Jump to content

geri dönüşüm kutusu masaüstünde görünmüyor-silindi

o.topdal

Recommended Posts

arkadaşlar ben "drifter749" kardeşimizin vermiş oldugu bilgileri yapmak istedim ancak başlat çalıştıra regedit yazdığım ve enterladığım zaman şu hatayı alıyorum "kayıt defteri düzenleme , yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmıştır." die bi hata alıyorum ardakadaşlar ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply
  • 2 ay sonra...
arkadaşlar ben "drifter749" kardeşimizin vermiş oldugu bilgileri yapmak istedim ancak başlat çalıştıra regedit yazdığım ve enterladığım zaman şu hatayı alıyorum "kayıt defteri düzenleme , yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmıştır." die bi hata alıyorum ardakadaşlar ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

Bu sorunun cevabı forumda çok cevaplandı ama ben yinede en kısa yöntemiyle bir kere daha cevaplayayım ki işin görülsün.

Başlat -- > Çalıştır'a tıklayın.Sonra aşağıda code içine yazdığım kodu yapıştırıp tamam deyin.Artık regedit açılabilir duruma gelicektir.

Reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v  "DisableRegistryTools" /f

• 2 hafta sonra ...

sistem geri yükleme de o zaman gelir olmazsa başlat ara de geri dönüşüm kutusu yaz ve araat eğer bulursa tut ve masaüstüne at ama bulması lazım ben öyle yapmıştım benimde silindi ben öle yaptım ve geldi ok kolay gelsin hadi

• 1 ay sonra...
bu çöp kutusunun tekrar silinmesini nasıl engelleyebiliriz
Bende de kutu geri geldi ama sil dince kendini siliyor...!Yni geri dönüşüm kutusunu boşalt die bir yazı yok sağ tıklayınca

Ve tekrar yaratmak gerekior...Bunu nasıl çözebiliriz?tşkkrler

Arkadaşlar bu soruların cevabını veren olmamış.Çözümü yok mu acaba?Varsa bilen bana da anlatsın ltf.

Çalıştıra regedit yazıp '' enter '' tuşuna basın.

HKEY_CLASSES_ROOT/CLSID/{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}/ShellFolder altında "Attributes" adında bir kayıt göreceksiniz çift tıklayıp

açın kayıtta '' FF '' yazan yeri silin onun yerine '' 70 '' yazın ve ok deyin.

Çalıştıra regedit yazıp '' enter '' tuşuna basın.

HKEY_CLASSES_ROOT/CLSID/{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}/ShellFolder altında "Attributes" adında bir kayıt göreceksiniz çift tıklayıp

açın kayıtta '' FF '' yazan yeri silin onun yerine '' 70 '' yazın ve ok deyin.

Arkadaşım bende 70 yazıyor zaten.FF yi hiç görmedim.İzah ederseniz sevinirim.

adszar0.png

• 2 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...