Jump to content

Aynı Evde, 2 TV'de, Ayrı D-Smart Yayını İzlemek?

muselmansuffe

Recommended Posts

Arkadaşlar, D-Smart taktırıyoruz yarın. Çift çanak. Hiç ilgi alanıma girmediği için bilgim yok. Evde 2 televizyon bulunmakta.

2 ayrı televiyonda aynı yayını izlemek istersek bunu yapabiliyormuşuz.

Fakat ben iki ayrı televizyonda, iki ayrı yayını izleyebilmek istiyorum.

Bunu nasıl sağlayabiliriz? Fikri olan, kullanan var mı?

Bu dediğim şekilde kullanan yok sanırım D-Smart'ı.

@Suffe mantık olarak da mümkün değil bir decoderden iki farklı yayın çıkması. Dedikleri gibi ancak o cüzi miktar ücretle ikinci bir decoder ve çanaklara çift çıkışlı lnb alarak halledebilirsin. :)

Şunu kesin anlamam lazım.

2. decoder muhakkak şart yani?

Yanına bir de o 10 TL'lik zımbırtıyı alacağım öyle mi?

10 TL'lik zımbırtı dediğiniz D Smart'ın aylık ikinci üyelik ücretinden bahsediyorum. Bir de receiver tabii.

Hadi ya. :) Anlamayınca tabi, ben de ek bir aparat sandım.

D-Smart'tan ek bir receiver ve ayda 10 TL ek ücret.

Doğru mu anladım?

Evet ise, ek receiver ücreti hakkında fikriniz var mı?

Bildiğim kadarıyla 2.bi receiver haricinde bahsettiğiniz Şekil olmuyor Birde Şu var Eğer Wi-Fi li Görüntü Ses Transfer Cihazı ile etki alanı boyunca başka bi yerde yayını başka bi televizyondan izleyebiliyosunuz ama tabi yine aynı yayın 2 farklı seçenek sunmamaktadır tek tuner olduğu için sanırım.

Arkadaşım sanırım sen av sender tarzı birşey arıyorsun. piyasada var. bu cihazla 2 televizyonda tek tunerlide olsa receiverden kanal değiştirebilirsin.. ancak aynı anda 2 televizyonuda seyrediyorsanız. tek görüntü aktarımı olacağı için iki televizyonunda aynı kanal haricinde başka bir kanalı seyretme durumu olmaz. iki ayrı kanalı aynı anda seyretmek için çift tunerli receiver olması gerekir. dsmart ta bu özellik yok.

aşağıda linkten inceleyebilirsin

Please register to see this content.

Arkasım Senin Elinde bir tane D-Smart Uydu Alıcın var Bir tanede muhtelif kullandığın bi tanede canak anten var..
Yapman Gereken sadece bir adet recevier + çift girişli bi LBN ve evide inen kablo kadar bir kablo alman gerek okadar.. ( ayrı kanalları izleme istiosan ki Öle anladım..)
Zten Elektronikciye tarif ederseniz yanıtı hemen verirler..

şifreleri ne çözücek sorması ayıp ikinci receiver çift başlı lnb yle fta kanlları izler anca d-smart yani nds

şifrelemeyi çözemez yada dreamboxun varsa bi dreambox daha al cccam yap iki cihaz arasında izle

şifreleri ne çözücek sorması ayıp ikinci receiver çift başlı lnb yle fta kanlları izler anca d-smart yani nds

şifrelemeyi çözemez yada dreamboxun varsa bi dreambox daha al cccam yap iki cihaz arasında izle

dreambox yasal değildir kaçak şekilde izlenir yayın onuda biz belirtmiş olalım.

ancak aynı anda 2 televizyonuda seyrediyorsanız. tek görüntü aktarımı olacağı için iki televizyonunda aynı kanal haricinde başka bir kanalı seyretme durumu olmaz.

Aynı anda izlemeyeceğiz, ayrı zamanlarda.

Çiftli Çıkışlı LNB + diseqc + recevier seinni sorunu çözer..

diseqc e gerek yok Cift çank kullanmıcakk..

Bide ayrıca diger Şifreli kanalları acması için EMU Yazılım Atıolar Cihazlara ( TURKSAT Değil! ) [sirius, Thor vs ]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...