Jump to content

Chickos 11〡22631.3085 | 23h2-23h2 Lite | 04.02.2024

utkurei19
 Share

Recommended Posts

• utkurei19 changed the title to Chickos 11〡22631.3085 | 23h2-23h2 Lite | 04.02.2024

W11-Lite sürümünü eski bilgisayarları olanlar kesinlikle denesin. W10 tadında akıcılığı var. Normal sürümü de zaten kullanılmayan hizmet ve bileşenler kaldırıldığı için stabil çalışıyor. Ellerine sağlık. 

HARBİKIZ, 1 saat önce yazdı:

çok teşekkür ederiz. İndirmeye başladım kurup kullanacam, home için de çıkaracaksanız bekliyim.

Pro sürümünden yapıldığına bakmayın. Zaten bir sürü bileşen ve hizmet kapatıldığı için home'dan daha hafiftir büyük ihtimal. 

• Like 2

Pro'ya ek olarak şunları Widgets (Pencere Ögeleri), Haberler, Hava Durumu  çıkarmak istiyorum bunu kurulum sırasında çıkarmam mümkün mü? Ya da kurulum sonrası basit bir bat dosyasıyla halledebilir miyim?

yazdo, 06.02.2024 - 13:46 yazdı:

Pro'ya ek olarak şunları Widgets (Pencere Ögeleri), Haberler, Hava Durumu  çıkarmak istiyorum bunu kurulum sırasında çıkarmam mümkün mü? Ya da kurulum sonrası basit bir bat dosyasıyla halledebilir miyim?

Görev çubuğu ayarlarından Pencere Ögelerini kapatırsanız gözükmez

utkurei19, 5 saat önce yazdı:

Görev çubuğu ayarlarından Pencere Ögelerini kapatırsanız gözükmez

Cevap için teşekkürler fakat benim kastettiğim bu widgets
spacer.pngwindows kurulum sonrası görev yöneticisi arkaplanında çalışıyor ondan kurtulmak istiyorum. Widgets görünce benim aklım oraya gitti başlat çubuğu etrafındaki haber vs olanları kapsıyorsa işime yaramaz. Lite sürümünü kurmak isterim ama tutup i9 sisteme de lite sistem kurulmaz. Yakında kapsamlı bir proje yapma fikrim var forumdaki bilgi birikimi olan herkes katkı sağlayıp %99 kusursuz bir sistem yapmayı düşünüyorum. Detaylıca ekleyeceğim isteyen istediği gibi sistem yapsın bunlarla uğraşmak istemeyende forumdaki arkadaşların hazırladığı sistemleri kullanır. Fakat A'dan Z'ye windows avcumuzun içinde olacak :)))

yazdo, Bir saat önce yazdı:

Cevap için teşekkürler fakat benim kastettiğim bu widgets

Please register to see this content.
windows kurulum sonrası görev yöneticisi arkaplanında çalışıyor ondan kurtulmak istiyorum. Widgets görünce benim aklım oraya gitti başlat çubuğu etrafındaki haber vs olanları kapsıyorsa işime yaramaz. Lite sürümünü kurmak isterim ama tutup i9 sisteme de lite sistem kurulmaz. Yakında kapsamlı bir proje yapma fikrim var forumdaki bilgi birikimi olan herkes katkı sağlayıp %99 kusursuz bir sistem yapmayı düşünüyorum. Detaylıca ekleyeceğim isteyen istediği gibi sistem yapsın bunlarla uğraşmak istemeyende forumdaki arkadaşların hazırladığı sistemleri kullanır. Fakat A'dan Z'ye windows avcumuzun içinde olacak :)))

i9 işlemcin varsa böyle küçük şeylerle uğraşmana gerek yok bence.

Belki ilerde chickOS Helper üzerine ekleyebilirim widgets uygulamasını kaldırmak için bişeyler ama şuan öyle bi planım yok.

• Thanks 1

oem   klasörürün  içinde   dotnet-8.0.1 adlı  program  var  .  bu  ne  işe  yarıyor        .  ve  formattan  sonra  otomatik  aktivasyon  oluyormu.         hangi  aktivasyon  programını önerirsiniz . 

datron24, 2 saat önce yazdı:

oem   klasörürün  içinde   dotnet-8.0.1 adlı  program  var  .  bu  ne  işe  yarıyor        .  ve  formattan  sonra  otomatik  aktivasyon  oluyormu.         hangi  aktivasyon  programını önerirsiniz . 

.NET Runtime 8.0'ı kuruyor. Otomatik aktivasyon mevcut değil. Korsan herhangi bir aktivatör önerim yok oem key alabilirsiniz veya kendi yöntemlerinizle aktifleştirebilirsiniz.

• Like 1

indirdim yükledim tüm oyunlarda driverlar yüklü olduğu halde fps sorunu yaşadım. ayrıca windows dosyalarını açamıyorum bilgisayarıma giriş yapılamıyor bilgisayar kitlendi ilk defa böyle bir şey yaşıyorum format bile atamıyorum şu anda teşekkür ederim.

MrChame, 7 saat önce yazdı:

Usta 13100f İşlemciye GTX 1080 Hiç Gitmemiş :D 

Ellerine Sağlık :) 

13100f değil zaten 13400f :D

Güle güle kullanın.

keyfoagam, 30 dakika önce yazdı:

Güncelleme sonrası defender yeniden gelmiş gibi fakat defender ayarlar bölümünü göremiyorum, ayarlardan aktif taramayı kapatamıyorum, defender nasıl tam yükleyebilirim?

Defender geri gelmez sadece simgesi görünüyor anca 23h2'den 24h2ye güncelleme tarzı bişey olması lazım o zaman tam olarak gelir.

Sorun da o zaten. Defender silinmiş hatta "güvenlik gizlilik" bölümünde bile yok ama sordum sitesindeki defender controler indirdiğimde şüpheli dosya diyip siliniyor. Yada usbden crack li bi uygulama yüklediğimde crack hemen siliniyor. Bir şekilde arka planda çalışıyor.

Alıntı

Sorun da o zaten. Defender silinmiş hatta "güvenlik gizlilik" bölümünde bile yok ama sordum sitesindeki defender controler indirdiğimde şüpheli dosya diyip siliniyor. Yada usbden crack li bi uygulama yüklediğimde crack hemen siliniyor. Bir şekilde arka planda çalışıyor. Ayarlarını açmaya çalışıncada "Bu windowsdefender bağlantısını açamıyoruz" uyarısı veriyor. Tamamen yükleyebilsem en azından pasif duruma getirebilirim.

keyfoagam, 1 dakika önce yazdı:

Sorun da o zaten. Defender silinmiş hatta "güvenlik gizlilik" bölümünde bile yok ama sordum sitesindeki defender controler indirdiğimde şüpheli dosya diyip siliniyor. Yada usbden crack li bi uygulama yüklediğimde crack hemen siliniyor. Bir şekilde arka planda çalışıyor.

Discorddan bana ulaşın defender kapatma bat dosyasını göndereyim burdan gönderilmiyor.

öncelikle kardeşim emeklerine sağlık. Yıllardır bu siteden ve diğer yerli & yabancı modifiye windows sitelerinden iso indirip kurdum. Ama bu benim için nirvana oldu. Diğer isolarda sırf ram kullanımını azaltmak akıcılığı arttırmak için o kadar çok şeyle oynuyorlar ki bazı şeylerin  dengesini bozuyorlar.. Ama yine de emek gösteriyorlar tabi... onlarında eline sağlık... Neyse arkdaşlar öneririm. Lite olanı değil diğerini kullanıyorum. Gayet Güzel....

• Like 1

axishey63, 5 saat önce yazdı:

öncelikle kardeşim emeklerine sağlık. Yıllardır bu siteden ve diğer yerli & yabancı modifiye windows sitelerinden iso indirip kurdum. Ama bu benim için nirvana oldu. Diğer isolarda sırf ram kullanımını azaltmak akıcılığı arttırmak için o kadar çok şeyle oynuyorlar ki bazı şeylerin  dengesini bozuyorlar.. Ama yine de emek gösteriyorlar tabi... onlarında eline sağlık... Neyse arkdaşlar öneririm. Lite olanı değil diğerini kullanıyorum. Gayet Güzel....

Evet bilgisizce bileşen silmek stabiliteyi bozuyor.

Sistemi kurup görev yöneticisinden işlem sayısına bakıp en performanslı iso bu diyorlar ama yaptıkları çok büyük bir yanlış.

Güle güle kullanın.

• Thanks 1

keyfoagam, 09.02.2024 - 15:54 yazdı:

Güncelleme sonrası defender yeniden gelmiş gibi fakat defender ayarlar bölümünü göremiyorum, ayarlardan aktif taramayı kapatamıyorum, defender nasıl tam yükleyebilirim?

Ne yazıkki özellik güncellemeleri yapılınca defender hortluyor ama etkisiz olarak ikonu ve klasör içeriği gelir aktif olarak kullanılamıyor vede geri kazanılamıyor

Edited by SON_VATAN
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By utkurei19
      • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • 
      chickOS
      Gereksiz Microsoft Bileşenlerden Arındırılmış Windows İşletim Sistemi
      chickOS Helper GitHub
      chickOS GitHub
      chickOS Discord
      Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları: 
      Windows Defender | SmartScreen | Otomatik Oynat | Windows Kurtarma (WinRE) | Elle Kurulum (Manual Setup) | Sistem Geri Yükleme | Sistem Sıfırlama | WinSXS\Backup | Cortana | Konum Hizmetleri
      Uzak Masaüstü İstemcisi (AnyDesk Kullanabilirsiniz) | Disket, Kızılötesi, Akıllıkart, POS ve VR Desteği | Metro Uygulamalar
      Gereksiz 32 Bit Windows Bileşenleri | Bazı Fontlar ve Dil Dosyaları
      Iso Boyutu: 3.8 GB
      Kurulu Boyut: 10 GB (LZX ile 6 GB)
      ESD Sıkıştırma Uygulanmadı
      Enterprise LTSC 21H2 sürüm Microsoft Store içermemektedir
      Detaylı Bilgi:
      Rufus veya Ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      https://drive.google.com/drive/folders/1Q8GzAIAinsJIrg-2sTuthzvRD2hmXx75?usp=sharing
      SHA-1: b3a4e8257aa38d1128c622b9704e761928bb9d33
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"
      EKRAN GÖRÜNTÜSÜ
      chickOS Helper

• By utkurei19
      chickOS
      Gereksiz Microsoft Bileşenlerden Arındırılmış Windows İşletim Sistemi
      Bu konudaki sürümlerin hepsi PRO versiyondur ve hiçbirinde ESD sıkıştırma yoktur
      chickOS Helper GitHub
      chickOS GitHub
      chickOS Discord
      Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları: 
      Windows Defender | SmartScreen | Otomatik Oynat | Windows Kurtarma (WinRE) | Elle Kurulum (Manual Setup) | Sistem Geri Yükleme | Sistem Sıfırlama | WinSXS\Backup | Cortana | Konum Hizmetleri
      Uzak Masaüstü İstemcisi (AnyDesk Kullanabilirsiniz) | Disket, Kızılötesi, Akıllıkart, POS ve VR Desteği | Metro Uygulamaların Bazıları (Lite Sürümde Hepsi)
      Gereksiz 32 Bit Windows Bileşenleri | Bazı Fontlar ve Dil Dosyaları
      Lite Sürümde Yukarıdakilere Ek Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları:
      Windows Update | Telefon Uygulaması Desteği | Biyometrik Hizmet Bileşenleri (Pin ile oturum açma ve diğer oturum açmalar çalışmaz sadece denetim masasından parola eklenebilir) | MIDI Desteği
      Bazı .inf Dosyaları (Sürücüler) | Widgets (Pencere Ögeleri), Haberler, Hava Durumu | Hyper-V Guest | Windows Search (Kısmen) | Fotoğraflar Uygulaması ve Eklentileri (Eski fotoğraf görüntüleyici aktif)
      Detaylı Bilgi:
      Lite Sürümle İlgili Bilgiler:
      Microsoft Edge üzerinden Copilot kullanılabilir (Pre-release sürümden çıkıp bütün ülkelerde kullanıma sunulunca sisteme eklenecektir şuan bile bazı yöntemlerle kullananlar mevcut)
      Rufus veya ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Google Drive (⚡Tnc Debrid ile İndir)
      22H2 Mirror
      22H2-Lite Mirror
      22H2 Kurulu Boyut: 10 GB - LZX ile 7 GB
      22H2 Lite Kurulu Boyut: 7 GB - LZX ile 4.5 GB
      SHA 1 (22H2): 28514fc90ec40394fc55c6d493cf938594921d3d
      SHA 1 (22H2 Lite): 64f751e8837bd04b012a7eba89166af84ea08fba
      22H2 Sürümden Ekran Görüntüsü
      chickOS Helper

• By bensuslu11
      Windows 11 IoT Enterprise LTSC & Windows 11 IoT Enterprise[22631.3007]
      Windows 11 IoT Enterprise
      Windows 11 IoT Enterprise releases follow the Modern Lifecycle Policy where each release is supported for 36-months and each Feature Update resets the support lifecycle.
      (All dates are listed in ISO 8601 format: YYYY/MM/DD)
      Product Start Date Retirement Date Windows 11 IoT Enterprise 2021‑10‑04 In Support Release Versions Build Start Date End of Servicing Windows 11 IoT Enterprise, version 23H2 22631 2023‑10‑31 2026‑11‑10 Windows 11 IoT Enterprise, version 22H2 22621 2022‑09‑20 2025‑10‑14 Windows 11 IoT Enterprise, version 21H2 22000 2021‑10‑04 2024‑10‑08 For more information, see Windows 11 IoT Enterprise support lifecycle.
      indirme linki: https://pixeldrain.com/u/RHDBjkQG
      Alternatif link: ( Sadece Windows 11 IoT Enterprise LTSC içerir ).https://pixeldrain.com/u/N2SokdhQ
      CRC32: E725D652
      MD5: 46C9CBB9A4596081598CF1AEBBFF9594
      SHA-1: B3A223C16E8A9849BC493EC894B7218E17ACA9CA

Windows Defender tekrar aktif etmek istiyorsanız verdiğim linkteki reg dosyasını ekleyiniz..yeniden başlatın. 
      https://pixeldrain.com/u/zuhFENTN

Bu güncellemeyi mutlaka kurunUZ. Windows 11 Güncellemesi KB5034123: Güvenlik ve Wi-Fi Sorunlarına Son Veriyor!

indirme linki: https://pixeldrain.com/u/RHDBjkQG
    • By utkurei19
      Güncellemeler bu konudan devam edecektr.

.NET Framework 3.5 Aktif
      Defender Tamamen Silinmiştir
      ESD Sıkıştırma Uygulanmamıştır
      Gereksiz gördüğüm bileşenler kaldırılmıştır. Neredeyse her şey sorunsuz çalışır durumda.
      Iso Boyutu 4 GB
      Kurulu Boyut 10 GB
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Toolboxtan DirectX kuramazsanız bu offline installer ile kurabilirsiniz.
      chickOS Özelleştirmeleri
      Ekran Görüntüsü

Lite Versiyon (22H2 ve 1809)

chickOS Toolbox
      Rufus veya Ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Discord Sunucum
      https://discord.gg/gayZTErQzM
      https://github.com/utkurei19/chickOS
      https://drive.google.com/drive/folders/1Q8GzAIAinsJIrg-2sTuthzvRD2hmXx75?usp=sharing
      SHA-1 (22H2): 91a8831a4ad2be1198aff6115522a59876721aa9
      SHA-1 (22H2 Lite): 7b3b3d3d5bbafd4a9c7f6d98c7eb1ee815355e3f
      SHA-1 (1809): dbcfd8de789c3ace11fa4c9d0a9633e2a99a583d
    • By utkurei19
      Güncellemeler bu konudan devam edecektir.

.NET Framework 3.5 Aktif
      Defender Tamamen Silinmiştir
      Windows Fotoğraf Görüntüleyici ve Windows Media Player aktif.
      TPM, RAM, SecureBoot ve Depolama Gereksinimleri Bypass Edilmiştir
      Gereksiz gördüğüm bileşenler kaldırılmıştır. Neredeyse her şey sorunsuz çalışır durumda.
      ESD Sıkıştırma Uygulanmamıştır
      Iso Boyutu 4.54 GB
      Kurulu Boyut 11 GB
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Toolboxtan DirectX kuramazsanız bu offline installer ile kurabilirsiniz.
      chickOS Özelleştirmeleri

Ekran Görüntüsü

Lite Versiyon (23H2-22H2-21H2)

chickOS Toolbox
      Rufus veya ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Discord Sunucum
      https://discord.gg/gayZTErQzM
      https://github.com/utkurei19/chickOS

SHA-1 (23H2): 5937335d7a6f6884831c175f5bd88e56f12180a1
      SHA-1 (23H2 Lite): 92db3bb6aa37eef150cebbeb0e489708d3c3f5b8
      SHA-1 (22H2 Lite): 007149e17ad4759d2679af58df57303a59dbb7c3
      SHA-1 (21H2 Lite): fc0a427a875da397d89ad40b79a2c1c1c823c67e

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...