Jump to content

Checkbox Anlatımı 4

MostWanted
 Share

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 hafta sonra ...

Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim.

Ama ne yaptımsa Buton'a hepsini seç komutunu çalıştıramadım.

Bir buton yapıp hepsini seç diğerine de hepsini kaldır komutlarını uyguladım ama çalıştıramadım.

Lütfen bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.

Tüm anlatımları ve yazdıklarınızı seyredip/okudum.Ama olmadı işte!!!!

Evet sonunda çalıştı.Ama sorun farklı yerdeymiş.

Ben kodları text olarak yazıp kopyala-yapıştır yapıp çalıştırmak istiyordum.

Ve çalışmıyordu.AMS içerisinde yazıp çalıştırdığımda sorun çıkmadı.

Ama yine birkaç sorum olacak.

1-İki sayfalık bir projem var.Tümünü seç dediğimde sadece 1.sayfayı seçiyor 2.sayfadakiler seçilmiyor.

2-Açıklama ve sürüm notlarını nereden girebilirim.

3-tarih ve saat'i istediğim yere nasıl taşıyabilirim.(Otomatik olarak sol üst köşede çıkıyor)

Şimdiden çok teşekkürler

hepsini daha önce çok kez yazdık. Arama yaparsanız göreceksiniz. Kısaca cevap vereyim, Saat için, saatin yazdırıldığı label'i alıp taşıyın nerede görmek istiyorsanız oraya. açıklama ve sürüm notları derken nasıl nereye gireceksiniz?

Edited by KintaRo

• 7 ay sonra...

53 tane checkbox ve hepsini seç checkbox butonum tamam sorunsuz. Ama benim sorunum tek tek seçme esnasında direk yüklemeye başlıyor oysa işaret koyup tercihli yükleme yapmak istiyorum bir hata var ama bulamadım. Yardımcı olalara şimdiden teşekkürler

Tesekkürler sagolasın birde bu txt gibi dosyaları açması gerekirken açmıyor sadece kuruluyor gibi yapıyor ama txt dosyasını açmıyor. aslında bu txt gerekli programının serial bölümü.
Tabi yok bensana kolay yol sölim dersen hayır demem. Mesela programını gerekli yerine serial girmek için bi yöntem var bunu kullan gibi dersen valla hayır demem yani:)

• 2 hafta sonra ...

Programa serial girdirmek için autoit kullaanabilirsin.Ama şimdi birde autoiti öğrenmen gerekecek.Bence onun yerine bir tane buton koy seriali kopyala de butonunun içine Autoit.Put (bu kod muydu hatırlamıyorum autoit plugininde bulabilirsin.) seriali koy olsun bitsin txt ile uğraşmana gerek yok yani..

Edited by talha_252

woooooooooow kodları inceledim ve çok iyi anladım.visual basicden pek bir farkı yok (yazılış tarzının) aslında hiç birinin birbirinden farkı yok.programlama aynı cümle kurmak gibi bişey.sağol bu yötem daha mantıklı geldi bana!. :dribble: :dribble:

[quote name='talha_252' date='23 May 2011 - 09:57 ' timestamp='1306137471' post='1016045']
Programa serial girdirmek için autoit kullaanabilirsin.Ama şimdi birde autoiti öğrenmen gerekecek.Bence onun yerine bir tane buton koy seriali kopyala de butonunun içine Autoit.Put (bu kod muydu hatırlamıyorum autoit plugininde bulabilirsin.) seriali koy olsun bitsin txt ile uğraşmana gerek yok yani..
[/quote]
Clipboard plugini ile ve tam olarak birtane örnek apz gösterirseniz sevinirim.

Unutmadan Bu arada ben birtane driver dvd hazırladım fakat açılması yaklaşık 4 - 5 Dakikayı buluyor.

Acaba program sayısının fazlalıgından olabilirmi çünki 5 - 10 tane olunca böle sorun yaşamıyorumda?

E sence olabilir mi? Tabiki çok driver olunca açılması uzun olur.Öyle bir şey olduğunda iso olarak kaydet porjeni ve öyle yazdır.Apz olayına gelirsek hazıra alışmamak lazım clipboard pluginini kullanmak zor olmasa gerek?

Altta resim ve kodlarda hata var ama ben bir türlü bulamadım.
Sadece (Net Framework 3.5) hatasız çalışıyor diger 2si kuruluyor gibi görünüp kurulum tamamlandı diyor anlayabilen varmı acaba?

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1306786921__adsz.png[/img]

DOSYA YOLU: AutoPlay\Docs\WindowsArac

SETUP ADLARI:

Office.exe
Msn2011.exe
NetFramework.exe

KUR BUTONU ŞEKLi:

okuyucu("CheckBox7")
okuyucu("CheckBox8")
okuyucu("CheckBox9")

Msn = CheckBox.GetChecked("CheckBox7");
Office = CheckBox.GetChecked("CheckBox8");
Netframework = CheckBox.GetChecked("CheckBox9");

if (Msn) then
StatusDlg.SetMessage("Msn Messenger 2011 Sisteminize kurulurken lütfen bekleyin ...");
File.Run("AutoPlay\\Docs\\WindowsArac\\Msn2011.exe", "", "", SW_MINIMIZE, true);
yaz()
StatusDlg.SetTitle("%"..progress().." kurulum tamamlandı..");
end
if (Office) then
StatusDlg.SetMessage("Office 2010 Sisteminize kurulurken lütfen bekleyin ...");
File.Run("AutoPlay\\Docs\\WindowsArac\\Office.exe", "", "", SW_MINIMIZE, true);
yaz()
end
if (Netframework) then
StatusDlg.SetMessage("Net Framework 3.5 Sisteminize kurulurken lütfen bekleyin ...");
File.Run("AutoPlay\\Docs\\WindowsArac\\NetFramework.exe", "", "", SW_MINIMIZE, true);
yaz()
end

[quote name='talha_252' date='30 May 2011 - 23:55 ' timestamp='1306788927' post='1021224']
Kodlarda sorun yok gibi gözüküyor.Exeleri bağımsız olarak denedin mi hiç?
[/quote]

Evet exelerde sorun yok normalde çalışıyorlar ben aslında sadece 3 tanesini örnek verdim bunun gibi toplamda 46 program var ve 18 tanesi bu şekilde çalışmıyor?

Apz olarak yollasam bir bakabilirmisin acaba?