Jump to content

Microsoft'un En İyi Sistemi Hangisi?

Taytanix
 Share

Microsoft'un En İyi Sistemi Hangisi  

142 members have voted

1. 1. Görselliğe Göre

• Windows XP Professional
      3
    • Windows Vista Ultimate
      6
    • Windows 7 Ultimate
      119
    • Hiçbiri
      4
  2. 2. Kullanışlığa Göre

52
    • Windows Vista Ultimate
      1
    • Windows 7 Ultimate
      73
    • Hiçbiri
      2
  3. 3. Kararlığa Göre

41
    • Windows Vista Ultimate
      3
    • Windows 7 Ultimate
      82
    • Hiçbiri
      3
  4. 4. Güvenliğe Göre

6
    • Windows Vista Ultimate
      3
    • Windows 7 Ultimate
      102
    • Hiçbiri
      14
  5. 5. Güncelliğe Göre

15
    • Windows Vista Ultimate
      2
    • Windows 7 Ultimate
      105
    • Hiçbiri
      4
  6. 6. Kaliteye Göre

22
    • Windows Vista Ultimate
      3
    • Windows 7 Ultimate
      100
    • Hiçbiri
      3
  7. 7. Hıza Göre

53
    • Windows Vista Ultimate
      2
    • Windows 7 Ultimate
      68
    • Hiçbiri
      3

Recommended Posts

windows 95 ten beri kullanıcıyım,ancak sistemi donanımıda göz önünde alarak değerlemek gerekiyor, örneğin 2 gb rami olan bir sistem vistayı öven biri için win7 kullanması daha avantajlı (ram açısısından) örneğin 64 bit sistemler 64 bit işlemcileride destekliyor gibi. Son olarak benim görüşürüm windows 7..

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vista Neden Kötü Aslında hiçte Değil ?
Vistanın çıkışı devrim gibi oldu alışmamıştık uyumlu program yoktu ve kendisindede azıcık hatalar vardı Ama şimdi sp2 ve son güncellemelerden sonra gerçekten hızlı ve güzel bir sistem ve artık her program ona uyumlu ..

Vin 7 neden iyi Windows 7 Vistanın mirasına kondu vistaya yapılacaklar yapılmadı ama bunun için yeni bir versiyon ve acele yapılmalıydı hem imajını düzeltme hemde daha çok para . Ve derken win 7 çıktı aslında vistadan pek farklı değil en çok görsellikte daha gelişmiş XP Win 7 ve Vista hepsini kulandım vista en sağlam çalışanıdır şu anda ama görsellikte Win 7 tabi ..
kolay gelsin

Vista Neden Kötü Aslında hiçte Değil ?
Vistanın çıkışı devrim gibi oldu alışmamıştık uyumlu program yoktu ve kendisindede azıcık hatalar vardı Ama şimdi sp2 ve son güncellemelerden sonra gerçekten hızlı ve güzel bir sistem ve artık her program ona uyumlu ..

Vin 7 neden iyi Windows 7 Vistanın mirasına kondu vistaya yapılacaklar yapılmadı ama bunun için yeni bir versiyon ve acele yapılmalıydı hem imajını düzeltme hemde daha çok para . Ve derken win 7 çıktı aslında vistadan pek farklı değil en çok görsellikte daha gelişmiş XP Win 7 ve Vista hepsini kulandım vista en sağlam çalışanıdır şu anda ama görsellikte Win 7 tabi ..
kolay gelsin

vista kötüdür neden
vista kötü olduğu için hatalı olduğu için, hatalar ortaya nasıl çıkacak birinin denemesi gerekiyordu oda laptop kullanıcıları oldu. laptopculara yazık oldu. adamlar kafayı yedi. tabi bu sırada ortaya çıkan hataların öyle service packle falan düzeltilemeyeceği anlaşıldı win 7 nin çalışmalarına gaz verildi

ama şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ikisi farklı sitemler değiller aynı. iside aynı kökü barındırıyorlar
win 7 vistanın kök olarak servis paketi (service pack yada sp) yemiş halidir. win vistadır aslında ama sonuç olarak vista win 7 nin yanına bile yaklaşamaz.

Edited by tutuklu8

işletim sistemi kullanmak tecrübe yetenek ve bilgi işidir. kimisine macos iyi gelirki genelde dizgi basın yayın yada reklam işi ile uğraşanlar kullanır kimi windows kimi linux linux bence bir öğrenci platformu yani bilgisayar ve yazılım mühendislerinin oturup c dilinde kendilerini geliştirebildikleri tez hazırlayabildikleri bir platform. linux da hızlı bir sitemdir ancak güncelleme ve kaynak program bulmanızda sıkıntı yaşatır. apple firma olmasına rağmen microsoft karşısında mağlup olmuştur nedeni kullanılabilirliğin yanında sürümlerin yaygın olması ve güvenirlilik Apple bir alman firması bildiğim kadarı ile işlemcisinde bile motorola cpularını kullanmıştı ama intel ve amd motorolayı yendi microsoftun apple ı yendiği gibi. eğer güvenli yaygın güncel bir sistem kullanacak başınız sıkıştığında kaynak çözüm yolları bulacak dahası karşınıza yeni sürüm işletim sistemleri sunacak bir sistem mutlaka windows olmalı bunu macos (apple) beceremedi linux eğer bir şirketler topluluğu oluşturur ve bunu yasalaştırırsa dahası bu işten para kazanırsa :) o zaman güvenli bir sistem olabilir hani derlerya beleş etin yahnisi mundar olur diye linuxda öyle kullanırsınız ama güncel olamazsınız belli bir zaman sonra sıkıntı yaşadığınızda çözüm yolları daralır ne yapacaksınız bir sorun olduğunda bir üniversiteye gidip bir bilgisayar mühendisi bulup bana sistemim çöktü verilerimi kurtaramıyorum bana yardım etmi diyeceksiniz yinede linux 2. bir alternatif olarak kullanılabilir ama yüzde yüz oturaklı bir sistem değildir. unutmamalı ki linux geliştircisi öğrencilerin windows 7 ye kattığı çok şey var ve daha olacak bugün windows resmi dairelerden tutun tüm alana yayılmış durumda böyle bir sistem güvenli değilde nedir bill gates in dünyanın en zengini olmasında pay en iyi örnektir.

Korkusuz_Korkak demis ki:
windowsdan adam olmaz. hala kimse bunu anlıyamadı neyazıkkı

Iyi hos diyorsunda kardesim piyasayi öyle bir salliyorki adamlar ve bilgisayar sirketleri tarafindan destekleniyor ki almamak mümkün olmuyor. Simdi yeni bir pc alsam yine windows yüklü. Ben sahsen avusturya dan yaziyorum ve bu zamana kadar linux sistemi yüklü bir bilgisayarin satildigini görmedim.

---------------------
Konuya gelirsek, su anda en kararli, görsellik, güvenlik ve kullanim kolayligi bakimindan Windows 7 yi tercih ediyorum.
Ama ciktigi zamandan beri bir türlüde xp den vazgecemedim. Vistayi 1 ay kullanip sildim. Win95 ide zamaninda cok begenmistim. Ama bir arkadasin dedigi gibi yeni gelen versiyon eskisine oranla (Vista haric) daha kalitelidir.

Hala XP'ye kararlı diyen arkadaşlar var benim aklım bunu almıyor, kendi içinde olabilir ama Windows 7'ye göre kesinlikle kararsız bir sistem XP...

Görselliğe Göre - Vista>W7>XP

Kullanışlığa Göre - XP>W7=Vista

Kararlığa Göre - W7>Vista(Sp2)>XP

Güvenliğe Göre - Hiçbiri

Güncelliğe Göre - W7>Vista>XP

Kaliteye Göre - W7>Vista>XP

Hıza Göre - W7>XP>Vista (Burada neden böyle yazdım çünkü yüksek donanımlı sistemlerde W/ Xp'den daha da hızlı çalışır.)

[b]Bakıyorum da Win7 hepsinde 1.sırada,

Görsellik ve Güncellikte 1.sırada olabilir ama diğerlerinde biraz zor gibi.[/b] ;)

[b]Bakıyorum da Win7 hepsinde 1.sırada,

Görsellik ve Güncellikte 1.sırada olabilir ama diğerlerinde biraz zor gibi.[/b] ;)

kullanıcıya ve pc sine gore değişir sistem bence kotu olanlar
milenyum
ve vista(sp1 sp2 le adam oldu biraz bence ama)
win7 xp arasındaki seçim kullanıcının alışkanlık meselesi...xp miladını dolduralı çok oldu fontlar 2d boyutluluk vasat altı...xp kullanınca kendimi adi yapım bi çzigi film edası veriyo 7 de avatar havası veriyo anlayacığınız dilden.:)

arkadaşlar vista yı boşu boşuna savunmaya çalışmayın.
Vista mikrosoft'un yapmuş olduğu en kötü işletim sistemidir
bunu mikrosoftun yetkilileride söylüyor
şu şekilde olay su yüzüne çıkıyor
vistaya harcadığımız zaman tamamen boşa gitmiştir demişlerdir kedileri
isteyene kaynakda bulabilirim mikrosoft yetkililerinden
tek artısı windows 7 yi güzelleştirmiştir aynı 2000 in xp yi güzelleştirmesigibi ama çok daha fazala olarak
allahızın aşkına 6000 diye kök mü olur resmen beta

Tıklayın ve parça bitene kadar sörf yapın bakalım sistemlermi kötü yoksa insanların kullanım alışkanlıklarımı kötü sistem veya pc yoktur az müzik düşük bağlantı ve zaman problemi olabilir

Ayrıca bugüne kadar beş kuruş vermediğim bişey haliyle gerisi teferruat benim için
Bu da bi fikir dimi ama fikir uploadı tamamlanmıştır link yok okuduysan inmiştir gereksizse zaten otamatikman silinir iyi forumlar

:crazy: :punk:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=33OjIejkVTs&feature=related[/media]

Ankette tamını windows 7 olarak işağretlesem de en önemli bağlık yer almıyor [i]"Windows'un sınıf atladığı"[/i]
Çünkü Microsoft'un Vista hariç hiç bir yayınladığı sürümü bir öncekini aratmasada işletim sistemlerinde Microsoft'a sınıf atlatan belli başlı işletim sistemleri oldu.
[b]Örn;[/b] Windows 3.0 ardından 3.1 ile piyasada en üst sıraya çıkmıştı
[b]Örn;[/b] Windows XP ile zamane kullanıcıların tüm beklentilierini karşıyacan, yazılım & donanım desteği seçeneği genişletilmiş, kolay kullanım ve görsel bir arayüz ile 9 yıl önceki işletim sistemi hala kullanılmakta..
[b]Örn;[/b] Son çıkarmış olduğu Windows 7, yazılım & donanım seçeneklerini en üst seviyeye çıkarması, görsellikte ve kullanımda en üst seviye işletim sistemi vs vs diye devam eden bir çok özellikler ile beni ikna eden bir işletim sisteme ve en önemlisi ilk başta tüm anketleri windows 7 olarak işağretledimi söylemiştim, bunların içerisinde hız da var ve windows xp windows 7'den daha hızlı çalışsada iş kapasitesine göre oranladığımızda windows 7 daha hızlı olduğu ortaya çıkar.. Vista fiyaskosundan sonra ancak böyle bir işletim sistemi ile Microsoft Windows paçayı sıyırabilirsi zaten..

Edited by CuMHuR01

[quote name='ULUMANİTU' date='27 March 2011 - 17:42 ' timestamp='1301240523' post='983863']
Tıklayın ve parça bitene kadar sörf yapın bakalım sistemlermi kötü yoksa insanların kullanım alışkanlıklarımı kötü sistem veya pc yoktur az müzik düşük bağlantı ve zaman problemi olabilir

Ayrıca bugüne kadar beş kuruş vermediğim bişey haliyle gerisi teferruat benim için
Bu da bi fikir dimi ama fikir uploadı tamamlanmıştır link yok okuduysan inmiştir gereksizse zaten otamatikman silinir iyi forumlar

[/quote]
kötü internetim sağlam sistemimle internette sörfümü yapabildim tnctr nin anasayfasını açabildim

[quote name='CuMHuR01' date='27 March 2011 - 19:23 ' timestamp='1301246610' post='983897']
Ankette tamını windows 7 olarak işağretlesem de en önemli bağlık yer almıyor [i]"Windows'un sınıf atladığı"[/i]
Çünkü Microsoft'un Vista hariç hiç bir yayınladığı sürümü bir öncekini aratmasada işletim sistemlerinde Microsoft'a sınıf atlatan belli başlı işletim sistemleri oldu.
[b]Örn;[/b] Windows 3.0 ardından 3.1 ile piyasada en üst sıraya çıkmıştı
[b]Örn;[/b] Windows XP ile zamane kullanıcıların tüm beklentilierini karşıyacan, yazılım & donanım desteği seçeneği genişletilmiş, kolay kullanım ve görsel bir arayüz ile 9 yıl önceki işletim sistemi hala kullanılmakta..
[b]Örn;[/b] Son çıkarmış olduğu Windows 7, yazılım & donanım seçeneklerini en üst seviyeye çıkarması, görsellikte ve kullanımda en üst seviye işletim sistemi vs vs diye devam eden bir çok özellikler ile beni ikna eden bir işletim sisteme ve en önemlisi ilk başta tüm anketleri windows 7 olarak işağretledimi söylemiştim, bunların içerisinde hız da var ve windows xp windows 7'den daha hızlı çalışsada iş kapasitesine göre oranladığımızda windows 7 daha hızlı olduğu ortaya çıkar.. Vista fiyaskosundan sonra ancak böyle bir işletim sistemi ile Microsoft Windows paçayı sıyırabilirsi zaten..
[/quote]

maalesef windows 7 okadar hızlı değildir xp de oynanan ve windows7 de oynan aynı oyun xpde daha hızlı çalışmaktadır.
daha birçok örnek verebilirim

Edited by tutuklu8

[quote name='istanbul82' date='27 March 2011 - 15:01 ' timestamp='1301230906' post='983792']
kullanıcıya ve pc sine gore değişir sistem bence kotu olanlar
milenyum
ve vista(sp1 sp2 le adam oldu biraz bence ama)
win7 xp arasındaki seçim kullanıcının alışkanlık meselesi...xp miladını dolduralı çok oldu fontlar 2d boyutluluk vasat altı...xp kullanınca kendimi adi yapım bi çzigi film edası veriyo 7 de avatar havası veriyo anlayacığınız dilden.:)
[/quote]
herkes sisteminin yettiği sistemi kullanır -_-

[quote name='tutuklu8' date='27 March 2011 - 17:47 ' timestamp='1301248061' post='983903']
kötü internetim sağlam sistemimle internette sörfümü yapabildim tnctr nin anasayfasını açabildim

maalesef windows 7 okadar hızlı değildir xp de oynanan ve windows7 de oynan aynı oyun xpde daha hızlı çalışmaktadır.
[/quote]

[i]ilk başta tüm anketleri windows 7 olarak işağretledimi söylemiştim, bunların içerisinde hız da var ve windows xp windows 7'den daha hızlı çalışsada iş kapasitesine göre oranladığımızda windows 7 daha hızlı olduğu ortaya çıkar..[/i]

[u][i]Aynı işlem için;[/i][/u]
Windows XP 100 iş birimini 10 sn de yaparken
Windows 7 150 iş birimini 13 sn de yaabiliyor.. (Windows XP'de 150 iş birimini olsa 15 sn de yapabilirsin)

Windows XP, 7'den daha hızlıdır ama iş kapasitesine oranladığından Windows 7 daha hızlı oranlara sahip olduğunu görürsün..

[quote name='tutuklu8' date='27 March 2011 - 19:47 ' timestamp='1301248061' post='983903']

[/quote]
arkadaşa katılıyorum ben xpde en ufak kasma olmadan oynadıgım oyunu windows 7de fazla kasmalardan dolayı oynayamıyorum ve bu yüzden xp kullanıcısıyım.. ama sistemim iyi özelliklerde olsaydı windows7 vazgeçilmezim olurdu.