Jump to content

Pc Ye Osx86 Mac Sistemi Kurucakların Bilgisine

kensopoy

Recommended Posts

arkadaşlar, bir kaç deneme sonucunda ve kensopoy kardeşimin yardımlarıyla iATKOS v7'yi sistemime kurdum.. Hiç bir driver sorunu da yaşamadım.. Şu an size iATKOS'tan yazıyorum..Gerçekten kullanışlı.. Teşekkürler kensopoy.. :)

• Replies 357
  • Created
  • Last Reply

HOCAM benmasa üstü bilgisayar kullanıyorum bunlar

msi 945g neo

2 gb ram

ati ekran kartı

775 pin intel cpu

kablosuz klavey + mouse laptech

500 gb hdd

biostar m890 m7-te

2 gb ram

ati ekran kartı

intel dual core cpu 775 pin

500 gb harddik

kablosuz klavye + mouse

usb klavye de bulunmakta

aslında fazla bildigimden değil sadece biraz ingilizcem ve teknik servis mantıgım var mac'ide bildigim için kolay buluyorum ama anakart markanı google'a yazıp

Örneğin Google'a şunu yazabilirsiniz..

P5-KPLAM-SE OSX86 yazdığınızda aynı anakartın markasından kuran olursa onunla ilgili souçlar aynı şekilde ekran kartı , ses , ethernet arama içinde geçerli.

ethernet markası kext yazıp

realtek 8139 kext yazdıgında sonuca ulaşmak mümkün

sitede olarak, (Driver için ) Geniş kapsamlı içerik donanım uyumluluğu ve daha önce kuranların ansiklopedi yaptıkları wiki tabi bazı donanımlar bu sitelerde olmuyor onuda biraz ingilizce birazda donanım bilgisi ile halletmeye çalışıyorum

ben de bunu bi araştırayım o zaman. sağol iyi çalışmalar. :rolleyes: (gerçi benim donanım bilgim yok :lol: )

QUOTE(deejay_2006 @ Feb 16 2010, 14:31 ) *

ideneb v1.5 10.5.7

iDeneb_v1.6_1058_Lite_Edition

iATKOS-v7-10-5-7-IntelAMD-DVDMac-OSx86

bu sürümler indirdim.. akşama

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6400+

Gigabyte GA-MA790X-DS4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

1x2 gb Kingston 800mhz Ram

SAPPHİRE ATI Radeon HD 2600 XT DDR3 256MB (RV630)

Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

sistemimde deneyeceğim izlenimerimi sizlere sunarım....

bişi daha farkettim harddiskim sata II 2 .yuvadada apple logosunda kitlenme yaptı yani kuruluma bile başlatmadı..

sataII 0. yuvada o hata da düzeldi ... fekat kurulum aşamasında disk utily bölümünde hdd yi hiç görmüyor bios tan sata tüm modları tek tek dene dim. ide mod , native ide mod,raid mod (burda sata dvd bile başlamıyor) legancy ide mod , sata + ahci mod

harddisk 250 gb sataII 2 partion war birinci kısımı primary bölümü etkin fat32 format boş ,dier kısım local partition ntfs....

fekat usb hardiski aynı aşamalarda görüyor....

dıkandııım...

her seçeneği denedim...

foto136o.jpg

buda böyle:

foto137a.jpg

foto138.jpg

foto141.jpg

foto143.jpg

250gb sataII hdd görmüyor burada...

foto145q.jpg

iDeneb_v1.5_1057 - iDeneb_v1.6_10.5.8_Lite_Edition ve iatkos v7 üçünüde denedim tek ipc kaldı... onuda birazdan denicem..

yardım....

hdd yi master moda geçir kabloları master sata sata1 yazar o sokete tak birde firamware yi kapat

birde harddiskinin özelliklerine gir legacy mode olması gerek var ise enable yap chipsetin neydi?

birde burdan gpartedi indirirmisin kardeşim bu program ile formatla sonra MBR yap master boot record sonra tekrar cd yi tak yazdığım komutlarla -x -y cpus=1 enter yap bakalım hdd görücekmi

Anakart :Intel Crestline-GM GM965

İşlemci : Core 2 Duo T5450 1.6 Ghz

Ekran : İntel Gma x3100

Ses : Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Ethnt : Marvell Yukon 88E8039 PCI-E Fast Ethernet Controller

wifi : Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Adapter

Bir de sorum olacaktı. heralde dil ingilizce peki bundada aktivasyon olayına gircekmiyiz. yoksa beleşmi

Minimum kurulum için kaç mb disk alanı onerirsin

Dosya biçimi nedir.

Aynı makinada windows işletim sistemi ile birlikte farklı partlarda çalıştırabilirmiyiz.

Eğer becerebilirsek süper olur. Birazda elma yiyelim sayende Şimdiden Teşekkür ederim.

Selamlar ya bu olay benim için çok önemli çünkü yurtdışından geldi laptopım ve hdd bağlantı kablosu bozuk ve türkiye de hiç bi yerde yok bende flashdiske pardus ve ubuntu kurdum ama çok verimli değiller daha önce leopardın bi sürümünü kurdum kurulumda sorun olmadı ama açıldıktan wellcome yazılarının geldiği ekranda dondu lütfen kurmamda yardımcı olun

Laptopım marka modeli ve özellikleri altta

HP Compaq nc2400

# Intel® Core™ Duo ULV and Intel Core Solo ULV processors

# Starting at 2.8 lb/1.29 kg

# 12.1-inch WXGA display

# Integrated optical drive support on select models

# Mobile Intel 945GM Express Chipset

# 2048-MB DDR2 SDRAM

# 8 GB flashdisk yükseltebilirim olursa

# Intel Graphics Media Accelerator 950

# Broadcom NetLink Gigabit Ethernet PCI Controller

# Optional integrated 802.11 a/b/g or 802.11 b/g wireless LAN module

# Optional integrated Bluetooth

# HP Mobile Data Protection System 3D

# Touch-sensitive controls

hdd yi master moda geçir kabloları master sata sata1 yazar o sokete tak birde firamware yi kapat

birde harddiskinin özelliklerine gir legacy mode olması gerek var ise enable yap chipsetin neydi?

birde burdan gpartedi indirirmisin kardeşim bu program ile formatla sonra MBR yap master boot record sonra tekrar cd yi tak yazdığım komutlarla -x -y cpus=1 enter yap bakalım hdd görücekmi

AMD 790X Chipset

gpart ile oluşturdum zaten etkinde...

firmware yi nerden kapatıoruz biosta öle birşeye rastlamadım...

bios resimlerimdede görülüğü üzere her hdd modunun ayrı bir enable - disable seçeneği yok..

sata mode : legacy mode olarak ayarlana biliyor.. fakat onuda ddenedim...

iPC deneyeceğimi söylemiştim we nedense iPC de gördü..tüm işlemler tamam . kurulum sonrası yeniden başlayınca dvd yi çıkardım yeşil temalı bi apple elma logosu geldi ve loading simgesi dönüp duruyordu...

bu sefede burda kaldım... :D

AMD 790X Chipset

gpart ile oluşturdum zaten etkinde...

firmware yi nerden kapatıoruz biosta öle birşeye rastlamadım...

bios resimlerimdede görülüğü üzere her hdd modunun ayrı bir enable - disable seçeneği yok..

sata mode : legacy mode olarak ayarlana biliyor.. fakat onuda ddenedim...

iPC deneyeceğimi söylemiştim we nedense iPC de gördü..tüm işlemler tamam . kurulum sonrası yeniden başlayınca dvd yi çıkardım yeşil temalı bi apple elma logosu geldi ve loading simgesi dönüp duruyordu...

bu sefede burda kaldım... :D

-v voodoo maxmem=2048 busratio=20 cpus=1 noapic dene bakalım bir bide kurarken hangi kerneli seçtin ?

biosu günceledim 2 hafta önce anakartım 940pim MSİ K9NGM- L (AMD)işlemcim 3000 4 rem

sanırım başka sürüm denemen gerekicek kardeşim. 1 tane sürümmü denedin şimdiye kadar? denemedi isen ipc 10.5.6 sürümünü dene windows cd si gibi değil kardeşim donanımına uygun sistemini bulmadan yılma

Please register to see this content.

-v voodoo maxmem=2048 busratio=20 cpus=1 noapic dene bakalım bir bide kurarken hangi kerneli seçtin ?

voodoo

denedim.. ipc de ideneb ve iatkosta hdd leri bir türlü gösteremedim disk utlity de ...

kurulum yaparken mi yazayım yoksa kurulumdan sonra gelen bir startup geliyo orda iken mi...

-v voodoo maxmem=2048 busratio=20 cpus=1 noapic

ağbi benim pc daha önce yazmıştım.. Amd phenem x4 2.3 ghz --2 gb ram ---atı radeon 3100 .. diye

bana bi lik verdin.. indirdim sadece siyah ekranda kaldı.. sonra formu okudum biri daha aynı sorunla kalmış.. ona 7 mblik bir cd var onu önermişsin.. bende indirdim cd ye yazdım.. mac ve windows sordu mac i seçtim dvd yi taktım.. yine olmuyor.. ağbi kotayı geçtim.. 4 oldu 8 gb lütfen bi yardım et o kadar emek harcadım.. mac i çok istiyorum...ne olursun yaa..

öğrenciyim..

VMware da kuruken sistem olark ne seçiyoruz.

windows var linux var vs.. hangisi ?

burdan hngsini seçecz ?

34i1v9v.jpg

bu hata ndr ?

2v9verb.jpg

Aşağıdaki linkteki dosyaları indir, vmware ile Mac OS X Server 10.6 (experimental).vmx dosyasını aç tabi eğer bilgisayarın 4 çekirdek ise işlemciyi 1 çekirdeği de 4 olarak işaretle. sonra kurulum yap bittikten sonra seninki gibi bir hata alacaksın indirdiğin dosyalarda darwin_snow.iso ile sistemi başlat ve "h" olması lazım hard diskten başlamak için onu seç sorunsuzca açılacaktır. kolay gelsin.

hangi sürümü kurmaya çalışıyorsun? iatkos ideneb ipc? gri elma ekranı gelincemi atıyor yoksa install deyincemi bir ayrıntılı anlatırsan ayrıntılı bilgi alabilirsin teşekkürler

Yardımların için ben teşekkür ederim. 10.6.2 HAZARD snow leopard sürümünde install başlamadan mach_kernel diyor bir kaç satır daha iniyor ve reset atıyor makina. intel eski bi labtop da böle bi soun olmuyor :S çok garip amd phenom 9550 işlemcim... AMD desteğide yazıyor ancak sorun bu.. AMD için bu sürümü nerden bulabilirim acaba ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...