Jump to content

Atatürk Kimdir ?

.lordumuzca.
 Share

Recommended Posts

[media]http://youtu.be/PJy6oSqijuU[/media]

Mutlaka İzleyin Arkadaşlar Tamamını !
Araştırmacı Yazar
Prof.İlknur Güntürkün Kalıpçı

İzlemeden Yorum Yapmayın Lütfen Edited by .lordumuzca.

[quote name='TORUNAGA' date='28 May 2011 - 16:25 ' timestamp='1306599943' post='1020041']
İnsanlar işte bu tipler yüzünden Mustafa Kemal Atatürk'ten nefret ediyor...
[/quote]

video iyi.baştan izle bence

Edited by grasp

Bu Kadın Niye Böyle Acayip Anlatıyor Lafları Düzgün Sayılır Ancak Böyle Tiki Varmış Gibi Sesi Giderekten Anlatıyor
Bakasım Bile Kalmadı + Video 1 Saat!
Atatürk' e Tapmadan Onu Sayacaksın Seveceksin Sevdireceksin
Öyle Şimdiki Kendini Atatürkçü Zannedenler Gibi Toplumumuzun Dini İslam' a Gerici Veya Hakaret Etmiyeceksin
Atamızın Söylediği Din İle İlgili Yazıları Paylaştığımda Her Zaman Bazı Laikliği Yanlış Bilmeyi Tercih Edenler Çıktı
Türkiye'de Uygulanan Laiklik İlkesi Avrupadaki Gibi Değilidr
Avrupa'da Din Adamları Cennet'ten Yer Bile Satmaya Başladığından Kural Uygulandı Orada
Ülkemiz'de İse Din Ve Vicdan Hürriyeti İçin Uygulandı, Her Vatandaş Dini Ne Olursa Olsun Eşit Şekilde Hak Ve Hürriyetlere Ve Yargılanmaya Sahip Olması İçin Uygulandı

Yıllarca Şu (Sözde) Laik (Sözde) Laik Değil Diye Çatışmalar Çıktı Noldu Olan Kime Oldu

Zararı Milletimize Oldu Ve Oluyor

Kim Kazanıyor? Ülkemizi Bölmek İsteyen Ve Hiç Ölmeyen Düşmanlar!..

[quote name='.lordumuzca.' date='28 May 2011 - 20:02 ' timestamp='1306602123' post='1020078']
@KemalALKIN Ben Dinimize Laf Etmedim Arkadaş Bilmeden Yorum Yapıyor Ona Söyledim eğer Yorumun Banaysa
[/quote]
Yorumum Size Değil Ki Ha Video Hakkındaki Yorum Size Çünki 1 Saatlik Video Çok Fazla Aslında Fazla Sayılmazda Söylediğim Gibi Kadın Kendini Dinletecek Şekil Konuşmuyor Ve Konuşamıyor

[quote name='grasp' date='28 May 2011 - 16:49 ' timestamp='1306601350' post='1020068']
video iyi.baştan izle bence
[/quote]
İzleyemedim, sorun da bu zaten. Bu kadın tiyatro oyunundaymış gibi abartılı konuşursa, yapmacık mimikler ve saçma sapan vurgularla anlatacağın şeyi 1 saat tutarsa, sadece ben değil kimse dinleyemez. Atatürk halka anlatılmalıydı, Atatürk halkın olmalıydı. Atatürk'ü anlatırken rol yapıp Atatürk'ü kendi egemen sınıflarını yaratmak için kullanan kesimlerin değil...
Atatürk'ten böyle maskaralar yüzünden nefret ediliyor, Atatürk aristokların, yüksek yargının, askerlerin Atatürk'ü olduğu için bugün sen bu videoyu paylaşmak zorundasın. Bu millet iyiliği unutmaz, Bu millet Kurtuluş Savaşın'ı unutmaz ama işte kokoşlar, aristoklar sağolsun.
Atatürk'ten bu tipler yüzünden nefret ediliyor.

[i]1. Bu Konferans Askerlerin Önünde Veriliyor.
2. Kadının Babası Asker
3. Zaten Videoda Bazı Bölümlerde Atatürk Halka Anlatılması Gerektiğinden Bahsediyor
4. Daha Fazla Maddeye Gerek Yok Senin Söylediklerini Videoda O Saçma sapan Vurgu Yapan Kadın anlatıyor ![/i]

Büyük gelişmiş ülkelerin hepsine bakın.bizdeki gibi insanları kutsallaştıran yok.ortadoğu ve geri kalmış faşist ülkeler hariçinde atatürk sevelim de abartmayalım bu kadın gibi.ayrıca türkiyede sanki herşey atatürk getirdi gibi düşünmeyin türkiyenin modernleşme cabaları meşrutiyetlere kadar gider.

[quote name='.lordumuzca.' date='28 May 2011 - 17:20 ' timestamp='1306603205' post='1020089']
[i]1. Bu Konferans Askerlerin Önünde Veriliyor.
2. Kadının Babası Asker
3. Zaten Videoda Bazı Bölümlerde Atatürk Halka Anlatılması Gerektiğinden Bahsediyor
4. Daha Fazla Maddeye Gerek Yok Senin Söylediklerini Videoda O Saçma sapan Vurgu Yapan Kadın anlatıyor ![/i]
[/quote]
Son bir kaç şey söyleyeceğim ve bir daha da yorum yazmayacağım;
1.Konferansın askerin önünde verildiğini söylemen beni yanlış anladığını gösterir çünkü ben halka anlatılmalıydı derken bu olayı kastetmedim.
2.Kadının asker bişeyi olduğu daha ilk dakikadan anlaşılıyor olmasa zaten o kadar komutanın önüne çıkıp da 1 saat drama yapması imkansız. Bugün bir Aselsan ya da TAI'de, bırak işe girmeyi staj yapmak için için bile iyi bir asker bişeyi olmak lazım.
3.O kadının bunu demesi kendi varlık nedeni için hayati bir çelişkidir çünkü Atatürk halka anlatılmış olsa bu egemen sınıflar ve onların tiyatrocuları olmayacaktı.
4.O kadın aslında bir şey anlatmıyor; o kadın askerlere kendini beğendirme, yarandırma ve onlara Atatürk üzerinden yağ çekme peşinde. Bu kadının Nazlı Ilıcak'tan tek farkı bunun Atatürk'ü kullanıyor olması.
Demin de dediğim gibi, bu tiyatrocu-egemenciler yüzünden insanlara bugün sen kendini Atatürk'ü anlatmak zorunda hissediyorsun. Bırak bu Atatürk fetişistlerini, bunlar için Atatürk lojmanlar, servisler, egemen sınıflar, para, güç vs. demek.
Umarım beni doğru anlayabilirsin, Atatürk'ü gerçekten seviyorsan ve O'nu gerçekten anlamak istiyorsan kurtul bu fetişistlerden.

@Torunaga Sağol Fakat Bir Kere İzle Haklısın Ama Bu Kadın Sadece Burada Vermiyor Konferans ;) Anladım Senide Ama Bir Kere İzle Fazla Zararlı Çıkmayacaksın :)

Edited by .lordumuzca.

@.lordumuzca. kardeş sakın bu forumdaki bazı kafası sabit arkadaşlara Atatürk'ü anlatabileceğini,ilericiliği,demokrasiyi belletebileceğini sanma, yanılırsın.bu forum kendi görüşlerinden olmayanı banlayacak kadar sabit fikirli modlar ile doludur.ama eğer onların bazı "pirlerini" anlatırsan seni yere göğe sığdıramazlar.bence vazgeç ve konuyu sil.benden söylemesi,banlanırsın.
Git Necip Fazıl, Vahdettin,Şeyh vs vs hakkında konu aç.

[color="#0000FF"][b]TugruL -> Sen o yerlerde sürünen üslubun yüzünden banladın. Yoksa istersen git Karl Marx'a tap ister Che'yi peygamber gör zerre kadar umrumda mı? Beni ilgilendiren bir durum var mı? Asıl sabit fikirli olan sensin ve en küçük bir eleştiride bile çirkinleşiyorsun. O derece sabit yani... Allah'ına emanet ol![/b][/color]

[i]@neskali Bende o Farklı YAnları Bilinsin Diye Paylaşmıoştım Ama konu Farklı YErlere Saptı :)[/i]
[i]@Cibo34 Haklısın Osmanlıda Bir Döneme Kadar Dünya Hakimiydi [/i]

[i]@chelengear FAzla Derine İnmeyelim ve Bence Yorumunu Sil :) Derdini Özelden Anlat Ama Arkadaşlarda Ondan Bahsetmiyor
Herhalde Videoyu İzlemişsin [/i]

Anlatıcının gerekli ama bir o kadar da abartılı vurguları var ama anlatıldığı için kimse kimseden nefret etmez ancak mevcut nefreti körükler. Nefret eden kişiler "neden?" diye bir sorun kendinize araştırın ya cevap bulamayacaksınız nefretinize ya da sizlere yanlış öğretildiğini anlayacaksınız.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...