Jump to content

Windows Artık Korsan Kullanılamayacak

PcKOPAT_06
 Share

Recommended Posts

[img]http://www.hurriyet.com.tr/_np/0721/12170721.jpg[/img]

[color="#FF0000"][b]Microsoft, Windows 8'de kullanacağı bu yöntemle korsan kullanımı imkansız hale getirebilir.[/b][/color]

Microsoft'un Windows 8'de bulut tabanlı hizmetleri kullanacağına artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Rumorpedia'nın yaptığı açıklamalara göre şirketin bulut tabanlı hizmetlerine korsan kullanımı engellemeye yönelik güvenlik özellikleri ekleyecek.

Rumorpedia'ya göre "Windows 8 bazı kernel dosyalarını Microsoft bulut sunucularından direkt olarak güncelleyecek, bu sayede sadece korsanlık engellemiş olmayacak aynı zamanda yeniden başlatmaya gerek kalmaksızın anında güncelleme de yapılabilecek".

Bilgisayarların büyük çoğunluğunun internete sıkça bağlandığını düşünürsek bunun gerçeğe dönüşebileceğini söylemek mümkün. Microsoft bu özelliği yeni işletim sisteminde kullanırsa ve kernel dosyalarını sıkça güncellerse, bu korsan kullanım için ciddi bir engel oluşturabilir.

Windows 8'in çevrim dışı kullanım için bir korsan sürümü de oluşurulabilir ancak bulunduğumuz dönemde bunun ne kadar işe yarayacağı tartışılır.

Kaynak : hürriyet

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eğer Microsoft kapatılmak ve "artık kazandığımız para bize yeter" diye düşünüyorsa o zaman gerçekten korsan kullanılmaz.
Ayrıca haberi hazırlayan haber sitesinin başlığı o kadar eksik ki ve dolayısıyla saçma, bunu bilgisayarı az çok kurcalayan herkes anlayabilir. Ne yani Windows 8'den öncekiler "Windows" değilde "Mindows" muydu? Windows kendisi korsan kullandırıyor ama çaktırmadan. Yüzlerce dolarlık sistemlerin tüm orjinallik kontrolünün tek aşamalı bir orjinallik yamasına saklanması, hiç mantıklı mı? Ben bile basit bir sistem hazırlasam çok daha kapsamlı bir güvenlik koyarım.
Böyle haberler sadece tecrübesizleri ve şirketleri ilgilendirir. Tecrübesizler bir şey bilmediklerinden şirketler ise cezalardan dolayı satın alırlar. Böyle haberler de bir "sazan"ın daha oltaya gelmesi içindir.

[quote]Windows 8'in çevrim dışı kullanım için bir korsan sürümü de oluşurulabilir ancak bulunduğumuz dönemde bunun ne kadar işe yarayacağı tartışılır.[/quote]

Yav bunlar daha doğmamış çocuğa don biçmeye kalkıyor ve bu da beni kızdırıyor ama "haberci" de masa başı haber hazırlamak için bilgisayar kullanılırsa böyle "saçmalanması" da doğaldır. :whistle:
Tabi bunlar benim şahsi görüşüm.

[b]oemde ne bulutu ne zırvalamış bunlar slic nedir diye sorsam honk diye bakarlar zırvalık! mak kms karıştırmışlar

buradaki üyelerin daha %85 i crackin ne yaptığını bilmiyoo komedii
[warning][color="#ff0000"]> Uyarı Aldınız[/color]. Siz biliyorsunuz diye kimse de bilmek zorunda değil. Mesajlarınıza bu uslupla devam ederseniz, 2. şansınızda pek uzun sürmeyecek bu forumda. [/warning]
[/b]

Edited by blackman12

[quote name='istanbul82' date='02 Mart 2011 - 18:17 ' timestamp='1299083275' post='972799']
[b]oemde ne bulutu ne zırvalamış bunlar slic nedir diye sorsam honk diye bakarlar zırvalık! mak kms karıştırmışlar

buradaki üyelerin daha %85 i crackin ne yaptığını bilmiyoo komedii[/b]
[/quote]

[color="#006400"][b]Bana itafenmi yazdın bu Crack mevzusunu ??[/b][/color]

mikrosoftun sahibi bile allahbilir korsan yazılım kullnıyordur))...geçsinler bu işleri...milleti yemeyi bıraksınlar....kendileri daha zengin olcak diye....windowsu engellemeye çalışajna kadar başka şeyleri engelşlesin onlar...nete para yazılıma para...ona para buna para...bu napolyon işi biliyomuş vala....para para para...

[quote name='istanbul82' date='02 Mart 2011 - 18:17 ' timestamp='1299083275' post='972799']
[b]buradaki üyelerin daha %85 i crackin ne yaptığını bilmiyoo komedii[/b]
[/quote]

bence insanları aşağılamaya hakkın yok herkes anasının karnında öğrenmedi ya sen dahil

insanlar; ya bilgisini paylaşarak yardımcı olmaya çalışırlar ya da susup artistlik yapmaz, öğrenirler.

[quote name='PcKOPAT_06' date='02 Mart 2011 - 18:44 ' timestamp='1299092065' post='972893']
bence insanları aşağılamaya hakkın yok herkes anasının karnında öğrenmedi ya sen dahil

insanlar; ya bilgisini paylaşarak yardımcı olmaya çalışırlar ya da susup artistlik yapmaz, öğrenirler.
[/quote]

artistlik değil gerçeği yazıyorum crack diyip indiryo millet ne işlem yaptığına bakmıyo bile crackmı crack işte canım daha ne :D

Edited by istanbul82

[b]Windows ' un İşletim Sistemi Niye Pahalı 350 TL... Gidiyor. Adamlar Biliyorlarki 1 Tane Alınıp Çoğaltılıyor Bu Yüzden Fiyatları Pahalı. Korsan Senelerdir Engellencek Sözde Şunu Dün Gibi Hatırlıyorum Windows 7 De Korsan İmkansız Bir Çok Başlık Gördüm Bunun Gibi Ama Şuan Windows 7 Ler Tüm Forum Sitelerinde Uçuyor. Korsanı Engelliyemezler Engellerlerse De TÜRKİYE ve Diğer Bir Çok Ülke Windows İşletim Sistemini Kullanmayı Bırakır. Pardus Linux Bir Sürü Açık Kaynak İşletim Sistemi Var. Onlara Geçilir. Bu Konuya İnmemize Gerek Yok Şunu Diyorum 2012 De Bu Konuya Tekrar Bakalım Dedikleri Gibi Olucakmıymış :)[/b]

• Moderator

[font="Tahoma"][color="#0000ff"][b] Akozdem!R, abi görüşün yerinde bir tanımlama.İsterse bu şirket bunu kullandırmaz ama kullandırdığı zaman ne oluyor Windows dünya pazarında yayılıyor ve talep hep ona yöneliyor(Şirket politikası bu, milyarlarca dolarlık şirket yoksa buna sağlamından bir yöntem bulurdu).Bir bakıma dolaylı bağımlılık.Kullandırmasaydı ne olurdu Linux gibi sistemlere talep artardı ve Microsoft'un pazar payına darbe indirirdi Microsoft sadece sistemden de para kazanmıyor ayrıca buna yaptığı yazılımlar dolayısıylada para kazanıyor adamın sistemi kaçak ama orjinal Office kullanıyor mesala...[/b][/color][/font]

Edited by tornado61

windows para kazanmak istemezse yada kullanımı biterse ki fazla yaşayamayacak çalıntı özelliklerle :D
illa korsan diyenler mac os x kullanacaklar hackintosh işleri daha çok gelişecek o da engel koyarsa o da en fazla kendi ürününde kullanımı kalacak o da zoraki
linux 3. planda da olsa ona geçilecek oyun firmaları mecburen ona üretecek (para almadan o sistem için yapacaklar mecbur) açık kaynağın önü açılacak :)

parayla dönüyor bu işler herşeyde olduğu gibi ;)

biz tartışmayalım

mecbursak kullanırız birini kasmaya gerek yok

olmadı hepsini sevenler 3 lü sistem şeklinde kurar :)

Gene Söylerim PARA :D

Windows a neden üretliyor sanıyorsunuz para yediriyor :D :p
Mac os x te aynı şekil

Windows Biterse MAC OS X Tüm Sistemlere Açılır Linux a Ve İşi Şansa Bırakmamak İçin