Jump to content

Microsoft’un Antivirüsü Sınıfta Kaldı

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#FF0000"][b]Microsoft’un Antivirüsü Sınıfta Kaldı[/b][/color][/size]

Microsoft Security Essentials, 2011'in ilk çeyrek antivirüs test sonuçlarında, rakiplerine göre alt sıralarda kaldı. Test sonuçlarını görmek için haberimize tıklayın.
09/05/2011 10:30

Microsoft'un antivirüsü olan Security Essentials (MSE), hem basit ara yüzü hem de ücretsiz oluşuyla lisanslı Windows kullanıcıları tarafından tercih edilmekteydi. Fakat MSE, son antivirüs testlerinde kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Test Sonuçları Ne Durumda?

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/microsoft-security-essentials-201304923592.jpg[/img]

AV-Test'in 2011 ilk çeyrek test sonuçlarına göre MSE, korumada 2.5, virüs temizlemede 3.5 ve kullanışlılıkta da 5.5 puan ile son sıralarda yer aldı. Test sonuçlarına göre ilk 5 sıra şu şekilde:

1. BitDefender: Internet Security Suite 2011

2. BullGuard: Internet Security 10.0

3. F-Secure: Internet Security 2011

4. Kaspersky: Internet Security 2011

5. Symantec: Norton Internet Security 2011

Diğer antivirüslerin kaçıncı olduğunu öğrenmek için test sonuçlarını buradan; [quote]http://www.av-test.org/certifications?order=protection_desc&lang=en[/quote] inceleyebilirsiniz.

KAYNAK: SDN[/color][/size][/center]

[quote name='erdemakar' date='09 May 2011 - 10:29 ' timestamp='1304936996' post='1007489']
Daha önce antivirüs kullanmazdım, Ben de bunu kullanıyorum bugüne kadar bir virüs sorunum olmadı. Hiç kasmıyor en önemli özelliği benim için, güvenlikten ödün verrim ama hızdan asla :D :D
[/quote]
Aynen.Leptop KASPERSKY 2011 kurdum aman aman dedim tüm oyunlar çakıl taşı makinası gibi tır tır OLMAYA başladı.İ5 işlemcide o kadar makınayı kastırmayı nasıl başardılar gerçekten merak ettim .Belli başlı virüsleri temizlesin yeter.GÜvenlikten ödün veririm ama performanstan ASLA!

[quote name='coxefgun' date='09 May 2011 - 13:40 ' timestamp='1304937616' post='1007492']
[b]Kaspersky'ın kullanımına 4.0 veren zihniyeti ***[/b]
[/quote]

Haklı bencede en iyisi kaspersky hem bit defenderın skinine ve kullanımına batım kaspersky hem daha kullanışlı hemde hoş bir görüntüsü var ki bence en iyisi gerisi masal :)

Microsoft Security Essentials senin gibi koruma yazılımına lanet olsun!
Geçenlerde PC de virüs,trojan gibi bi çok şey vardı bu MS pc açılır açılmaz arkaplanı mavi yapıyo, tüm programları kapatıyo, hiç bi programı açmanıza izin vermiyo bunlar yetmemiş gibi kafasına göre hızlı bi tarama yapıyo(Koca diski o kadar sürede nasıl tarıyosa!!) işin gıcık tarafı bulduğunu silmem için direk lisans satın almamı istiyo yani elimizi mecbur bırakıyo. Bende en sonunda başlangıçta başlamasını önledim ve yedek alıp fotmat attım.

En iyi anti-virüs diye bişey yoktur bunu yazılımdan anlayan herkes bilir.
En kapsamlı, en stratejik davranan, en çok veri tabanı bulunan yazılım tercih edilmelidir.

Nod32 gibi virüsü gördüğü anda kafasına göre davranıp hemen silen veya bu MS gibi zorla lisans aldırmaya çalışan yazılımları kullanmayın.

Kaspersky ye kasıyo falan deniyo ama siz kalkıpta 1gb ram de kullanırsanız biraz yavaşlama hissedersiniz ki diğer yazılımlarda böyledir. Ben5 yıldır bu koruma yazılımlarını takip ediyorum şimdilerde mantıklı çözüm Kaspersky, norton dur.
Diğerleriyle ilgili bi çok sorun yaşadım en az sorun yaşadığım bunlar.

Bitdefender 2011 total security i şu an kullanıyorum ve gerçekten de harika bir proğram..
ayrıca kullanım ve arayüz özellikler bakımından her şey mevcuttur...
bend ebunu kullanmadan önce hemen biçok entivirüs proğramını pc me kurdum ve bikaç gün kullandım..
ve şu karara vardım ki Bit defender gibi hem virüs yakalama hem de pc yi kasmama kullanışlı mükemmel arayüzü (3 farklı kademede arayüze sahip.) sayesinde tek tercihim Bitdefender oldu...
şu ana kadar kullanmayanlara tavsiye ederim..
bi süre kullanın çok memnun kalacak ve hatta başka bi proğram kullanmayacaksınız artık..
Güvenli performanslı ve kaliteli bir Antivirüs proğram kullanayım derseniz size Bitdefenderi tavsiye ederim...
selametle kalın Arkadaşlar...

[quote name='malikan' date='09 May 2011 - 14:39 ' timestamp='1304944784' post='1007564']
Bitdefender 2011 total security i şu an kullanıyorum ve gerçekten de harika bir proğram..
ayrıca kullanım ve arayüz özellikler bakımından her şey mevcuttur...
[/quote]

İlacı var mı Bitdefender'in.. Link ve biraz bilgi verebilir misiniz? Hiç kurmadığım, hiç kullanmadığım bir yazılım. Bu yüzden hiç bir fikrim yok..
iyi günler..

Yalaan Yaalan Söylüyorsun :)
Bu sıralama hatalı bence ben kendi bilgisayarıma tek tek kurdum bakktım şu sıralama on üzerinden
Görsellik Temizleme Az Kasma Kaçakta uyarı verme(az olan iyidir)(kaçakları silme)
1. Norton 10 10 10 10 =30
2.Bit Defender 10 9 9 0 =28
3.Mse 9 8 10 1 =26
4.ESET Smart 10 9 10 5 =24
5.Kaspersky 8 8 6 6 =18
6.G Data 10 10 0(blgmi delirti) 10 =10

formul:görsellik+temizleme+az kasma-kaçakta uyarı verme=puan

Edited by nano68

vala microsofrun bu yazılımına geçtikten sonra bilgisayar virüs yazılımı gördü be)))...kasmaz....hızlı....tarattıgında buluyo...ben bu microsoftun antivirüsü sınıfta kaldı olayına katılmıyorum....para verip onlarca şifreyle bilmem neyle uğraşacağına rahat rahat güncel aktif microsoft antivirüsü yükle keyfine bak derim))...

[b]Ben 1 sene kasper kullandım problemsiz.. şimdi norton 2011 kullanıyorum kaspere göre daha az ram harcıyor bence norton ideal ve kaliteli gibi duruyor... bide GDatayı merak ediyorum onu deniyeceğim... ;)[/b]

[b]Ben 1 sene kasper kullandım problemsiz.. şimdi norton 2011 kullanıyorum kaspere göre daha az ram harcıyor bence norton ideal ve kaliteli gibi duruyor... bide GDatayı merak ediyorum onu deniyeceğim... ;)[/b]

Şu bi gerçekki Türkiye'nin %33 ü Eset kullanıyor. Yani her 3 bilgisayardan birinde Eset var.

Eset'in bağımsız uluslararası danışmanlık şirketi United Consultants'a yaptırdığı araştırmaya göre Türkiye'de hem lisanslı hem lisanssız 11 milyon kişi Eset kullanmakta.Bu da Dünya sıralamasında 14.3 milyon kullanıcısı olan Rusya'dan sonra Eset en çok Türkiye'de kulanıldığı anlamına geliyor.

Marka bilinirliği sıralamasında ise Türkiye % 87 lik oranla Slovakya, Ukrayna ve Macaristan'dan sonra Dünya sıralamasında 4. sırada.

[quote name='himmgarip' date='10 May 2011 - 08:22 ' timestamp='1305015775' post='1007992']
Şu bi gerçekki Türkiye'nin %33 ü Eset kullanıyor. Yani her 3 bilgisayardan birinde Eset var.

Eset'in bağımsız uluslararası danışmanlık şirketi United Consultants'a yaptırdığı araştırmaya göre Türkiye'de hem lisanslı hem lisanssız 11 milyon kişi Eset kullanmakta.Bu da Dünya sıralamasında 14.3 milyon kullanıcısı olan Rusya'dan sonra Eset en çok Türkiye'de kulanıldığı anlamına geliyor.

Marka bilinirliği sıralamasında ise Türkiye % 87 lik oranla Slovakya, Ukrayna ve Macaristan'dan sonra Dünya sıralamasında 4. sırada.
[/quote]

[b]ya bırak hele yaaa... :D :D nod un yediği trojenleri görsen kafayı yersin :D[/b]

Edited by KenanK

[quote name='KenanK' date='10 May 2011 - 09:25 ' timestamp='1305015945' post='1007994']
[b]ya bırak hele yaaa... :D :D nodun yediği trojenleri görsen kafayı yersin :D[/b]
[/quote]

Kenancığım trojen yemiyor dedimmi ben? Hayır... :facepalm:

En çok kullanılan bu diyorum sadece... Demekki bi + sı var ki kullanılıyor :nea:

Teknik serviste bilgisayarlara hangi antivirüsü kuruyon :)

Edited by himmgarip