Jump to content

Yeni Ekran Kartı Tatktıktan Sonra Pc Kapanıyor

Metin87

Recommended Posts

Merhaba

PC kendini kapattığına göre ISINMA sorunu olasılığı yüksek görünüyor.

CPU fanı ve peteklerini temizlemenizi, ayrıca CPU macununu yenilemeniz gerekir!

Ekran kartınız her ne kadar yenide olsa, başka bir bilgisayara takarak durumu onda görmek arıza tesbiti açısından çok iyi olacaktır..

Başarılar.

Merhaba

PC kendini kapattığına göre ISINMA sorunu olasılığı yüksek görünüyor.

CPU fanı ve peteklerini temizlemenizi, ayrıca CPU macununu yenilemeniz gerekir!

Ekran kartınız her ne kadar yenide olsa, başka bir bilgisayara takarak durumu onda görmek arıza tesbiti açısından çok iyi olacaktır..

Başarılar.

cpu macununu nasıl yenileyebilirim veya nerdedir ben tam olarak bilmiyorumda

Facebookta video izlerken kapanıyorsa büyük ihtimalle Flash ve ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir sorun var demektir.

Bilgisayara format atmadıysanız format atın önce. Yeni ekran kartı alınınca en temizi ve en sorunsuzu format atarak yeni kart için güncel sürücüyü yüklemektir.Format atmadan yüklerseniz önceki sürücünün kalıntıları ile yeni sürücü uyuşmazlık yapabilir,ya da yukarıdaki gibi uygulamalarda sorun çıkabilir.

Ayrıca sisteminiz iyiyse (en azından çift çekirdek işlemci + 2 GB RAM) Windows 7 kurun.HD5670'i XP ile heba etmezsiniz (Eğer XP kullanıyorsanız)

Format attıysanız Flash'ı kaldırıp en güncel sürümünü tekrar kurun.Bu sırada Catalyst 10.5 sürücüsünü kurduğunuzdan emin olun.

Bunları bir deneyin.

arkadaşlar suanda kasanın kapagını açtım ve vantilatörü de kasanın içine doğru çalıştırıyoum ve 8 saattir hiç kapanma problemim olmadı sizce power mı kaldırmıyo arkadaslar power alıp taksam sorun kalkarmı

Bende diyorumki acele etme tam araştır, boşu boşuna masraf yapma hatayı bul sonra al

sence hata bulunmamışmı işte pc kendini yeterince soğutmuyo ki suan sorunu yok bende bunu anladım diyorum arkadasım anlayısın için teşekkür ederim

arkadaşlar suanda kasanın kapagını açtım ve vantilatörü de kasanın içine doğru çalıştırıyoum ve 8 saattir hiç kapanma problemim olmadı sizce power mı kaldırmıyo arkadaslar power alıp taksam sorun kalkarmı

Merhaba

Tahmin ettiğim doğrultuda ve bilgisayarınızın soğutma sorunu var. Bilgisayarınız bir anlayan kişi tarafından başta CPU olmak üzere bakımdan geçirilmesi gerekiyor.. POWER demekle neyi kasdettiğinizide anlamadım? Eğer Power Suuply den bahsediyorsanız, buna gerek olmadığını düşünüyor ve bununda açılıp bakımının yapılması lazım.

Ben kendim veya bu işi yapan birileri var diyorsanız, CPU'yu sökün ve altındaki Termal Macun kurumuş olabilir, bunu mutlaka değiştirin. Fan ve petekleri fırça veya hava kompresörü ile temizleyin.

Power Suuply'yi çıkarın ve içini açtıktan sonra yukarıdaki gibi temizleyin ve fanının çalışıp çalışmadığını mutlaka kontrol edin.

Kasada eksoz fanı yoksa, içerideki sıcaklığı dışarıya atacak şekilde mutlaka bir eksoz fanı takın..

Havaların ısınmasıyla birlikte kasa içindeki parçalar daha çok ısındığından, etkileneceklerdir. Tüm bunlara meydan vermemek için bakım ve soğutma işlemlerinin çok iyi olması gerekiyor..

Başarılar..

Bu Power Suuply'i ne yapacaksınız? Server falan mı çalıştırıyor sunuz?

500 - 600 Watt arası bir Power Suuply sizin işinizi rahatlıkla görür..

Bende 550 Watt Cooler Master marka Power Suuply var ve 4 yıldır hiç sorunsuz kullanıyorum.

Bilgisayarda takılı olanlar ise şöyle

1. 4 Adet HDD

2. 2 Adet DVD-RAM

3. 1 Adet Floppy

4. 1 Adet Kart okuyucu

5. 1 Adet ATI Sapphire Radeon HD 4830 1 GB

6. 1 Adet eSATA

7. 16 LED ışıklandırmadan oluşan Kalvye ışıklandırması

Tüm bunları 550 Watt Cooler Master marka Power Suuply idare ediyor..

Bunlara göre kendi donanımınızı değerlendirin ve ona göre bir tane Power Suuply alın derim..

İlerde ekran kartını işlemciyi verya herhangi bir parçayı tekrar değiştiriceksen en az 750 lik bi power alsan iyi olur ısınma sorunu ekran kartını taktıktan hemen sonra çıktıysa direk ekran kartıyla alakalıdır bence GTX 8800 var bende ona özel soğutma almak zorunda kaldım 60-70 derecelere çıkınca direk rest atıyordu şimdilerde 45-50 lerde :) kolay gele

İlerde ekran kartını işlemciyi verya herhangi bir parçayı tekrar değiştiriceksen en az 750 lik bi power alsan iyi olur ısınma sorunu ekran kartını taktıktan hemen sonra çıktıysa direk ekran kartıyla alakalıdır bence GTX 8800 var bende ona özel soğutma almak zorunda kaldım 60-70 derecelere çıkınca direk rest atıyordu şimdilerde 45-50 lerde :) kolay gele

Ne yaptınız ya adam Crossfire kurmuyor ki.

450W civarı sağlam bir power kesinlikle yeter.

HD5670 ek güç girişi olan bir kart değil.

Bu arada dendiği gibi,powersupply de yetmiyor olabilir.Fakat flash olayında aynı şey başıma geldiği için öncelikle onu yazmıştım.

Ne yaptınız ya adam Crossfire kurmuyor ki.

450W civarı sağlam bir power kesinlikle yeter.

HD5670 ek güç girişi olan bir kart değil.

Bu arada dendiği gibi,powersupply de yetmiyor olabilir.Fakat flash olayında aynı şey başıma geldiği için öncelikle onu yazmıştım.

arkadaşlar 700 w luk power aldım ama sistem yine kendini kapadı sizce format atsam düzelirni yoksa işlemci ve anakartla ilgilimi problem yaşıyorum anlamadım ve bu iyicene beni dellendirmeye başladı

kapanıp açılmıyor arkadasım

Ya power ya işlemci düşük de olsa anakartta sorun. işlemci sıcaklığını kontrol et bakalım 55 i geçmesin fan kenarındaki tırnakları kontrol et havada olmasın powere de çok güvenme piyasa çin malı kaynıyor toptancıdan bu gün 550 watt diye bir power aldık aklıma takıldı bir ölçeyim dedim 300 watt çıktı bazı ekrankartları gerçekten çok güç istiyor işlemcinde 110-250 watt arası güç harcıyorsa düşün artık

arkadaşlar şuan pc sıcaklık değerleri

Sıcaklıklar

Anakart 68 °C (154 °F)

CPU 88 °C (190 °F)

CPU #1 / Çekirdek #1 84 °C (183 °F)

CPU #1 / Çekirdek #2 65 °C (149 °F)

MCP 60 °C (140 °F)

Aux 54 °C (129 °F)

MAXTOR STM3160215AS 43 °C (109 °F)

Seagate ST31000528AS 37 °C (99 °F)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...