Jump to content

Bu Kadar Cpu Ve Sd Kullanması Normal Mi ?

BuqRaHan

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bugun ilk defa karşı karşıya kaldığım bir görüntüyü sizlerle paylaşmak istiyorum.. Benim bilgisayarım da mı sorun var sistemde mi bir sorun var anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

2rff382.jpg

10ztyfk.jpg

5lc60w.jpg

kd0dbl.jpg

Arkadaşım öncelikle resim eklemeyi öğren. Resim eklemek için resim paylaşım sitelerinin birisine resimi upload edeceksin. Sonra ;

Bilgisayarının görev yöneticisinde ara sıra böyle olabilir. Bende sanal makine açıkken RAM kullanımı 3.79'a çivi gibi çakılıp kalıyor ama bilgisayarın çalışması değişmiyor. Bilgisayarın çalışmasında bir anormallik yoksa bu değerlerin değişmesi çok dert değildir. Ama sürekli olarak bu durumdaysa "İşlemler" sekmesinden bak bakalım hangi işlem ne kadar RAM ve CPU kullanıyor. Çok olanı yaz buraya ona göre çözüm buluruz

Bu değerler ile 6 yıldır karşılaşmamıştım.İlginç ayrıyeten çalıştırdığın programlara vb. şeylere bağlı bu rami bu kadar fazla ******ürmesi.Bide aynı anda uygulamalar bölümünde çalışan bütün programların bi capsini koyarmısın ?

benim cpu kullanımı da birkaç gündür %100 tavanında.pc çok ağırlaştı.formatmı atmam gerekiyor :(

Aşırı derece ram yiyecek programlar kullanmaktan kaçın...Ayrıyeten bir program temizliği yapmanı tavsiye ederim.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

vrzfh5.jpg

Ram kullanımı anormal kardeş ben win 7de bile rastlamadım bukadar ram kullanımına

Bende İLK defa bu işletim sisteminde böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Windows Xp Seven Edition kullanıyorum.

Aşırı derece ram yiyecek programlar kullanmaktan kaçın...Ayrıyeten bir program temizliği yapmanı tavsiye ederim.

Kardeş bu CAPSları eklediğimde çalışan porgramların listesi :

UYGULAMALAR

1- Winamp

2- Windows Live Messenger ( 2 adet)

3- İnternet Explorer ( 2 adet )

4- RocketDock

5- Mozilla Firefox

İŞLEMLER

Bilgisayarı ilk açtığım anda ki işlemler açık. Bilgisayarı kapatıp tekrardan açtım ama yine aynı şekilde CPU ve SD kullanımı aynı hatta artış var azalma yok.

Bunda korkulacak birşey yok :)

Firefox ve internet explorerı kapayın.

Msn den birini kapayın.

Sonra Öyle Bi bakın.

bence onlarla alakası yok

bak bende firefox 7sekme ile açık artı photoshop mediaplayer exploler msn acwd.system care idm ess 4 bunlar acık +win7 kullanıyorum maximum 850 mb ram tüketiyor cpuda max % 20

Arkadaşlar bilgi verdiğiniz için teşekkürler ama Sizin eklemiş oldugunuz resimlerde CPU kullanımı % 5 SD Kullanımı 768 MB.

Benim göstergelerde ise CPU Kullanımı % 96 yı buluyor SD Kullanımı ise 1,29 GB nin altına düşmüyor.

İlk öncelikle görselliği artırılmış bir xp diğerlerine oranla fazla ram harcar. Cpu % 6 gayet normal. Bunun haricinde firefox ve ie 260 mb harcıyor ve 2 ya da 3 msn açık sanırım bunları rakamdan düşmek gerekir. Bilmediğim 2 uygulama dikkati çekti. Msrsd.exe ve RTHCPL.exe haricinde normal gibi geldi bana.

Tabi birde kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak ram miktarını daha da düşürebilirsiniz.

NOT: Bence sade bir xp kullanın bunun yarısı kadar ram anca harcar. Bu rocketdock gibi uygulamalar PC yi çok hantallaştırıyor.

Evet RocketDock u kaldıracam. 2 haftadır bu sistemi kullanıyorum hiçbir problem yoktu bilgisayarda bundan 4 gün önce bir problem vardı MSN ve INTERNET EXPLORER e giremiyordum bunun için SİSTEM GERİ YÜKLEME yaptım problem düzeldi şimdi ise son 2 gündür aşırı derece de CPU ve SD kullanımı sorunu ile karşı karşıyayım.

Selam

Resimden anladığım kadarıyla sisteminde Nod32 kurulu veya kaldırdıysan, arta kalan öğeleri sistemde çalışıyor. Ve o kadar çok Mustafa var ki, bunlar tamamen sizin kurduğunuz programlara ait.

Nod32yi kaldırıp ve Windows temizliği yaptıktan sonra tekrar deneyin. Kullandığınız Toshiba uygulamalarının da bazılarını servis dışı yapabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz..

Windows temizliği için gerekli programlar

a. WinTools.net Professional

b. TuneUp Utilities 2009 veya 2010 sürümleri

c. CCleaner

d. Yamicsoft Windows Manager

Bu programlar bir Windows ta olmazsa olmazlardandır.

Başarılar.

Evet RocketDock u kaldıracam. 2 haftadır bu sistemi kullanıyorum hiçbir problem yoktu bilgisayarda bundan 4 gün önce bir problem vardı MSN ve INTERNET EXPLORER e giremiyordum bunun için SİSTEM GERİ YÜKLEME yaptım problem düzeldi şimdi ise son 2 gündür aşırı derece de CPU ve SD kullanımı sorunu ile karşı karşıyayım.

Çok fazla program yüklü dikkatimizden birşey kaçıyor olabilir. Çakışan programlar olabilir, virüs vb gibi problemler olabilir. En iyisi temiz bir format derim. Kafanızda soru işareti kalmaz.

Selam

Resimden anladığım kadarıyla sisteminde Nod32 kurulu veya kaldırdıysan, arta kalan öğeleri sistemde çalışıyor. Ve o kadar çok Mustafa var ki, bunlar tamamen sizin kurduğunuz programlara ait.

Nod32yi kaldırıp ve Windows temizliği yaptıktan sonra tekrar deneyin. Kullandığınız Toshiba uygulamalarının da bazılarını servis dışı yapabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz..

Windows temizliği için gerekli programlar

a. WinTools.net Professional

b. TuneUp Utilities 2009 veya 2010 sürümleri

c. CCleaner

d. Yamicsoft Windows Manager

Bu programlar bir Windows ta olmazsa olmazlardandır.

Başarılar.

Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkürler.

O kadar çok MUSTAFA var demişsin. Eğer dikkat etttiysen karşısında MUSTAFA yazan programlar gerekli olan programlardır. Örnek olarak FİREFOX, WİNAMP, İNTERNET EXPLORER vs. Administrator adını değiştirip MUSTAFA yaptım. Ayrıca hadi diyelim ki orada karşısında MUSTAFA yazan tüm programları kendim çalıştırdım.

Bilgisayarı açar açmaz ilk KONTROL ettiğim Görev Yöneticisine girip bu DEĞERLERE bakmak oluyor ve yeni açılan bilgisayarda bu kadar CPU ve SD kullanımı ANORMAL değil midir ?

Şuan ki CPU Kullanımı % 25 SD Kullanımı 1,69 Gb

msn nın son surumu pcyı cok kasıyor

artı yenı web tarayıcılar

ozelıkle opera pcyı olduruyor

bır sekmede ram kullanımı 800lere kadar cıkabılıyor

ınternette tek pencere ve sekme kullanın

bırden cok uygulama acık olmasın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...