounattend.xml dosyasını da iso ana dizine.

Please register to see this content.

• Like 3
  • Thanks 1

MrRush, 51 dakika önce yazdı:

Kurulum sonrası masaüstü gelince seçenekli Defender devre dışı bırakılsın mı kurulumu. Yerel kullanıcı ile oturum açma. ByPasTPM vs.

OEM klasörünü Sources dizinine ekleyin. autounattend.xml dosyasını da iso ana dizine.

paylaşım için teşekkürler. 

Windows 10 11 için defenderi tamamen silen uygulama varmı bu konuda yardımcı olurmusunuz birde edge tamamen silen uygulama lazım teşekkürler.

Apocalypse_34, 3 dakika önce yazdı:

paylaşım için teşekkürler. 

Windows 10 11 için defenderi tamamen silen uygulama varmı bu konuda yardımcı olurmusunuz birde edge tamamen silen uygulama lazım teşekkürler.

Üstteki paylaşım Defender için 11 de denendi. Win 10 da denemedim. OEM klasöründen FirstRun.bat dosyasını alırsan. Kurulum sonrası bunu manuel kullanabilirsin. Windows 10 da kendin denemelisin. Tamamen silme değil pasif etme.

Edge gelince, kaldıran bir çok komut dosyası var. Ama ben artık Edge kaldırılmasına karşıyım. Çünkü 11 ile bir bütün olmuş durumda. İlla ki bir yerden patlak veriyor.

En son elimde olan bir komut dosyası var ve başarılı şekilde kaldırmıştı testlerimde. Son durumu nedir bilemem. Ha bire güncelleme geliyor.

• Like 2

MrRush, 18 dakika önce yazdı:

Üstteki paylaşım Defender için 11 de denendi. Win 10 da denemedim. OEM klasöründen FirstRun.bat dosyasını alırsan. Kurulum sonrası bunu manuel kullanabilirsin. Windows 10 da kendin denemelisin. Tamamen silme değil pasif etme.

Edge gelince, kaldıran bir çok komut dosyası var. Ama ben artık Edge kaldırılmasına karşıyım. Çünkü 11 ile bir bütün olmuş durumda. İlla ki bir yerden patlak veriyor.

En son elimde olan bir komut dosyası var ve başarılı şekilde kaldırmıştı testlerimde. Son durumu nedir bilemem. Ha bire güncelleme geliyor.

teşekkürler paylaşim için.

MrRush, 14.04.2023 - 21:19 yazdı:

Teşekkürler üstadım. Win11 Kullanmak istemiyorum ama bir sonraki Win10 çalışmamda Edge kaldırmayacağım. Sadece Edge Legacy'i kaldıracağım.

ben size kolay bir yol önereyim.rufus3.20 veya 3.21 le tpm ,ram vb oobe by pass -nasıl isterseniz-seçenekleriyle flasha yazdırdıktan sonra flash belleğin içinden autounatted.xml dosyasını ayıklayıp bir yere koyun bu şekilde isonuza ekleyin.Ben iki çeşit yaptım:1. tpm ram cpu yeterli olan için sadece oobebypass seçenekli.Diğeri tümünü by pass eden .Tüm win 11 isolarımı bunlarla hazırlıyorum.Elle hazırlamaya kalktığımda bazen sorun oldu.Unutmayalım:Öğrenmenin en kolay yolu kopya çekmeyi öğrenmektir.😁Defendera çare bulamadım henüz.İlla onuda yaparlar bizde hezıra konarız😁

Edited by halilt

halilt, 1 saat önce yazdı:

ben size kolay bir yol önereyim.rufus3.20 veya 3.21 le tpm ,ram vb oobe by pass -nasıl isterseniz-seçenekleriyle flasha yazdırdıktan sonra flash belleğin içinden autounatted.xml dosyasını ayıklayıp bir yere koyun bu şekilde isonuza ekleyin.Ben iki çeşit yaptım:1. tpm ram cpu yeterli olan için sadece oobebypass seçenekli.Diğeri tümünü by pass eden .Tüm win 11 isolarımı bunlarla hazırlıyorum.Elle hazırlamaya kalktığımda bazen sorun oldu.Unutmayalım:Öğrenmenin en kolay yolu kopya çekmeyi öğrenmektir.😁Defendera çare bulamadım henüz.İlla onuda yaparlar bizde hezıra konarız😁

sizdeki autannedi eklermisiniz bakalım nasılmş rüfusunki

halilt, 1 saat önce yazdı:

Dostum rufus o işi daha doğru düzgün yapmazken bu konuyu biz hallediyorduk.

Bu da ilgili dosya. Kopya çekmek değilde üretmek daha iyidir. Epeydir kendim için oluşturduğum xml dosyasını kullnıyorum zaten.

Tpm için dosya değiştirmek eski kurulum dosylarını eklemek anlamsız gelmişti bana.

• Like 1
  • Haha 1

valla bazıları 80 kuşağıdır Çin atasözü:çizemedinki kesesin hesabı.Hani cetvel vasıtasıyla çiziyoruz gibi.Hani burada yapılmışı var derlerya..Ne yapalım bizde klavye vasıtasıyla yorum yapıyoruz pardon burda yapılmışı var..😅😀birkaç tane koyayımki şaka olduğu belli olsun.

Edited by halilt
  • Haha 1