Jump to content

Bulunduğunuz Ildeki Format Fiyatları

hard78
 Share

Recommended Posts

acronisle 3 dk o nasıl oluyo ki

acronis true image bir yedekleme yazılımı bu programın epey bir özelliği mevcut lisanslı 120-130 mb civarı bir program kuruyorsun tüm programları c'ye bende yaklaşık 45'i geçkin program var oyun hariç sisteme ilk önce tertemiz bir formatı attıktan sonra programları kuruyorsun bende 7 gb tuttu bunu flash belleğe atıyorsun veya taşınabilir hard disk veyatta dvd'ye çekilebiliyor formatı 3 dakikada atmış oluyor ama biçimlendirmek gerekiyor tabi adam direk yedekleme yapıyorsa eski dosyalar kalıntı olarak kalır hiren's boot cd ile llf atarakdan yapıyorum ben tertemiz üstüne bir yedeği yüklüyorum 3 dakikada format tamamlanıyor

Yanlız 3 dakika'da acronis ile format atanda çok abartılı bir ücret alıyorsa diyecek sözüm yok alırsın 10 lira ama tutupta 20 30 lira para alanda çok ayıp etmiş olur

Edited by Cryptical

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bazı arkadaşlar formattan alınan paraya takmış kafayı.Hatta ahlaksızlık diyen bile var.

Pc parçasından %8-10 arası para kazanırız.Marketler bile %5-20 kar oranı ile çalışırken biz bilgisayar işi yapanların kar oranı çok düşüktür.Satılan parça garanti süresince bizden ilgi bekler.Arızası,ayarı vs hep bize gelinir ve çoğundan ücret alamazsın.Adam gibi yükleme yapmak için ortalama 2 saat zaman harcarsın.Yedekleri al.formatla,sürücü yükle,programları yükle ve yedekleri geri at.Sonra git 5-10 lira para al müşteriden.Sizce bu doğrumu?Saat ücretiniz en fazla 5 tl ye gelir.Bu vasıfsız inşaat amelesinden bile azdır.Dükkan kirası-bağkur-eleman parası-sigortası-adsl-elektrik-yemek vs vs vs ...Dükkan bedava dönmez.Benim dükkanımın aylık gideri 1500 tl.Yani günlük 50 tl almam lazımki masraf çıksın.Sabah 8 den akşam 10 a kadar çalışıyoruz.5-10 tl ye bu işi yapmak eşeklikten (alınan paraya helal değil diyen arkadaşlarada aynı kelime uyar sanırım) başka bişey olmaz.Günde gelen iş belli.Yapabileceğin iş te belli.Bir müşteri hizmet bekliyorsa bunun bedelini ödemeliki,bir dahaki gelişinde gene istediği hizmeti alabilsin.Esnafta hakkını alsınki işini çevirebilsin.

Edited by triyak72

Bazı arkadaşlar formattan alınan paraya takmış kafayı.Hatta ahlaksızlık diyen bile var.

Pc parçasından %8-10 arası para kazanırız.Marketler bile %5-20 kar oranı ile çalışırken biz bilgisayar işi yapanların kar oranı çok düşüktür.Satılan parça garanti süresince bizden ilgi bekler.Arızası,ayarı vs hep bize gelinir ve çoğundan ücret alamazsın.Adam gibi yükleme yapmak için ortalama 2 saat zaman harcarsın.Yedekleri al.formatla,sürücü yükle,programları yükle ve yedekleri geri at.Sonra git 5-10 lira para al müşteriden.Sizce bu doğrumu?Saat ücretiniz en fazla 5 tl ye gelir.Bu vasıfsız inşaat amelesinden bile azdır.Dükkan kirası-bağkur-eleman parası-sigortası-adsl-elektrik-yemek vs vs vs ...Dükkan bedava dönmez.Benim dükkanımın aylık gideri 1500 tl.Yani günlük 50 tl almam lazımki masraf çıksın.Sabah 8 den akşam 10 a kadar çalışıyoruz.5-10 tl ye bu işi yapmak eşeklikten (alınan paraya helal değil diyen arkadaşlarada aynı kelime uyar sanırım) başka bişey olmaz.Günde gelen iş belli.Yapabileceğin iş te belli.Bir müşteri hizmet bekliyorsa bunun bedelini ödemeliki,bir dahaki gelişinde gene istediği hizmeti alabilsin.Esnafta hakkını alsınki işini çevirebilsin.

bu sözün bana sanırsam hacım ben bilgisayar ile kafayı bozmuş birisi olarak sadece kendi bilgisayarıma attığım formatların sayısı 800-900'ü geçik format konusunda çok tecrübeliyimdir formatı ilk bir arkadaştan öğrenmiştim kendimi geliştire geliştire kendi formatımı attım sizin attığınız 50 liralık formattan 10 gömlek üstün formatı atarım bir gün internet cafe açarsam ileride inşallah sizlere inat olsun diye 10 liraya atıcam benim attığım 10 liralık format oyun hariç yaklaşık olarak 3 4 saati buluyor hiren's boot cd ile llf atarım llf süresi hariç windows'un başlangıç süresinden itibaren format atma sürem 3 saati buluyor bir tane deneme sürüm program yok bilgisayarda herşey full müşterinin nasıl senin ödediğin elektrik parasının umrunda değilse seninde müşterinin ödediği rakam umrunda değil sen 50 liraya bir kişinin bilgisayarına format atarsın ama o 1 kişi birdaha senin dükkanının kapısının önünden geçmez müşteriyi bir sefer kandırırsın dostum

bu sözün bana sanırsam hacım ben bilgisayar ile kafayı bozmuş birisi olarak sadece kendi bilgisayarıma attığım formatların sayısı 800-900'ü geçik format konusunda çok tecrübeliyimdir formatı ilk bir arkadaştan öğrenmiştim kendimi geliştire geliştire kendi formatımı attım sizin attığınız 50 liralık formattan 10 gömlek üstün formatı atarım bir gün internet cafe açarsam ileride inşallah sizlere inat olsun diye 10 liraya atıcam benim attığım 10 liralık format oyun hariç yaklaşık olarak 3 4 saati buluyor hiren's boot cd ile llf atarım llf süresi hariç windows'un başlangıç süresinden itibaren format atma sürem 3 saati buluyor bir tane deneme sürüm program yok bilgisayarda herşey full müşterinin nasıl senin ödediğin elektrik parasının umrunda değilse seninde müşterinin ödediği rakam umrunda değil sen 50 liraya bir kişinin bilgisayarına format atarsın ama o 1 kişi birdaha senin dükkanının kapısının önünden geçmez müşteriyi bir sefer kandırırsın dostum

3 saatte bi format atacaksın.10 tl alacaksın.Saat ücretin 3 tl olacak yani.Emeğe hakaret budur işte =@ .Sen o paraya 3 ayda dükkan kapatırsın.Sen aç kafeni.Gir esnaflığa.O zaman anlarsın.

Kendi bilgisayarına 800 defa neden format attın o da garip doğrusu.Her sorunda format atılmaz.Biz buna çoluk çocuk işi deriz. :rolleyes: Ha sen servis işini sadece format olarak yorumluyorsan onu bilemem.Al xp cd sini çek formatı.Kasıla kasıla bilgisayarcıyım diye dolaş.En çok para kazandıran da bu tiplerin eline düşüp bilgisayarı haşat olmuş müşterilerdir.

Bu arada kimseyi kandırdığımızda yok.Duvarda fiyat listemiz paşalar gibi asılı duruyor.Dileyen yaptırsın,dileyen yaptırmasın.

Sistem kurma :30 TL

Yedek alma :15 TL

Virüs temizliği 20TL

Eve servis :10-30 TL

800 defa dediysem oda bilgisayar ile tanıştığım zamanlardan ta ki bu güne kadar 6 senedir bilgisayar var yaptığım çocukluk gibi evet ama artık bi sorun çıktımı kafama soru işareti olmuyor virüs bulaşsın diyorum acronisle yedeği alınca kafama takmıyorum

Sistem kurma :30 TL

Yedek alma :15 TL

Virüs temizliği 20TL

Eve servis :10-30 TL 95 lira para tutuyor bu dediğin bir lga775 anakart parası naptın sen kardeş

Edited by Cryptical

zaten aıo cd kullanmıyomusunuz bence fiyatlar çok fazla sizde ben şu an bilgisayarcıda çalışıyorum ve 4 arkadaş ile beraber girdik günlük 15 makina rahat oluyor 4 kişi ile

programları wpı ile kilitlenmiş usb bellekten yapıyoruz... isterse programları adamın pc sine bile atıyoruz

fiyatlar şu şekilde

Sistem kurma :20 TL

Yedek alma :10 TL Acronis gizli partition veya direkt usb yedekleme

Virüs temizliği :10 tl (tam temizlik)

Eve servis :10-50 TL arası (mesafeye göre)

tabi bunlar ayrı ayrı olunca bu kadar mesela format+yedekleme=25 tl-------- format+diğer partlar virüs temizliği= 25 tl gibi

şu anda bulunduğum yerde tek bilgisayarcıyız.. ve fiyatlar bu ve asıl emek bu çünkü karşındaki asgari ücretle çalışan biri olabilir ve sana 50 tl verirse adam belkide o gün alışverişini yapamayacak...ama senin servisinin aylık giderinden biraz fazlasını kazan sana yeter..o bereketiyle gelir.....

Hepsini birden almıyoruz kardeş zaten.Adam 30 km ilerde.Servis istiyor.Git gel 60 km.Tabiki yol ücreti yazacağım.Format attım bide vürüs temizledim deyim iki fiyatı birden almıyoruz zaten.Bazıları işine geldiği gibi anlayıp 95 tl demiş :rolleyes:

Yedek alma dediğimde acronis yedeği değil.Adam belgelerime masaüstüne doldurmuş müziği.30-40 gb.Formattan önce mecbur alıyosun bunları.Mail dosyaları,kullanıyosa muhasebe yazılımları vs.Hele diğer hdd bölümleride doluysa harici diske alıyosun.Sonra geri atması da var.

Vürüs temizliği de kolay bişey değil.Bazen 3-4 saat tarama sürebiliyor.Buna zaman,emek ve elektrik harcıyosun.Elbette karşılığı olacak.Ama öyle 5-10 lira gibi komik rakamlar değil.5 lirayı 13 yaşında çocuğa versen beğenmiyor şimdi.Kaldıki oyun oynamıyoruz,işyeri çalıştırıyoruz.Satış servis ve internetkafem var.İki ayrı dükkan.Toplamda 3 kişi çalışıyoruz.Bir işyeri giderlerini karşılayamazsa yaşayamaz.Eline xp cd si alıp 5-10 tl ye format atanlar yüzünden bu iş ayağa düştü.Nasılsa kira yok,vergi yok,sigorta derdi yok.Adam 3 liraya da tamah eder 5 lirayada.Sonra alınan paraya ahlaksızlıkta der.İşte insanı asıl üzen bu.15 yaşında çocuk küçük aklı ile ahkam kesiyor,hayattan haberi yok ve milleti ahlaksızlıkla suçlayabiliyor. :nea:

Asgari ücretle çalışan falan deyip duygu sömürüsü yapmaya da gerek yok.Adam 500 tl lik cep telefonu taşıyor.1500 tl ye pc kullanıyor.ayda 30 tl internete para ödüyorsa 3-5 ayda bir bakım için 30-50 tl verecek tabiki.Pc yaşamak için şart olan bişey değil.Zevk aleti.Chat yaparsın oyun oynarsın,arkadaşlarınla facede takılırsın.Bir evde pc başka ne işe yarıyorki.

Edited by triyak72

15 liraile 50 lira arasında değişiyor

Yalız 50 lira isteyen adam en güncel programları oyun+film+müzik ne istersen onu atıyor

Edited by &ULTİMATE&

• 1 yıl yıl...

[center][b][font="Lucida Console"][color="#000000"][center][b]Ölüyü hortlatmadan olmaz şimdi :p

yaklaşık bır senedir 64 pcli bir cafede çalışıyorum.

Masaüstü PC : 45 TL ( Güncel Driver Kurulumu + Kasa İç Temizlik + Max GÜNCEL 15 Program + İsteğe göre 3 Oyun + 1 GB Müzik )

Laptop PC İçin bolca sorun yaşadım 1 pc için sonrasında da Dükkana sokmamaya başladık.

Yedek Alma : 15 TL

Virüs Temizliği 15-20 TL

Evlere Servis Yok.

Yazılımsal bir sorun olursa sıfırdan ücretsiz kurulum + eve servis

Bir keresinde bir müşteride gelip şurasında yazılımsal sorun var demedi Allah'a Şükür. :)

Not : Kurulan Windows 7, Windows XP Kendi yapımımız :p
[/b][/center][/color][/font][/b][/center]

Edited by Oksit

çoğu kişi aslında bu olayın cevabını vermiş : x yerden geçiyordum x işyerinin camında format atılır yazıyordu demekki bu işi artık çoğu kişi öğrenmiş bakmayın o fiyatları verdiklerine onlar format atmayı bilmeyen bulacaklarda formatı atıp para kazanacaklar bence o işyerleri yada kişiler ayda bir yada iki format atabiliyorlarsa oturup dua ediyorlardır. zira artı internet gelişti şimdi herkesin interneti var ve geliştikçe format ve pc tamiri yaptıranlar azalır. yoksa nesine gerek kuaförün işine format atmak adam öğrenmiş format atmayı internetten işleride kesat zaten ne yapayım cama format atılır yazayım bir iki tane düşersede oda kardır demektedir. bu bugünün türkiye ekonomisini yansıtır. ekonomimiz vahim aslında. karnını doyurabilene ne mutlu. ne mutlu türküm diyenemi demeli yoksa ne mutlu bugünde doydum mu demeli?. geleceğimiz meçhul. ekonomimiz çökmezse iyidir.

Edited by erpol

[b][size="5"][color="#FF0000"]Trabzon / Vakfıkebir =[/color][/size][/b] [b][size="5"][color="#FF0000"][color="#0000FF"]Laptop[/color] [color="#006400"]20 TL[/color] [color="#0000FF"]Masaüstü[/color] [color="#006400"]15 TL[/color] :)[/color][/size][/b]

Edited by wakfike1li

Format atmak beleş :D

Sistem driver program yukleme akrabaya zaten bedava tanıdıklara bir paket sigara :D şirket çalışanların adamına göre muamele :D Dışarıya sistem yuklemiyorum

Adsl,Vdsl,Gshdsl modem kurulumu (Nat,content filter,Voip,Vpn) cok cuzi bir miktar ile ucretlendirilir.

Server active directory kurulumu (policy ve kullanıcı ayaralrı) sisteme ve client sayısına gore değişir.

Vsphere(ESXI) kurmak ve firewall(Pfsense,utm firewall) kurmak çeşitli şekilde ucretlendirilir.

Mail server (Zimbra,Exchange) kurmak yine client e gore değişir.

Edited by tnc_tr

Hala bu işten para kazananlar var mı ya :),ama durun bir dakika hala XP kullananlar var tabi onları unuttmuşum ,biz win8'e geçicez artık onlar XP formatını daha öğrenemediler , format ücreti vermeye devaaaammmm....

Edited by dj sms

Adana..

Windows XP SP3 : 10 - 15 TL Arası..

Windows 7 SP1 : 20 - 25 TL Arası..

------

Kendim Format atıyorum, isteyene belirli bir fiyat ayarlarız..

Windows XP SP3 + (Güncel Driverlar, Programlar, Office XP SP3, Office 2003 SP3 vs..)

Windows Vista SP2 + (Güncel Driverlar, Programlar, Office 2003 SP3, Office 2007 SP2 vs..)

Windows 7 SP1 + (Güncel Driverlar, Programlar, Office 2007 SP2, Office 2010 SP1 vs..)

+ Bu Format CD 1 Attırmak isteyene + 1 Adet oyun Bedava..

Eski Sistem Format atıyorum..

Çok Eski PC varsa MS/DOS 6.22, Windows 1.01, 2.03, 3.1, 3.11, 3.51, NT 3.1, 3.11, 3.51 vs..

Office 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3 vs..

Windows 95, NT4, 98, 98 SE, Me, 2000 vs..

Office 95, 97, 2000 vs..

Driverlar, Programlar, Dos Oyunları Windows 3.11 Oyunları vs..

Edited by croteam