Jump to content

Windows 7, 90 Günde Bir Eve Telefon Açacak

0sk1

Recommended Posts

Ya birde arkadaşlar telefon denince neden aklınıza kanlı canlı biri çıkacak sanıyorsunuz telesekreter gibi otomat bir mesaj hırsızlık kötü şeydir falan bi fetfaa yasalarda şu madde bu madde tabi 1 veya 2 hafta zaman aksi taktirde sisteminiz çökecektir diyecekler paşa paşa yapacaksınız yapacağız ve olasıda seçim zamanı olmadımı birileri sizinde keyfinizi kaçırmadımı bu dallama icraat zaten telekomun bir yavşaklığıysa herkez rahatca kafasına göre yapabiliyorsa microsoft ta yapabilir öyle olursada vistaya o olmazssa xp daha olmassa linux...

yaw zaten elimde laptopla gelen vista home premium var windows 7 olmasa o bana yeterdi tabi sp 2 yükleyince sisteme benzemişti vista şimdi ise biz samsung lulara w7 ugrade vermediler bizde avrupada windows 7 kullanan samsungların oem sertifika ve keyini girerek hallettik şimdi o key iptal olmadan benim korsan kullandığımı anlayabilirlermi çünkü key iptal olsa binlerce kişinin w7 si korsana düşecek

-Aloo İyi Günler Microsoft Müşteri Hizmetlerinden Arıyoruz ?

-Neyyy Neyyyyyyyyyy ?!!?!

-Aloo Ordamsınız beyefendi Microsoft Müşteri Hizmetlerinden Arıyoruz lisans bilgilerinizi alabilirmiyim ?

-(Bana beyefendi dedi :D ) Ne istion bacım sen ?

-Efendim Microsoft Müşteri Hizmetlerinden Arıyoruz lisans bilgilerinizi alabilirmiyim ?

-Efendim ?

-Efendim Microsoft Müşteri Hizmetlerinden Arıyoruz lisans bilgilerinizi alabilirmiyim ?

-Microsoft neyki ?

-Bilgisayarınızın işletim sistemi sahibi ?

-Xp mi diyon bacı sen eheee nolmuşş ? ?!!?!!

-lisans bilgilerinizi alabilirmiyim ?

-Nerde yazarki o ?

-Size verilen kitapcıkta ya da kasa üzerinde yapıştırılan sticker da

-(Sticker falan anlamiyörüm ben :D ) Baci bizim Kemal'in oğlu var bize o yükledi xp 'yi onun numarayı versem ben

-Ha bi de bişi soram bu emesende webcam de görüşemiyok biz onu nasıl ayarlarız ?

-Derin bir sessizlik . .... . :D

:D :D :D :D :D :D

Microsoft laf olsun diye hönkürüyor. Ben bildim bileli bu söylenti gündemde tutuluyor. Aslında işletim sistemlerinin çok kullanılıyor olmasından dört köşeler. Şöyle bir varsayımın gerçek olduğunu düşünün. Tüm illegal kullanıcılar linux a dönse. Ve olur ya, linux için windows u gölgede bırakacak gelişmelere imza atsalar. Microsoftun kabusu bu işte. Boş verin. Ya fiatları indirirler. Yada hallerine razı olurlar..[/CODE]

Bu konuda haklısın hatta şöyle bir örnek verebilirim.Bir zaman piyasaya xp sürdüklerinde çok sorun çıkmıştı.Son kullanıcılar memnun olmayınca başta ABD olmak üzere dünyanın her köşesinden linux geçişler oldu ve bu oran 80 kadar yaklaştı.Sonrası şöyle microsoft yusuf yusuf edince sp1 çıkarmak zorunda kaldı.

Kısaca ev kullanıcılarına böyle birşey yapamazlar ve numarasını arama olayı da sadece basit bir söylentiden ibarettir.Göz boyamadan başka birşey degil.Türkiye Anayasası bilişim ve inernet suçları alanı kapsamında bu kadar geniş degil.Daha altı yapısı bile oturmadı sadece oturmaya çalıştıklarını tahmin etmek zor olması gerek.

Benim bildiğim her etrnet kartın bir MAC adresi var.

İstese her bilgisayarı bu MAC adresinden tek tek bulur.

Ip adresi var.Ayrıca internet servis sağlayıcılarda bilgisayar bilgileri sanırım tutuluyor.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.Ama ev kullanıcıları için uğraşacaklarını sanmam.

Saygılar.İyi çalışmalar

Korsan Windows 7 kullanımının getirdiği güvenlik risklerine ve diğer sakıncalara da değinen Williams, korsan Windowsların içinde çoğu zaman zararlı bir takım kodlar eklendiğini ve bu kodlar sayesinde hackerların korsan Windows kullanıcılarının bilgisayarlarından veri çaldığını söyledi.

Yeni güncelleme 17 şubat tarihinde download.microsoft.com adresinden indirilebilecek ve ay sonuna doğru Windows Update aracılığıyla bütün Windows 7'lere internet üzerinden yüklenmesi sağlanacak.

Güncelleme sonrası kullanılan Windows 7'nin korsan olduğu tespit edilirse kullanıcıya bu durum bir uyarı mesajıyla bildirilecek ve orijinal Windows alması yönünde telkinlerde bulunulacak. Ayrıca Windows'un arkaplan resmi de değişerek uyarı mesajı görüntüleyecek. Bunula birlikte Windows'un fonksiyonlarında herhangi bir kısıtlama olmayacak. Periyodik olarak gösterilen uyarı mesajları dışında herhangi bir kilitleme veya veri silme gibi olaylar yaşanmayacak.

Kullanıcıların orijinal Windows kullanmasının güvenlikleri açısından çok önemli olduğunun altını çizen Williams, yeni güncellemeyi bütün Windows 7 kullanıcılarının yüklemesini ve kullandıkları işletim sisteminin sahte olup olmadığına dikkat etmelerini istedi.[/CODE]

bir firmada 48 lik bir switch varsayalım, bunların her birine win 7 bağlı 48 adet bilgisayar bağlı ve bu switchlerden tek bir telefon hattına modem bağlı, 1 bilgisayara alacağımız lisans key ile diğer korsan 47 bilgisayarı kurtarabileceğiz yani =) Güzelmiş, Microsoftun da hiç kafası çalışmıyor valla...

Yapacak,edecek demeyin.Yapmaya başladı bile.Loaderle cracklemiştim ve lisanslı diyordu.Bugün o olay başıma geldi ve 30 gün sonra işlemleriniz kısıtlanacaktır dedi.Loaderle tekrar crackledim ve gitti uyarı.İnşallah bu şekilde sürekli kurtulabiliriz.Formatla bile yırtsak razıyız...

-Aloo İyi Günler Microsoft Müşteri Hizmetlerinden Arıyoruz ?

-Neyyy Neyyyyyyyyyy ?!!?!

-Aloo Ordamsınız beyefendi Microsoft Müşteri Hizmetlerinden Arıyoruz lisans bilgilerinizi alabilirmiyim ?

-(Bana beyefendi dedi :D ) Ne istion bacım sen ?

-Efendim ?

-Microsoft neyki ?

-Bilgisayarınızın işletim sistemi sahibi ?

-Xp mi diyon bacı sen eheee nolmuşş ? ?!!?!!

-lisans bilgilerinizi alabilirmiyim ?

-Nerde yazarki o ?

-Size verilen kitapcıkta ya da kasa üzerinde yapıştırılan sticker da

-(Sticker falan anlamiyörüm ben :D ) Baci bizim Kemal'in oğlu var bize o yükledi xp 'yi onun numarayı versem ben

-Ha bi de bişi soram bu emesende webcam de görüşemiyok biz onu nasıl ayarlarız ?

-Derin bir sessizlik . .... . :D

:D :D :D

Alemsin sen arkadaş ya kırdır geçirdin beni gülmekten ALLAH(C.C) Seni güldürsün ne diyeyim :lol:

Aynen Böyle olur :dribble:

yapmak isteseLer de bu olay birass kurumsaL we ticari firmalara hitap eder diE düşünüorum...ev kullanıcıları için bi kısıtlama olmadığını geçmişten beri bi kanun ile ispatlanmış çerçevede biliorumm... microsoft firması cezai yaptırımları bellibaŞLı bi kaç firmada uyguluyor...gönül rahatlığıyla kullanabilirsinizz windows 7'yi...bu haberlerin gerçeklerle ilgisi olmadığı konusunda benimle hemfikir olacak binlerce insanın olduğuna inanıyorum...sizce de doğru deil mi ?...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...