Jump to content

Pc Ye Osx86 Mac Sistemi Kurucakların Bilgisine

kensopoy

Recommended Posts

ANAKART: Asus rampage extreme 2

İŞLEMCİ: İ7 975 Extreme

GRAFİK: Ati rodeon 5970 x2

RAM: Ocz ddr3 12 Gb

MAUSE: Logitech Performance mx darkfield

HDD: WD Caviar Black

Daha öncede sordum lain cevap alamadım belkibu sefer alırım :) Kurmam gereken sistem hangisi

• Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Bilgisayar Adı:

HP Pavilion DV6 1270st

İşlemci Tipi : AMD Turion X2

İşlemci Hızı : 2.20 GHz

İşlemci Veri yolu hızı : 3600 Mhz

İşlemci ön belleği : 2 MB

İşlemci Modeli : RM-74

Bellek Hızı : DDR2 800 Mhz

Bellek miktarı : 4 GB

Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 4530

Ekran Kartı Belleği : 512 MB

Ekran Kartı tipi : Harici Ati

Ağ Bağdaştırıcısı : Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

Ağ Bağdaştırıcısı : Realtek RTL8168D(P)/8111D(P) PCI-E Gigabit Ethernet

Ses : IDT - High Definition Audio Controller

Kardeş Sistem C de Win7 64 bit yüklü,ikinci HDD ye MAC kurmak istiyorum.Acaba hangi sürüm uygun,ilgilenebilirmisin acaba?

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba Arkadaşım benimde A200-1BP Toshiba Notebook'um var,

benim istediğim de şu ben direk olarak mac kurmak istiyorum, yani win 7 ile birlikte kurmak istemiyorum. şu anda sitemde win 7 mevcut, C ve D olmak üzere 2 ye bölünmüş 160gb hardisk var. 4 gb ram, aşağıdaki fotoğraftaa sistem bilgilerim mevcut, sence kursam herşey çalışırmı. biryerde bir çocuk kurmuş wireles ve ses çalışmadı diye yazmış ama denemek istiyorum şansımı yinede:) bir bakarsan sevinirim

Ağ Bağdaştırıcısı: Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN

Ses: Realtek High Definition Audio Aygıtı

34oxz46.jpg

kardeş benim notebook acer 5520g de hangi sürüm adha iyi kurulup sorunsuz çalışıyor acaba...

* Acer Aspire 5520G-402G16Mi

* İşlemci: AMD Turion 64 X2 TL-58

* Bellek: 2 GB DDR2-667 ( takılabilir maks. miktar: 4 GB )

* Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8400M G

* Sabit disk: 160 GB 5400 rpm SATA, 8 MB önbellek

* Monitör: 15.4" WXGA Acer CrystalBrite – 1280×800 çözünürlük

* Optik sürücü: Super Multi Dual Layer DVD yazıcı

* Acer Crystal Eye web kamerası

* Kart okuyucu

* 100 Mbps kablolu Ethernet

* 802.11b/g 54 Mbps kablosuz ağ

* 56k modem

* Windows Vista Home Premium işletim sistemi

* Giriş/çıkış arabirimleri:

o ExpressCard

o 4x USB 2.0 yuvası

o Firewire

o DVI-D

o VGA (D-Sub)

o S-Video

o Mikrofon/Line in/kulaklık

o CIR (Consumer InfraRed)

o RJ-45 ethernet

o RJ-11 modem

* Boyutlar: 366 x 274 x 42.6 mm

* Ağırlık: 2.75 kg

Anakart:

CPU Türü Mobile AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3500+

Anakart Adı Hewlett-Packard Presario F500 (GH826EA#AB8)

Anakart Çipseti nVIDIA GeForce Go 6100, AMD Hammer

Sistem Belleği [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: Samsung M4 70T2953CZ3-CE6 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-13 @ 333 MHz) (4-4-4-11 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)

DIMM2: Samsung M4 70T2953CZ3-CE6 [ TRIAL VERSION ]

BIOS Türü Phoenix (12/05/07)

Görüntü Birimi:

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce Go 6100 (512 MB)

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce Go 6100 (512 MB)

3D-Hızlandırıcı nVIDIA GeForce Go 6100

Monitör Tak ve Kullan Monitör [NoDB]

Çokluortam:

Ses Bağdaştırıcı Conexant Cx20549 @ nVIDIA nForce 430 (MCP51) - High Definition Audio Controller

Depolama :

IDE denetleyici Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici

IDE denetleyici Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici

Disk Sürücüsü TOSHIBA MK8037GSX (80 GB, 5400 RPM, SATA-II)

Optik Sürücü TSSTcorp CDDVDW TS-L632H (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

SMART Sabit Disk Durumu OK

Bölümler:

C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]

Toplam Boyut [ TRIAL VERSION ]

Giriş:

Klavye HID Klavye Aygıtı

Klavye Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye

Fare PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:

Birincil IP Adresi [ TRIAL VERSION ]

Birincil MAC Adresi 00-1A-73-87-BD-60

Ağ Bağdaştırıcısı Broadcom 802.11b/g WLAN (192. [ TRIAL VERSION ])

Modem HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:

Yazıcı Microsoft Office Document Image Writer

USB1 denetleyici nVIDIA nForce 430 (MCP51) - OHCI USB 1.1 Controller

USB2 denetleyici nVIDIA nForce 430 (MCP51) - EHCI USB 2.0 Controller

Akü Microsoft AC Bağdaştırıcısı

Akü Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

kullandıgım sistem iatkos v 7.0 ve ideneb v 1.4

Everetsten aldıgım rapor bu kardeşim teşekkürler

aaRDaa geç cevap yazdığım için özür dilerim

dvd den boot ettiğinde f8 bas -v -f komutuyla aç hata verdiğnde sorun az çok kendini belli eder. eğer still waiting hatasını orda alırsan yapacak birşey yok bu olay kronik bir sorun ama biostan ahci modunu açıp deneyebilirsin (ama kurduğum nforce chipsette kalwaydan başka dağıtımda bir sorun yaşamamıştım)

kurulum ekranı geliyor ise hdd ile ilgili olan güney köprüsünü yani nf 430 ile ilgili olan kexti nforce sata ide yi seç

birde sana tavsiyem şu ipc 10.5.6 olan dağıtım var onu dene

Estf. kardeşim

dedigini yaptım ekranda bu defa

"apple ps2 keyboard: unexpected resend request from ps/2 contreller."

hatası sürekli akıyor önerdigin sistemi bulup indirip deniyecegim ilgin için çok teşekkür ederim

bu arada benim biosta ahci modu açmak için bir secenek yok o yuzden öyle bir seçenegim yok nedense

aitkos v7 de masaüstüne ulaşmış bulunmaktayım öncelikle kensopoy 'a ve yardmı geçen tüm arkadaşlara çook teşekkürler...

şuan mac ten yazmaktayım... crossover üzerinde çalışıyorum...

birde tr pack :D

kurulum sonrası ilk başlamada karıncalı bozuk ekran alan olursa ekran kartının tam modeline göre seçim yapsın ...

bende öyle düzeldi..

sadece ses tanımadı oda Realtek ALC889A .....

aitkos v7 de masaüstüne ulaşmış bulunmaktayım öncelikle kensopoy 'a ve yardmı geçen tüm arkadaşlara çook teşekkürler...

kurulum sonrası ilk başlamada karıncalı bozuk ekran alan olursa ekran kartının tam modeline göre seçim yapsın ...

bende öyle düzeldi..

hayırlı olsun ses driverin burda :good:

Please register to see this content.

Estf. kardeşim

dedigini yaptım ekranda bu defa

"apple ps2 keyboard: unexpected resend request from ps/2 contreller."

hatası sürekli akıyor önerdigin sistemi bulup indirip deniyecegim ilgin için çok teşekkür ederim

bu arada benim biosta ahci modu açmak için bir secenek yok o yuzden öyle bir seçenegim yok nedense

ps/2 mous mu kullanıyorsun usb mi? eğer ps/2 kullanıyorsan custom seçeneklerinden ps/2 yamasını seçmedin . usb kılavye ve mous takıp öyle açmayı dene sistemi yada usb kılavye ve mous kullandıgın halde ps/2 yamasını seçtin. ps/2lerin uçlarına usb dönüştürücü tak tekrar açmayı dene sistemi

Hocam kullandıgım makina notebook ve biosta bahsettigin seçenekler yok usb mause klavye denedim sorun aynı herhangi deişiklik yok

akabinde ipc 10.5.6 indirdim aynı hatanın mause olanını veriyor sorunu çözemedim sanırım vazgeçmem gerekecek bir çözümü varmı :(

kurulum esnansında herhangi seçenek seçemiyorum apple ekranı geliyo öle kalıyo bir seçenek seçemiyorum

ipc 10.5.6 nın bir çok versiyonu var eğer elindekinin costumize seceneklerinde Ps/2 Device support seçeneği varsa onu şeç laptooplarda sorunusuz çalışıyor yoksa vuzeden ipc osx86 10.5.6 Universal ppf5 (final) i indir 3 ayrı laptopa kurdum (intel) wifi hariç hiçbir sıkıntı yok.Umarım cozersin Package List aşagıda uyanlar indirsin intelde kernel seçmenize ( Amdler Vodoo 9.5.0 kernel ve seatbelt.kext patched ı mutlaka seçsinler) gerek yok sadece bilgisayarda gerçekten emin olduğunuz ve mevcut olan donanımlarınızın driverlerini şeçin başka driver secmeyin yoksa mac panik yapıyo :D patchlerdende laptoplarda çift çekirdekler cpus=1 fix apple acpibattery chameleon with smbios, Apple Smbiosdan uyumlu olan, Patch Dstd tüm applicationlar (ntfs-3g hariç )hata veriyormus seçilmesi gerekli

cok stabil ve bulamadığım driverlar içinde mevcut

ipcppf5packagelist.png

ANAKART: Asus rampage extreme 2

İŞLEMCİ: İ7 975 Extreme

GRAFİK: Ati rodeon 5970 x2

RAM: Ocz ddr3 12 Gb

MAUSE: Logitech Performance mx darkfield

HDD: WD Caviar Black

Daha öncede sordum lain cevap alamadım belkibu sefer alırım :) Kurmam gereken sistem hangisi

kardeşim 1 ci sayfadaki gibi istenlen şekilde yazarsan seviniriz

İşlemci Modeli : AMD 5000 +

Anakart Modeli: biostar TA790 GX A2+

Ram Kaç GB: 2 gb

Ekran Kartı Modeli : HIS ati radeon 4850 ICEQ 4

Lan (Ethernet) Modeli: Realtek RTL8111C

Ses Kartı (Sound) Modeli: Realtek ALC888 8+2 Channel HD Audio

yardımcı olursan sevinirim.

Verdiğiniz link çalışmıyor birde achi ayarlarını yaparken neler yapmalıyım

Asus N61VN280BD Intel Core 2 Duo T9600 2.8GHZ 4GB 500GB

Ürün Özellikleri :

İşlemci : Intel Core 2 Duo T9600 / 6 MB L2 cache/ 2.8 Ghz /(İşlemci Hızı 1066Mhz)

Ekran Kartı : Nvidia® Geforce G240 / 1 GB

Ram : 4 GB 1066MHz / DDR3

Sabit Disk : 500GB 5400RPM 8MB

Kablosuz İletişim Wireless 802.11a/b/g/n

bilgisayarımın konfigürasyonları yukarıdakiler hocam...

sorun yaşamadan kurabilirmiyim?

bende öyle düzeldi..

hayırlı olsun ses bende de bozuktu 192000 khz çözünürlükte çıkış veriyor ne yaparsam yapıyım 44100 olmuyordu sonunda hda enabler ile kurabilmiştim. 10.5.8 güncelleme yaparsan iyi olur bence. ama kerneli 0sx86 tools ile yedekle yada güncellemeyi yap dvd yi tak sadece kerneli yükle sistemin 10.5.8 olsun bende hazardın yeni snow dağıtımı çıkmış onu deniyorum şuan

hayırlı olsun ses bende de bozuktu 192000 khz çözünürlükte çıkış veriyor ne yaparsam yapıyım 44100 olmuyordu sonunda hda enabler ile kurabilmiştim. 10.5.8 güncelleme yaparsan iyi olur bence. ama kerneli 0sx86 tools ile yedekle yada güncellemeyi yap dvd yi tak sadece kerneli yükle sistemin 10.5.8 olsun bende hazardın yeni snow dağıtımı çıkmış onu deniyorum şuan

ewet itunes le bi mp3 açıyorum hızlı ilerliyo parça... bunun gibi mi

peki elimde kensopoy kardeşimin werdiği ses driver ım war fakat kurumadım yada kurmayı bilmiyorum... x86 tools tan install kext ten mi yoksa dosyanın içersinindeki appleHDA WAR ona tıklayınca:

terminalde:

Last login: Wed Feb 24 22:47:00 on ttys000

/Users/dj/Desktop/alc889a/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA ; exit;

deejays-10:~ dj$ /Users/dj/Desktop/alc889a/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA ; exit;

-bash: /Users/dj/Desktop/alc889a/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA: Malformed Mach-o file

logout

[Process completed]

böyle bişi beliriyor...

yani açıkcası nasıl kuruluyor...

crossOver hakkında bilgisi olan war mı.. vede nasıl kullanıldığını...

aşağıda ki link oyunlar için olanı

full version indirdim patch yaptım full oldu fakat tıkladığımda saniyelik simgesi dock a geliyo ve gidiyor...

http://hotfile.com/dl/30149167/f4bb457/CrossOver_Games_8.1.3.zip.html[/CODE]

ewet itunes le bi mp3 açıyorum hızlı ilerliyo parça... bunun gibi mi

peki elimde kensopoy kardeşimin werdiği ses driver ım war fakat kurumadım yada kurmayı bilmiyorum... x86 tools tan install kext ten mi yoksa dosyanın içersinindeki appleHDA WAR ona tıklayınca:

terminalde:

Last login: Wed Feb 24 22:47:00 on ttys000

/Users/dj/Desktop/alc889a/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA ; exit;

deejays-10:~ dj$ /Users/dj/Desktop/alc889a/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA ; exit;

-bash: /Users/dj/Desktop/alc889a/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA: Malformed Mach-o file

logout

[Process completed]

böyle bişi beliriyor...

yani açıkcası nasıl kuruluyor...

bende parça hızlı ilerlemiyor çok cızırtlıl geliyor

kurulumda sesle ilgil bir seçtin mi ? seçtiysen su konuma giderek yüklediğini sil system\ library\extentions

kextleri 4 şekilde yükleyebilirsin

1 kextleri osx86 ile yükle en koly yoldan biri sayılır install kexte bas kexti göster gerisini halletsin

2 kext utility ile yükleyebilrsin kexti direk programın üstüne bırak yüklenir

3 kexti system\ library\extentions klasorune kopyala sonra disk utility ile disk permison yap

4 terminalle yükleyebilirsin onuda ben bilmiyorum

ideneb kurdum elma logosunda takılıp kalıyor..ne yapmam lazım...

iatkos v7 deneyebilirsin ipc 10.5.6 ppf5 universal deneyebilirsin yada sl_cs_10.6.2 _sse2 _sse3_intel_amd diye hazardın yeni çıkarttığı bir sürüm var onları dene ama şunu unutma hiçbir sistem %100 çalışacak diye bir şey yok

bende parça hızlı ilerlemiyor çok cızırtlıl geliyor

kurulumda sesle ilgil bir seçtin mi ? seçtiysen su konuma giderek yüklediğini sil system\ library\extentions

kextleri 4 şekilde yükleyebilirsin

1 kextleri osx86 ile yükle en koly yoldan biri sayılır install kexte bas kexti göster gerisini halletsin

2 kext utility ile yükleyebilrsin kexti direk programın üstüne bırak yüklenir

3 kexti system\ library\extentions klasorune kopyala sonra disk utility ile disk permison yap

4 terminalle yükleyebilirsin onuda ben bilmiyorum

kurulumda seçmedim sıkıntı olmasın die

system özellikleinden audio ya tıkladığımda masaüstüne siyah fonda beyaz yazılar akıyor... we kitleniyor....

- x86 tools ta denedim ama kext lerin içine girebiliyorum yani x86 tools tan yapacaktım ama kext dosyası bulamor.

-kext utility de denemiştim system sifre soruyor ve şifre yazmadan install etmiyor.. halbuki şifrede yok...

3. yöntemi bi deneyeyim...

bu arada .exe sıkıntısı war die os x kurmamazlık yapmayalım..... ben office2003 e kadar kurdum... hatta kurulmuş waziyette olan fifa 2005 i bile oynadım...

http://hotfile.com/dl/30214846/60e469e/CodeWeavers.CrossOver.PRO.v8.0.1.MAC_OSX.dmg.html[/CODE]

iatkos v7 deneyebilirsin ipc 10.5.6 ppf5 universal deneyebilirsin yada sl_cs_10.6.2 _sse2 _sse3_intel_amd diye hazardın yeni çıkarttığı bir sürüm var onları dene ama şunu unutma hiçbir sistem %100 çalışacak diye bir şey yok

ideneb den önce iatkos v7,leo4all,ipc denedim hep restart atıyor kuruluma gecmiyor kurulum ekranı gelmiyor.i deneb de suruculeri sectim kurdum yine elmada takılıp kaldı...

bios'ta ne gibi değişiklikler yaptın veya bios'unu güncelledin mi? ve chipsetin nedir?

soru bana mı bilmiyorum..bios ta ahci mode ve suspend modu s3 yaptım..enson Snow_Leopard_Client_Server_10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard denedim ekran simsiyah oluyor hiç bişey gostermiyor..ideneb de suruculeri secip tekrar kurdum yine elma da takılıp kaldı..

artı mc os kurulum ekranında disk utility de imaj dosyası yani iso uzaantılı dosyaları dvd ye yakamıyormuyuz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...