Jump to content

Wi̇ndows 10 Home X64 19045.22h2-4235+12 Adet Programli

SON_VATAN
 Share

Recommended Posts

Bu çalışma Windows 10 home x64 19045-22H2-4235 sürüm üzerinde hazırlanmıştır kısaca yapılanlara gelince.!

1- windowvs defender bileşenleri ile birlikte silinmiştir.
2- Cortana silinmiştir.
3- One Drive silinmiştir.
4- sistem üzerinde stabiliteyi bozmayacak şekilde gizlilik ve ince ayarlar yapılmıştır.
5- manuel kurulum kaldırılmıştır setup exe ile windows üzerinde kurulum başlamayacaktır. 
6- Eski fotoğraf görüntüleyici aktif edilmişitir.
6- Uygulamalardan bazı programlar kaldırılmıştır dileyen magazadan yeniden yükleyebilecektir.
7- windows üzerinde yüklü browser bulunmadığından kurulumda masa üzerine gelecek ARAÇLAR Klasörü içerisinde bulunan browser seçeneklerinden dilediğini kurabilir ve AKTİVASYON yapmak isteyenlerde klasör içerisinde buunan KMS aracınıda kullanabilir.
8- iSO İçerisinde software klasörü içerisinde kurulum sonrası kurulacak olan 12 adet program eklenmiştir. Kurmak istemeyenler software klasörü içerisinden dilediklerini çıkarabilir veya kendi buldukları KATILIMSIZ Programları ekliyebilecektir sorun olmayacağını sanıyorum.

EKLENEN PROGRAMLAR:
1- All In One Runtimes 4.5
2- AOMEI Partition Assistant Technician 10.1
3- CCleaner Technician 6.15.0.10623
4- FP_Acrobat Pro DC (64-Bit) 2023.003.20284
5- FP_Photoshop 2023 24.7.0.643
6- Internet Download Manager 6.42 Build 1
7- K-Lite Mega Codec Pack 17.7.5
8- Movavi Video Suite 22.4.1
9- Notepad++ 8.6.4
10-StartIsBack AIO 9.11.2023
11-uTorrent 3.6.0.46884
12-WinRAR 6.23 Final + CascadedMenu

9- Windows güncelleme açık olup ancak yapılan ayarların bozulabileceği düşünülerek update yapılmaması tavsiye olunur.
10- windows üzerinde kullanılabilecek Bluetooth,yazdırma biriktiricisi,dokunmatik ekran gibi bileşenlere dokunulmamış aktif halde bırakılmıştır. Kurulum uzun süreceğinden sabırla beklemeniz gerektiğinizide hatırlatmak isterim.

SON Olarak bu windows hatasızdır demiyeceğim bu kararı sizler vereceksiniz ayrıca velevki bir beğeni parmaklarınızıda aşındırmayacaktır sanıyorum.

DOWNLOAD LİNK:       

https://drive.google.com/file/d/1EblFTtxNM5RBLXrzN8Fv166WOSN5bVPu/view?usp=sharing

windows 10.PNG

windows 10-1.PNG

windows 10-2.PNG

windows 10-3.PNG

• Like 4
  • Thanks 2

SON_VATAN, 14 saat önce yazdı:

6- Internet Download Manager 6.42 Build 1
10-StartIsBack AIO 9.11.2023
11-uTorrent 3.6.0.46884
12-WinRAR 6.23 Final + CascadedMenu

Bunların güncel versiyonları var final değil hiçbiri.

Bunların içine gom player plus da ekleyebilirdiniz.

Sadece öneri olarak yazdım yanlış anlamayın lütfen 

Edited by Outlaw34
  • Like 1

Outlaw34, 17 dakika önce yazdı:

Eline koluna sağlık indirip deneyeceğim 

Bunların güncel versiyonları var final değil hiçbiri.

Bunların içine gom player plus da ekleyebilirdiniz.

Sadece öneri olarak yazdım yanlış anlamayın lütfen 

Arkadaşım bunlar benim kullandıklarım dileyen yeni versiyon ve diğerlerinide ekliyebilir.

-kendi koyduğum katılımsızların hiç birini kurmamış.

-bu klasörü silmek için yönetici izni sağlamalısınız diye devamlı uyarı veriyor admin hesabım olmasına rağmen.

Edited by Outlaw34

Posted (edited)
Outlaw34, 23.03.2024 - 00:16 yazdı:

-bu klasörü silmek için yönetici izni sağlamalısınız diye devamlı uyarı veriyor admin hesabım olmasına rağmen.

software klasörünümü siliyorsunuz o silinmeyecek ayrıca kurulmayan usb den neden yönetici izni istesin eğerki istiyorsa pc deki işletim sişsteminde bir sorun vardır a ayrıca usb yazdırdıktan sonra klaör içerisindeki katılımsızları sileceksiniz kurmayacak Dahası ben kendi pc me kurulum yaptım sorunsuzca 12 program dahi kuruldu 

Edited by SON_VATAN
  • Like 1

Software klasörünü silmedim zaten içine katılımsız program attım kurmadı.

Usb ile alakası yok sistemden herhangi bir şeyi silerken yönetici olmalısınız diyor ki öyle zaten ve kullanıcı denetimi en aşağıda.

Usb yi çıkarmıyorum tabi ki

Neyise 

Outlaw34, 3 saat önce yazdı:

Software klasörünü silmedim zaten içine katılımsız program attım kurmadı.

Usb ile alakası yok sistemden herhangi bir şeyi silerken yönetici olmalısınız diyor ki öyle zaten ve kullanıcı denetimi en aşağıda.

Usb yi çıkarmıyorum tabi ki

Neyise 

USB 2.0 takıp öyle deneyin. USB 3.0 driver kurulu olarak gelmediği için kurulum yapmaya bilir

bozart, 11 saat önce yazdı:

USB 2.0 takıp öyle deneyin. USB 3.0 driver kurulu olarak gelmediği için kurulum yapmaya bilir

Her zaman usb 2.0 kullanırım hocam Windows u kuruyor zaten software klasöründe ki benim attığım katılımsız ları kurmamış 

• Confused 1

Outlaw34, Bir saat önce yazdı:

Her zaman usb 2.0 kullanırım hocam Windows u kuruyor zaten software klasöründe ki benim attığım katılımsız ları kurmamış 

Genelde OEM klasördeki CMD dosyasını kullanırım.. üstad bir baksa sanırım scrip uzantısında eksiklik War 

• Like 1

SON_VATAN, 22 saat önce yazdı:

software klasörünümü siliyorsunuz o silinmeyecek ayrıca kurulmayan usb den neden yönetici izni istesin eğerki istiyorsa pc deki işletim sişsteminde bir sorun vardır a ayrıca usb yazdırdıktan sonra klaör içerisindeki katılımsızları sileceksiniz kurmayacak Dahası ben kendi pc me kurulum yaptım sorunsuzca 12 program dahi kuruldu 

powercfg -h off komutu ile c:\Hiberfil.sys ayarı yaptınız mı

Outlaw34, 2 saat önce yazdı:

powercfg -h off komutu ile c:\Hiberfil.sys ayarı yaptınız mı

hayır.

Ben kendi bilgisayarımda kurulum yaptım herhangi bir sorun yaşamadım ve program kurulumları için uzun süre beklemede kalmalısınız kurulum sonrası  zaten programların kurulduğunu monitörr üzerinde görebileceksiniz 

SON_VATAN, 15 saat önce yazdı:

hayır.

Ben kendi bilgisayarımda kurulum yaptım herhangi bir sorun yaşamadım ve program kurulumları için uzun süre beklemede kalmalısınız kurulum sonrası  zaten programların kurulduğunu monitörr üzerinde görebileceksiniz 

yönetici olarak cmd çalıştırdım klasör seçeneklerinden korunan dosyaları göster dosya C hiberfil.sys dosyasıdır

powercfg -H OFF
powercfg /hibernate OFF

bu dosya 7 gb felan yer kaplıyor sildim ve C diski 7 gb düştü. hazırda beklet dosyası olmasına rağmen hiç bir yavaşlama olmadı açılış kapanışta.

bu arada sisteminiz çok hızlı ve dediğim şeyler dışında sorunsuz ve hızlı home olması da cabası.

Edited by Outlaw34
  • Like 1

forjest, 16 dakika önce yazdı:

Programlar güncel değil program eklemek kanımca gereksiz buluyorum. Sistemi sade yapısıyla versen daha güzel olacakmış üstadım. Ellerine sağlık yinede. :) 

bir dosya veya klasörü silmek için yönetici izni sağlamalısınız diye devamlı uyarı veriyor admin hesabım olmasına rağmen. bunun çözümü var mı 

Outlaw34, 36 dakika önce yazdı:

bir dosya veya klasörü silmek için yönetici izni sağlamalısınız diye devamlı uyarı veriyor admin hesabım olmasına rağmen. bunun çözümü var mı 

Sistemi ben hazırlamadığım için yorum yapmam yersiz olacaktır. SON_VATAN arkadaşımız konuya yorum yapacaktır. :) 

• Like 1

Outlaw34, 40 dakika önce yazdı:

Bende böyle bir sorun oluşmadığı için sorunun nereden kaynaklandığını bilemiyorum bu sorun google de pek çok yerde bahsi geçen bir konu

• Like 1

Başlat çalıştıra Net user administrator /active:yes komutuyla administrator hesabına geçiş yapılır. Oturumu kapatıp Administrator hesabına geçiş sağlanır.

Silinecek dosyalar için Sahiplik al ön ekini sisteme ekleyin. << 

Please register to see this content.
 >> silinecek dosyalara sağtık yaparak sahiplik al yönergesiyle dosyaların silinmesi sağlanır.

Edited by forjest
  • Like 2

Outlaw34, 1 saat önce yazdı:

forjest, Bir saat önce yazdı:

Sistemi ben hazırlamadığım için yorum yapmam yersiz olacaktır. SON_VATAN arkadaşımız konuya yorum yapacaktır. :) 

SON_VATAN, Bir saat önce yazdı:

Bende böyle bir sorun oluşmadığı için sorunun nereden kaynaklandığını bilemiyorum bu sorun google de pek çok yerde bahsi geçen bir konu

forjest, 42 dakika önce yazdı:

Başlat çalıştıra Net user administrator /active:yes komutuyla administrator hesabına geçiş yapılır. Oturumu kapatıp Administrator hesabına geçiş sağlanır.

Silinecek dosyalar için Sahiplik al ön ekini sisteme ekleyin. <<  >> silinecek dosyalara sağtık yaparak sahiplik al yönergesiyle dosyaların silinmesi sağlanır.

Forjest üstadımızın gönderdiği sahiplik al bile çalışmıyorsa.

Bunu deneyin == > 

Hiçbir programda sormaz size... Sahiplik al ile barebar kullanın eğer olmuyorsa..

• Like 3

Sistem İnce Ayar indir:  

1111094679_Ekrangrnts2024-03-26002826.png.12c793f91201c2c7e441be454d233d9a.png

• Like 1

Bu tür sistemlerde genellikle otomatik yüklenecek program isimlerinde boşluk bulunmaması ve Türkçe karakter kullanılmaması gerekir.

otuken, 48 dakika önce yazdı:

Bu tür sistemlerde genellikle otomatik yüklenecek program isimlerinde boşluk bulunmaması ve Türkçe karakter kullanılmaması gerekir.

İso nun içind3 boşluklu karakterler bende aynı şekilde attım tabi Türkçe karakter kullanmadan. Birini bile kurmadı. Kendisinin nasıl kuruyor onu anlamadım 

TR_by, 11 saat önce yazdı:

Sistem İnce Ayar indir:  

1111094679_Ekrangrnts2024-03-26002826.png.12c793f91201c2c7e441be454d233d9a.png

Hocam o uyarı değil dediğim ayrıca zaten ilk yaptığım aylardır o

Outlaw34, 12 dakika önce yazdı:

İso nun içind3 boşluklu karakterler bende aynı şekilde attım tabi Türkçe karakter kullanmadan. Birini bile kurmadı. Kendisinin nasıl kuruyor onu anlamadım 

Benim verdiğim tam yetki de mi çalışmadı?

Ayrıca kendisinin programlarını kurması çok normal.

Oem klasöründe, içeriğe kendi eklendiklerini kod olarak eklemiş olabilir.

İçeriğe bakmadan farazi konuşuyorum. // İndirmedim dosyayı.

Sizin eklediğiniz software klasörünü, kurulum yolu olarak gösterip, içeriği ise oem dosyasına eklemiş olabilir...

Siz eğer programları kurmak istemiyorsanız, kendiniz oem klasörü oluşturup, böyle bir software ve twaaks olacak şekilde ayarlayın.

Bunu sağlayan hazır oem dosyası, tr_bay üstadın konularında var.

Bir tane isosunu indirin, bu konuda yer alan içerikteki oem klasörünü silin ve yer değiştirin.

tr_bay üstadınkiyle...

Sorun kökten çözülür....

Her isoyu, içerikteki oem ile kurmak zorunda değillsiniz, iso içeriğindeki oemi istediğiniz oemle değiştirebilirsiniz....

Çok uzattıım yine, anlaşılmıştır umarım...

@TR_by

Edited by relati7ity
  • Like 2

Bu arada NTLite'ye geçtiğimiz aylarda yeni özellik geldi.

@tr_bay üstadın hazırladığı %oem% paketi gibi, sistem açılışından sonra kurulacak şekilde ayarlanabiliyor artık.

Henüz denememiştim fakat, şimdi deniyorum. Bakalım nereye, hangi klasörü oluşturacak.

Katılımsızların kurulumu için, oturum açtıktan sonra kurulması daha güzel bir seçenek...

Yakın zamanlarda NTLite'ye eklenmişti. Öncesinde TR_bay kendi hazırlamıştı sanırım.

Outlaw34, Bir saat önce yazdı:

otuken, 2 saat önce yazdı:

TR_by, 13 saat önce yazdı:

8chn5za.png

• Like 1

Outlaw34, 3 saat önce yazdı:

İso dosyasının içine direk   /sources/$OEM$/$$/Setup/SCRIPTS

klasörü oluşturup SETUPCOMPLETE.cmd

oluşturursaniz direk otomatik kurulum yapabilirsiniz. Kendim kullandığım CMD ye bakarak alıntı yaparak kullanabilirsin. Ben bu şekilde kullanıyorum. Aşağıdaki listeden istemediğiniz programları silin kurmaz.

@echo off
FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\sources\install.wim SET CDROM=%%i:
SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx
REG ADD %KEY% /V TITLE /D "Programlar Yukleniyor" /f

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "7-Zip 23.01 TR" /f
REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\7-Zip.23.01_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\002 /VE /D "WinRAR 6.24 TR" /f
REG ADD %KEY%\002 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\WinRAR.6.24.TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\003 /VE /D "HashTab 6.0 TR" /f
REG ADD %KEY%\003 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\HashTab_v6.0.0.28__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\004 /VE /D "SagTik Eklentileri TR" /f
REG ADD %KEY%\004 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Sag.Tik.Eklentileri_TR__by.Tornado.exe" /f

REG ADD %KEY%\005 /VE /D "LockHunter.3.4.3" /f
REG ADD %KEY%\005 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\LockHunter.3.4.3.146__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\006 /VE /D "Masaustu Simgeleri Aktif" /f
REG ADD %KEY%\006 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Masaustu_simgeleri__by.nous.exe" /f

REG ADD %KEY%\007 /VE /D "Fotograf Goruntuleyicisi TR" /f
REG ADD %KEY%\007 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Fotograf_Goruntuleyicisi__by.casper.exe" /f

REG ADD %KEY%\008 /VE /D "IrfanView 4.65 TR " /f
REG ADD %KEY%\008 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\IrfanView.4.65_TR_[x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\009 /VE /D "CCleaner Techn Edition 6.02 TR" /f
REG ADD %KEY%\009 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\CCleaner.Technician.Edition.6.02_TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\010 /VE /D "AIMP5.30 Build 2531 TR" /f
REG ADD %KEY%\010 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\AIMP5.30.Build.2531_TR_[x64]__by.Attak.exe" /f

REG ADD %KEY%\012 /VE /D "EasiestSoft Movie Editor 5.1" /f
REG ADD %KEY%\012 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\EasiestSoft.Movie.Editor_5.1.0__by.Attack.exe" /f

REG ADD %KEY%\014 /VE /D "Format Factory 5.16.0 TR" /f
REG ADD %KEY%\014 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Format.Factory_5.16_TR_[x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\016 /VE /D "Mozilla Firefox 120.0 TR" /f
REG ADD %KEY%\016 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Mozilla.Firefox.120.0_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\018 /VE /D "Chrome 120.0+ AyarLi TR" /f
REG ADD %KEY%\018 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Google.Chrome.120.0+Ayarli_TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\020 /VE /D "UltraISO Pre Edition 9.7.5 TR" /f
REG ADD %KEY%\020 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\UltraISO.Premium.Edition.9.7.5.3716_TR__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\022 /VE /D "PowerISO 8.5 TR" /f
REG ADD %KEY%\022 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\PowerISO.8.5_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\024 /VE /D "VLC Media Player 3.0.20 TR" /f
REG ADD %KEY%\024 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\VLC.Media.Player.3.0.20_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\026 /VE /D "Daum PotPlayer 1.7+OpenCodec TR" /f
REG ADD %KEY%\026 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Daum.PotPlayer_1.7.22038+OpenCodec_TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\028 /VE /D "PDF-XChange Pro 10.1.1 TR" /f
REG ADD %KEY%\028 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\PDF-XChange.Pro.10.1.1.383_TR_[x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\030 /VE /D "DirectX_9.29.1974_[x86-x64]" /f
REG ADD %KEY%\030 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\DirectX_9.29.1974_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\032 /VE /D "AOMEI Backup Tech Plus 7.3.3 TR" /f
REG ADD %KEY%\032 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\AOMEI.Backupper.Technician.Plus.7.3.3_TR__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\034 /VE /D "Flash Paketi+Visual++java.8.391" /f
REG ADD %KEY%\034 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Flash.Paketi+Visual++java.8.391+Edge.WebView.118+NET.Frame6+7__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\036 /VE /D "Office 2016 Pro VL Sp1 Lite TR" /f
REG ADD %KEY%\036 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Office.2016.Pro.VL.Sp1.Lite.3in1_TR_(x64-bit)__by.durak.exe" /f

REG ADD %KEY%\038 /VE /D "Win+Office KMS VL ALL AIO v47" /f
REG ADD %KEY%\038 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Windows+Office_Aktivasyon_KMS_VL_ALL_AIO_v47__by.solidshare.exe" /f

cd %~dp0
RMDIR /S /Q %systemroot%\SETUP\SCRIPTS
del Install.exe
del SETUPCOMPLETE.cmd

EXIT

• Like 1