Jump to content

Yalın Adsl

harsh
 Share

Recommended Posts

Değerli Müşterimiz,

Şirketimiz toptan seviyede Yalın İnternet satış ve dönüşümlerini başlatmıştır. Siz değerli Müşterilerimize son kullanıcı olarak satışlar İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından verilebilmektedir.

“TTNET olarak günün şartlarına uygun ve değişen kullanım alışkanlıklarına paralel olarak düzenlediğimiz yeni ADSL ve VDSL internet paketlerimizi yakın zamanda müşterilerimizin hizmetine sunacağız. Gelişmeleri önümüzdeki günlerde www.ttnet.com.tr web sitemizden takip edebilirsiniz.”

Ayrıntılı bilgi için, [email protected] adresine mail gönderebilir ya da 444 0 375 müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom’ a göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

TÜRK TELEKOMA ŞİKAYET BİLBİRMİŞTİM MAİLELERE BAKTIM BU GELMİŞ YANİ ŞİMDİ TTNET FİYATLARI YÜKSELTİ AMA YALIN ADSL DA MI VERMİŞ OLACAK.

Yalın adsl kasım ayında hizmete sunulmalıydı aslında. BTK böyle bir kural getirdi.
ADSL zammı pek problem değil. Benim duyumlarıma göre telefon kullanılmayacağı için vergi düşecek ve adsl dahada ucuza gelecek.
Mevcut telefon ve adsl hattını getiren bakır kablo telefon hizmeti kapalı olarak çalışmaya devam edecek.
Yalın adsl başvuruları alınmaya başlandı. Yani yeni kurulumlar için yalın adsl başvurusu yapılabiliyor.
Gün geçtikçe öğreniriz. Yarın telekoma gidip birebir öğreneceğim. Bilgileri paylaşırım.

ADSL'yi yalın vermeyi başlattılar ama aylık telefon parası almayı sonlandırmadılar(İlk 12 ay 17 lira sonraki aylarda -eğer yeni bir zam yapmazlarsa- 15 lira..).
Bu ne perhiz ne lahana turşusu..

Edited by temmuz

[quote name='temmuz' date='02 Ocak 2011 - 20:04 ' timestamp='1293995684' post='936768']
ADSL'yi yalın vermeyi başlattılar ama aylık telefon parası almayı sonlandırmadılar(İlk 12 ay 17 lira sonraki aylarda -eğer yeni bir zam yapmazlarsa- 15 lira..).
[/quote]

Şimdi bu dediğin sence mantıklımı? Telefon parasından kurtulmak için yalın adsl geçişi yapan bir insan böyle birşeyi kabul edermi akıl var mantık var.
Ayrıca ben hesaplı hat kullanıcısıyım aylık 8.75 TL sabit ücret.
Neyse şimdi konuşmak için çok erken. Yarın telekoma gider öğreniriz.

Abi bence yeni paketler getirilerek indirime gidilmeli bir nebzede olsa.Tarife seçenekleri çoğaltılarak fiyatlar tekrar düzenlenmeli.Ttnet'ten adsl hizmeti alan herkez isyanda.Müşterilerin çıkarlarıda göz önüne alınmalı bence.

Buyrun başburu forumu, gerekli belgeler (vazıları yeni abonelerde gerekli olacak sadece dikkatli okuyun) ve detaylı bilgiler bu sitede var.
[code]http://www.telekombasvurum.com/ttnet-yalin-internet-icin-gerekli-belgeler.html[/code]
En altta avantajları yazıyor.

[b][font="Comic Sans MS"] Yok arkadaş ttnet kullanmam bir daha habersiz tarfie değişikliği yapamaz ;
adamlar aldılar başlarını gidiyorlar ben 30 liraya imza atmışım mesaj atıyor ee? 56 lira yaptık yok ya bi japonyadaki internet fiyatlarına baksanıza (: nerde geri kalmış halkı sömürülmeyi seven ülke var orda internet fiyatları bizimki gibi[/font][/b]

[quote name='OzgrGvnc' date='02 Ocak 2011 - 20:08 ' timestamp='1293995922' post='936777']
Şimdi bu dediğin sence mantıklımı? Telefon parasından kurtulmak için yalın adsl geçişi yapan bir insan böyle birşeyi kabul edermi akıl var mantık var.
Ayrıca ben hesaplı hat kullanıcısıyım aylık 8.75 TL sabit ücret.
Neyse şimdi konuşmak için çok erken. Yarın telekoma gider öğreniriz.
[/quote]
Ben mantıklımı dedim.
Elbetteki mantıksız (Bu ne perhiz ne lahana turşusu..). Dünyanın neredeyse en yavaş internetini en pahalıya satın almamız gibi.. Kullanmadığımız telefona her ay dünyanın parasını ödediğimiz gibi.. vb.. vb.. çoğaltabiliriz.

aynen katılıyorum bir daha asla ttnet olmaz.superonline kullanan arkadaşlarım var hiç kopma derdi yokmuş hızda da ciddi bir sömürme var:) zaten 2 yıllık tahhattüt bitti çoktan fiber olsa 1 gün beklemem ama daha gelemedi henüz..

[quote name='harsh' date='02 Ocak 2011 - 22:53 ' timestamp='1294002207' post='936850']
aynen katılıyorum bir daha asla ttnet olmaz.superonline kullanan arkadaşlarım var hiç kopma derdi yokmuş hızda da ciddi bir sömürme var:) zaten 2 yıllık tahhattüt bitti çoktan fiber olsa 1 gün beklemem ama daha gelemedi henüz..
[/quote]
süper onlinea da baktım ama oda her tarifeye 24 ay tahahhüt istiyor ...

Yeni aboneliklerde telefon ve internet hattı olmayıp, yeni Yalın İnternet abonesi olmak isteyenler
Yalın İnternet Erişim Ücreti (Aylık): 15 TL
Devre Hazırlama Ücreti (1 Defalık): 8 TL
Baglantı Ücreti (2 TL x 12 ay) ödeyerek Yalın DSL abonesi olabilirler.

Sadece Telefon Hizmeti almaktayım, internetim bulunmuyor. TTNET Yalın İnternet abonesi olmak istersem hangi ücretleri öderim?

Yalın İnternet Erişim Ücreti (Aylık): 15 TL
Bağlantı Ücreti (2 TL x 12 ay) ödeyerek Yalın İnternet abonesi olabilirler.
Seçilen tarife ve /veya kampanya ücreti

[code]http://www.ttnet.com.tr/web/307-2194-1-1/tur/destek/destek_-_bilgi_bankasi_-_sikca_sorulan_sorular_-_baglanti_cesitleri/yalin_dsl_[/code]

vayy arkadaş gene hüsran:(

Göründüğü şekilde ücretlerde bir değişiklik yok. Btk olaya el atana kadar sadece telefon parasından kurtulmuş oluyoruz.
Neyse bunada şükür. Ya yalın internet olmasaydı <_<

[img]http://i890.photobucket.com/albums/ac104/Heteroid/yalin.jpg[/img]

[quote name='Suro' date='02 Ocak 2011 - 22:48 ' timestamp='1294005495' post='936881']
tam olarak anlamadım !! yalın internet sadece şirketler içinmi? ev kullanıcıları yararlanabiliyormu?
[/quote]
Ev kullanıcılarıda yararlanabiliyor ama bu uygulamanın esasta bir yarar sağladığı falan yok. Bir aldatma/göz boyama yada bilmemne kurumunun telefonsuz internet zorunluluğu getirmesine sözde uyum uygulaması.
Bence telefonu olanlar telefonunu bulundurmaya devam etsinler (zaten halen ADSL abonesi olanlar yalın ADSL'ye geçemiyorlar ya..) ve yeni ADSL abonesi olacaklarda yalın ile falan hiç muhatap olmayıp, telefonlu aboneliği seçsinler. İsterlerse telefon etmeyip, dışarıdan gelen telefonları alabilirler ve ayda 17 lira enayi parasını.. pardon, yalın ücreti ödeyeceklerine o civardaki telefon sabit ücretini öderler; aynı hesaba gelir.
Bu yalın üçkağıdı henüz kamuoyunda tam bilinmiyor. Yakında öğrenilecek ve saçmalığı anlaşılarak uygulanamayan bir yalın üçkağıdı olarak kalacak ve tamamen kalkacak yada unutulacaktır.

Edited by temmuz

[color="#006400"][b]Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), adsl hizmeti alabilmek için sabit hata olan bağımlılığı ortadan kaldıracak yalın adsl için fiyatları belirledi. Aylık Sabit fiyatın diğer bir değişlede [/b][/color]

[b][color="#0000ff"][b]yalın adsl kirasının 8,13 Tl olacağı açıklandı.

[codebox]http://www.telekombasvurum.com/yalin-adsl-geliyor.html[/codebox]

[/b][/color][/b]

[quote name='neskali' date='02 Ocak 2011 - 23:06 ' timestamp='1294006618' post='936892']
[color="#006400"][b]Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), adsl hizmeti alabilmek için sabit hata olan bağımlılığı ortadan kaldıracak yalın adsl için fiyatları belirledi. Aylık Sabit fiyatın diğer bir değişlede [/b][/color]

[b][color="#0000ff"][b]yalın adsl kirasının 8,13 Tl olacağı açıklandı.

[/b][/color][/b]
[/quote]

Aynı yerden alıntı:
[color="#FF0000"]Bu husus kamoyunda tartışmalara yol açsa da; fiyat olarak adsl’yi geçecek diyenler azınlıkta. Azınlıkta olan bu kesim, 8,13 Tl’lik ücrete vergiler ve işletmecilerinde kar koyması ile mevcut adsl fiyatını rahatlıkla geçeceğini iddia ediyor[/color]
TTNETin uygulaması herhalde vergiler ve kar payı ile öyle yükseliyor. Yuhh yani!..

Edited by temmuz

türktelekomun da ttnetinde allah belasını versin sabah işi güçü bıraktım telekoma gittim dedim artık telefon mecbur degilmiş
ben netimi telefonsuz kullanacam bana dediler daha tam hazır degil teknik aksaklıklar var zaten telefonu iptal etsen bile
15+2 lira her ay vereceksin dediler bende öfkelendim lan siz milleti keriz filanmı belliyorsunuz dedim agzıma geleni saydım
güvenlik çagırdılar bizi çıkardılar yani işin özeti degişen bişey yok bunların telefonuda netleride yerin dibine girsin
ay sonu gelince ikisinde iptal eddirecem

bir haftadır her internet şirketi aradı beni sözleşme yapmak için sadece fiber internet varsa sartlarınızı söyleyin diyorum , karşımda dumur oluyorlar , bana bende olan modemi teklif ediyorlar , ya zaten benim modemim var bir tane daha ne gerek var , ayda 8 lira dedi birisi 7 ay boyunca , bende dedim 2 senelik sözleşme istiyorsunuz kusura bakmayın bekliycem , fiber internete gecicem limitsiz olmalı , adsl nedir ki ya , dunyada en pahalı benzinin yanı sıra en pahalı interneti kullanan ülkesi biziz , bu böyle gitmemeli !

Edited by kont1970

30 aralık 2010 saat21.16.23 ttnetten gelen mesaj 1.1.2011 den itibaren adsl paketinizin aylık standart ücreti 89 tl olcaktır.

dedim pazartesi olsun çökim şunların tepesine sabah gittim telekoma memur başka işlem yapıyorduki mesaj geldi açtım

değerli müşterimiz kullandığınız net4 paketinin aylık fiyatında herhangi bir artış olmamıştır güzel bir yıl dileriz :D

memurun zaten konu hakkında bilgisi yok adama gösterdim önceki ve sonraki mesajı gülümsedi bizede mail gelmedi dedi dedim ki

bizim gibi bedeviler oldukça sizede kurumunuzada bişey olmaz .