Jump to content

Xp Kısayol Simgesini Kaldırma?

Recommended Posts

kısayol anahtarını silince kısayollar çalışmaz örneğin photoshopu açacaksınız ve masaüstünüzde resimlerim diye bir kısayol olacak bunu gösterince hata verip açılmayacaktır kısayol simgesini gözünmez şeffaf bir simge ile değiştirin her zaman daha iyi olacaktır.

Edited by milano88

[quote name='milano88' date='04 May 2011 - 13:39 ' timestamp='1304516342' post='1004747']
kısayol anahtarını silince kısayollar çalışmaz örneğin photoshopu açacaksınız ve masaüstünüzde resimlerim diye bir kısayol olacak bunu gösterince hata verip açılmayacaktır kısayol simgesini gözünmez şeffaf bir simge ile değiştirin her zaman daha iyi olacaktır.
[/quote]

Ustam; bu anahtar masaüstündeki kısayol ikonlarında ok simgesini kaldırıyor sadece. Yani kısayol ikonları yerinde duruyor. Gerçi daha doğru olanı siz daha iyi bilirsiniz. ben genelde o anahtarı kaldırıyorum. Masaüstünde sadece kısa yol resimleri kalıyor. Ok işaretleri yok oluyur.

Edited by keskinbey

[quote name='keskinbey' date='04 May 2011 - 15:51 ' timestamp='1304517101' post='1004754']
Ustam; bu anahtar masaüstündeki kısayol ikonlarında ok simgesini kaldırıyor sadece. Yani kısayol ikonları yerinde duruyor.
[/quote]
yanlışınız var komple kısayolu siliyor kısayollar yine çalışıyor ama masaüstünde falan çalışır herhangi programa o kısayolu gösterince çalışmaz kısayol kaldırma programları dediğim mantıkla değiştiriyor o iconu ;)

[code];Kısayol Oku Kladır
[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
"IsShortcut"=-[/code]

bu reg kaydını yedirirseniz kısayol okları gider. milano88 ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Neresi bozuluyor?

[quote name='TugruL' date='04 May 2011 - 16:22 ' timestamp='1304518948' post='1004780']
milano88 ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Neresi bozuluyor?
[/quote]
[b]"IsShortcut"[/b] bu anahtar silinirse kısayollar çalışmaz dedim.Normal çalışır gibi gözüken kısayolları gerhangi bir programa aç diyerek gösterdiğiniz zaman hata verecektir ve açılmayacaktır kısayol anahtarı silindiği için

Edited by milano88

[quote name='TugruL' date='04 May 2011 - 16:45 ' timestamp='1304520320' post='1004807']
Taa Windows Me zamanından beri silerim hiç bir zararını görmedim :unknw:
[/quote]
örneğin D bölümünden resimleriniz veya müzikleriniz bulunduğu bir klasörü masaüstü kısayol olarak gönder diyin atıyorum açın photoshopu ve bu resimlerinizin bulunduğu klasörü gösterin içini açacaktır sonra [b]"IsShortcut"[/b] anahtarını silin ve tekrar aynı klasörü açmayı deneyin hata verecek ve açmayacak sonuçta kısayol değeri siliniyor.

[quote name='milano88' date='04 May 2011 - 18:51 ' timestamp='1304520702' post='1004815']
örneğin D bölümünden resimleriniz veya müzikleriniz bulunduğu bir klasörü masaüstü kısayol olarak gönder diyin atıyorum açın photoshopu ve bu resimlerinizin bulunduğu klasörü gösterin içini açacaktır sonra [b]"IsShortcut"[/b] anahtarını silin ve tekrar aynı klasörü açmayı deneyin hata verecek ve açmayacak sonuçta kısayol değeri siliniyor.
[/quote]
:vava: :blink: valla ilk defa böyle birşeyi denedim. Bu zamana kadar hiç karşılaşmamıştım. Gerçekten programdan kısayolu çağırırken hata veriyormuş. Teşekkür ederim milano bir şey daha öğrenmiş olduk.

• 2 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...
kendim için hazırlayacağım xp ye entegre etmek için 

Başlat>Çalıştır> Regedit 

Düzen bölümünden bul'a gir."IsShort" veya "IsShortcut" olarak arama yap ve o kayıtları sil.

Daha Sonra;
Bilgisayarımızı yeniden başlattığında kısayol okları görünmez. ;)