Jump to content

Windows 7, 90 Günde Bir Eve Telefon Açacak

0sk1

Recommended Posts

windows-7-logo.jpg

Windows 7 ile gelen son güncelleme, yılda 4 kez elinizdeki kopyanın gerçek olup olmadığını kontrol edecek.

Windows 7 ile gelen yeni güncelleme, işletim sisteminin korsan kopyalarla mücadele yöntemini değiştirdi. Buna göre Windows 7, yaklaşık her 3 ayda bir eve telefon açarak lisans bilgisini Microsoft sunucularına gönderecek.

Microsoft sunucuları da lisansın durumunu kontrol ederek sürümün o ana kadar bilinen korsan sürümlerden biri olup olmadığına bakacak. Sürümün korsan olduğu anlaşılırsa mevcut kopya lisanssız kopya konumuna indirilerek lisan alınana kadar fonksiyonları sınırlandırılacak.

Kontrol edilecek olanlar arasında lisans denetiminin kaldırılmasına yönelik açıkları kullanan araçlar da yer alıyor.

Kaynak: BTnet

nasıl yani şimdi nolacak o kadar loader dosyaları dönüyor ortada ? ki ben de loader kullandım ne demek bu ?

nasıl yani şimdi nolacak o kadar loader dosyaları dönüyor ortada ? ki ben de loader kullandım ne demek bu ? bu arada hangi güncelleme bu onu silsek iptal olur mu ?

nasıl yani şimdi nolacak o kadar loader dosyaları dönüyor ortada ? ki ben de loader kullandım ne demek bu ?

nasıl yani şimdi nolacak o kadar loader dosyaları dönüyor ortada ? ki ben de loader kullandım ne demek bu ? bu arada hangi güncelleme bu onu silsek iptal olur mu ?

BİOS Modladıgımdan sorun yok

Aradıkalrı zaman"

windows kullanmıyorum"

YADA ARADUGUNUZ KİŞİYE ŞUAN ULAŞILAMIYOR :D

BİOS Modladıgımdan sorun yok

Aradıkalrı zaman"

windows kullanmıyorum"

YADA ARADUGUNUZ KİŞİYE ŞUAN ULAŞILAMIYOR :D

ben ciddi birşey sormuştum zira windows 7 yi kuzenlerim de kullanıyor elimizde mi patlayacak hangi update buna imkan veriyor ? sınırlama işi nasıl olacak merak ediyorum

@kacaksevgilim

Doğru söylüyor telefonu açmazsak ya da biz kullanmıyoruz dersek kurtulabiliriz diye düşünmüştüm bende ama daha sonra karşımızdakinin microsoft olduğu düşünülünce bunun çözümünü de bulmuşlardır örn. telefona ait bir internet bağlantısı var mı vs.. bakabilirler :)

ya ben wireless ı bile kaçak kullanıyorum benim baglandıgım modem in sahibi mi magdur olacak yani :D:a::help:

ne büyük marifet..

Hayal gücü çok gelişmiş Microsoft*n ya bende sadece gülerim buna :lol:

Numaramızı nerden biliyorlar.?

İşletim sisteminizi kullanmıyoruz dersek ne yapacaklar.?

Peki ya yanlış numara dersek.?

Sadece hikaye Türkiye*de bunu yapmak samanlıkta igne aramak gibi birşey olur. :D

Hayal gücü çok gelişmiş Microsoft*n ya bende sadece gülerim buna :lol:

Numaramızı nerden biliyorlar.?

İşletim sisteminizi kullanmıyoruz dersek ne yapacaklar.?

Peki ya yanlış numara dersek.?

Sadece hikaye Türkiye*de bunu yapmak samanlıkta igne aramak gibi birşey olur. :D

Sen hiç merak etme, milyonlarca dolarlık yazılım yapan insanlar kalkıp sana telefon açmazlar herhalde, o yazılımın içerisinde sen nete bağlandığında Microsofta senin bilgilerini içeren küçücük bir posta gönderecek kadar yazılım yapabilmişlerdir. Microsoft isterse senin kullandığın Windows kopyasının hangi adreste kullanıldığının milimetrik olarak yerini saptayabilir. :)

Numaraları çok mu zor bulmaları adsl hattı üzerinden sizin orjinal denetiminizi yapan microsoft adsl hattının bağlı olduğu numarayı bulamayacakmı çok basit bulur ama Türkiyede ev kullanıcısına bir yaptırım uygulayacaklarını sanmıyorum ama firmalar yanar...

Sen hiç merak etme, milyonlarca dolarlık yazılım yapan insanlar kalkıp sana telefon açmazlar herhalde, o yazılımın içerisinde sen nete bağlandığında Microsofta senin bilgilerini içeren küçücük bir posta gönderecek kadar yazılım yapabilmişlerdir. Microsoft isterse senin kullandığın Windows kopyasının hangi adreste kullanıldığının milimetrik olarak yerini saptayabilir. :)

Saptasın ne yapacak.?

Bence saçma hiçbirşey yapamazlar.

Önden birkaç kişinin olayı olur sonra susarlar işte Microsoft bu. :closedeyes:

Sizce windows şirketinin buna ihtiyacı var mı??? Zaten kopya olanları biliyor ama tolerans tanıyor sadece mesela kopya olanlara bir güncelleme vs bir şey gönderir hepsini patlatır bu kadar basit ... İş istemeye kalsın yeter ki ...

Eyvallah Microsoft bu dediklerinizi belki yapabilir belki yapamaz birde şu faktor var microsoftun 1 milyom yazılımcısı olsa mesela, onu kıracak 10 milyon hacker var karşılarında bunuda göz önünde bulundurmak lazım şahsen...

sen de meziyetlerini diz de alkışlayalım

Senin meziyet dediğin insanlar üzerinden bedava geçinip asalak yaşamak ya da hırsızlık yapmaksa kusura bakma bana hiç uğramadı böyle meziyetler.

Sizde telefonda söyleyecek misiniz yani :) Şahsen beni arasalar aradıklarına pişman ederim. Bilhakis BSA içinde aynı şey geçerli. Resmi bir statüsü yok bu kurumların. Ayrıca kişiden habersiz böyle birşey yaparsa veri hırsızlığı suçunun kralını kendileri yapmış olacaklardır. Böyle bir durumdada ödeyeceği tazminat kaç Windows'a bedel olur bilemiyorum .

İnsanları panikletip orjinale yönlendirme yöntemlerinden bir yeniside bu galiba.Microsoft ne kadar büyük bir şirketse ürünlerini kutlanan kitlede bir o kadar büyük.Dünyanın önde gelen hackerlarının microsoftun kopya windows kullanmasını engellemeye çalışan ekip elemanlarından daha yetenekli olduğu açık,ki bu hackerlar tek amaçları hacker camiasında isim yapmak olan ömrünü bilgisayar başında geçiren asosyal insanlar.Zaten bu yüzden Windows 7 bünyesinde hackerlarıda çalıştırıyor.Yani o kadar yetenetkli cracker,hacker varken ve onlar bu kadar prestij kazanma merakındayken microsoft evinize adam gönderip bilgisayarınıza teker teker baktırsa bile siz istediğiniz sürece korsan kullanırsınız.

Yazan:Hakan Kilyusufoğlu Cumartesi, 13 Şubat 2010 14:23

Korsan Window7 kullanıcılarına kötü haber.Microsoft, korsan Windows 7'leri internet üzerinden tespit etmek için yeni bir yol geliştirdi.Korsan Windowslar internetten üzerinden tek tek bulunacak.

Microsoft'tan Joe Williams, Genuine Windows Blog sayfasında yaptığı açıklamada sahte bir şifre ile aktif edilmiş Windows 7'leri tespit etmekte kullandıkları yöntemi değiştirdiklerini açıkladı.

Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan bir Windows 7 güncellemesi sayesinde yeni yöntemin bütün Windows 7'lere otomatik olarak yükleneceğini söyleyen Williams, Windows 7'yi kırmanın şimdiye kadar tespit ettikleri 70 farklı yolunun bu yeni güncelleme ile geçersiz olacağını söyledi.

Korsan Windowslar internetten üzerinden tek tek bulunacak

Korsan Windows 7 kullanımının getirdiği güvenlik risklerine ve diğer sakıncalara da değinen Williams, korsan Windowsların içinde çoğu zaman zararlı bir takım kodlar eklendiğini ve bu kodlar sayesinde hackerların korsan Windows kullanıcılarının bilgisayarlarından veri çaldığını söyledi.

Yeni güncelleme 17 şubat tarihinde download.microsoft.com adresinden indirilebilecek ve ay sonuna doğru Windows Update aracılığıyla bütün Windows 7'lere internet üzerinden yüklenmesi sağlanacak.

Güncelleme sonrası kullanılan Windows 7'nin korsan olduğu tespit edilirse kullanıcıya bu durum bir uyarı mesajıyla bildirilecek ve orijinal Windows alması yönünde telkinlerde bulunulacak. Ayrıca Windows'un arkaplan resmi de değişerek uyarı mesajı görüntüleyecek. Bunula birlikte Windows'un fonksiyonlarında herhangi bir kısıtlama olmayacak. Periyodik olarak gösterilen uyarı mesajları dışında herhangi bir kilitleme veya veri silme gibi olaylar yaşanmayacak.

Kullanıcıların orijinal Windows kullanmasının güvenlikleri açısından çok önemli olduğunun altını çizen Williams, yeni güncellemeyi bütün Windows 7 kullanıcılarının yüklemesini ve kullandıkları işletim sisteminin sahte olup olmadığına dikkat etmelerini istedi.

Arkadaşlar ev kullanıcısıyla microsoft uğraşmaz hatta kopya yazılımı kendi yukletir. Evde microsoft urunlerini kullandırmak işlerine geliyor cunku evde microsoft urunlerini kullanan kullaıcı iş yerinde hayli hayli microsıft kullanır. Ayrıca şu tel olayı cok sacma tr de bunun yapılması imkansıza yakın. Microsoftun temel hedefi obi lerdir kucuklerle ugrasmazlar işlerinede gelmez.Yani ev kullanıcıları siz rahat olun bişiy olmaz. Hadi oldu diyelim nolcak millet linux e yonelir ne olur ? microsoft pazar payı kaybeder ev kullanıcılarına zaten zorla notebooklar ve markalı pc ler sayesinde dayayacagını dayıyor.

Microsoft laf olsun diye hönkürüyor. Ben bildim bileli bu söylenti gündemde tutuluyor. Aslında işletim sistemlerinin çok kullanılıyor olmasından dört köşeler. Şöyle bir varsayımın gerçek olduğunu düşünün. Tüm illegal kullanıcılar linux a dönse. Ve olur ya, linux için windows u gölgede bırakacak gelişmelere imza atsalar. Microsoftun kabusu bu işte. Boş verin. Ya fiatları indirirler. Yada hallerine razı olurlar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...