Jump to content

Pc Ye Osx86 Mac Sistemi Kurucakların Bilgisine

kensopoy

Recommended Posts

Çok uğraştım ben ama başaramadım hala :) iAtkos'u denedim kurulumu yaptıktan sonra yeniden başlıyor ve elma işaretinin kenarında stop simgesi oluşup kalıyor..

Başka bir sürüm denedim ve onda da siyah ekranda "still your root device " gibi birşeyler yazıyordu fakat bu kurmaya çalıştığım sürümü Vmware ile kurmaya çalıştım ve Vmware'da kurmayı başardım. Normal format şeklinde bahsettiğim hatayı veriyor, çözemedim..

Anakart: Gigabyte EP43T-UD3L

İşlemci: e5200 2.50GHz

Ekran: HD4670 ddr3 1gb

ram: Hi-level 1600mhz ddr3

• Replies 357
  • Created
  • Last Reply
idanap denedim oda olmadı ben sanalda kuruyorum hiçbir sorunyok önerebileceniz bir sürüm varmı

donanıma goren surum arastırmak bulmak yerine sürüm e gore donanım toplamak daha uygun. bir sürüm olmuyorsa bence diğerleride olmaz..konuyu acan kensopoy arkaşımız donanım ozelliklerini vermiş 1. ci sayfada..kurupta mac os u kuullanmak istiyorsan anakartını değiştirmen gerek pahalı gelirse boşver windowsla dewam...

DELL INSPIRO 1300

CPU Türü Mobile Intel Pentium M 740, 1733 MHz (13 x 133)

Anakart Adı Dell Inspiron 1300/B120/B130

Anakart Çipseti Mobile Intel Alviso-G i915GM

BIOS Türü Phoenix (11/07/06)

Sistem Belleği 2039 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Görüntü Bağdaştırıcısı Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family (128 MB)

Ses Bağdaştırıcı SigmaTel STAC9200 @ Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [b-1]

Ağ Bağdaştırıcısı Broadcom 440x 10/100 Tümleşik Denetleyici

Ağ Bağdaştırıcısı Intel® PRO/Wireless 2200BG Network Connection (192.168.1.34)

Modem Conexant HDA D110 MDC V.92 Modem

ustam bende everest programıyla almıs oldugum bilgileri yazıyorum....hangi işletimi uygun görüyorsunuz acaba

hangi anakartı almam lazım ve deyişdirirken işlemciyide deyişdirmemlazımmı amd 3000+ kullanıyorum anakarta msi k9ngm-l 940 pim

amd de hangi anakart oldugunu bilmiyorum ama intel için Gigabyte G31M-ES2L 1600 FSB/DDR2 S+V+GL+16X 775pin .amd için bu siteye bakabilirsin..

Please register to see this content.

bu kadar zahmete masrafa girmeye degermi.....

coolvar sana yazdıkların için teşekürler evet yükledim çalışdı tek sorunum netwörk çalışmaması türkçe yapdım şimdi kullanıyorum okadar uraşdım olmadı nasıl olduysa oldu anlamadım bidaha kura bilirmiyim diye tekrar denedim ve oldu tekrar kurdum çok güzel bişey türkçe paketide kurdukdan sonra çok mütiş oldu yardımlar için teşekürler

coolvar sana yazdıkların için teşekürler evet yükledim çalışdı tek sorunum netwörk çalışmaması türkçe yapdım şimdi kullanıyorum okadar uraşdım olmadı nasıl olduysa oldu anlamadım bidaha kura bilirmiyim diye tekrar denedim ve oldu tekrar kurdum çok güzel bişey türkçe paketide kurdukdan sonra çok mütiş oldu yardımlar için teşekürler

bende teşekkür ederim.nasıl yaptın.sürücülerimi sectin...

10 kere kurdum her seferinde birini seçdim formatladım ensonunda karnel panik hatasından kurtuldum internet olayınıda haletmeye çalışacam driver2009 deneyecem olacakmı AMD kullanıcılarına yardımcı olabilirim çünkü kendim gece 2 lere kadar uraşdı 6 işe gitmek şçin kalkıp işe gidiyordum şimdi arkadaşlara yardımcı ola bilirim

Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var. iatkos'u kendi bilgisayarıma kurdum. Hiç bir sorun yaşamadım. Ancak RTL9197B wireless kartım var. Sürücüsünü kurdum ama internete nasıl bağlanacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ben macle tanışana kadar çok dvd yaktım hemen hemen tüm dağıtımları denedim pc donanımları çok çeşitli olduğu için şu senin sistemde sorunsuz çalışır demek zor özelliklede amd sistemler için benim anakart en sorunluardan diyebilirim win dahil macte bile beni sinir edebiliyoretherneti çalıştıramadım harici kart ile sorunu aştım

Realtek HD Audio Driver lazım nerden bula bilirim bilgisi olan varmı ses çalışmıyor yada nasıl çalışdıracamı yazarsa sevinirim

ses chipi ne ona göre sürücü bulmamız lazım bazı kextler hdaenabler yada inject olmadan çalışmıyor ben çok denedim sonunda başardım ama arka ses çıkışı tek kanal çalışıyor bende kulaklık çıkışından ses alıyorum 5+1 kullanamıyorum sanada yardımcı olmak isterim

Please register to see this content.
realtek Realtek High Definition Audio Codec R2.43 kardeş ben burdaki ses yazılımı kullanıyorum bende ikitane ses kartı var biri bordun üzerinde bide monta edilen 7+1 işin garibi ses mac os x yükledimde var hiç sorun yok ama türkçe dilpaketinide yükleyince yükleme bitince reset atıyor ve açılınca ses gitmiş oluyor bunu çözemedim ses menüsüne girdimde ses açma çubu ensonda ve kapalı işareti var sese girişdiyorum hiçbir aygıt bulanamadı diyor mac os yüklerken bunu seçdimde Voodoo 0.2.52 new yardımcı olursan çok makbul gaçer yok türkçe siz kullanıcam gerçi sesi çalışdında reset atmamışdım belki gine çalışmıyacak Voodoo 0.2.52 sitesinden buldum inirdim ama yükleyemedim bir konum seçindiyor ama gine olmadı ses olmayınca hiçbir güzelide olmuyor

merhaba arkadaşlar mac os dan yazıyorum ve çok güzel duyguymuş allah herkese göstersin ben yüklemeyi çok isdi

yordum sonunda oldu bazı sorunlar var olsun kulanmak yetiyor

Aynen bende şu an Mac OS tan yazıyorum. Gerçekten süper birşey. Yanlız WLM 2009 kullanamayacak olmam beni üzüyor. Fakat windows 7 ve Mac OS'u aynı anda kullanmak için bir yöntem deneyeceğim. İnşallah çalışır :)

tam ses chipini yazsaydın linkini verdiğin driver universal bütün hepsine uyuyor örneğin alc888 gibi yazsaydın bilmiyorsan anakartın ismini numarasını ver bakalım

tlny vlm nin mac sürümü var dene istersen

yada wmare ile ikisini aynı anda kullanabilirsin

kaç gündür uğraşıyorum ( idenb 10,5,8 - doctor iATKOS v7 - kalvay ) hepsini denedim ama açılmadı iATKOS v7 de ekran kartı sorunu vardı zannedersem kurulumdan sonra tam açılacakken ekran gidiyordu diğerlerindede donma falan oluyordu açılmıyordu.

mac os x kurmya çok hevesliyim bana bu konda yardım ederseniz hayır duamı alırsınız. şimdiden teşekürler

bilgisayarım

CPU Türü QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9850, 2500 MHz (12.5 x 200)

Anakart Adı Biostar TA780G M2+ (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Görüntü Bağdaştırıcısı Sapphire Radeon HD 4850 (1024)

rem 3 gb DIMM3: A-Data EXTREME DDR2 800+ 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Anakart Çipseti AMD 780G, AMD K10

Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC662 @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller

Disk Sürücüsü ( 3 adet) SAMSUNG HD161HJ ATA Device (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Ağ Bağdaştırıcısı Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) (192.168.1.21)

b

bu kext onboard ses için sistemde sesle ilgili ne var ise sil yoksa kernel panic alırsın (benim başıma geldi onun için yazıyorum aynı chip bendede var)yüklü kextleri silmek için system\library\extensions klasörüne egit vodoohda veya applehda vs bul ve sil sonra alcinjecti yükle sonra applehdayükle normalde ses alman lazım bende hata veriyor yada seskartı bozuldu

http://hotfile.com/dl/31963337/e401555/ALC883-3LineOuts_2.zip.html[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...