Jump to content

Windows Artık Korsan Kullanılamayacak

PcKOPAT_06
 Share

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[b]İstedikleri kadar uğraşsınlar yinede korsan kitlesini engelleyemezler.

Microsoft bunu yapacak kadar [color="#FF0000"]KAFASIZ[/color] değil arkadaşlar , biraz eğri oturup doğru konuşalım , bugün en çok MICROSOFT'un ürünleri kullanılıyorsa (korsan veya değil farketmez) bunun [color="#FF0000"]%70'lik payı korsan kullanıcılardan oluşmaktadır.[/color] Eğer MICROSOFT bunu engellerse [color="#FF0000"]PAZAR PAYI düşecek , firmanın popüleritesi ciddi anlamda azalıcaktır.
[/color]
Lütfen bu tür haberlere kanmayın , [color="#4B0082"]Kapitalist bir dünyada , pazar payı hiç bir zaman hiçe sayılamaz ...[/color] Benden size abi tavsiyesi[/b]

oynadığın oyunlar windowsta çalışıyor kullandığın 100 yazılımı 99,5 i windowsta çalışıyor aldığın ekran kartından anakarttan işlemciden ramden adam para kazanıyor komisyon alıyor sen orjinal kullanmışsın korsan kullanmışsın umurunda değil ne kadar çok kullanıcı o kadar çok para demek. haa arasıra bsa mıdır nedir çıkar gezer senin windowsun korsan mı diye bakmaz kullandığın muhasebe programına bakar ceza keser korsansa windowstan ceza yiyeni daha görmedim (eğer gelip ceza yazacak olurlarsa beni götürdükleri yerdeki tüm makineler korsan çünkü ben yükledim)

imla hatası

Edited by 2parmak

hep aynı hikayeler bu microsoft kendini apple ile kıyaslamayı bırakıp gerçekten ne zaman adam gibi yazılımlar üretecek :D bu kadar kalitesiz ve pahalı yazılımlar üretmeyi kesmezse kimse para vermeye değer bulup ta satın almaz korsanlıkta önlenemez tabi

[quote name='HARBİKIZ' date='03 Mart 2011 - 08:02 ' timestamp='1299136368' post='973161']
windows böyle bir şeyi göze alamaz pardus ve diğerlerine kaptırmaz piyasayı...........
[/quote]
unutmayalım linux bir tane değil vede pardus ayrı bişi değil daha başarılısı var ve birincisi alanında UBUNTU!

Arkadaşlar zaten şu anda microsoft istese internete bağlı olan bütün kaçak windowsları bulur ve kapatır. Ve bunuda ışık hızı ile yapar. Zaten adamların bizim attığınız adımdan haberleri var. Onların arka bahçesinde oynuyoruz ve onlardan gizlendiğimizi sanıyoruz :p. Sonucta ne kadar hacker arkadaşlar sistemde değişiklik yapsalarda çekirdek yazılımlarını değiştiremezler ve bu yazılımda onların her türlü windowsa hüküm etmelerine yeter. İnsan hakları gizlilik felan hikaye, adamlar kesinlikle öyle birşey yapamayız derler ama....

Diyeceksiniz o zaman niye kullandırıyorlar. Arkadaşlarında dediği gibi onların windowsu kaçak kullanıma kapatmaları demek millionlarca kullanıcıyı kayıp etmeleri demek.Her şey microsoft uyumlu ama bir şekilde emule edilip diğer sistemlerde çalıştırılabilir ve o milyonların arasındanda şu anda kullanıcı dostu olmayan işletim sistemlerini anında güzel hale getirecek bir sürü kişi var..

Yani uzun lafın kısası microsoft bir gergedan bizde ustundeki böçekleri temizleyen kuşlarız. Biz ondan yararlanıyoruz o bizden..(Benzetme sadece örnek amaçlıdır!!) Tşkler

ben de arkadaşlara katılıyorum.

windows'un şifresi kırılamayacak olursa bizim gibi sade vatandaşlar gidip de para verip windows almazlar.

Kullanabileceğimiz başka sistemlere yöneliriz.

İnsan mercedes otomobil sahibi olmayı ister. alamıyorsa da otomobile binmemezlik etmez.

Elinde doğan veya şahin marka otomobili varsa hayatını bu şekilde devam ettirir.

Microsoft istediği anda internete bağlı, güncellemeleri otomatik yapan işletim sistemlerini bozabilir ya da farklı bir şekilde işletim sistemi üzerinde oynamalar yapabilir. İmkânları varsa neden yapmıyorlar diye düşünebilirsiniz. Yoksa çekindikleri bir şey mi var?

Windows’un ara epey açık olsa da onu takip eden en büyük rakibi; açık kaynak kodlu, geliştirilmeye son derece müsait olan Linux, ücretsiz bir işletim sistemi. Fakat dünya üzerinde çoğu devlet ücretsiz bir işletim sistemi yerine ücret ödemeyi tercih ederek Windows kullanıyor. Bunun sebebi tabiî ki devletlerin bu konuya gösterdiği önem değil. En önemli sebebi Microsoft’un kendi işletim sistemlerini bir şekilde zorunlu kılması. Örneğin günümüzde oynadığımız bazı oyunlar, kullandığımız bazı programlar Windows harici işletim sistemleri üzerinde çalışmıyor. Tabi karşısında ücretsiz bir rakip olunca bu şekilde bir ticari çözüm geliştirmeleri oldukça doğal. Zaten geçmişte Microsoft piyasayı tekelleştirdiği için birçok dava ile karşı karşıya kalmıştı.

O zaman öyle bir senaryo yazalım. Microsoft yarından itibaren internet üzerinden tüm korsan işletim sistemlerini kullanılamaz hale getirse ne olur? Ne olacağı basit; bazı kullanıcıların Linux’a geçmesine zemin hazırlanmış olur. Microsoft, bu sefer belki daha ciddi bir rakip ile karşı karşıya kalacak konuma gelir.

Özetine gelirsek, Microsoft dünya üzerinde en azından internete bağlı olan işletim sistemleri için hangilerinin korsan olduğunu (hatta bu sayının ne kadar çok olduğunu) gayet iyi biliyor. Fakat kişilerin işyerlerinde de Microsoft ürünlerini seçmeleri amacıyla özel kullanımlarına göz yumuyor. Eğer herkes evinde Linux ya da ücretsiz başka bir işletim sistemi kullansa, işinde de onu tercih edecektir. Bu da Microsoft’un bence en çok korktuğu durum olsa gerek.
Sonuç olarak; lisanssız ürün kullanımı yasal değil ve tabii ki ona yönlendirmek istemiyorum, yönlendirmiyorum. Gerçek olan bir şey var ki; ülkemizde ev kullanıcılarına yönelik bir denetleme önümüzdeki yıllar da dâhil olmak üzere görünmüyor

[quote name='2parmak' date='02 Mart 2011 - 20:47 ' timestamp='1299099431' post='972975']
oynadığın oyunlar windowsta çalışıyor kullandığın 100 yazılımı 99,5 i windowsta çalışıyor aldığın ekran kartından anakarttan işlemciden ramden adam para kazanıyor komisyon alıyor sen orjinal kullanmışsın korsan kullanmışsın umurunda değil ne kadar çok kullanıcı o kadar çok para demek. haa arasıra bsa mıdır nedir çıkar gezer senin windowsun korsan mı diye bakmaz kullandığın muhasebe programına bakar ceza keser korsansa windowstan ceza yiyeni daha görmedim (eğer gelip ceza yazacak olurlarsa beni götürdükleri yerdeki tüm makineler korsan çünkü ben yükledim)

imla hatası
[/quote]

hahaha harikasın hah şöyle sen windowsu kendi ellerinle yaymaya devam et bence sende komisyon almalısın microsofttan. :rofl:

Edited by sanchz

[quote name='Nikon' date='02 Mart 2011 - 15:26 ' timestamp='1299080202' post='972779']
Bir Türk için Yapılmayacak bir şey yok çözülmeyecek bir sorun yok Aslan :D
[/quote]
biri turk mu dedi:))) hangi program ya da oyuna crack yapmisizki:))) ureteni de cozumleri de calmaya devam.. bir turk olarak... :D

[quote name='istanbul82' date='02 Mart 2011 - 18:17 ' timestamp='1299083275' post='972799']
[b]oemde ne bulutu ne zırvalamış bunlar slic nedir diye sorsam honk diye bakarlar zırvalık! mak kms karıştırmışlar

buradaki üyelerin daha %85 i crackin ne yaptığını bilmiyoo komedii
[/b][/quote]
hiç beklemezdim senden bunu istanbul82 tamam burdaki kullanıcıların cogu bilgisiz zaten o kadar bilseler burda işleri ne?

Bence kendine öz eleştiri yap crack demişsin acaba oturup bi c# vb gibi programlama dillerinde bir crack yazdınmı?

Yoksa mydigitallife tarzı sitelerden hazır programları ve bilgileri alıp burayamı yazıyorsun?

Konuya gelince windows 8 hakkında tam bir bilgim yok microsoft un istese neler yapacagı aşikar biliyorki sonucları kendine zarar getirir. Şunu untmayın kim ne yapıyorsa daha cok para kazanmak için yapıyor. Pazarlama tekniği bunlar linux e hiç girmeyeceğim konu uzun.

Şimdiden bir cok şirket sanallaştırma sistemleri kullanıyor bunların başlıcalırı; Hyper-V,ESXI,Citrix anlamayan kullanıcılar için bir ornek veriyim p3 733 128mb bir pcde 5-10sn de ( hdd yok 512 veya 256mb flas bellek yeterli ) Windows7 acıp tum office progranalrını kullanır hatta birçok oyunu oynayabilirsiniz.

Tahminimce gelecekde en az 5 yıl bir sure zarfında bulut sistemine gecilecek ozellikle şirketler. Bulut sisteminin özellikleri saymakla bitmez. Tek gereken internet baglantınız ve internete girebilecek bir pc veya dengi bir bilgisayar ihtiyacınız olması.

İnternetten bulut sistemi yada cloud computing diye araştırın.

[quote name='PcKOPAT_06' date='02 Mart 2011 - 16:00 ' timestamp='1299078632' post='972765']
[img]http://www.hurriyet.com.tr/_np/0721/12170721.jpg[/img]

[color="#ff0000"][b]Microsoft, Windows 8'de kullanacağı bu yöntemle korsan kullanımı imkansız hale getirebilir.[/b][/color]

Microsoft'un Windows 8'de bulut tabanlı hizmetleri kullanacağına artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Rumorpedia'nın yaptığı açıklamalara göre şirketin bulut tabanlı hizmetlerine korsan kullanımı engellemeye yönelik güvenlik özellikleri ekleyecek.

Rumorpedia'ya göre "Windows 8 bazı kernel dosyalarını Microsoft bulut sunucularından direkt olarak güncelleyecek, bu sayede sadece korsanlık engellemiş olmayacak aynı zamanda yeniden başlatmaya gerek kalmaksızın anında güncelleme de yapılabilecek".

Bilgisayarların büyük çoğunluğunun internete sıkça bağlandığını düşünürsek bunun gerçeğe dönüşebileceğini söylemek mümkün. Microsoft bu özelliği yeni işletim sisteminde kullanırsa ve kernel dosyalarını sıkça güncellerse, bu korsan kullanım için ciddi bir engel oluşturabilir.

Windows 8'in çevrim dışı kullanım için bir korsan sürümü de oluşurulabilir ancak bulunduğumuz dönemde bunun ne kadar işe yarayacağı tartışılır.

Kaynak : hürriyet
[/quote]

:rofl::p:Q :a::H:

Edited by Bırak Gitsin...