Jump to content

hangi dvd-rw?

orion

Recommended Posts

,merhaba arkadaşlar dvd writer almam gerekiyor 80 milyonu geçmiyecek şekilde hangi marka dvd-rw almamı önerirsiniz,65 milyona LG nin bululdum 48*32*48 cd 16*4*16 dvd yazma hızı var benim için yeterli oolurmu acaba? birde internetten satın alabileceğim güvenilir ve ucuz site önerileriniz varmı,şimdiden teşekkürler...

Bende öncelikle LG yi öneririm çünkü fiyat avantajı çok iyi..

İkinci olarak nec derim gerçekten sağlam ve kaliteli..

Kendim Samsung SH- 162A kullanıyorum açıkçası pek memnun değilim..

Bright kardeşimin dediği gibi hepsiburada en kaliteli ve en güvenilir internet alışveriş merkezi gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsin ayrıca havale durumunda bazı fiyatları piyasadan daha düşük..

ben plextor kullanıyorum hayatımda böylesini kullanmamıştım her markayı kullandım daha önce. Ebay dan 50 dolara aldım external 16X writer.Eğer 10 20 dolar daha veririm dersen hiç düşünme bile yol parası biraz fazla olabilir 40 dolar civarı.

arkadaşım donanım hobilerim arasındadır ve piyasayıda iyi takip ederim yukarda yorum yapmıştım ama arkadaşların yorumları üzerine yazma gereksinimi duydum bir ara nec dvd writerlar çok gözde idi ama zamanla kullananlar çok fazla okuma şikayetinde bulundular zamanla okuma sorunu oluyormuş ,nadirde olsa bazı kesimde asusların 1 seneden sonra performansının düştüğünü söylüyor,lg dede okuma sorunları oluyor ama benq ise yurt dışında plxtor ile kapışan bir marka, philipslerde fena değil kötü yorum pek yok samsunglardada nispeten okuma ile ilgili sorunlar vurgulanıyor :lol:

BenQ marka DVD-RW hiç deneyemedim ama NEC marka DVD-RW ler bu ara çok problemli. Philips fena değil demişsin ama bence (Kendi deneyimlerime göre) gördüğüm en kötü yazıcılardandı. LG lerde ara ara okuma hatası çıkıyor doğrudur. Bazen medya bile seçebiliyor malesef , ama bu sorunu firmware updati ile çözülebiliyor. :D

• 3 hafta sonra ...

kardeş ben samsung writemaster kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır ve süper desem yaridir kesinlikle tavsiye ediyorum.fiyat olarakta tam bilmiyorum ama 70 civarı diye biliyorum.ama sorunsuz olduğunu söyleyebilirim.samsung vermese bile ben sana 2 yıl garanti veririm :(:(:D

• 3 hafta sonra ...

ben samsung, lg , nec, aopen kullandım ancak size ilginç gelecek ama en dayanıklısı LİTEON biraz fazla ses çıkartıyor ancak performansı çok yüksek. size diyebilirim ki cd dükkanının yarısını liteon la çektik. onun üzerine bir iki defa diğer markaları değiştirdimiz oldu. bilmem karar sizin

• 1 ay sonra...

genelde garantiye yolladığımız optik okuyucu - yazıcıların başını samsung ve nec çekiyor biz hep lg tavsiye ediyoruz 1 yıl içinde 100 adet lg dvd rw sattık yaklaşık. ve sadece 2 tane yolladık garantiye . birisinde mekanik sorun oluştu kapak kapanmıyordu. biriside tamamen okumuyodu. Asus fazla satmadık ama hoşuma gitmedi doğrusu asuslar ( şunuda belirteyim aralıksız 2 gun dvd çektim lg ile sıfır hata geceleri hariç sabah 8 akşam 8 )

walla arkadaşlar 1 senedir lg kullanıyorum çoğu arkadaşında dediği gibi okuma hatası olan bir ürün bi ara kendi yazdığını bile okumadı bende sinirlenip servise verdim hazır garantisi bitmemişken 1 ay geçti şuan için bi sorun yok ama olmıycak diede bişey yok kim ne der bilmem ama plextor cd-rw da 1 numaraydı aynı performansı dvd-rw'de veremedi nec ve benq kullanmadım bilmiyorum burda hiç kimsenin yazdığını görmedim 3 arkadaşımda pioneer dvd-rw var daha hiç bi sorun yaşamadılar benle aynı zamanda aldılar benimki kendi yazdını okumamazlık yaparken pioneer larda okudu aynı dvdyi şuana kadar bikaç şikayet gördüm forumlarda onlarda 2.el pioneer dvd-rw aldıkları için olmuş tabi karar sizin B)

• 2 hafta sonra ...
sata dvd-rw ler avrupa pazarında var turkiyede var mı bilmiyorum bulabilirsen en ucuz sata dvd-rw en hızlı patadan daha iyi,sata derim..

sata dvd writerler tr pazarına girdi şuan nec,plextor sata çıkışlı dvd wrtierları satışa sundu yakındada asus un dvd writeri boğaziçi bilgisayar tarafından tr ye getirilecek ben hala beklemedeyim keşke benq olayıda netlik kazansaydı çünkü forumlarda en sorunsuz olan benq

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...