Jump to content

Pc Ye Osx86 Mac Sistemi Kurucakların Bilgisine

kensopoy

Recommended Posts

ağbi benim pc daha önce yazmıştım.. Amd phenem x4 2.3 ghz --2 gb ram ---atı radeon 3100 .. diye

bana bi lik verdin.. indirdim sadece siyah ekranda kaldı.. sonra formu okudum biri daha aynı sorunla kalmış.. ona 7 mblik bir cd var onu önermişsin.. bende indirdim cd ye yazdım.. mac ve windows sordu mac i seçtim dvd yi taktım.. yine olmuyor.. ağbi kotayı geçtim.. 4 oldu 8 gb lütfen bi yardım et o kadar emek harcadım.. mac i çok istiyorum...ne olursun yaa..

öğrenciyim..

kardeşim öğrenci olman bişi değiştirmiycek :D sistemine uygun sistemi bulana kadar yılma sanada ipc 10.5.6 sürümünü denemeni tavsiye ediyorum eğer gerçekten istiyorsan denemelisin. ipc yi önce yazımda vermiştim.

• Replies 357
  • Created
  • Last Reply
kardeşim öğrenci olman bişi değiştirmiycek :D sistemine uygun sistemi bulana kadar yılma sanada ipc 10.5.6 sürümünü denemeni tavsiye ediyorum eğer gerçekten istiyorsan denemelisin. ipc yi önce yazımda vermiştim.

ağbi seni hiç bir şekilde suçlamıyoruım yanlışı herkez yapabilir bazen herşeyden emin olsanız da.. o dediğinizi de indiricem de mac mi o ipc ne bilmiyorum.. onada da sınıntı çıkma ihtimali var mıdır acaba.. bi de bu indirdiğim snow leopartı x2 athon 2.1ghz ye kurabilirmiyim sorunçıkar mı acaba ..

denemeden bilemessin kardeşim ben aynı versiyonda 3 tane dvd yazdım 1 50 lik dvd bitirdim ben oturtana kadar her donanıma farklı dedigim gibi indirip deniyceksin karşılaştığın sorunları yazıcaksın başka bişi yok keşke windows gibi olsa

chipseti uymamış olabilir diğer sürümleri denemelisiniz arkadaşlar ille şu anda %100 olucak diye birşey yok ben ne dvd ler yaktım birde yılmazca kardeşim iPC 10.5.6 sürümünü dene bakalım

M3N78-VM anakart ve Phenom 9550 quad core kullanıyorum uygun sürüm bulamıyorum :S yardımcı olabilirsen çok memnun olurum. Son olarak kurduğum çoğu (10.5.x) sürümde kuruluyor ama boot sırasında ekran yenileniyor gri ve siyah çıkıyor ekranda takılma oluyor.. Ati radeon 3870 grafik kartım

teşekkürler.

Selamlar ya bu olay benim için çok önemli çünkü yurtdışından geldi laptopım ve hdd bağlantı kablosu bozuk ve türkiye de hiç bi yerde yok bende flashdiske pardus ve ubuntu kurdum ama çok verimli değiller daha önce leopardın bi sürümünü kurdum kurulumda sorun olmadı ama açıldıktan wellcome yazılarının geldiği ekranda dondu lütfen kurmamda yardımcı olun

Laptopım marka modeli ve özellikleri altta

HP Compaq nc2400

# Intel® Core™ Duo ULV and Intel Core Solo ULV processors

# Starting at 2.8 lb/1.29 kg

# 12.1-inch WXGA display

# Integrated optical drive support on select models

# Mobile Intel 945GM Express Chipset

# 2048-MB DDR2 SDRAM

# 8 GB flashdisk yükseltebilirim olursa

# Intel Graphics Media Accelerator 950

# Broadcom NetLink Gigabit Ethernet PCI Controller

# Optional integrated 802.11 a/b/g or 802.11 b/g wireless LAN module

# Optional integrated Bluetooth

# HP Mobile Data Protection System 3D

# Touch-sensitive controls

neden bana yardımcı olan yok ben bugün ideneb 1.6 yükledim tüm fixleri yükleyince açıldı ama arada you need to restart la başlayan bi yazı geliyor ayrıca içinde intel 3945 sürücüsü yok kurulumdan sonra windowstaki gibi sürücü eklemiyormuyuz masaüstü ekranında birde bu tam uyumlu değil sanırım lütfen yardım edin ben ihtiyacım olduğu için istiyorum denemek için değil laptop çöpe gidicek yoksa yardım lütfen

voodoo

denedim.. ipc de ideneb ve iatkosta hdd leri bir türlü gösteremedim disk utlity de ...

kurulum yaparken mi yazayım yoksa kurulumdan sonra gelen bir startup geliyo orda iken mi...

-v voodoo maxmem=2048 busratio=20 cpus=1 noapic

rapor sonucu

foto151j.jpg

dvd ile hdd nin yerini değiştirince birde legacy mode yapında hddleri gördüm kurulumu yaptım fakat masaüstüne gbir erişemedim

ideneb de kurulumu başardım fakat ilk yeniden başlamasında apple logosunda dönüp duruyor...

ipc de kurulumdan sonra reset atıyor...

yada aşağıdaki ekranlarda kalıyor...

iPC den

foto154.jpg

foto152u.jpg

chipsetinde bir problem olabilir kardeşim chipsetini yazarmısın birde ilk resimdeki hata ps2 diyor sanırım ps2 kullanıyorsun custom dan seçmedin yada farklı bişi denedin sanıryorumki kılavye mous usb fazladan seçmişte olabilirsin.

ama 1 ci resim kesin kes kılavye veya mous sorunu sanırım customdanda usb kullandıgın halde ps2 patch seçmiş oalbilirsin yanlışlıkla

chipsetinde bir problem olabilir kardeşim chipsetini yazarmısın birde ilk resimdeki hata ps2 diyor sanırım ps2 kullanıyorsun custom dan seçmedin yada farklı bişi denedin sanıryorumki kılavye mous usb fazladan seçmişte olabilirsin.

ama 1 ci resim kesin kes kılavye veya mous sorunu sanırım customdanda usb kullandıgın halde ps2 patch seçmiş oalbilirsin yanlışlıkla

klavyem usb farem ps2 fakat kurulum için usb fare kullanıyorum hende ps2 fare bağlı.. yani kurulum tamamlansa ps2 ile dewam edeceğim...

chipset :AMD 790X + SB600 Chipset

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6400+

Gigabyte GA-MA790X-DS4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

1x2 gb Kingston 800mhz Ram

SAPPHİRE ATI Radeon HD 2600 XT DDR3 256MB (RV630)

Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

bu sisteme göre customdan neler seçmeliyim... kesin ordada bir hata yapıyorum...

dediğim gibi sadece kurulumda usb kullanacağım masaüstüne ulaşana kadar.. sonra ps2 fare ile yola dewam edeceğim ....

kuurlum sonrası aldığım hatalar ya reset atma ya apple logosunda kitleenmde yada apple logosu engellli bekleme...

şimdiden çoook ama çook teşekkürler...

iatkostan devam edelim burdaki listelerden seçim yap kernel versiyonu 9.7.0 tık seç kuruluma öyle devam et ps2 ile ilgili birşey seçme eğer yine bir yerde takılır sistemi kurduktan sonra hd'den açılma esnasında f8'e basıp busratio=20 -v yazarak başlat bu öneriyi dene bakalım

picture6tus.png

picture2rhr.png

picture5nyn.png

laptop pa kuranlara yardım etmiyormsun

dell demiştim hani inspiron demiştim 6400 demiştim intell gma 945 demiştim core duo 1.60 ıda şimdi yazıyorum sana zamet yardım et i atkos v 7 var elimde

bilgilerini 1 ci sayfadaki gibi yazarsan sevinirim

iatkostan devam edelim burdaki listelerden seçim yap kernel versiyonu 9.7.0 tık seç kuruluma öyle devam et ps2 ile ilgili birşey seçme eğer yine bir yerde takılır sistemi kurduktan sonra hd'den açılma esnasında f8'e basıp busratio=20 -v yazarak başlat bu öneriyi dene bakalım

picture6tus.png

picture2rhr.png

picture5nyn.png

ok bide öle deneyim...

birde languages da ki türkçe seçiminin bir avantajı war mı yani türkçe yapar mı..?

@ deejay_2006

dostum seninle benim anakartın chipseti aynı iatkos v7 kurulu ses ve lan hariç çalışıyor gerçi harici ethernet kartı ile interneti çözdüm

dvd boot ettiğinde f8 bas -v -f komutuylakurulumu başlat

customuze ekranında system\sata ide\ ati sata ide yi seçersen hardiski görmen lazım kernel olarak 9.7.0 seç , usb işaretle ekran kartını ilk başta seçme sistemi kurduktan sonra uygun kext ile kurarsın benim ekran kartı nvidia olduğu için bir şey diyemiyorum açılışta

@ deejay_2006

dostum seninle benim anakartın chipseti aynı iatkos v7 kurulu ses ve lan hariç çalışıyor gerçi harici ethernet kartı ile interneti çözdüm

dvd boot ettiğinde f8 bas -v -f komutuylakurulumu başlat

customuze ekranında system\sata ide\ ati sata ide yi seçersen hardiski görmen lazım kernel olarak 9.7.0 seç , usb işaretle ekran kartını ilk başta seçme sistemi kurduktan sonra uygun kext ile kurarsın benim ekran kartı nvidia olduğu için bir şey diyemiyorum açılışta

hdd görme problemini aştım iatkos kurulunda yukarıda werilen seçimler i yapıp kurdum ama kerneli seçmeyi unutmuşum ... kurulum sonunda reset attı ...

fekat tekrar denedim ve kerneli voodoo 9.7.0 yaprım kurlum ilerleme aşamsında kitlenme oldu...

install loglarını alamadın yarın tekrar deneyeceğim dvd yi değiştirip...

işlemci:t2050 core duo 1.60

ekran k. : on board intel gma 945 224mb paylaşılan 8mb dahili

cipset intel gma 945 gm

anakart:dell inspiron 6400

hdd:toshiba mksx serisi 320gb

ram:2+1=3 gb kingstone

ethernet: dell diye geçiyor

wireless:broadcom mini cart

bluetooth broadcom iatkos v7 kurdum kur

ulum bitikten sonra ilk açılışta ki maviekrandan sonra ekran kapanıyor ve bir müzik sesi geliyor

işlemci:t2050 core duo 1.60

ekran k. : on board intel gma 945 224mb paylaşılan 8mb dahili

cipset intel gma 945 gm

anakart:dell inspiron 6400

hdd:toshiba mksx serisi 320gb

ram:2+1=3 gb kingstone

ethernet: dell diye geçiyor

wireless:broadcom mini cart

bluetooth broadcom iatkos v7 kurdum kur

ulum bitikten sonra ilk açılışta ki maviekrandan sonra ekran kapanıyor ve bir müzik sesi geliyor

büyük ihtimalle ekran kartının sürücüsünden kaynaklanıyor ses geldiğine göre karşılama ekranı gelmiş demektir dvd ile boot edip customuzeden sadece uygun sürücüyü yüklemyi denesen

arkadaşım sana teşekkür ederim çünkü böyle aydınlatıcı bir konu açtığın için ben bir çok kez mac kurmayı denedim ilk başta iatkosv7'i kurmayı denedim klavyemi göremiyor diye hata aldım sonra iatkosv7 driver kurulacak paket seçtim bu sefer hiç açılmadı kurulum bitti mac yüzü göremedik sonradan torrente gördüğüm mac'i indirdim 10.6 bunda kurulum sorunsuz hallettim mac'i kullanmayada başladım ama güncelleme veya başka bir program kurdummu mac bozuluyordu şimdi hangisini kurayım bilemiyorum aslında en son kurduğum çok süper çalışıyordu ama onada program kuramıyorum kurduğum zaman şu hatayı alıyorum "you need to restart your computer. hold down......"başlayıp giden şimdi windows 7 ile Pardus kullanıyorum bilgisayarım alttaki linkdedir

Please register to see this content.

ben buna yükleyeyim elimde indirdiğim mac os lar var ya da indiriyeyim yardımların için teşekkürler

Merhaba

kullandıgım notebook modeli : Compaq Presario F550ET

sistem özellikleri kısaca

işlemci : amd sempron 3500+

ekran kartı : nvidia go 6100

2 gb ram var sistemde

acaba hangi sürümü kullanmalıyım yada olurmu benim antikaya driverlerde sorun yaşarmıyım ?

cevap için şimdiden teşekkürler

iyi forumlar

Merhaba

kullandıgım notebook modeli : Compaq Presario F550ET

sistem özellikleri kısaca

işlemci : amd sempron 3500+

ekran kartı : nvidia go 6100

2 gb ram var sistemde

acaba hangi sürümü kullanmalıyım yada olurmu benim antikaya driverlerde sorun yaşarmıyım ?

cevap için şimdiden teşekkürler

iyi forumlar

işlemcin sse3 komut setine sahip İatkos v7 olabilir ama ekran kartın ve diğer lan, ses vb. bileşenlerin ismini not al (everest ile bakabilirsin) ona uygun driverler ile kurabilirsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...