Jump to content

geri dönüşüm kutusu masaüstünde görünmüyor-silindi

o.topdal

Recommended Posts

Arkadaşlar bu kadar uğraşmanızın yanında bir çözüm daha var: WinTools.net Professional isimli Program. Tam anlamıyla mükemmel bir program. Türkçe desteğide bulunuyor. Değil Geri Dönüşüm Kutusu, Yedek Harddisklerinizi, CD Rom sürücünüzü bile YOK gösterebiliyorsunuz bu programla. Windows ve Regedit temizliyor. Prefetech, Temp, History, Kurulupu kaldırılan program kırıntıları vs. vs herşey ama herşey var bu programda. Şiddetle tavsiye ederim.

:)

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

İletinizi Yazarken Küçük harflerle yazınız !

Silinen Geri Dönüşüm Kutusunu Geri Getirmek

Başlat - Çalıştır - Regedit diyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Buraya Gidiyoruz NameSpace Klasorunun Üstüne Sağ Tuş Tıklayıp Yeni --> Anahtar Diyorsunuz

Anahtarın adını {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} olarak yazın şöyle olması lazım...

regeditcopygh5.jpg

Yeniden Başlattığınızda geri gelecektir.

Veya Ugrasmayın Su Adresteki

Please register to see this content.

Reg Dosyasını Calıstırın Yeniden Baslatın...

Arkadaşım ellerine sağlık , Teşekkürler..

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

eğer çok istiyorsan bir dönüşüm kutus bilgisayarım--araçlar-klasör seçenekleri-görünüm-korunan işletim sistemi dosyalarını gizle başındaki işareti kaldır.orada refresh yapacak.neyse c: içinde RECYCLER adında içindede seçip beğeneceğin çöp kutuları var :D istediğin al masa üstüne at yani aklıma başka bişi gelmiyor en pratik yoldu bu :closedeyes:

• 2 ay sonra...

masa üstüne bir tane yeni klasör oluşturup adını

" Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} " olarak değiştirin.

dosya adını onayladığınız anda yeni klasör geri dönüşüm kutusunun simgesini otomatik olarak alacaktır.

sorun hallolmuştur.

bu kadar basit.

şahsen denedim işe yarıyor.

sitedeki diğer çözümleri denedim, benim bilgisayarda işe yaramadı. farklı bir çözüm olarak bu çözümü sizlere sunuuyorum. kolay gelsin.

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

bultar kardesimizin dedigini yapın test edıldı çöp tenekesi gelıyor ve sorunsuz calısıyor bultar kardesimize emeği saygı duyar tesekkurlerimi soyluyom . buyuk bır sıkıntı ıdı . Bu uygalayın oluyor .

• 4 hafta sonra ...
yaptım

ohhhhhhhhhh beeeeeeee geldi çok sağolun ya

aynen valla kardesım tnc tasarlayan by_s8er_boi neden gerı dunusum kutusunu xp gıbı uyarlamamıs anlamdım ama genede ona tesekur ederım dirver yuklemeden sıstemı kuruyorsun tek seferde :D

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
masa üstüne bir tane yeni klasör oluşturup adını

" Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} " olarak değiştirin.

dosya adını onayladığınız anda yeni klasör geri dönüşüm kutusunun simgesini otomatik olarak alacaktır.

sorun hallolmuştur.

bu kadar basit.

şahsen denedim işe yarıyor.

sitedeki diğer çözümleri denedim, benim bilgisayarda işe yaramadı. farklı bir çözüm olarak bu çözümü sizlere sunuuyorum. kolay gelsin.

çok teşekkürler. nerdeyse sıyırıyodum :)

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
İletinizi Yazarken Küçük harflerle yazınız !

Silinen Geri Dönüşüm Kutusunu Geri Getirmek

Başlat - Çalıştır - Regedit diyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Buraya Gidiyoruz NameSpace Klasorunun Üstüne Sağ Tuş Tıklayıp Yeni --> Anahtar Diyorsunuz

Anahtarın adını {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} olarak yazın şöyle olması lazım...

regeditcopygh5.jpg

Yeniden Başlattığınızda geri gelecektir.

Veya Ugrasmayın Su Adresteki

Reg Dosyasını Calıstırın Yeniden Baslatın...

teşekkürler gerçekten çok işime yaradı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...