Jump to content

Bendeki Sisteme W7 Kurmak Istiyorum Kuramıyorum Yardım

thor00talha
 Share

Recommended Posts

Reisi, 8 saat önce yazdı:

Hometech alfa 700C modeli bu.

Sadece UEFI var ve CSM yok

bu modelde sadece notebook görüyorum, masaüstü demiştin sistem için. 

Hometech'in bir tane notebook'undan zamanında ağzım çok yandı şimdi markayı gördüğüm an arkama bakmadan kaçıyorum, herkese de aynısı söylüyorum.

Muhtemelen destek vermemişlerdir 2020 yılında malum resmi destek bitti.

ney69, 2 saat önce yazdı:

bu modelde sadece notebook görüyorum, masaüstü demiştin sistem için. 

Hometech'in bir tane notebook'undan zamanında ağzım çok yandı şimdi markayı gördüğüm an arkama bakmadan kaçıyorum, herkese de aynısı söylüyorum.

Muhtemelen destek vermemişlerdir 2020 yılında malum resmi destek bitti.

evet masaüstü bilgisayarım yok notebook var bunu kullanıyorum şimdilik Win10 ltsb kullanıyorum ama Chrome de çok kasıyor bilgisayar hızlı ama Chrome yavaş Daha hızlı bir Web Browser bulabilirsem onu kullanacağım.

Reisi, 7 saat önce yazdı:

evet masaüstü bilgisayarım yok notebook var bunu kullanıyorum şimdilik Win10 ltsb kullanıyorum ama Chrome de çok kasıyor bilgisayar hızlı ama Chrome yavaş Daha hızlı bir Web Browser bulabilirsem onu kullanacağım.

Buradaki tarayıcı bir dene. Bende windows 7 de bunu kullanıyorum chrome meye göre daha performanslı ve daha seri çalışıyor. 

https://www.tnctr.com/topic/1239638-dünyanın-en-hızlı-internet-tarayıcısı-için-buraya-gelin/?tab=comments#comment-2695894

Edited by xpity
  • Like 1

halilt, 8 dakika önce yazdı:

bu tarz hometech vb cihazlara bunu kuruyorum.Windows 7 den daha hızlı.İ

Ben 2016 ltsb kullanıyordum ama bunu denediğimde bilgisayar gerçekten de hızlandı :)

İşim gereği yüzlerce çeşit model ve konfigürasyonda cihazlara kuruyorum.Bu özellikte cihazlara forumda en uygun win 10 bu, üstüne tanımam.Tercihen Tr_BY ın yaptığı 8.1 ler vardı.Özellikle 32 bit olanı.(sildi onları ama benim arşivimde)Görev yöneticisinden başlangıçta yavaşlatanları kapamayı unutmayın.Bu sistemde öncelikle brave tarayıcı kullanabilirsiniz.Firefox ta iyidir ancak youtube da bazen kasabiliyor tercihen operada olabilir.

bios dan secure boot kapalı olacak,csm açık konumda olacak ve uefi olarak ta kurulabilir ancak driver sorunları yaşanabilir ben win7 kurulumlarda eski ps2 klavye ve mouse kullanıyorum zira kurulumda driver gerekmiyor bunlar için.

halilt, 7 saat önce yazdı:

İşim gereği yüzlerce çeşit model ve konfigürasyonda cihazlara kuruyorum.Bu özellikte cihazlara forumda en uygun win 10 bu, üstüne tanımam.Tercihen Tr_BY ın yaptığı 8.1 ler vardı.Özellikle 32 bit olanı.(sildi onları ama benim arşivimde)Görev yöneticisinden başlangıçta yavaşlatanları kapamayı unutmayın.Bu sistemde öncelikle brave tarayıcı kullanabilirsiniz.Firefox ta iyidir ancak youtube da bazen kasabiliyor tercihen operada olabilir.

32 bit kurmak istiyorum ama notebook uefi olduğundan kuramıyorum efi hatası veriyor 3 gb ram var zaten zorla 64 bit kurdurtuyor ondan çok kasıyor bende

mbr seçeneğiniz yoksa 32 bit kurmanız mümkün değil.Mecburen 64 kuracaksınız uefi cihaza.Aslında önerdiğim LTSB 2015 zaten neredeyse 32 bit win 8.1 veya win 7 kadar hafiftir.Bunlardanda zayıf cihaza Tr_By ın 8.1 pro 32 bit  kuruyorum.Dahada  alt cihazlarla nette gezinemez bir video bile izleyemezsiniz zaten.

Forjest üstad Tr_By ın 8.1 çalışmasına temel programlarda ekleyerek gayet performanslı bir derleme yaptı bunuda deneyebilirsiniz.

Edited by halilt