Jump to content

Bulunduğunuz Ildeki Format Fiyatları

hard78
 Share

Recommended Posts

kardeş ne yapacan formay fiyatını kendin atsana servise para vermeye değmez ki.Tnctr li olarak bizlerede yakışmaz:)

yardımcı olacak cok arkadaş varr

kardeşlerim ben zaten format atmayı biliyorum da arkadaşlar bizede atıver dedi onlara fiyat soylemek için bu konuyu actım ben hiç bilgisayarcıya para kaptırdığımı hatırlamıyorum hep kendim atarım formatı

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

suana kadar hiç formata para verdim kendi formatımı kendim attım 2 yıl bilgisayarcıda calıstım acronis saolsun bilgisayarcıların ilacı olmus durumda.:) bilgisayarı iyi bilmeyenler 1 ayda bi pc cökeltiyor getiriyore bize yedeğini kuruyoz 5 dk da al sana formatlanmıs pc.. TEKİRDAĞ da 10 ile 15 arası değişiyor..!! bircogu evden alıyor pc yi aksamı adrese teslim yapıor tekrar bilgisayarcıya pc tasıma derdin yok..!!

10 TL den başlıyor.Benim tanıdıklarım bana getiriyor kasayı herşeyini yapıyorum acronis yedeğini alıyorum ve teslim almaya geliyorlar.Bu işlemleri ücretsiz yapıyorum. :D

Ama geçen gördüm tv tamir,elektronik dükkanında format atılır teknik servis işleri yapılır diyordu kendimce dedim hadi bilgisayarla alaka olabilir.Fakat bir marketin önünden geçiyordum yazmazmı format atılır diye şaşırdım kaldım. :D

bizim burda 35 tl

bende 5 tl.

hatta bir kere arkadaş ******ürmüş böyle yükletmiş.arıyor beni.ya bu çok kasıyor vs dedi.gittim baktım driver yüklememişler.

programları desen eski.

ben 5 liraya yapıyorum.format program driver hepsini.

elimde kırılmıyor sonuçda.zaten bizim köylü uyandı. :) beni bilen bana yaptırıyor :D

Ben de kendi formatımı kendim atarım.

Geçen hatırı sayılır bir arkadaşımın format işi olmuştu.

Oraya gittim, formatı bastım geçtim.

Formata para almak, hem de büyük miktar para almak ahlaksızlık bence.

Yedek basma 15 TL

Komple Format 30 TL

Özel Program Kurulumu (AutoCAD vs) 50 TL

Arıza Tespiti Beleş :D

Evlere Servis Yapılır.

Arızalı parçalar itina ile yamanır.

Yazıcılar tekmeyle tamir edilir.

Boş kartuşun yerine yenisi satılır.

(çok üçkağıtçıymışım be :lol: ) Ama böyle olmazsa para kazanamıyoruz.

Driverler nasıl tanıyor?

Teknik servis çalışanları bu tarz yedeklerçe halleder işini genelde. Zaten dükkanda 2-3 çeşit anakart bulunur genelde. Onların yedekleri de el altındadır her daim. Eski veya farklı bir makina geldiğinde mecburen format atılır.

---

EDIT: İskenderun :)

Edited by coxefgun

gercekten bnde oyle dusunuyorum format ıcın para almak günah insanlara gercekten.atarken yaptıgımız ne hıc bsy ıkı tık tık cd yapyor zaten kendısı. ıllakı para alacaksınız alın bır kerelıgıne ogretın atarken. ben hep bu sekılde yapıyorum. bu benım gorusum ısteyen katılır ısteyen katılmaz. sayglar

Her insan bilgisayarla haşır neşir değildir, kimi bunu yaşam tarzı edinmiştir kimi hiç kullanmaz veya kullanamaz kimiside sadece işi gereği kullanma ihtiyaci hisseder kimi de bu konuda daha fazla bilgi ihtiyacı hissetmez veya bununla uğraşmak istemez. Bilgisayarla biraz haşır neşir olanlar da takıldıkları konuda bilgi paylaşımı ararlar forumlarda bunun için önemlidir. Bu forumlarda bu işi meslek edinmiş kişilerin karşılıksız bilgi paylaşımlarını biliyor ve görüyoruz, ayrıca bu işi meslek edinmemiş kişilerinde karşılıksız zaman ve emek harcayarak hazırladıkları programlar ile format atmak bu işleri oldukça kolaylaştırmaktadır.

Ancak ;

Bu işi meslek edinmiş, yanında eleman calıştırıp istıhdam yaratan insanların, en sıkıştığı zaman da kendi telefonundan insanlara (bazı kişilerin ahmak diye tabir ettiği) destek veren bu işi yaptığından dolayı devlete vergi ödeyen kişilere ahlaksız gibi sıfatlar takmak sanırım hoş olmuyor. Ayrıca bu gibi sıfatları takan arkadaşların ne iş yaptıklarını merak ediyorum ve biliyorumki bir çoğu evde babasının aldığı bilgisayardan alilesinin parasını ödediği internetten faydalanarak vergi den, hayat sıkıntısından bi haber buralarda abuk yorumlarda bulunuyorlar. Biraz baş ağrıttım artık kusra bakmayın ama konunun tamamını okuyup ta cevap vermeden de yapamadım. Sevgi ve saygıyla kalın.

Oradan buradan elde ettiğiniz windows cd/dvd'leriyle, 2-3 kez tuşa tıklayarak sistem kurmak

ve bunun karşılığında 50 lira almak ne zaman helal para oldu, ne zaman alın teri oldu?

İnşaatta çalışan ustadan, hırsızla ayyaşla uğraşan polisten daha mı fazla iş yaptınız da onların günlük aldığı ücreti tek formattan alıyorsunuz.

Elinizi vicdanınıza koyup düşünün...Hiçbir şey hissetmiyorsanız ve hala buna alın teri diyorsanız, size denecek bir şey kalmamıştır...

türkiyede format atmayı bilene ve driver kurana bilgisyarcı gözüyle bakıyolar komik ötesi onune gelen eleman küçük dükkan açar format atılır yazar camına yurtdışında pc dili bilmeden elektronik aksağımını kısmen tamir edemeyen(board ve power) sertifikasız kişiler teklonijik servis işyeri açamaz yasak maşşallah bizde okuma yazma bilsin yeterli format atsın pc toplasın yeter! e burası turkey...

Edited by istanbul82

Konuyu karşılıklı tartışma haline getirmenin bir anlamı yok ben sadece sözlerinize dikkat edin bu tür üslubun kimseye faydası olmayacağını söylüyorum. Sistem kurarken neler kullanıp kullanmadığımı bilmeden yorum yapmanız ayrıca çok anlamsız. Ben elinde tornavida elektrikçi dükkanının camına format atılar yazın burada iş bekleyen bir değilim. Bu işi meslek edinmiş biri olarak size şunu söyleyebilirim yanımda 1 kişi çalışıyor maaşını alıyor ayrıca bunun için ssk, muhtasar, kdv, geçici vergi vs ödüyorum ve format ücreti 20 Tl. (bu siteyi neredeyse tüm müşterilerim benim tavsiyemle takip ediyor) ayrıca modifiye edilmiş sistemle format atılmış makinada driver vs problemi yaşayıp bana gelen müşterilerden ıvır zıvır iş adı altında para falanda almıyorum. Bu yüzden vicdanım oldukça rahat ve yazdıklarımı neden üzerinize aldığınızı ve ne demek istediğimi tekrar okumanızı dilerim. Bu konuyla ilgili başka birşey yazmıyacagım.

Tekrar Sevgi ve SAYGIYLA kalın.

Halen kendi formatını atamayan TNC üyelerini tespit ettiğimiz anda banlıyoruz. Demek ki bu siteden bişi öğretemedik size :lol: Siteden elde ettiği bilgi ve sistemlerle format atan arkadaşlarımıza da hayırlı işler :D Yanlız böyle basit işler için bilgisi olmayan vatandaşları sömürmeyin, yazıktır! 5-10 Tl normaldir ama onuda hakkıyla yapacan. Yagmuradam ın dediği gibi gelişi güzel format atıp eski sürüp programları kurmayacaksın, kurduğun programın ayarını yapacaksın, winrar'ı bile lisanslı kurmaktan aciz olmayacaksın, gelen müşterinin isteklerine göre program kuracaksın, kalkıp bir ev kullanıcısına 3 MB lık foxit dururken 90 mb adobe kurmayacaksın, yine ev kullanıcısının hayatta açmayacağı publisher infopath cart curt office dalgalarını yüklemeyeceksin, kurduğun sistemin performans ayarını yapacaksın, saatin yanında onlarca gereksiz program bırakıp adamın pcyi kastırmayacaksın, işini yarım bırakıp adamı telefondan arattırmayacaksın ve tekrar ayağına getirtmeyeceksin.

Sende çok abarttın diyenler varsa 1999 dan beri çevremde arkadaşlarıma , babamın çalıştığı okullara ve kendi çalıştığım iş yerinde aynen bu şekilde format atıyorum. Şu ana kadar 5 kuruş bile almadım. Sadece winamp kurulumu için bana 5 tl teklif edeni hatırlıyorum. Utandım valla gidersem adam ısrar eder para verir diye. Başka bir arkadaşa verdim gönderdim.

Neyse benim ticari kaygım yok ama dükkanı falan olanlar biraz vicad sahibi olarak bu işi yapsın lütfen.

Son olarak şuan çalıştığım büroyu ilk açıldığında ben gelmeden önce kaz gibi yonan UZ.. Bilgisayara selam olsun! O format cd lerinden çizik eksik olmasın hep yarıda kesilsin inşallah!

Konuyu karşılıklı tartışma haline getirmenin bir anlamı yok ben sadece sözlerinize dikkat edin bu tür üslubun kimseye faydası olmayacağını söylüyorum. Sistem kurarken neler kullanıp kullanmadığımı bilmeden yorum yapmanız ayrıca çok anlamsız. Ben elinde tornavida elektrikçi dükkanının camına format atılar yazın burada iş bekleyen bir değilim. Bu işi meslek edinmiş biri olarak size şunu söyleyebilirim yanımda 1 kişi çalışıyor maaşını alıyor ayrıca bunun için ssk, muhtasar, kdv, geçici vergi vs ödüyorum ve format ücreti 20 Tl. (bu siteyi neredeyse tüm müşterilerim benim tavsiyemle takip ediyor) ayrıca modifiye edilmiş sistemle format atılmış makinada driver vs problemi yaşayıp bana gelen müşterilerden ıvır zıvır iş adı altında para falanda almıyorum. Bu yüzden vicdanım oldukça rahat ve yazdıklarımı neden üzerinize aldığınızı ve ne demek istediğimi tekrar okumanızı dilerim. Bu konuyla ilgili başka birşey yazmıyacagım.

Tekrar Sevgi ve SAYGIYLA kalın.

ya ben sana demddimki ne üzerine çektin türkiyedeki genel bilgisyarcı potresini çizdim benim grş anakart tamiri power tamiri natebook tamiri yapamayan serfitakası eğtimi olmayan adam benim gözümde bilgisyarcı değildir ve gelişmiş ülkerde kaide alınmaz hatta işyeri açılmasına asla izin verilmez merkatemeyin bu kanun bizede gelcek yakında tabi eczacılıkta olduğu gibi bi sürü bilgisyar mühendisi ve kolej mezunu diplomasını satıcak yine bişe yaramıycak kimin sermayesi cukkası varsa o açıyo işyerini eğitim mesleki eğitimin pek değeri yok türkiyede...

Ama geçen gördüm tv tamir,elektronik dükkanında format atılır teknik servis işleri yapılır diyordu kendimce dedim hadi bilgisayarla alaka olabilir.Fakat bir marketin önünden geçiyordum yazmazmı format atılır diye şaşırdım kaldım. :D

Hocam bende VCD satan bir dükkana bi baktım FORMAT ATILIR diye yazıyordu.Çok şaşırdım...

Yakında bizim Sami Bakkalda da format atılır diye yazılırsa hiç şaşmam :D

biz neden atamıyoruz? yoksa sen destekli mi atıyorsun kardeş :angry2:

Hocam nie kızıyon çocuğa :D

5 dakikada acronis atmak normal bir süre :)

Ben de kendi formatımı kendim atarım.

Geçen hatırı sayılır bir arkadaşımın format işi olmuştu.

Oraya gittim, formatı bastım geçtim.

Formata para almak, hem de büyük miktar para almak ahlaksızlık bence.

üstad bir iyice format işinde yalama olduk :D

Hergün sanal makinalarla haşır neşiriz...

Yedek basma 15 TL

Komple Format 30 TL

Özel Program Kurulumu (AutoCAD vs) 50 TL

Arıza Tespiti Beleş :D

Evlere Servis Yapılır.

Arızalı parçalar itina ile yamanır.

Yazıcılar tekmeyle tamir edilir.

Boş kartuşun yerine yenisi satılır.

(çok üçkağıtçıymışım be :lol: ) Ama böyle olmazsa para kazanamıyoruz.

Allahım sana şükür :D

Güzel bir yerde staj yapmışım Allah'tan.

Yazıcıda tamir ederdik,kartuş şerit toner doldururduk ,amelelik bile yapardık :D...