Jump to content

Mac Os X Sl 10.6.6 (2011/eng/rus) Intel - Amd 2011

Share

Recommended Posts

[quote name='stowaways' date='16 Mart 2011 - 09:13 ' timestamp='1300263832' post='981449']
Duckload tek link yada hotfile yeni linklerini verebilir misin???
[/quote]

ben upload etmedim edememde hızzım düşük

torrent ı çek

[quote name='wampiRei' date='16 Mart 2011 - 09:32 ' timestamp='1300264927' post='981454']
Kardeş diğer harddiskime kurdum kurulum herşey tamam pc açılmadı ne iş?
Bide sen hangi şehirde oturuyorsun.?
[/quote]

profilime gir bak

düzgün paketleri seç kurarken açılır

bunda zaten basit kurulumdaki paketler

ancak halen ezberleyemediğim için listesini kişiye özel rehber veremiyorum

• Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bk_tr' date='14 Mart 2011 - 17:36 ' timestamp='1300117574' post='980252']
İşlemci : Intel® Core™ i5 460 işlemci (2.53 Ghz)
Yonga Seti : Intel® HM55 Express Chipset
Ekran Tipi : 15.6" LED HD 1366 X 768
Bellek : 4GB DDR3
Sabit Disk : 500 GB 5400 RPM
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 310M, 1GB DDR3
Ses Kartı : SRS Premium Sound, Altec Lansing® speakers
Optik Sürücü : 8xSuper Multi-Dual Yazıcı
Ağ Kartı : 10/100/1000 Gigabit Ethernet
Kablosuz İletişim : 802.11b/g/n, Bluetooth® 2.1
Giriş / Çıkış : 1 x Mikrofon girişi, 1 x Kulaklık girişi, 1 x VGA, 3 x USB 2.0, 1 x RJ45, 1 x HDMI
İşletim Sistemi : Windows 7 Premium

üstat; yukardaki özellikleri olan asus laptopuma bu sistemi kurabilirmiyim..
saygılar
[/quote]

Laptobun benimkinden :) denedim ama beceremedim birde sen dene bakalım..
kurmaya başlarken res atar.
F8 e bas gelen ekrana alttakini yazarsan reset atmaz..

[code][color="#FF0000"][b]-v cpus=1 busratio=19[/b][/color][/code]

[quote name='ömer ağa' date='16 Mart 2011 - 11:08 ' timestamp='1300270739' post='981505']
KEMAL KARDEŞ BEN VMWARE İLE KURMAYA ÇALIŞTIM AMA HABİRE RESET ATIYOR -V BUSRATIO=4 CPUS=1 İLE GİRİŞ YAPTIM YİNE AÇILMADI
YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ?
[/quote]
sanalda bitek bootloader seç öyle dene kurarken

• 2 hafta sonra ...

[quote name='haaci' date='27 March 2011 - 12:15 ' timestamp='1301224537' post='983754']
kurulumu nasıl yapacağız ?? mesela win 7 yanına mac os u nasıl kurarım
[/quote]
bilgisayar sağ tık yönet --> disk yönetimi
w7 deyken boş alan olan bir diskin harfine gel sağ tıkla birimi küçült de küçülebildiği kadar yada istediğin kadar küçült sonra o kısmı harfe bağlamadan fat olarak biçimle ve reset at dvd yi takıp disk utilities den o bölümü seçip fat olan diski seç ve erase den en üsttekini seç mac os x journaled extended

anlatım sitede var mucit41 konu açtı genel bir anlatım gene bulamazsan youtubeden vs bak

Arkadaşlar;
HP 1385ET laptopuma önce iATKOS s3 v2 yi indirip kurmaya çalıştım.Defalarca denememe rağmen olmadı.Hep Kernel panic hatası aldım.Sonra SL_10.6.6i_by_Hazard.iso dosyasını torrentten çekerek onu kurmayı denedim.İlk seferde kurulum başarılı oldu.Ancak ekran kartımın performansı düşük ve en önemlisi kablosuz ağ kartımı tanımadı.
Ekran kartım Ati Radeon HD 45xx serisinden ve ağ kartım Broadcom 43xx serisinden.Bunları tanıtabilirsem Mac kullanmaya devam edeceğim.İnternete ethernet kablosu ile girebiliyorum.Bilkomun sayfasından Türkçe dil paketini indirdim kurdum.Böylece tam olmasa da Türkçeleşti.
Bu arada kurulumu USB flash bellekten USB HDD üzerine yaptım.Ekran kartı ve ağ kartımla ilgili sorunuma yardımcı olursanız sevinirim.Ben de sizin sorularınıza bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışırım.Herkese şimdiden teşekkürler.

[quote name='Memoli' date='29 March 2011 - 15:49 ' timestamp='1301413752' post='984449']
Arkadaşlar;
HP 1385ET laptopuma önce iATKOS s3 v2 yi indirip kurmaya çalıştım.Defalarca denememe rağmen olmadı.Hep Kernel panic hatası aldım.Sonra SL_10.6.6i_by_Hazard.iso dosyasını torrentten çekerek onu kurmayı denedim.İlk seferde kurulum başarılı oldu.Ancak ekran kartımın performansı düşük ve en önemlisi kablosuz ağ kartımı tanımadı.
Ekran kartım Ati Radeon HD 45xx serisinden ve ağ kartım Broadcom 43xx serisinden.Bunları tanıtabilirsem Mac kullanmaya devam edeceğim.İnternete ethernet kablosu ile girebiliyorum.Bilkomun sayfasından Türkçe dil paketini indirdim kurdum.Böylece tam olmasa da Türkçeleşti.
Bu arada kurulumu USB flash bellekten USB HDD üzerine yaptım.Ekran kartı ve ağ kartımla ilgili sorunuma yardımcı olursanız sevinirim.Ben de sizin sorularınıza bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışırım.Herkese şimdiden teşekkürler.
[/quote]
Sorunun hakkinda pek bilgi sahibi degilim. Bende bilgisayarima macosx kurmaya calisiyorum. Fakat surekli dvd yakmaktan iflah oldum. Sen o imaji nasil flasha attin ben onu merak ettim dogrusu.:-) Ha birde benim wireless kartim intel chipsetli. 5100 serisi ve ogrenebildigim kadariyla macosx86 sistemlerde henuz intel chipset wireless kartlar cozulememis. Ilk kurma denemelerimde ekran kartimida kuramamistim, simdi onu kurdum. En azindan destekledigi cozunurluge cikarabiliyorum. Ne kadar kurdugum ayrica tartisilir.:-D Ama cesitli sitelerden gordugum kadariyla pekcok kisi intel chipsetli wireless karti bulunan masaustu veya dizustu bilgisayarlarinin kartlarini broadcom chipsetli kartlarla degistirip bu sorunu cozduklerini soyluyorlar. Gerek yerli, gerekse yabanci sitelerde hep bunu gordum. Sanirim sen kurulumda birsey/leri eksik veya yanlis yaptin. Bende acemi oldugum icin nedir pek bilemeyecegim elbette ama, sanirim bu konunun mudavim yardimcisi kemal kardes sana bir cevap dusunecektir.:-)

[quote name='xfailedkomplex' date='11 March 2011 - 18:27 ' timestamp='1299868033' post='978414']
bu aralar hasta olduğum için işime ve çalışmalarıma 1.5 aykadar ara vermek zorundayım bu nedenle Pc'ye mac kurma çalışmalarım ani gelen rahatsızlığım nedeni ile yarıda kaldı
[/quote]
Geçmiş Olsun!!!!

WhiteNight;
MacOs iso dosyasını TransMac adlı programla flash diske yazdırabilirsin.
Yalnız iş bununla bitmiyor.İkinci bir Flash belleğe de aynı şekilde NBI_083.img adlı Mac için boot imajını yazdırmalısın.
Her iki dosyayı google da aratırsan bulursun.TransMac 15 günlük trial ama iş görüyor.
Mac iso su için en az 8 gb lık bellek gerekir.Boot imajı için için herhangi bir bellek olur.NBI_083.img dosyası 52,4 Mb lık bir şey zaten.
Her iki flashı tak.Önce NBI_083.img dosyasını yazdırdığın flash bellekten boot edeceksin.Menüde Hazard.iso sunun yazıldığı bellek disk olarak görünür zaten.
Ben ayrıca USB diske kurduğum için laptopta boş USB kalmamıştı kurarken.Kolay gelsin.

Benim de bilmediğim çok şey var bu konuda.Mesela e-mail adresi girerken kalvyeden at yazmayı beceremedim.AltGr+Q olmuyor çünkü.Neyse öğreneceğiz artık.

Memoli;
Ben @ sorununu AltGr+2 olarak cozebildim. Macintoshta farkli yerde oldugunu biliyordum fakat benim klavyeyle ayni yerde olacagini dusunmemistim. Ben cihazi isvecten aldim. Isvecce klavye ve bunun windowstaki diziliminde @ yine boyle cikiyor.:-) Verdigin bilgi icin tesekkur ederim. Birde simdi bunlari arastirdigimda nbi surumunun ayni zamanda kuracagimiz macosx86 surumuyle bagdasmasi durumuda var anladigim kadariyla. Sen bu nbi083 surumunu hangi macosx86 surumu icin kullaniyorsun? Bende su an icinde bulundugumuz basliktan indirdigim 10.6.6 mevcut. Bir tanede 10.7 lion indirmistim. O orjinal olan sanirim. Onu bir turlu kuruluma gecemedim cunku. Iboot indirdim, bilgisayari onunla boot edip cd cikartip 10.7 dvd taktim f5 yaptim onu sectim enter ve nihayet her defasinda panic.:-D Aslinda bu orjinal surumleride iboot ile kurabilecegimizi soyluyor bircok forumlarda ama belkide benim sistemle ilgili bir uyusmazlik soz konusu. Neyse once su 10.6.6 olani sag salim kuralimda. Lion soyle beklesin biraz kenarda.:-)

valla kursanız dahil.. pciniz de illa bir hata olucak uğraşmaya deymez.. :) ben bunun için 1 ay zaman harcadım sonuç sıfır biri bunu yükle diyordu yükliyodum bu sefer başka hata
alıyordum hata kapatınca yeni htalar çıkıyordu.. win 7 xp varken boş verin bunu..
önceden herkez pcim olasada dünyalar benim olur derdi.. hehe şimdi sistem derdi çıktı

Edited by rupi

bende indirdim inşallah birdaha hüsrana uğramam
ama anlamadığım şey indirme %100 olmuş ama halen bir şeyler iniyor diyor utoren acaba başkaları benim pc den çekiyorlar mı..?
keman bu ne boyle bir dpsya da inmiş
SL_10.6.6i_IOATAFamily.ppf

Edited by yakoko

[quote name='rupi' date='30 March 2011 - 14:04 ' timestamp='1301493887' post='984839']
valla kursanız dahil.. pciniz de illa bir hata olucak uğraşmaya deymez.. :) ben bunun için 1 ay zaman harcadım sonuç sıfır biri bunu yükle diyordu yükliyodum bu sefer başka hata
alıyordum hata kapatınca yeni htalar çıkıyordu.. win 7 xp varken boş verin bunu..
önceden herkez pcim olasada dünyalar benim olur derdi.. hehe şimdi sistem derdi çıktı
[/quote]
Aslinda mesele sistem degil. Varolan degisik sistemleri, varolan degisik donanim seviyelerinde kurma denemeleri. Acaba yapabilirmiyim meselesi. 90larda laptop kullaniyordum. Desktop yoktu cogu kiside. Bu tur seyleri astik epey zaman once.:-)

bu mesajıma kadarki bu sayfadaki iletilere yazıyorum bunu

mac os x i kurduktan sonra kullanıcı vs ayarlarken yada onları geçince ilk masaüstünde size bir klavye seçme gelicek sol şift shift yani onun hemen sağındaki tuşa basın ve ortadaki seçeneği tikleyip done diyin

ctrl yerine kopylarken start a basarsınız

altgr q tuşu @ yapıyor gene

prntscrn tuşu içinde

start+shift+3 e basıp bırakın masaüstüne kaydeder

kolay gelsin

[quote name='haaci' date='29 March 2011 - 19:19 ' timestamp='1301426350' post='984493']
[URL=http://img829.imageshack.us/i/grnt0074.jpg/][img]http://img829.imageshack.us/img829/2553/grnt0074.jpg[/img][/URL]

bu hatayı verdi ne yapıcam ?
[/quote]

kemal abim baktın mı buna ? bu hatayı veriyor

[quote name='WhiteNight' date='30 March 2011 - 13:59 ' timestamp='1301493574' post='984835']
Memoli;
Ben @ sorununu AltGr+2 olarak cozebildim. Macintoshta farkli yerde oldugunu biliyordum fakat benim klavyeyle ayni yerde olacagini dusunmemistim. Ben cihazi isvecten aldim. Isvecce klavye ve bunun windowstaki diziliminde @ yine boyle cikiyor.:-) Verdigin bilgi icin tesekkur ederim. Birde simdi bunlari arastirdigimda nbi surumunun ayni zamanda kuracagimiz macosx86 surumuyle bagdasmasi durumuda var anladigim kadariyla. Sen bu nbi083 surumunu hangi macosx86 surumu icin kullaniyorsun? Bende su an icinde bulundugumuz basliktan indirdigim 10.6.6 mevcut. Bir tanede 10.7 lion indirmistim. O orjinal olan sanirim. Onu bir turlu kuruluma gecemedim cunku. Iboot indirdim, bilgisayari onunla boot edip cd cikartip 10.7 dvd taktim f5 yaptim onu sectim enter ve nihayet her defasinda panic.:-D Aslinda bu orjinal surumleride iboot ile kurabilecegimizi soyluyor bircok forumlarda ama belkide benim sistemle ilgili bir uyusmazlik soz konusu. Neyse once su 10.6.6 olani sag salim kuralimda. Lion soyle beklesin biraz kenarda.:-)
[/quote]

Ben de bu topicte bahsedilen Hazard 10.6.6 iso sunu kullanıyorum.Halen ekran kartı ve wireless sorununu çözemedim.insanely forumundan yarım ingilizcemle öğrendiğim kadarıyla benim sorunlarımın halen çözümü yok.Ama takipte olacağım. Çözülürse MAC e devam.Şimdilik rafa kaldırıyorum.Size kolay gelsin.

[quote name='haaci' date='30 March 2011 - 23:44 ' timestamp='1301517840' post='985032']
kemal abim baktın mı buna ? bu hatayı veriyor
[/quote]
windowstayken fat yap o bölümü harfe bağlama

sonra disk utility den mac os x extended journaled seç öyle biçimle olmazsa mecbur tüm diski biçimlicen

arkadaşlar birisi yardım ederse sevinirim ben indirdim 4.5 gb olarak iso boyutu görünüyor ama dvd ye çektiğimde 997kb kayıt gösteriyor ve boot ettiğimde mac in logosu geliyor saatlerce öyle bekliyor sorun ne olabilir yardımcı olabilirmisini

lenovo notebooka kuruyorum
i5 işlemci
4gb ddr3 ram
500gb hdd
1gb nvidia gt310m

Arkadaşlar başka bir MacOs isosu buldum torrentten.SnowOSX Universal olarak aratırsanız bulursunuz.Ben 10.6(421) v3.4 olan sürümünü indirdim.Bu da Hazard isosu gibi Rus işi.Kurulumda Hazard kadar seçenek yok.Kurulumu yaptım.Sonuç Hazard kurulumundaki gibiydi.Ekran kartı ve Wifi sorunum devam ediyordu.Vee üstüne üstlük ses de yoktu.Hazardda hiç olmazsa ses vardı.Neyse bunu da rafa kaldırdım.Araştırmaya devam....

[quote name='Baba_' date='03 April 2011 - 08:47 ' timestamp='1301820427' post='986773']
Torrenti indiriyorum da içindeki IOATAFamily.ppf.zip dosyası dikkatimi çekti. O ne ki ?
[/quote]Doğrusu ben de merak ediyorum bu ppf olayını.