Jump to content

Windows 7'ye Update Paketi Ve ürün Anahtarı Ekleme

Recommended Posts

• Editor

aşağıda kodları yazılan cmd dosyası ile Gimagex yada Windows AIK tarzı programların hiçbirisine ihtiyacınız kalmayacak...

buradaki komutlar sayesinde çok çok kolay bir şekilde Windows 7'nize ürün anahtarı ve güncelleme paketleri ekleyebilirsiniz...

nasıl kullanılacağını ayrıntılı bir şekilde resimde anlattım, yanlışlık yapmamak için resmi de bilgisayarına indirmelisiniz...

buradaki komutlar benim tarafımdan derlenmiştir, bazı sivri zekalılar çıkıp da BOŞ BOŞ konuşmasın... :angry:

codebox içinde yazılanları kopyalayın, not defterine yapıştırın ve herhangi bir isimle cmd uzantılı olarak kaydedin...

ekranalntsf.jpg

DISM /Mount-Wim /WimFile:"F:\DVD\sources\install.wim" /Index:1 /MountDir:"F:\wim" >nul
pause nul
DISM /image:F:\wim /add-package /packagepath:F:\updatepack
DISM /Image:"F:\wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul
DISM /Unmount-Wim /MountDir:"F:\wim" /commit >nul

pause nul
exit

NOT : install.wim dosyasını genişlettikten sonra dosya editleme işinde eğer izin sorunu yaşarsanız,

öncelikle aşağıdaki komutları not defterine kopyalayın ve herhangi bir isimle cmd dosyası olarak kaydedin...

takeown /r /d e /f *
icacls * /t /c /grant administrators:F
@pause[/CODE]

install.wim dosyası genişletildikten sonra oluşturduğumuz cmd dosyasını install.wim dosyasının genişletildiği klasöre kopyalayın ve çalıştırın.... işlem yaklaşık olarak 20 dakika sürecektir ve klasör içindeki her türlü dosyanın full sahipliği alınmış olacaktır... böylece her türlü dosya değişikliğini izin sorunu olmadan rahatça yapabilirsiniz...

Edited by mephistooo2

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hocam affına sığınarak bir istekte(ya da öneri) bulunacağım. 32 ve 64 bit AIO çalışmanız vardı ve ben hala onu kullanıyorum, SP1 çıktığında bir AIO çalışması daha yaparsanız bennim gibi kısıtlı versiyoon elemanlara büyük bir iyilik yapmmış olacaksınız. Çalışmalarınız için teşekkür ediyorumm.

• Editor
Hocam affına sığınarak bir istekte(ya da öneri) bulunacağım. 32 ve 64 bit AIO çalışmanız vardı ve ben hala onu kullanıyorum, SP1 çıktığında bir AIO çalışması daha yaparsanız bennim gibi kısıtlı versiyoon elemanlara büyük bir iyilik yapmmış olacaksınız. Çalışmalarınız için teşekkür ediyorumm.

arkadaşım Windows 7 için SP1 çıktığı vakit, ben büyük ihtimal askerde olacağım :D askere gideceğimden değil ama Windows 7 için SP1 paketini kaçıracağım için üzülüyorum... :mellow::D

• Editor
mephistooo2 arkadaş verdiğin cmd dosyası şeklinde duvar kağıdıları ekleme için nasıl kodları yazabiliriz

beyazkurt2 buradaki cmd dosyasını kullanarak Windows 7'ye istediğin kadar duvarkağıdı, tema ekleyebilirsin... $OEM$ klasörüne hiç ihtiyacın yok...

zaten resimdeki anlatımımı iyice okursan anlarsın... install.wim dosyası genişletildikten sonra Windows 7'nin dosyaları üzerinde istediğin değişikliği yapabilirsin...

beyazkurt2 buradaki cmd dosyasını kullanarak Windows 7'ye istediğin kadar duvarkağıdı, tema ekleyebilirsin... $OEM$ klasörüne hiç ihtiyacın yok...

zaten resimdeki anlatımımı iyice okursan anlarsın... install.wim dosyası genişletildikten sonra Windows 7'nin dosyaları üzerinde istediğin değişikliği yapabilirsin...

abi ufak bir hatırlatma dosya değişiklini onaylamıyor win 7 o yüzden biraz zorluk cekebilirsiniz yada dosyayı sahiplenmeyi kulanabilirler

saygılarımla

• Editor
abi ufak bir hatırlatma dosya değişiklini onaylamıyor win 7 o yüzden biraz zorluk cekebilirsiniz yada dosyayı sahiplenmeyi kulanabilirler

saygılarımla

öncelikle aşağıdaki komutları not defterine kopyalayın ve herhangi bir isimle cmd dosyası olarak kaydedin...

takeown /r /d e /f *
@pause[/CODE]

install.wim dosyası genişletildikten sonra oluşturduğumuz cmd dosyasını install.wim dosyasının genişletildiği klasöre kopyalayın ve çalıştırın.... işlem yaklaşık olarak 20 dakika sürecektir ve klasör içindeki her türlü dosyanın full sahipliği alınmış olacaktır... böylece her türlü dosya değişikliğini izin sorunu olmadan rahatça yapabilirsiniz...

ben burada yazdıklarımı konuya da ekleyeyim... :lol:

Edited by mephistooo2

takeown /r /d e /f *
@pause[/CODE]

ben burada yazdıklarımı konuya da ekleyeyim... :lol:

abi süpersin sen ya yoksa sen mi yazdın bu win 7. gercekten eli öpülecek insanlardansın saygıyla eğiliyorum önünde iyi ki vasın ki cözüm önerileri buluyorsun bize

bu kod cok işime yarayacık ben farklı bir şekilde yapıyorun ama bu daha basit geldi bana

saygılarımla....

mephistooo2 kardeş çalışman harika senden ricam ben sadece win7 ye updateleri eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirm en baştaki mesajda key eklemekde var kafam karışıyor sadece update için komutları yazarmısın teşekkürler..

Update için gereken budur.Dsikine updatepack adında klasör açıyorsun ve updateleri bu klasöre atıyorsun.Olay bitiyor.

DISM /Mount-Wim /WimFile:"F:\DVD\sources\install.wim" /Index:1 /MountDir:"F:\wim" >nul
pause nul
DISM /image:F:\wim /add-package /packagepath:F:\updatepack
DISM /Unmount-Wim /MountDir:"F:\wim" /commit >nul

pause nul
exit[/CODE]

• Editor
Bunların hepsi mydigitallife de yıllar önce paylaşıldı zaten... Şimdi ben sivri zekalımı oluyorum :)

illa sivri zekalılar çıkacak ya...

evet arkadaşım, ağzımı bozduracaksınız benim, evet sen sivri zekalı oluyorsun... :devil::devil::devil:

herkes DISM.exe diye bir dosyanın varlığını ve komutlarını biliyor...

konudaki komutlar zaten vardı, ben sadece o komutları tek dosya haline getirdim...

bana bunlar vahiy yoluyla gelmedi; tabi ki araştırdım, bilgilerini paylaşanlara, senin gibi sataşmadım, heveslerini kırmadım...

bu Windows 7 çıktığından beri bazı gerizekalılar bilgilerini paylaşanlara (sadece ben değil, ilk aklıma gelen istanbul82) hırsız dediler, bizlere yabancı sitelerin tercümanlığını yapıyorsunuz dediler...

bunlar bir avuç kendini bilmez (çok şey bildiğini zannederler ama :devil: ) insancıklardır...

hey sen ve senin gibilere sesleniyorum... SUSUN ve OTURUN yerinize... kendi cehaletinizde boğulun :devil:

mod ve editör arkadaşlar kusura bakmasın, eğer üslubumdan dolayı ceza hakkettiysem, razıyım... ama bu tür seviyesiz saldırılar ilk olmadığı için bir yere kadar dayanıyorum

Edited by mephistooo2

@mephistooo2 hocam bende bir sorun var. bir türlü install.wim dosyasını açmıyor. yolları doğru girdim ama install.wim'i E:\wim yoluna çıkartmıyor.

DISM /Mount-Wim /WimFile:"E:\DVD\SOURCES\install.wim" /Index:1 /MountDir:"E:\wim" >nul

pause nul

DISM /Image:"E:\wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul

DISM /Unmount-Wim /MountDir:"E:\wim" /commit >nul

pause nul

exit

Sorun nerede acaba?

• Editor
@mephistooo2 hocam bende bir sorun var. bir türlü install.wim dosyasını açmıyor. yolları doğru girdim ama install.wim'i E:\wim yoluna çıkartmıyor.

Sorun nerede acaba?

bir ekran görüntüsü verir misin ? belki de elindeki install.wim dowsyası bozuk da olabilir...

caps vermeme gerek yok hiçbişi çıkmıyor çünkü. sadece bu kodları yazıp cmd olarak kaydediyorum ve çalıştırıyorum. cmd açılıyor ve direk olarak devam etmek için bir tuşa basın diyor. yani birinci pause nul komutunu işliyor.

install.wim bozuk değil sabah win7 kurdum.

DISM /Mount-Wim /WimFile:"E:\DVD\SOURCES\install.wim" /Index:1 /MountDir:"E:\wim" >nul

pause nul

DISM /Image:"E:\wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul

DISM /Unmount-Wim /MountDir:"E:\wim" /commit >nul

pause nul

exit

• Editor
caps vermeme gerek yok hiçbişi çıkmıyor çünkü. sadece bu kodları yazıp cmd olarak kaydediyorum ve çalıştırıyorum. cmd açılıyor ve direk olarak devam etmek için bir tuşa basın diyor. yani birinci pause nul komutunu işliyor.

install.wim bozuk değil sabah win7 kurdum.

arkadaşım hatanın sebebi şu : E:\wim komutu var ya...

cmd dosyası E:\ dizininde wim adında bir klasör bulamıyor...

E:\ dizinine wim adında bir klasör oluştur, sorun ortadan kalkacaktır... :D

çalıştığına dair de iki ekran görübtüsü koyayım da içinde şüphe kalmasın... :)

12995839.jpg

39485621.jpg