Jump to content

Windows 11 Media Player Sorunum

ULUMANITU_
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar W11 de media player normal çalışıyordu daha sonra xbox grove müzik TV gibi kendimce gereksiz kendi arayüzünden kaldırılabilen birkaç uygulamayı kaldırdım artık ses çıkmıyor müzik hiç açmıyor videoda sadece görüntü var ses yok  daha önce böyle bir sorun yaşayan varsa hangi uygulamanın kaldırılmasından kaynaklı olabilir bir fikir arıyorum şimdiden teşekkürler

ULUMANITU_, 30 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar W11 de media player normal çalışıyordu daha sonra xbox grove müzik TV gibi kendimce gereksiz kendi arayüzünden kaldırılabilen birkaç uygulamayı kaldırdım artık ses çıkmıyor müzik hiç açmıyor videoda sadece görüntü var ses yok  daha önce böyle bir sorun yaşayan varsa hangi uygulamanın kaldırılmasından kaynaklı olabilir bir fikir arıyorum şimdiden teşekkürler

Medya ile ilgili uygulamalar var, birini ya da bir kaçını yanlışlıkla kaldırmış olabilirsiniz. Bu durumda yapacağınız tek şey kalmış, format atmayacaksanız. K-Lite mega pack diye bir program var. İndirin kurun ama istediğiniz video yada müzikleri yine media playerden açın. Yani programı kurunca, onunla açmanız gerekmez. Eğer Medya player duruyorsa ve silmediyseniz. K-lite mega pack kurduktan sonra da Medya playerle açmaya ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Not = Bu arada uygulamaları silerken. Mağaza ve Medya Player etkilenmesin diye. Yanlış hatırlamıyorsam 9 adet uygulama kalması gerekiyor. PC'ye geçtiğimde, nelerin silinmemesi gerektiğinin resmini atarım. Saygılarımla...

• Like 1

Çok sağol  kendi arayüzünden kaldırılabililenleri kaldırdım aslında kaldırılmaması gerekenler hakkında yardımın için şimdiden teşekkürler

Bu W11 laptopla gelen ve geri yüklemeyle sıfırlanıyor diye kullanıyorum aslında modifiye birşey kurucam da imaj alıp saklamak gerek o da şu an 

evden uzaktayım dönünce artık disk yok yanımda kendimce kurulu sistemde modifiye yapıp hafifletiyim dedim tüm ayarlar sonrası ne kaldırdıysam artık MP rahmetlik oldu neyse sağlık olsun

ULUMANITU_, 1 dakika önce yazdı:

Çok sağol  kendi arayüzünden kaldırılabililenleri kaldırdım aslında kaldırılmaması gerekenler hakkında yardımın için şimdiden teşekkürler

Bu W11 laptopla gelen ve geri yüklemeyle sıfırlanıyor diye kullanıyorum aslında modifiye birşey kurucam da imaj alıp saklamak gerek o da şu an 

evden uzaktayım dönünce artık disk yok yanımda kendimce kurulu sistemde modifiye yapıp hafifletiyim dedim tüm ayarlar sonrası ne kaldırdıysam artık MP rahmetlik oldu neyse sağlık olsun

Dediğim gibi Özellikle Medya player kaldırmadıysanız. Yazdığım yolu deneyebilirsiniz. Onun dışında, format attığınızda silmemeniz gerekenleri yazacağım sonradan.

• Like 1

Tamam yardım için sağol MP yi silmedim KLite yükledim gene aynı çalışmadı ama KLite MPC player çalışıyor  işimi görüyor teşekkürler formatta silinmemesi gerekenleride yazdığınızda not alıp birdahaki sefere kullanıcam ilgi alaka ve vakit ayırdığın için teşekkürler

• Like 1

ULUMANITU_, 07.02.2024 - 21:02 yazdı:

Tamam yardım için sağol MP yi silmedim KLite yükledim gene aynı çalışmadı ama KLite MPC player çalışıyor  işimi görüyor teşekkürler formatta silinmemesi gerekenleride yazdığınızda not alıp birdahaki sefere kullanıcam ilgi alaka ve vakit ayırdığın için teşekkürler

f4dvxp3.png

Not = Benim sistem Windows 10 fakat Windows 11 için değişiklik gösteren sadece, HEVC uzantıları ile ilgili bir uygulama var, listede o yok.

Windows 11 için, HEVC uzantıları uygulamasını da kaldırmayın...

• Like 1

Çok sağol resimdeki program nedir kurulu sistemde uygulama kaldırmak için kendi kullandığın güvenilir sorun çıkartmayan bir program da önerirsen mutlu olurum aslında kurulu windows 10 11 de ayar modifiye için kullandığın vazgeçilmez araçları vaktin müsait olursa burdan yazarsan sevinirim

Yani kısaca kurulu W10 11 i başımıza iş açmadan bi nebzede olsa nasıl adam ederiz teşekkürler saygılar

ULUMANITU_, 9 dakika önce yazdı:

Çok sağol resimdeki program nedir kurulu sistemde uygulama kaldırmak için kendi kullandığın güvenilir sorun çıkartmayan bir program da önerirsen mutlu olurum aslında kurulu windows 10 11 de ayar modifiye için kullandığın vazgeçilmez araçları vaktin müsait olursa burdan yazarsan sevinirim

Yani kısaca kurulu W10 11 i başımıza iş açmadan bi nebzede olsa nasıl adam ederiz teşekkürler saygılar

Resimdeki program HiBit Uninstaller. Sistemde ayar ve düzenleme için yeterli bir araç. Programları kalıntısız kaldırması yanı sıra, uygulamaları da kaldırır. Sağ tık menüyü düzenlemenizi sağlar, regedit kayıtları ve gereksiz sistem kalıntılarını temizler.

Başlangıçta yer alan programları görmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Bir çok şey daha yapar, bakmanız lazım içeriğine. Goolege hibit uninstaller yazarak bulabilirsiniz, kendi sitesinden indirin.

Edited by va7eyla
  • Like 1

va7eyla, 09.02.2024 - 19:02 yazdı:

Resimdeki program HiBit Uninstaller. Sistemde ayar ve düzenleme için yeterli bir araç. Programları kalıntısız kaldırması yanı sıra, uygulamaları da kaldırır. Sağ tık menüyü düzenlemenizi sağlar, regedit kayıtları ve gereksiz sistem kalıntılarını temizler.

Başlangıçta yer alan programları görmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Bir çok şey daha yapar, bakmanız lazım içeriğine. Goolege hibit uninstaller yazarak bulabilirsiniz, kendi sitesinden indirin.

Merhaba geek hibit gibi uninstaller yerine kurulu sistemde DismPlus++_X64 ile kaldırma yapsak aynı şey midir sorun çıkarmı teşekkürler

ULUMANITU_, 12 dakika önce yazdı:

Merhaba geek hibit gibi uninstaller yerine kurulu sistemde DismPlus++_X64 ile kaldırma yapsak aynı şey midir sorun çıkarmı teşekkürler

Dism++ kullanmayı ve sistem ayarı yapmayı biliyorsanız kullanabilirsiniz tabi. Zaten Dism++ ile daha basit ve kalıntısız oluyor. Siz resimdeki programı sordunuz diye özellikle HiBit demiştim. Dism++ ile temizlik yaparkende, uygulamalardan resimde olanları ve isteğe bağlı özelliklerdeki medya playere dokunmayın... Saygılarımla... 

• Like 1

Hızlı cevap için çok teşekkürler  Dism++ tek zorluk paket adlarındaki karışıklık uninstaller araçları gibi değil ama sanırım daha temiz bir iş olucak.

Dism ile kurulusistemde  edge kaldırma münkünmü yoksa sistem araçları konunuzdaki kaldır reg ve bat mı daha sağlıklı teşekkürler Saygılarımla... 

Hocam bide sizin konudaki yöntemle kaldırsam bu edgeyi geri gelir mi reg kaydı bunu mu sağlıyor ben başka yöntemle sildim kendi çapımda siliyom geri geliyo geri geldiği yetmiyo bi de yarım yamalak geri geliyo bi işede yaramıyo öle fasulyeden oyuna alınan çocuk gibi  

Edited by ULUMANITU_

Bu

Please register to see this content.
indirin. Silmeyeceğiniz bir yere koyun.

Powershell için sistem klasöründen bir kısayol ekleyin.

Masaüstüne sağ tıklayın, yeni/kısayol tıklayın,

Öğe konumuna :

C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe

Kısayol ismine edge kaldır ismi verin kısayol oluşsun.

Oluşan kısayola sağtıklayıp özellikler bölümüne girin,

Hedef kısmında yazan :

C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe  den sonra bir boşluk bırakın ve

şunu yazın :

-noexit -ExecutionPolicy Bypass -File bundan sonra bir boşluk bırakıp indirdiğiniz powershell betiğinin yolunu girin.

Uygula tamam dedikten sonra masaüstüne oluşan kısayola sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Örnek :

C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe -noexit -ExecutionPolicy Bypass -File "D:\Remove.Edge.ps1"

J1SFHMu.gif

• Like 1

ULUMANITU_, 2 saat önce yazdı:

Hızlı cevap için çok teşekkürler  Dism++ tek zorluk paket adlarındaki karışıklık uninstaller araçları gibi değil ama sanırım daha temiz bir iş olucak.

Dism ile kurulusistemde  edge kaldırma münkünmü yoksa sistem araçları konunuzdaki kaldır reg ve bat mı daha sağlıklı teşekkürler Saygılarımla... 

Hocam bide sizin konudaki yöntemle kaldırsam bu edgeyi geri gelir mi reg kaydı bunu mu sağlıyor ben başka yöntemle sildim kendi çapımda siliyom geri geliyo geri geldiği yetmiyo bi de yarım yamalak geri geliyo bi işede yaramıyo öle fasulyeden oyuna alınan çocuk gibi  

Benim reg kaydı ve kaldır aracını kullanacaksanız.

Sisteme format attıktan hemen sonra ve formatı internetsiz atarak çalıştımanız lazım.

Son güncel windows 10 için konuşuyorum geri gelmiyor.

Önemli olan internetsiz format atmak ve internete bağlanmadan, reg kaydını çalıştırıp, yeniden başlatmanız, ardından kaldırı çalıştırıp, işlemin tamamlanmasını beklemenizdir.

Ayrıca windows 10 ve 11 için sürüm numarası değişiklik gösterir, düzenlersiniz fakat reg kaydında düzenleme yapmanız gerekmez.

Reg kaydının yaptığına gelirsek, hizmetlerde yer alan edge hizmetlerini siliyor ve de güncelleme yapılmasını engelliyor.

Saygılarımla...

• Like 1

va7eyla, 3 dakika önce yazdı:

Benim reg kaydı ve kaldır aracını kullanacaksanız.

Sisteme format attıktan hemen sonra ve formatı internetsiz atarak çalıştımanız lazım.

Son güncel windows 10 için konuşuyorum geri gelmiyor.

Önemli olan internetsiz format atmak ve internete bağlanmadan, reg kaydını çalıştırıp, yeniden başlatmanız, ardından kaldırı çalıştırıp, işlemin tamamlanmasını beklemenizdir.

Ayrıca windows 10 ve 11 için sürüm numarası değişiklik gösterir, düzenlersiniz fakat reg kaydında düzenleme yapmanız gerekmez.

Reg kaydının yaptığına gelirsek, hizmetlerde yer alan edge hizmetlerini siliyor ve de güncelleme yapılmasını engelliyor.

Saygılarımla...

Tamam aslında sağa sola baktım ve farklı seçenekler var senin yöntemi denemek için kurulumda internete bağlanmayı atlamak için OOBE\BYPASSNRO komutunu buldum kurulum sırasında zamanım olduğunda artık her yerini kurcalayıp sakatladığım ama hala çalısan bu şeyi sıfırlıycam internet atlatma işe yararsa senin yöntemi yaramazsa diğer alternatiflerle artık bi şekilde hallolur her şey için tüm yardım eden arkadaşlara teşekkürler saygılar

Windows'unuzu çalışan bir geri yükleme noktasına geri yükleme yapın düzelsin media player sorunu. Bu arada VLC player'ı kurup kullanmanızı öneririm. Pot player'da güzel kullanılabilir. Saygılarımla.

• Like 1

Please register to see this content.

Bunu indirin. Yönetici powershell açın, şu komutu verin ve enter tuşuna basın:

Add-AppxPackage İnen dosyanın tam adresi

Örnek:

Add-AppxPackage "D:\Microsoft.ZuneMusic_11.2312.7.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.Msixbundle"

Edited by cmlacla