Jump to content

Kurtarin Beni Bu Virusten :(

oLdd

Recommended Posts

Yonetici Arkadaslar Kusuruma Bakmasinlar Konu Acma Kriterlerini Okumadim Dogru yerde Olup Olmadiginida Bilmiyorum Konunun Ama Bi Virus Bela Oldu Basima 2.5 Yillik Emegimi Cope Attiracak :(

Arkadasimin Msn'inden Gelen Bi Linke Yanlislikla Tamamen yanlislikla Tikladim Off Tiklamaz Olaydim. Sonra 500 Gb Boyuntadaki Tasinabilir Hdd'in icindeki Tum Klasorler Kisa Yol Oldu ''C'' Ve ''D'' Klasorlerinde hicbir sorun yok tek sorun Hdd'te yardimci Olun Nolur

Trojan:Win32/Hiloti.gen!D Virus Adi Bu Sekilde isterseniz Linkide Atarim Nolur Yardim edin :(

Suan Avira Antivir - Anti Malware- Superantispuware ile tarama yapiyorum ama silmiyorlar :(

resim_302132742.png

Puff Hicmi Cozum Yolu Yok Ya :( Daha Ben Hddyi Bicimlendirmedim BiseyiDe Silmedim yarin birde kasper2011 Denicem Bilgisi olan arkaradaslr paylasirsa sevinirim bu virus hakkinda simdilik cikiyorum insallah yarina aydinlatici bilgilerle karsilasirim hayirli geceler Allaha Emanet Olun Kandilimiz Mubarek oLsun.

S.a arkadasım

Cogu kısının boyle durumlarda dustugu bır hata var oda uzun zaman harcayıp bır araya getırdıgı arsıvını bır vırus yuzunden sılmesı kesınlıkle yapma boyle durumların hepsıne bır cozum yolu vardır. Belkı %100 kurtarmayabılırsın ama hepsının gıtmesınden ıyıdır.

Oncelıkle resımlerdekı kısa yol olarak gozukenlerın hepsının yanında kısayol dosyası yazıyor. sag klıkle ozellıkerıne bak uzantısı ne. eger

Kısayol (.lnk) yazıyorsa Harddıskın tumunde *.lnk seklınde bır arama yap. ve cıkanların hepsını sıl

Kısayol degılde exe veya baska turde uzantılı bır dosya ıse boyutuna bak arama ozellıklerınden "(boyut aralıgı) *.uzantısı" (ornek windows 7 icin : boyut:küçük *.exe)

seklınde bır arama yap ve cıkan sonucları sıl (burda dıkkat edecegın sey aynı boyutta ve aynı uzantıda normal dosyalarının olabılecegıdır. onun ıcın ıstersen sılerken goz gezgır.)

Arkadaşım.. Google'de göz gezdirdim azıcık.. Spy Hunter, MalwareBytes' Anti-Malware, ComboFix programlarının

linklerine yönlendiriyor. Sanırım bu virüsü temizleyen programlar bunlar. Forumda tarat, bulursun muhtemelen..

bence direkt recovery my files kur bi tarat kesin klasörleri ni bulur ama ne kadar sağlıklı olru bilmem dikkat et pc yede bulaşmasın

bir de tün simgeleri seçip boyutuna baksana bi

boyutu yerinde dir belki

bende edim.7 arkadaşın dediği gibi düşünüyorum.sizin asıl klasörleriniz gizli hale getirip yerine kendini gösteren bi virüs türü. combofixle taratırsan sorunun büyük ihtimalle çözülür.

arkadasım yeter ya combofix bu program basit bi program

öncelikle spyware doctor 7 kur serial ver serial verirken smart updateyi kapat

bunu yapammam diorsan avg 9.0 full indir

terrtemiz pc olur kolay gelsin

Sn. "oLdd",

Adını belirttiğiniz kötücül (Win32/Hiloti.gen!D) çok tehlikeli olmamakla birlikte, önemli bir truvaatı yükleyicisidir.

Kendisini Windows'sun sistem dosyalarına rastgele adlarla kopyalar ve özellikle de explorer.exe, iexplore.exe ve varsa Firefox'u hedef alır.

Aşağıdaki işlemleri sırayla ve dikkatle uygulayın:

-----------------------------------------------------

* Yukarda (ve de aşağıda) bazı iletilerde önerildiği gibi her hangi bir işlem, arama-silme yapmayın;

* Sisteminizde yeterince -hatta fazlasıyla (SUPERAntiSpyware, Malwarebytes)- güvenlik yazılımı var; Kaspersky vb. ek yazılımlar yükleyip, sistemi güvenlik yazılımı çöplüğüne dönüştürmeyin;

* Avira AntiVir'i güncelleyin; "Configuration"ı tıklayıp "Expert Mode"u imleyin; "Scanner"ı genişletip "Scan > Action on delete"i, sağda "Automatic" tıklayıp "Primary action" olarak "Repair"i; "Secondary action" olaraksa "Delete"i seçip "Apply" ve "OK" düğmelerine basın;

* Windows'un "Sistem Geri Yükleme" özelliğini kapayın;

* Bilgisayarı güvenli kipte yeniden başlatın ve AntiVir'e sistem taraması yaptırın;

* "Regedit"i açıp, aşağıdaki değerlere ulaşarak silin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\"[Rastgele karakterler]" = "rundll32.exe "%Windir%\[Rastgele karakterler].dll",e"

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\[Rastgele CLSID no.ları]\"(Varsayılan)" = "%Windir%\[Rastgele karakterler].dll"

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\[Rastgele CLSID no.ları]\"(Varsayılan)" = "%Windir%\[Rastgele karakterler].dll"

HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\Extensions\[email protected]

* Bilgisayarı olağan kipte yeniden başlatıp, sorunun çözülüp çözülmediğine bakın;

ÇÖZÜLMEDİYSE (ve de işletim sisteminiz XP ya da Vista ise):

---------------------------------------------------------------

Elinizde "ComboFix" varsa bile aşağıdaki bağlantıdan güncel "ComboFix" yazılımını MASAÜSTÜ'nüze indirin (başka yere değil masaüstüne); ComboFix'in indirilmesini engellememesi için görev çubuğundaki AntiVir simgesine sağ tıklayıp "AntiVir Guard enable"deki imi kaldırın;

Please register to see this content.

- Açık ve çalışır durumdaki tüm yazılım ve pencereleri kapayın; güvenlik yazılımlarının korumasını durdurun;

- MASAÜSTÜNDEKİ ComboFix'i çift tıklayarak başlatın (Vista'da sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"a basın); çalışırken çıkacak tüm sorulara olumlu yanıt verin; güncelleme yapmak isterse izin verin; çalışmayı bitirince bilgisayarı yeniden başlatacaktır;

Not: ComboFix kazara çalışmazsa, Başlat > Çalıştır'a aşağıdakileri yazıp "Tamam"a basın:

"%userprofile%\desktop\combofix.exe" /killall

Sorun çözüldüyse, aşağıdaki yolla ComboFix'i kaldırın:

Başlat > Çalıştır'a "ComboFix /uninstall" yazıp "Enter"a basın.

SENİN ASIL DOSYALARIN GİZLENMİŞ ÖNCE WİNRAR DAN BAK DOSYALAR ORDAMI DAHA SONRA ARACLARDAN GİZLİ DOSYALARI VE SÜRÜVÜLERİ GÖSTERDE SONRADA ÜZERİNE SAĞTIKLA GİZLİĞİKALDIR DAHA SONRA TÜM KISAYOLLARI SİL

arkadasım Geri Yüklemeyi kapat

Panda Active Scan İle Online bi taratma yap

panda Globel protection yada Kaspersky birini yükle Sisitem Kurtarma Diski oluştur Ve dikten aç bi taratma Yap İşlem tamamdır

bide Windows ortamında bi Combofix yap

bu arada Dosylarını Hide Folders Adlı yazılımla koruyabilirsin forumda mevcut

ByExcell

Kardesim Dedigin Gibi yaptim Zaten Uzantilari lnk Ama Eger Tum Kisayollari Silersemn Verilerde Gideck.

ozanaus

Combofixi Dun Aksam Denedim Ama Virusten Once kendini Sildi Birdaha Denicem Ins.

emutlu

Denedim kardesim Ama Yok Umidimi Kesmiyorum Combofixi birdaha denicem.

edim.7 Ve tekin55

Arkadaslar Siz Dediklerinizde Hakli Olabilirsiniz 1 kb Kisa Yola Tikladigimda Giremiyorum Dosyanin icine ancak klasor yolunu yazinca Bakin Programlarimin icindeyim hepside saglam

resim_933336415.png

Dosyalar Bu Sekilde Ancak ustten Klasor yollarini yazarak girdigimde ise

resim_967713402.png

Hepsi Sapa Saglam O yuzden kisa Yollari Silemem Buna ne Yapabilirz Arkadaslar Kisa yollari yani Verilerimi Degilde Sadece Virusu Nasil Silebiliriz.

TURBO-54

Gonderdim kardesim Msn Adresimi Her Turlu Yardima Acigim Dedigim Gii Virusun Bilgisayari Cokertmesi Verileri silmesi hic Onemli Degil Hdd'mi Kurtarayim Yeter

taba

Verdigin Bilgiler icin Tskler Kardesim bir kacini denedim isletim sistemim Win7 Regedit icin verdigin kodlar kaldi onlarida deniyecem insallah

Mesela Bir Klasore Sag Tiklayip ozellikler dedigimde karsima cikan seyler

resim_802488599.png

yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar konuyu en acik seklinde anlatmaya calistim elimden geldigince yarimlariniz icin Allah razi olsun.

sen ne yap aga bak bir tavsiye benimde basıma geldi antivirüs bile kitledi virüs benim yavas yaavs her yeri kitledi ama sadece c sürücüsü :D

bende anti buluyodu ama virüsü silemiyordu trojen temizleme programlarını dene antivirüsten ayrı ceya çok sağlam bi antiyle tarat dünyaca ünlü benim aklıma bunlar geliyor

kardeş orda bi exe var onu görebiliyonmu bün işleri bence o karıştırıyo onu görebiliyorsan rar la sonra virüstotale bir gönder

o exe yi rar içinde yedekle sonra da sil bakalım düzelirmi

ziedutx.exe

Combofixten Umidimi Kesmemistim birdaha denedim Cok Sacma Bisey Oldu Gorev Yoneticisinde Virus Hala Calisiyor Gorunuyor Hdd Ise Kisayollar hala Duruyor Ancak Birde Kisayol olmayan Gercek Dosyalarim Gelmis Yemin Ediyorum Aglayaacaktim ya yardimci Olan Tum Arkadaslardan Allah Razi Olsun Hepinizin Tesekkurlerini Yolladim Elimden Gelen Bir Tsk Ve Birde Dua:) Duada Kucuk Bise Degil Hani ;) Allaha Emanetsiniz Olay Halloldu Bilgisayarada Bi Format Atayim Tam Olsun

ByExcell

Combofixi Dun Aksam Denedim Ama Virusten Once kendini Sildi Birdaha Denicem Ins.

Denedim kardesim Ama Yok Umidimi Kesmiyorum Combofixi birdaha denicem.

taba

Verdigin Bilgiler icin Tskler Kardesim bir kacini denedim isletim sistemim Win7 Regedit icin verdigin kodlar kaldi onlarida deniyecem insallah

yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar konuyu en acik seklinde anlatmaya calistim elimden geldigince yarimlariniz icin Allah razi olsun.

Sevgili "oLdd",

Kendim de aynı yaşları arşınladığım için fazla kızamıyorum:

Eğer, bir önceki iletime göz ucuyla değil "Ne yazmış bu adam uzun uzun böyle?" diyerek dikkatlice inceleyeseydin, şuan sorun çözülmese bile çözüm aşamasına gelebilirdi, şöyle:

* Bana değilse de diğer ComboFix önerenlere harıl harıl yanıt vermektesin ki "Virüsten önce kendini sildi; ama yine deneyeceğim" diyerek...

* Oysa yazıma dikkatli baksaydın, ComboFix'in yalnızca XP ve Vista uyumlu olduğunu Windows7'de çalışmadığını anlar ve yeniden denemenin zaman kaybından kurtulurdun;

* Aşağıdaki işlemleri sırayla ve dikkatlice uygulayın" diye belirtmeme karşın "...bir kacini denedim..." diye yanıt vermektesin...

Aslında "pes doğrusu" deyip çekilmem gerekir; ama, bulaştığım için son bir kez daha yardımcı olmaya çalışayım:

Aşağıdaki işlemleri sırayla ve eksiksiz gerçekleştirin:

* İlk iletimde yapılması istenenlerden, ComboFix'e dek olanını yazıldığı gibi hiçbir şeyi atlamadan gereksiz görmeden gerçekleştirin;

* Aşağıdaki bağlantıdan HijackThis yazılımını indirip kurun;

Please register to see this content.

* Bilgisayarı olağan kipte yeniden başlatıp, birkaç dakika fareye bile dokunmadan bekleyin;

* HijackThis simgesine çift tıklayıp, açılan pencerede "Do a system scan and save a logfile" düğmesine basın ve tarama bitinceye dek bekleyin;

* HijackThis penceresindeki listenin aynısını içeren "hijackthis.log - Not Defteri" adlı bir yazı dosyası oluşacaktır; içinde yazılanların tümünü kopyalayıp, foruma (konunuzun altına) "Alıntı" tagları içinde ekleyin.

İvecen davranıp eksik işlem yaparsanız ya da "kısa sürede çözüm bulayım" diyerek o öneriden bu öneriye çarpınırsanız, şu ana dek olduğu gibi havanda su döversiniz...

Kolay gelsin...

çözümüne az kalmış sanırım :) belki de kurtulmuşsun.

Bundan sonrası için sana birkaç öneride bulunayım :)

* GData veya Kaspersky kullan güvenliğin için.

* Verdiğim yazılımların paketlerinin içinde herşey mevcut olduğundan ekstra bir yazılıma ihtiyaç duymayacaksın. Ancak antivirüslerini MSN gibi virüs bulaşabilecek programlara entegre etmen gerekiyor. Nasıl yapılacağı konusunu gugıl amcaya sor söyler :)

* Verdiğim antivirüs yazılımları dışında herhangi bir aracı (mecbur kalmadıkça) bilgisayarına sokma ve kullanma. Çok mecbur kalırsan Malverabytes veya ComboFix kullan.

* Elinin altında MUTLAKA bir adet Hiren's BOOT CD bulundur. 10.6 sürümünde harici işletim sistemi dediğimiz LiveCD hem XP olarak Hem de Linux olarak mevcuttur. Ayrıca kendi içinde bir dünya virüs temizleme-bakım-onarım-kişiselleştirme yazılımı bulunmaktadır. O varken başka hiçbirşeye ihtiyacın olmaz emin ol :)

* Ayrıca msnde karşına çıkabilecek "tıkla 100 kontör kazan" gibi zırvalardan kurtulmak için MSN Virus Removal TOOL u şiddetle tavsiye ederim. Ne kuruluma ihtiyaç duyar ne antivirüsü kapatmana :)

Sana bir arkadaş tavsiyesi daha, paronayak antivirüslerin hiçbir işe yaramadığı klinik testlerle ispatlanmıştır. Avira gibi bir yazılımın yerine Kaspersky veya GData gibi bu işin ehli sayılabilecek yazılımları tercih et :)

Tekrardan geçmiş olsun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...