Jump to content

Win10 Enterprise Ltsc 2019 // Sorunlar çözüldü-- Resim Eklendi

va7eyla
 Share

Recommended Posts

// Açıklama...

@bensuslu11 , @zTRn,  @forjest, @amd_turkey

Öncelikle burada bir sistem paylaşmadım, sadece çoğu üyenin ve editleyen kişilerin, ingilizce olarak kullanmadığı için bilmedikleri bir gerçeği ortaya koymak istedim.

İngilizce sürümlerde, Türkçe olan ve türkçeleştirilen sürümlerde olan hiçbir sorunsal hataya yer yoktur.

Yabancılara yönelik olan ve ingilizce olarak verilen msdn sürümlerde, güncelleme öncesi veya sonrası hiçbir hata çıkmamaktadır.

İngilizce olarak kullandığım zamanlar oldu, yine de türkçe olarak istediğim ama sorunlar var diye edinemediğim güzel bir sistem.

Buradan bu tarz LTSC sürümleri inderen ve editleyen arkadaş, abi, ve kardeşlerimize duyurmak istedim.

İngilizce olan sürümlerde hiçbir sorun yok...

Saygılarımla...

hax3xdn.png

q18tqxz.png

1oer82f.png

Edited by va7eyla
  • Like 1
  • Thanks 1

amd_turkey, Şimdi yazdı:

14 şubatta belli olur, neden kaynaklı sorun. Her ayın 2. Salı gününde sistemler güncelleme alıyor ya.. Mevcutta ltsc 21 kullanıyorum. 

Yine de ingilizce sürümlerde sorun yok onu anlatmaya çalıştım ama bensüslü kardeşimiz fod paketi felan tutturmuş gidiyor...

Bir şekilde güncellenmiş tr sürümde sorun var.  Tr olarak güncelleme paketi mi, bensuslu beyin iddiası gibi fod paketi mi emin değilim. Açıkçası çok da umurumda değil, kullanmıyorum. Kullansam da bahsi geçen bildirim sorunu falan benim için önemli değil. 

Dediğim gibi, bir sonraki güncellemede sorunu anlamış olacağız. Saygılar 

• Like 1

va7eyla, 09.02.2024 - 21:33 yazdı:

Yine de ingilizce sürümlerde sorun yok onu anlatmaya çalıştım ama bensüslü kardeşimiz fod paketi felan tutturmuş gidiyor...

Öncelikle ING dil sistem bilgilendirmesi için teşekkürler.

TRK sistemde gpedit.msc programının hata sebebi gereklli olan (C:\Windows\PolicyDefinitions\tr-TR\ klasöründe) ".adml" dosyalarının eksikliğnden kaynaklandığı malum. Ben bunu aşmak için ING sistemden ".adml" dosyalarını TRK sisteme yapıştırdım. Sorun böylece çözüldü.

Bu ve buna benzer sorunların sebebi TRK sistemde dosya ve yazılım ekliğinden olabilir mi? Orjinal ING sisteme "Ayarlar\Zaman ve Dil\Dil Ekle" (Türkçesi bu) diyerek TRK dil ekleyip denemeler yaptınız mı?

Kendi sorumu kendim yanıtlayayım. Malesef denemelerim sonucu TRK dil eklendiği anda gpedit.msc (".adml" dosyaları var olduğu için) haricinde aynı sorunlar baş gösteriyor.

Edited by zTRn
Ek Yorum
  • Like 1

amd_turkey, 09.02.2024 - 21:32 yazdı:

14 şubatta belli olur, neden kaynaklı sorun. Her ayın 2. Salı gününde sistemler güncelleme alıyor ya.. Mevcutta ltsc 21 kullanıyorum. 

Doğru sorun belli olur ve düzeltirler ya da LTSC 2019 sistemlerde ENG dışındaki dillere desteği kesmişte olabilrler.

Ayrıca çıktığından beridir sevemedim bir türlü LTSC 2021'i. EDGE var diye herhalde.

• Like 1

Ltsc 21 de edge silebilirsiniz. Hatta güzel haber, normal 22h2 de edge sildiğiniz zaman ie11 desteği de olmadığı için tarayıcısız kalırsınız. 

Ltsc 21 de ise ie11 desteği var halen 

• Like 1

amd_turkey, 2 saat önce yazdı:

Ltsc 21 de edge silebilirsiniz. Hatta güzel haber, normal 22h2 de edge sildiğiniz zaman ie11 desteği de olmadığı için tarayıcısız kalırsınız. 

Ltsc 21 de ise ie11 desteği var halen 

LTSC 2021'de evet IE11 desteği var biliyorum. Bu arada IE11 hiç kullanmıyorum. Sorun IE11 varken ve de istediğmiz tarayıcıyı kurma imkanı varken EDGE'yi zorla dayatması. Yok kaldırmaya uğraş yok servisleri devre dışı bırak... ve bir çok şey...

• Like 2

zTRn, 11 saat önce yazdı:

Öncelikle ING dil sistem bilgilendirmesi için teşekkürler.

TRK sistemde gpedit.msc programının hata sebebi gereklli olan (C:\Windows\PolicyDefinitions\tr-TR\ klasöründe) ".adml" dosyalarının eksikliğnden kaynaklandığı malum. Ben bunu aşmak için ING sistemden ".adml" dosyalarını TRK sisteme yapıştırdım. Sorun böylece çözüldü.

Bu ve buna benzer sorunların sebebi TRK sistemde dosya ve yazılım ekliğinden olabilir mi? Orjinal ING sisteme "Ayarlar\Zaman ve Dil\Dil Ekle" (Türkçesi bu) diyerek TRK dil ekleyip denemeler yaptınız mı?

Kendi sorumu kendim yanıtlayayım. Malesef denemelerim sonucu TRK dil eklendiği anda gpedit.msc (".adml" dosyaları var olduğu için) haricinde aynı sorunlar baş gösteriyor.

İngilizce olan sorunsuz sisteme, dediğiniz yer yani; "Ayarlar\Zaman ve Dil\Dil Ekle ( Buradan türkçe eklediğimizde, yine aynı sorunlar başveriyor.)

Ben zaten bu yüzden defalarca, türkçe olan ve türkçeleştirilen sistemde sorun var diye yorumlar yaptım.

Yani, tekrar söylüyorum. İngilizce olarak sorunsuz kullanılan bir LTSC 2019 u, ayarlardan veya başka yollardan türkçeleştirdiğimizde, yine aynı sorunlar çıkıyor.

Saygılarımla...

• Thanks 1

mcEnGin, Şimdi yazdı:

Türkçe msdn iso dosyasında da aynı sorunlar var mı? Aşağıda msdn sürümünün linkini paylaşıyorum.

Please register to see this content.

Var tabii ki. Türkçe msdn sürümde de aynı sorunlar var....

va7eyla, 4 dakika önce yazdı:

Var tabii ki. Türkçe msdn sürümde de aynı sorunlar var....

Microsoft'tan destek alınması gerekebilir. Firmalar genelde ingilizce sürümü kullandığı için sorunu fark etmemişlerdir. 

mcEnGin, 3 saat önce yazdı:

Microsoft'tan destek alınması gerekebilir. Firmalar genelde ingilizce sürümü kullandığı için sorunu fark etmemişlerdir. 

Olabilir ama ben de anlamam destekten, amd_turkey üstadımızın dediği gibi, yeni bir güncellemede sorun çözülür belki...

Edited by va7eyla

amd_turkey, 09.02.2024 - 21:46 yazdı:

Bir şekilde güncellenmiş tr sürümde sorun var.  Tr olarak güncelleme paketi mi, bensuslu beyin iddiası gibi fod paketi mi emin değilim. Açıkçası çok da umurumda değil, kullanmıyorum. Kullansam da bahsi geçen bildirim sorunu falan benim için önemli değil. 

Dediğim gibi, bir sonraki güncellemede sorunu anlamış olacağız. Saygılar 

Sorun ile ilgili feedback almadıysa güncellemeyle sorunun giderileceğini sanmıyorum.

• Like 1

SENTENZA, 12.02.2024 - 07:36 yazdı:

Sorun ile ilgili feedback almadıysa güncellemeyle sorunun giderileceğini sanmıyorum.

amd_turkey, 09.02.2024 - 21:32 yazdı:

zTRn, 11.02.2024 - 00:42 yazdı:

Doğru sorun belli olur ve düzeltirler ya da LTSC 2019 sistemlerde ENG dışındaki dillere desteği kesmişte olabilrler.

Ayrıca çıktığından beridir sevemedim bir türlü LTSC 2021'i. EDGE var diye herhalde.

TR Dillerdeki bazı sorunlar, yeni güncelleme ile giderildi bugün itibari ile.

amd_turkey üstadımız haklı çıktı.

Herkese teşekkürler...

Not==> LTSC 2019 için şuan tek görebildiğim sorun, gpedit.msc LAPS Sorunu, onunda çözümünü biliyorum.

Hepinize saygı ve sevgilerimle...

• Thanks 1

• va7eyla changed the title to Win10 Enterprise Ltsc 2019 // Türkçe Ver. Olan Sorunlar çözüldü--
kocamanadam, 15 dakika önce yazdı:

Son versiyonun numarası nedir?

va7eyla, 1 saat önce yazdı:

Herkese teşekkürler...

Not==> LTSC 2019 için şuan tek görebildiğim sorun, gpedit.msc LAPS Sorunu, onunda çözümünü biliyorum.

54lbs8r.png

• va7eyla changed the title to Win10 Enterprise Ltsc 2019 // Sorunlar çözüldü-- Resim Eklendi
va7eyla, 21 saat önce yazdı:

Herkese teşekkürler...

Bizlerde teşekkür ederiz.

Ayrıca güncelleştirme geçmişini aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz. Bilginize...

• Like 1