Jump to content

Ssd Kullanımı

canpolat11
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar Samsung 870 QVO 2TB 560-530MB/s 2.5"SSD aldım eski hdd nin yerine taktım biosdan gördü sıkıntı yok lakin benim bir kaç sorum olacak :
disk yönetiminden disk seçip ileri deyip NTFS seçip hızlı biçimlendir seçeneğini kaldırdım simdi formatlıyor doğru bir işlemmi yapmışım ayrıyetten tek bölümmü yapayım yoksa iki bölüm veya daha fazal böleyimmi kendi samsung ssd programını da kurdum oradan bir ayar vs yapmam gerekecekmi ben bunu daha çok depolama için kullancağım

• Confused 1

Üstad, hızlı biçimlendirme seçeneği sürekli aktif yapın. Yavaş biçimlendirme flash veya SSD ye hasar verir. ( O esnada elektrik kesintisi , iptal etme olasılığı veya ani durum flash yerinde oynama olursa bozabilir)

Virüs vsss bulaşırsa yavaş biçimlendirme yapınız istina 

2 incisi depolama yapacaksanız tek parça yapınız 

3üncu NTFS gpt olarak biçimlendirme yapınız 

4.üncü eger işletim sistemi kuracaksanız ssd ye iki parça bölebilirsiniz.

Edited by bozart

Üstte verilen cevaba ek olarak, yedekler için kullanacaksanız 64 kilobayt hızlı biçimlendirin.

Diskten daha yüksek performans elde edersiniz ve sadece ssd ler için değil tüm diskler için bölünmesi tavsiye edilen bir işlem değildir, mümkün olduğunda işinize yarayacak diskler alıp tek parça olarak kullanmak her zaman için en yüksek performansı elde etmek demektir. Ben işim icabı genelde tek parça kullanırım ancak sistem yedeği için yine aynı diskte imaj backup için ayrı bir bölüm oluşturup bu dosyayı o kısma yedekler ve bölümün harfini kaldırıp sistemden gizlerim, böldüğüm kısım hiç kullanılmadığı için diskte performans kaybına sebep oluşturmuyor.. en azından testler de çıkan sonuç böyle.

• Like 2