Jump to content

Ekrana Görüntü Gelmiyor

bozkurt.hilal

Recommended Posts

s.a. arkadaşlar dün saatlerce uğraşmama rağmen bir türlü ekrana görüntüyü getirtemedim bilgisayarı temizledim yavaş açılıyordu sonra işlemciyi çıkardım güzelce temizledim macunladım geri taktım ne olduysa ondan sonra oldu ondan sonra hiç gelmedi artık ekran herşeyi değiştirdim gene olmadı hdd rem power işlemci bios pilini denedim kabloları değiştim naptıysam olmadı başka ne yapabiliri ne yapmamı önerirsiniz fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

ekran kartın harici ise çıkar onu onboard a tak belki ekran kartındandır

ekran kartınıda değiştim yeni bi ekrankartı taktım gene gelmedi görüntü sadece görüntü gelse yeterli ama bi türlü saatlerce uğraşmama rağmen gelmedi görüntü başka ne olabilir

sdc10580c.jpg

Şu Kablo Takılımı ?

takılı kardeşim zaten internetcafeciyim ilk akla gelen ne varsa yaptım zaten gece onla uğraştım yapamadığım için buraya konu açtım

Diğer Pc'den Ram Taktın Olmadi

Ekran Karti Taktın Olmadi. Power Taktın Gene Olmadi

Cıkardiğin Parcalari (Örn : RAM VE EKRAN KARTINI ) İkisini Aynı Anda Taktın mı ?

Veya Bios'Sıfırlayip Denedin mi?

Söktün Diyelim Anakartın Altina Girebilecek bi Parca Oldumu Şase Yapan birsey olabilir.

Pc Usb Girişlerini Kontrol El İçlerinde Yabancı Madde olabilir. ( Basıma cok Geliyor)

Hiçbir Donanım Bağlama Usb Benzeri.

Yani Yapabilecekler Zaten Temel belli Başlı seyler biliyorsun

Diğer Pc'den Ram Taktın Olmadi

Ekran Karti Taktın Olmadi. Power Taktın Gene Olmadi

Cıkardiğin Parcalari (Örn : RAM VE EKRAN KARTINI ) İkisini Aynı Anda Taktın mı ?

Veya Bios'Sıfırlayip Denedin mi?

Söktün Diyelim Anakartın Altina Girebilecek bi Parca Oldumu Şase Yapan birsey olabilir.

Pc Usb Girişlerini Kontrol El İçlerinde Yabancı Madde olabilir. ( Basıma cok Geliyor)

Hiçbir Donanım Bağlama Usb Benzeri.

Yani Yapabilecekler Zaten Temel belli Başlı seyler biliyorsun

evet işde temel şeylerin aklınıza gelen şeylerin hepsini denedim birde biosu sıfırlanıyormuş ama pili çıkarıp takmak değil şase yaptırılıyormuş onu nasıl yapacağım birde işlemciyi temizleyip macunladıkdan sonra oldu bu olay belki burdan yola çıkarak çözümde arayabiliriz gerçi işlemciyide değişip denedim ama bilmiyorum belki işlemciyi söküp taktıkdan sonra olduğu için çözümü burdan arayabiliriz ne bileyim ya herşeyi denedim ahla açılmıyo ya :(

rami çıkarın ca bip sesi geliyormu gerçi her anakartta çıkmaz ama bir dene eğer hiç arıza bipi gelmiyorsa işlemci olma olasılığı yüksek ama bu tip temizlik yapıldıktan sonra çalışamama olursa genellikle ram den çıkar işlemciyide sökmüşsün ondan da olabilir bloke olmuştur belki ısıdan.anakartı kasadan ayır işlemciyi soketten çıkar bios pilinide çıkar 5 dk. bekle bu arada ram slotlarını ve ram pinlerini 0 zımpara hafifçe zımparala tak çalışması lazım çalışmazsa anakartta yoğunlaş parçaları başka mak. dene

bios reset yapabilirsin. yani pili cıkarıp takmak değilde.pilin arkasında 1-2 konumunda iki tane reset jumper ı var.cıkart 2-3 e tak.pc yi calıştır.tekrar kapat eski konumuna 1-2 ye getir.

büyük bir ihtimal acılır.

böyle bi yazı okudum bios reset diye bunu nasıl yapabilirim

evet işde temel şeylerin aklınıza gelen şeylerin hepsini denedim birde biosu sıfırlanıyormuş ama pili çıkarıp takmak değil şase yaptırılıyormuş onu nasıl yapacağım birde işlemciyi temizleyip macunladıkdan sonra oldu bu olay belki burdan yola çıkarak çözümde arayabiliriz gerçi işlemciyide değişip denedim ama bilmiyorum belki işlemciyi söküp taktıkdan sonra olduğu için çözümü burdan arayabiliriz ne bileyim ya herşeyi denedim ahla açılmıyo ya :(

Sakın ha!! Pil veya elektrik var iken şase yaptırmayın. O söyledikleri şase yaptırma olayı elektriği komple kesin prizden çekin yani sonra bios pilini çıkartın. Pilin bağlı olduğu yeri bir iki saniye birbirine değdirin bu kondansatörler üzerindeki akımı boşaltmak için kullanılır şart değildir. Beklesenizde olur.

bios reset yapabilirsin. yani pili cıkarıp takmak değilde.pilin arkasında 1-2 konumunda iki tane reset jumper ı var.cıkart 2-3 e tak.pc yi calıştır.tekrar kapat eski konumuna 1-2 ye getir.

büyük bir ihtimal acılır.

böyle bi yazı okudum bios reset diye bunu nasıl yapabilirim

cmos yazan jumper var o ya boştur uçları kısa devre yaparsın veya 1-2-3 şeklinde sıralı iğne ve ikisine takılı jumper var öyle ama oda bazı şeyleri resetler pili çıkarırsan fabrika reseti atar ama senin sorunun bios değil bence önceki dediklerimi yap göreceksin benden bu kadar aynı sorunla hergün 2-3 makina çıkıyor karşıma

rami çıkarın ca bip sesi geliyormu gerçi her anakartta çıkmaz ama bir dene eğer hiç arıza bipi gelmiyorsa işlemci olma olasılığı yüksek ama bu tip temizlik yapıldıktan sonra çalışamama olursa genellikle ram den çıkar işlemciyide sökmüşsün ondan da olabilir bloke olmuştur belki ısıdan.anakartı kasadan ayır işlemciyi soketten çıkar bios pilinide çıkar 5 dk. bekle bu arada ram slotlarını ve ram pinlerini 0 zımpara hafifçe zımparala tak çalışması lazım çalışmazsa anakartta yoğunlaş parçaları başka mak. dene

rami çıkarın ca bip sesi geliyormu hayır gelmiyor

işlemciyide sökmüşsün ondan da olabilir bloke olmuştur belki ısıdan. bloke olmuşsanapabilirim işlemciyide değişip taktım gerçi dün gece parçaları söktüm bu saate kadar açıkda beklettim şuan hiç takmadım bilgilerinize baş vurup öyle bismillah diyip başlıyacağım

işlemciyide sökmüşsün ondan da olabilir bloke olmuştur belki ısıdan. bloke olmuşsanapabilirim işlemciyide değişip taktım gerçi dün gece parçaları söktüm bu saate kadar açıkda beklettim şuan hiç takmadım bilgilerinize baş vurup öyle bismillah diyip başlıyacağım

ram slotunu çok ince zımpara ile ikiye katla ramin girdiği yuvaya yerleştirip hafiçe içindeki telleri zımparala ramin de pinlerindeki oksiti almak için çok hafif bir tur geç tak çalıştır haydi bismillah

Öncelikle kasaya elektrik gidiyormu ? Elektrik gidiyorsa herhangi bir uyarı sesi alıyormusunuz ?

Güzel noktaya değindin bilal şimdi aklıma geldi power besleme kablosu biri 24 pin biri 4 pindir 4 pinli olanı takmıyorsan 12 volt gelmez çalışmaz

Güzel noktaya değindin bilal şimdi aklıma geldi power besleme kablosu biri 24 pin biri 4 pindir 4 pinli olanı takmıyorsan 12 volt gelmez çalışmaz

Yok eros arkadaş onu taktığını belirtmiş. Sorun orda değil. Benim soruma bir cevap gelse....

Yok eros arkadaş onu taktığını belirtmiş. Sorun orda değil. Benim soruma bir cevap gelse....

Arıza bip sesi yok ama bu doğal olabilir sistem hoperlörü takılı teğildir veya bazı anakartlarda ses vermiyor zaten ben onu önceden sormuştum

Hepsini okuyamadım ama okuduğum kadarıyla internet cafecisin ve

yapılacak herşeyi yapmış anakart haricinde herşeyi değiştirmissin sanırım. Birde tersten yap işlemleri yani anakartı çalışan bir kasada çıkarttığın parcaları bir dene istersen. Anakartın slotları bozulmuş gevşemiş veya lehim atmış vs vs olmuş olabilir. Parçaların çalıştığından emin ol istersen. Söylediysen ve gözümden kaçtıysa es geçebilirsin :)

kardeşim aletin hiç bi yerini daha fazla kurcalama sen işlemciyi sökerken veya takarken stadik elektirklenme oluşmus ve senin bios uçmuş kesin olarak diyorum bunu :) anakartı alıyosun bir arkadasa gidiyosun hemen flashlatıp geliyosun tak çalıştır :dribble: ankarada isen yardımcı olabilirim kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...