Jump to content

Windows'u Portable Yaparak Kullanmak?

forjest
 Share

Recommended Posts

Windows'u Portable yaparak kullanmak?

Video'daki programların kaynak linkleri:

https://portableapps.com

https://rufus.ie/en

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11

YAPIM AŞAMALARI İLE İLGİLİ VİDEODUR ARKADAŞLAR. İZLEYEREK AYNI İŞLEMLERİ SİZLERDE YAPABİLİRSİNİZ.

Win To GO Creator ile de aynı işlemler yapılabilmektedir. Alta linkini bırakıyorum kullanmak isteyenler olabilir.

Win To Go Creator indirme linki: https://www.easyuefi.com/wintousb/downloads/WinToUSB_Free.exe

Administrator-20-06-2023-20-18-46.gif.b73dfd64f2f9786f0def20cb20150de7.gif

Bilgi: Portable yapmakla ilgili farklı methodlar varsa eğer yorum olarak yazabilirsiniz konuya ekleriz. Portable kullanımı için eklenmiştir bu konu. Yararlı olması dileklerimle.

Edited by forjest
  • Like 5
  • Thanks 3

akillialtay1995, 30 dakika önce yazdı:

Bunun normal Windows 11 kurmakla arasında ne farkı var?

Harici usb diske rufus üzerinden gerekli ayarları yaparak diske kurulmakta. Boot ederkende, kurulan disk seçilmekte sistem bu diskten portable olarak açılmaktadır. İşin mantığı videoda anlatımı var. İzleyerek yapılır portable sistem.

• Like 2
  • Thanks 1

forjest, 26 dakika önce yazdı:

Harici usb diske rufus üzerinden gerekli ayarları yaparak diske kurulmakta. Boot ederkende, kurulan disk seçilmekte sistem bu diskten portable olarak açılmaktadır. İşin mantığı videoda anlatımı var. İzleyerek yapılır portable sistem.

Videoyu izledim. Bu yöntemle portable olarak Hard Diskimden oluşturduğum 300 GB'lık birime Windows 11 kurabilir miyim?

akillialtay1995, 3 saat önce yazdı:

Videoyu izledim. Bu yöntemle portable olarak Hard Diskimden oluşturduğum 300 GB'lık birime Windows 11 kurabilir miyim?

Video'daki yapılan işlemleri yaparsanız eğer sizinde portable windows 11 sisteminiz olacaktır. Kendim portable değilde normal olarak birden fazla işletim sistemi kurulu. 1. Windows 10 2. Linux işletim sistemi 3. Android işletim sistemi olarak ayrı ayrıdisklere kurulum yaptım. Boot ekranı geldiğinde ise seçimimi yaparak o sisteme geçiş yapabiliyorum. Portable sistemde güzel gerçektende sorun olduğunda bu sistem üzerinden soruna yönelik düzeltmelerde yapılabilir.

Alttaki linkte de Windows to Go creator adlı uygulama ilede aynı işlemler yapılabilmekte

Please register to see this content.

Edited by forjest
  • Like 1

Taşınabilir Windows 10 için tavsiyem Mephisto Usta nın "Windows10_Wimboot by mephistooo2" çalışmasıdır. Forumda arayın.

Artık bilgisayarıma bile win10 kurmuyorum. Diskte 100 GB yer ayırdım. Windows10_Wimboot by mephistooo2.vhdx dosyasını atıyorum ondan boot ediyorum. İşimi görüp çıkıyorum.

Zaten mecbur kalmadıkça windows kullanmıyorum. Arch Linux bütün ihtiyaçlarımı gideriyor.

Tavsiye ederim.

• Like 2

Memoli, 23 saat önce yazdı:

Taşınabilir Windows 10 için tavsiyem Mephisto Usta nın "Windows10_Wimboot by mephistooo2" çalışmasıdır. Forumda arayın.

Artık bilgisayarıma bile win10 kurmuyorum. Diskte 100 GB yer ayırdım. Windows10_Wimboot by mephistooo2.vhdx dosyasını atıyorum ondan boot ediyorum. İşimi görüp çıkıyorum.

Zaten mecbur kalmadıkça windows kullanmıyorum. Arch Linux bütün ihtiyaçlarımı gideriyor.

Tavsiye ederim.

Arch linux ile ilgili resimleri vb. bilgileri içeren bir konu açarsanız eğer bizlerde faydalanmış oluruz arch linux sistemlerin içerisinde en günceli ve hızlı olanı. Aslında gento, Slackware gibi sistemlerde mükemmel hızdalar ancak komut istemcisini sürekli kullanmak gerekiyor. Arch'daki gibi aur depoları olan bir yapıda değiller ne yazıkki ondan tercih edilmemekteler. Yoksa bu iki dağıtımda çok güzel istikrarlı çalışmaktalar.

• Like 1

forjest, 57 dakika önce yazdı:

Arch linux ile ilgili resimleri vb. bilgileri içeren bir konu açarsanız eğer bizlerde faydalanmış oluruz arch linux sistemlerin içerisinde en günceli ve hızlı olanı. Aslında gento, Slackware gibi sistemlerde mükemmel hızdalar ancak komut istemcisini sürekli kullanmak gerekiyor. Arch'daki gibi aur depoları olan bir yapıda değiller ne yazıkki ondan tercih edilmemekteler. Yoksa bu iki dağıtımda çok güzel istikrarlı çalışmaktalar.

Forjest Hocam aslında çok iyi olurdu. Ancak forumda çok zaman harcayamıyorum. Burada dert ve sıkıntılarımı paylaşarak sizi de üzmek istemem. Fırsat bulursam ne var ne yok bir bakıp çıkıyorum.

Belki ileride olur.

• Like 2

@forjest usta bende farklı disklere kurmuştum farklı sistemler. Fakat boot etmek sorunmu çıkartıyordu zormu oluyordu onun için sonradan tek diske kurmuştum.    

En az 15 yıldır bu sitede her konuda paylaşım yaptık. Sen dahil paylaşan bütün arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.  

• Like 2