Jump to content

Işte Benim Ubuntu'm :)

mephistooo2

Recommended Posts

• Editor
arkadaşlar, beni bazılarınız bilir, ben sıkı bir Windows 7 kullanıcısıyımdır :D ama 2-3 gün önce bu saatlerde exi23, KemalALKIN, lejon89, XCLUSIVE ve YeniÇeri arkadaşlarımızın gazıyla Linux Ubuntu kurmaya karar verdim. ilk denemem tam bir fiyaskoydu, multiboot yapayım derken tam 250 GB arşivim puf oldu :H: Windows 7 sistem dizinini yedekten geri yüklemek zorunda kaldım. bugün bütün günümü 250 GB arşivimi geri getirmek için geçirdim, şükür tamamını kurtarabildim :D bu başarısız deneme beni yıldırmadı ama tekrardan Ubuntu kurdum ve nihayet bu sefer başardım, hem Windows 7'den vazgeçmedim, hem de Ubuntu'nun elastikliğinin keyfine varıyorum :D

Ubuntu kurulum sürecinde bana yardımcı olan KemalALKIN ve özellikle exi23 arkadaşlarıma bol bol teşekkür ederim... :)

Bunlarda tazecik yeni Ubuntu'mdan :D

Bu seçim ekranında yükleme boyutunu 3GB yapsam birşey değişir mi?

Yok birşey değişmez ama muhtemelen seçtirmez. Bildiğim kadarıyla 10gb istiyordu. Ama seçebiliyorsan kurulumu yapar. ;)

acemiler kalkışmasın bile yok exeler açılmıyo fifa pes oynayamıyorum winamp kuramıyorum messenger kurulmuyo diye numenelik madalyalık sorular sorup komik duruma düşmeyin. :D

aga ben sorarım walla hem acemiyim hemde çok pis soru sorarım biz ailecek böyleyiz haa durduk yerde sorular sorarız :D :D

Wine ile winamp call of duty 4 falan kuruluyor ama biraz kurcalayın hemen sormayın çok zorlanırsanız foruma bakın arastırın yine bulamadınız o zaman sorun call of duty da menuye girdikten sonra gerci gerisi gelmiyor onuda asarsak oyun çalışacak inş :)

Hızlı bir başlangıç olmuş. :) Ama almışsın başına belayı demedi deme, bilgisayarın oyuncak olacak :) :)

Yarın Pardus birgüne başka bir sistem kurarsın şimdi, sonrada bunalım geçirirsin Windows'mu Linux'mu diye :) :) İşin yoksa karar ver .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...