Jump to content

Işte Benim Ubuntu'm :)

mephistooo2

Recommended Posts

Ubuntu yu tek gecerım ozellıklede ıslemcı performansı ıle donanım uyumu cok hızlı bırde yazılım fırmaları destek verse windows litaraturden silinir... malesef oyun yazılımcıları ve buyuk sırketlerın kullandıkları ozel yazılımların hıcbırı desteklemıyor bu yusdende gelısımı yarım kalıyor lınux un..

Bende Ubuntu kullaniyorum bir süredir. Eksikleri var ama o eksikleriyle bile güzel. Gerci dokunmatik ekran olupta ona dokununca hicbir tepki vermemesi büyük bir eksiklik ama belki birgün dokunmatigi aktif edebilirim diye umutlarim devam ediyor.

Ben kurulumumu wubiden yaptim. Format gerektiginde 2 dakika icinde windowsa girip oradan formatliyorum. Gercekten büyük kolaylik bu wubi :)

Buarada hayirli olsun Ubuntu'n

hocam ilk spoilerdeki resime takıldım ben " İnsanlar için UBUNTU " yazıyor, bizden başka kullananda mı var,

uzaylılar, hayvanlar, bir hücreliler falan :D

neden ubuntu, ubuntunun diğer 50 çeşit linüxten farkı nedir?

ilk denemeler önemlidir sonradan vazgeçilmez oluyorlar, win7'yi ilk kurduğumda garipsemiştim şimdi bırakamıyorum :80:

Bende Ubuntu kullaniyorum bir süredir. Eksikleri var ama o eksikleriyle bile güzel. Gerci dokunmatik ekran olupta ona dokununca hicbir tepki vermemesi büyük bir eksiklik ama belki birgün dokunmatigi aktif edebilirim diye umutlarim devam ediyor.

Ben kurulumumu wubiden yaptim. Format gerektiginde 2 dakika icinde windowsa girip oradan formatliyorum. Gercekten büyük kolaylik bu wubi :)

Buarada hayirli olsun Ubuntu'n

Bir ara dokunmatik kullanıldığını görmüştüm.

daha önce dediğim gibi ilk 2 hafta çok önemli atlattın mı 2 haftayı alışırsın linuxa

Hani sigara bağımlısı olursun, sonra 2 hafta geçer acaba bir tek içeyim mi? diye sorarsın kendine. Arkadaşların sana destek olurlar "daha önce dediğim gibi ilk 2 hafta çok önemli atlattın mı 2 haftayı alışırsın" :rolleyes:

Gerçektende windows kendisine bağımlı hale getiriyor ve kurtulmak çok zor. Bir kurtulabilirsen "işte özgürlük" diye biliyorsun.

wubi nedir ubuntu kurulumu aynı anda w7 ve ubuntu kullanabiliyormuyuz format yükleme yaparken bilgilerin bütün verileri kaybetmemek için nasıl yükleme yapmalıyız Usb bellek hdd lere yükleme imkanı nasıl az soru umarım :D çok cevap alırız....:S

wubi nedir ubuntu kurulumu aynı anda w7 ve ubuntu kullanabiliyormuyuz format yükleme yaparken bilgilerin bütün verileri kaybetmemek için nasıl yükleme yapmalıyız Usb bellek hdd lere yükleme imkanı nasıl az soru umarım :D çok cevap alırız....:S

Wubi: Windows'un yanına Linux kurmak içindir. Yani Windows açıkken kurarsın Linux'unu. Örneğin: C diskinde Windows7 kurulu, Wubi sayesinde C diski içerisine birde Linux'u yerleştirirsin. C diskini herhangi bir sebeple formatladığında ikiside gider.

Aydınlatıcı olması açısından kendi kurulum yöntemimi aktarayım size; sabit diskimi 3 parçaya bölüyorum, C, D ve E. C diskine Windows, D diskinde format attığımda kaybolmasını istemediğim verilerim ve E diskine Linux'u yüklüyorum. Herhangi bir sebeple Windows veya Linux'a format attığımda, sadece format attığım sistem siliniyor, gerisine birşey olmuyor. Şahsım Wubi'yi kullanmıyor :)

Usb belleklere de çok kolay kurulur Linux'lar. Biraz araştırıdın mı konuyu her türlü bilgisine ulaşırsın.

Azim ve merak yoldaşın olsun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...