Jump to content

İnternet Hızındaki Aşırı Düşüş

kolofaruk1

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Arkadaslar bende 8 mb e kadar net limitsiz kullanıyorum ben müşteri hizmetleriylede konustum sözleşmeyide okudum.Orada 512 sörf hızı download hızı değil.yani yine 800-900 arası download yapabiliyoruz ama sörf hızımız düşüyor.Mesela smile adsl de sözleşmede download hızı diyor ama ttnette sörf hızı.Muhtemelen alt yapıda yada santral ve hat arasında bir sorun yada çalışma vardır.Müşteri hizmetlerini arayıp mağdur olduğunuz beyanını kibar ama sert bir üslupla dile getirirseniz düzelir :))

Sayın Arkadaşlar

Benim de internet hızım temmuz ayında 15 gbı aştığım için 512 kbpsye düşmüştü

ama o zaman bile 500 kb indirme hızını görüyodum.

Şu anda ağustos ayı için 15 gbı aştım ama 60 kbı zor görüyorum.

Sabah arayıp fırçalıcam.

Hepiniz öyle yapın.

Tavsiyem.

Türkiye'de internet hizmeti tekellerinde olsa bile bize işkence çektirmeye hakları yok.

Hadi kolay gele :-)

adil kullanım hakkıymış özgürlük hakkı nerde ?

byvistakazim ; Yaklaşık 3 yıllık ttnet abonesiyim. Benimde hızım hiç düşmüyordu hatta bu konuda foruma bir çok ileti göndermiştim "ttnet sadece banamı kıyak geçiyor"diye ama son 15 gündür 300kb lerde sürünüyorum. Bir gün içinde olanlar oldu.Baktım olmayacak 1mbs sınırsız tarifeye geçtim.

Hız düşürülmeden önceki hzım

eirywy.png

Buda son hali

915697443.png

adil kullanım hakkı işte, 15 gb neyinize yetmiyor kardeşim :D

film, oyun, müzik indirmek kanunen yasak, eve polis baskın yapsa önce bilgisayarı ******ürür sonra sizi ******ürüp önce sorgular sonra en az ki ne kadar telif hakkı ihlali yaptıysanız ona göre 1000TL para cezası keser.

buna göre 15 gb 1 ay için yeterli gezip tozmaya, TNCTR'de gezinmeye, face'de video izlemeye, gazete okumaya.

1mb ile de 10gb'lık dosya inmiyor be kardeşim, 4 gün beklemek gerekiyor canım çıkıyor 120 kb\s ile indirecekte ölme eşşeğim ölme

adil kullanım hakkı işte, 15 gb neyinize yetmiyor kardeşim :D

film, oyun, müzik indirmek kanunen yasak, eve polis baskın yapsa önce bilgisayarı ******ürür sonra sizi ******ürüp önce sorgular sonra en az ki ne kadar telif hakkı ihlali yaptıysanız ona göre 1000TL para cezası keser.

buna göre 15 gb 1 ay için yeterli gezip tozmaya, TNCTR'de gezinmeye, face'de video izlemeye, gazete okumaya.

1mb ile de 10gb'lık dosya inmiyor be kardeşim, 4 gün beklemek gerekiyor canım çıkıyor 120 kb\s ile indirecekte ölme eşşeğim ölme

[/quote

hayırdır biri film indirdiği zaman ceza sana mı geliyo yada biri film indirdiği zaman senmi hapiste yatıyosun yani adelet diyosunda 1mb ile 8mb kullanan aynı parayı ödemiyo ki

Adaleti boş yere aramanıza gerek yok arkadaşlar.Türk Telekom Tüm adalet sistemini almış zaten.Tabiki buna birileri dur diyecek.Ama şuan inanın kasalarını dolduruyorlar.Ne zaman dolarsa o zaman adalet meydana çıkar..

şu ttneti oldum olası sevemedim. o neymiş öyle ya ip değişimi kopmalar felan? uydunet kullanıyorum ayda 28 tl ödüyorum 1 mbps internet bir de üstüne kablo tv de var :D ne kopma ne ip değişimi var. bırakın şu ttneti.

az önce ttneti aradım onarıvarmış ttnet de kullanıcı bilgileriniz göremediğimiz için işlem yapamayız diyorlar 2-3 saat sonra arayın dediler dow. hızım 0.150 m böyle bişey olur mu ya bide 8 mbit net sınırsız kullanıcısıyım

az önce ttneti aradım onarıvarmış ttnet de kullanıcı bilgileriniz göremediğimiz için işlem yapamayız diyorlar 2-3 saat sonra arayın dediler dow. hızım 0.150 m böyle bişey olur mu ya bide 8 mbit net sınırsız kullanıcısıyım

evet kardeş az önce bende aradım banada aynısı söylediler

bende dedim 2-3 saat sonra sen beni ara görüşürüz dedim

dün ne güzeldi şimdi bugün düştü yerlerde geziyor net 0.350 bağlanıyorum

benim de öyle.. Benim 8mbit oldu ama ay başından beri hız daha da düştü sebebi ne anlamadım bari 1 mbts de kalsaydım da en azından 15gb olayı olmasaydı sorun ne anlamadım 30 kb la dosya iniyor önceden 1 mbts de 170 kb dı..

Sabit ip'si olan bir çok müşterim internet'e bağlanamadı. TT ile görüşmeler ve kavgalar sonucunda sabit ip'yi değiştirince düzeliyor. Herşey normal fakat kullanıcı adı ve şifresi yanlış diye uyarı veriyor sabit ip'yi yenileyince sorun düzeliyor !

Bazı müşterimde de msn açılıyor internet'e giremiyor veya hiç internet'e giremiyorlar

Bu aralar TT pek sapıttı

Hocam sözleşme imzalarsan taahüt verirsen düşer.

ben modemi kendim aldım bağlantı ücreitni peşin yatırdım ve şu an interneti kapattırmam git gel 1 saatimi alır..

o nedenle hızım bi ara ilk aldığımda 3 mbite indi testlerde ttneti aradım biraz güzel güzel konuştum sonra bir daha böyle bi sorunum olmadı

hatta o konuşmadan sonra hız artşı bile oldu

arada bi arıyolar halimi hatrımı soruyolar :) yen kampanyalardan bahsediyolar ama ilk sorduğum taahhüt .diyorum taahhüt varsa ben yokum

636824Ekran-Alintisi.PNG

yada burlara daha ttnet demokrasiyi getirmedi

sen saniyede 1 mb indiriyorsun ben dakkada 1 Mb indiriyorum :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...