Jump to content

Tnctr 90 Lı Yıllarda Olsaydı .)

Konohali
 Share

Recommended Posts

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Müzik paylaşım.

- Arşivimi sizin için açıyorum. Ali Rıza BİNBOĞA full kaset
- Buda kaset kapağı
- Paylaşımın için sağol. Ama daha önce verildi emeğe saygı.
- Evet daha önce verilmişti.

Film Paylaşım Bölümü

- Ya arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım "Cosby Ailesi" ile "Dallas serisi" elinde olan varsa bi zahmet.
- Valla bende var ama TRT çekimi istersen upload yaparım.
- İyi olur sağolasın.
- Sende Sağol
- Ayıptır sorması kaç disketlik.
- 2 Disket
- Ooo iyiymiş ya.
- Arkadaşlar burası chat bölümü değil Film bölümü. lütfen biraz dikkatli olalım.
- Locked

Edited by Yaşar

[size="4"][color="#8B0000"][b]90'lı yıllarda Tnctr forumlarından kesitler.[/b][/color][/size]

[img]http://i.imgur.com/3UP1i.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Tnctr Forum Kullanımı - Board Usage and Rules[/b][/color]

-Tnctr Programlar bölümüne [color="#0000FF"]Yağmuradam [/color]mod olmuştur

-Tnctr Filim paylaşım bölümüne [color="#0000FF"]Tenekecezve[/color] mod olmuştur.

-Tnctr Oyun bölümüne [color="#0000FF"]KinTaro[/color] mod olarak tayin edilmiştir.

-Tnctr Donanım bölümüne [color="#0000FF"]Legion[/color] mod olarak uygun görünmüştür.

-Tnctr İşletim sistemlerinden sorumlu [color="#0000FF"]Nash[/color] mod olarak tahsis edilmiştir.

----------------------------------------------------

[img]http://i.imgur.com/typEj.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Tnctr İşletim Sistemi[/b][/color]

- Windows 95 çıkacakmış yaz ortasında acayip bişe.

- Makinam kaldırırmı acaba 386 benimki

- Ooo seninki kağnıymış be. benim ki 486 dx babalar gibi.

- Eyvallah sağol.

- Ya arkadaşlar "C:>Dir" yapıyorum dosyalar aheste aheste listeleniyor. Bunu nasıl hızlandırabilirim.

- Forumda "Dir" diye arat bulusun.

- Bizde biliyos aratmasını bir sıcak cevap istiyos.

- Alla Alla ya. adama bak. Moderatörlerden konunun kilitlenmesini istiyoruım.

[img]http://i.imgur.com/ANJwM.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Tnctr Donanım[/b][/color]

- Modemim 14.4 K tam verim alamıyorum. Onca para saydım. Download hızım Max 1K.

- Kardeş Allah'tan belanımı istiyon biz onuda bulamıyoruz.

- Ya arkadaşlar PTT internet hızlarını arttıracakmış bilginiz var mı.

- Evet benim dayıoğlu santralde çalışıyor bende ondan duydum.

[img]http://i.imgur.com/eZTAi.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Tnctr Programlar Download Bölümü [/b][/color]

- Windows 3.1 full lazım link verebilirmisiniz.

- Forumda verilmişti arkadaşım aratırsan bulursun

- Evet forumda verilmişti. Konuyu kilitliyorum.

- GWBasic tıkla indir. Bu arada terazinin tozunu alalım lütfen.

- Eyvallah sağolasın. Repler senin.

- PW (Mükemmel bir editör) Tıkla

- Evet bende kullanıyorum.

- Ya arkadaşlar PC Tools linki verebilirmisiniz.

[img]http://i.imgur.com/hH4J7.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Tnctr Film Paylaşım Bölümü[/b][/color]

- Ya arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım "Cosby Ailesi" ile "Adile Naşit ile Uykudan Önce" elinde olan varsa bi zahmet.

- Valla bende var ama TRT çekimi istersen upload yaparım.

- İyi olur sağolasın.

- Sende Sağol

- Ayıptır sorması kaç disketlik.

- 2 Disket

- Ooo iyiymiş ya.

- Arkadaşlar burası chat bölümü değil Film bölümü. lütfen biraz dikkatli olalım.

- Locked

[color="#0000FF"][b]Tnctr Kendi Müzik paylaşım.[/b][/color]

- Arşivimi sizin için açıyorum. Ali Rıza BİNBOĞA full kaset

- Buda kaset kapağı

- Paylaşımın için sağol. Ama daha önce verildi emeğe saygı.

- Evet daha önce verilmişti.

[img]http://i.imgur.com/4RslI.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Tnctr Full Oyun Download[/b][/color]

- pcforumları dan yılın sürprizi. MARIO BROS FULL ISO (3 Disket)

- pcforumların dan da bu beklenirdi. hemen yumulalım.

- Niye yavaş iniyor bu.

- Vay uyanıklar yabancı siteden dadanmışlar Mariomuza

- .......
[color="#0000FF"][b]Tnctr Oyunlar İstek[/b][/color]

- red alert
- fifa
- tomb raider
- Worms
- Quake 2-3
- Diablo 1-2
- Starcraft
- Doom Wolfestein

[color="#0000FF"][b]Oyun Çözümleri[/b][/color]

- Arkadaşlar Price of Persia tam çözüm. buyrun.

- Eyvallah baba. teraziyi gördüm.

- Dave 3. bölümde ateş eden canavarın orada kaldım. Bir el atın.

- Dave çıktımı piyasaya

- Günaydın.

- .....
[img]http://i.imgur.com/VqJcy.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Tnctr Sohped Chat Alt Kategori Komik Şeyler.[/b] [/color]

- Bir ingiliz, bir alman bir türk uçağa binmişler.....

- Muhahaha koptum yav.

- Oo çok komikmiş. Emeğine sağlık.

- Temel bir gün yolda giderken muz görmüş......

- Puhahaha

- Nerden buluyon bunları . repledim.

-----------------------------------------------

[color="#0000FF"][b]Tnctr Teknoloji Forumu[/b][/color]

1998'de teknoloji elitlerinin en favori oyuncaklarından birisi bu Palm Ille idi. Şimdi çok farklı bir biçimde varlığını sürdürüyor.

[img]http://www.computerworld.com.tr/galeri/003_496f9e940ed5a.jpg[/img]

Edited by mucit41

[quote name='starokan' date='21 June 2011 - 22:57 ' timestamp='1308689860' post='1033509']
beyler mortal kombat 2 de finishim kombinasyonunun listesini verin lütfen :D
[/quote]

ama bunu cidden verin ya ben hala fatality yapamıyorum :(

[color="#8B0000"][b]birde şimdiki nesil 1 Mbps internet hızını beğenmiyor.
90'lı yılarda pc acıyorduk gidip yemek yiyip pc başına geliyorduk anca acılmış.
internete tıklıyorduk 5 daka sonra acılıyor.
kimin haberi var ki cevirmeli internetten vey DIAL-UP şimdiki nesil cok şanslı 10 yaşında kopil cifcekirdek pc beğenmiyor eh gidi günler.[/b][/color]

[color="#8B0000"][b]hata o dönemde şimdiki gibi her yerde sistem bulunmuyor pc var ama cd yok format atmaya[/b][/color]

[color="#8B0000"][b]iyi ki bu ülkede tnc gibi bir site var...[/b][/color]

hay ben bu mercedesin.... ne biçim araba bu ya,, off polis geliyo kaçın... abi akşam street fighter atıyoruz dmi,,, mario ya kaldığımız yerden devam,,,
baba var ya yeni bi şey yapmışlar tabanca şeklinde takıyosun atariye ördek vuruyosun.. baba var ya direksiyon çıkmış nolur alalım... ama ben mario oynucam :(

90 lı yılların son senesinde 99 da açmış olduğum internet kafedeki bir pc nin özellikleri:

KRN PC.

CPU: 400 Mhz celeron
AGP: 8 mb savage
RAM: 64 mb
LAN: Realtek 8020 ethernet
HDD: 4.5 Gb
SES: Creative sound balaster

İnternet bağlantısı 56k dial-up,gelen fatura astroboy

Zamanla yukardaki örne krn pc eklediğim 20 gb hdd,128 ram,64 mb agp li pc ye win xp kurup fifa 2000 çalıştırdım.

Aylardan beri PC alabilmek için Milliyet gazetesinden kupon topluyorum. 1996 Yılı başından sonuna kupon toplayarak geçti ve nihayet Aralık ayında Bilgisayarlarımızı verecekler. Sabırsızlıkla bekliyorum. Ama benden çok 5 yaşındaki oğlum sabırsızlanıyor.
Milliyet iki çeşit PC veriyor. Biri 486 taban, diğeri pentium 75.. 486 Tabanda fena sayılmaz ama ben [b]ileriye dönük düşündüğüm[/b] için pentium 75'i tercih ettim. Aylık ödemelerimi biraz fazla yapıyorum ama buna değecek yani (Sadece kupon yetmiyor elbette. Ayrıca her ay Milliyetin banka hesabına 8-10 ay kadar belli bir taksitte yatırıyoruz; kuponlar artı ön ödemeli gibi oluyor ama piyasa fiyatının çok altına bir fiyata geliyor.). PC'mizin konfigürasyonu pentium 75 işlemci, windows 95 işletim sistemi, 15 inç Minton marka monitor, 2 mb ram, s3 virge 2 mb ekran kartı, 900 mb HDD, 32K external faks modem. Nasıl dersiniz, iyimi?
Edit: Flot yapmamak için buraya ilave ediyorum; PC geldi ve teslim aldık. Çok memnunuz, canavar gibi.. Fifa 96'yı ve nfs, driver gibi oyunları canavar gibi oynuyor. Oğlum (6 yaşına girdi) sevinçten çıldırıyor.
Ayrıca daha bilgisayarım gelmeden bilgisayarlardan televizyon seyredilip seyredilemediğini sordum soruşturdum. Sağolsunlar PC Word dergisi çalışanlarının verdiği bilgiler sayesinde bir tv kartıda alarak taktırdım ve böyle bir şey benden başkada hiç kimsede yok galiba. Ben göremedim doğrusu. Başkalarıda benim bilgisiyardan tv seyrettiğimi gördüklerinde çok şaşırıyorlar ve ağızları açık kalıyor.
Edit 2: Fifa 97'de çıktı bu oyunuda oynamasına oynuyordu ama çok akıcı oynamıyordu. Bu sorunuda ram'i 2 mb'den 4 mb' ye yükselterek çözümledik. Oğlum ve ben hayatımızdan çok memnunuz ama benim bir tek sıkıntım var ve çevremde bir tane bile bilgisayardan anlayan (hatta bırakalım anlamayı, kullanan..) yok. Bazan sistemi bozuyoruz ve düzeltebilmek için sıfıra yakın düzeyim ile sabahlara kadar kendi başıma uğraşıyorum. Bu yüzden bazan dükkanımı bile zamanında açamıyorum, açtığım zamanda ayakta uyur vaziyetlerde oluyorum.

Edited by temmuz

Ya arkadaşlar bişey sorcam ben gazeteden kuponla bilgisayar aldım içinde Windows 95 yüklü. Windows 98 çıkacakmış acaba 98 çıkınca bilgisayarıma yüklersem çalıştırır mı? Bi de virüs diye bişey varmış bilgisayar bilen arkadaşım anlattı ne o dedim. Bilgisayar hasta oluyor dedi. Şimdi şu sıralar çok fena gribim. Acaba bilgisayarıma bulaşır mı? Bulaşmasın diye bilgisayarın karşısına geçemiyorum. Bilen varsa söyleyebilir mi? Bi şey daha var Atari salonunda bazıları jetonsuz oynaya biliyorlar. Nasıl yapıyorlar? Bilen birisi söylerse çok sevinirim.

Hey gidi günler hey. İlk bilgisayarla tanışmam 1997 de halk eğitim'in düzenlemiş olduğu kursta olmuştu. O zamanlar bir kursa gelen abi de gazeteden Windows95 yüklü bilgisayar almış daha kutusundan çıkarmamış kursa öğrenmek için gelmiş. Halen o sıralar halkeğitim de Windows 3.1 vardı. 10 mu 15 disket mi neydi? Dos ekranından Windows a geçince VAAAAAAYY dediğimizi hatırlıyorum. Yok Dos'ta C'den A'ya - A'dan C'ye dosya kopyalama, dosya sıkıştırma, klasör oluşturma içine girme çıkma, saat, tarih, etiket(Label), Meşhur "dir", word ün dedesiyle Edit te renk değiştirerek yazı yazmalar offff offf. Yaşlandık yahuuu heheheheh
Bişey dikkatimden hiç kaçmadı bi düşünün 2000 yılı dediler milenyum dediler hakikatten 2000 yılı bir girdi pir gidi. O yıl mantar gibi internet kafeler çoğaldı. Tostlar çaylar v.s. cabası. Geçen 11 yılda şuan internet avucumuzun içinde gittikçe küçülüyor.

[img]http://yxobnw.bay.livefilestore.com/y1pXVUEAdEPQ8GjlgzAsrQ_emgmt6k0DTczHhvaM0z7J-Jq90jEr3nOYcYJK9BNub0LHet-CFizgO-MPC9-cmJNWiVKJvaAEpnH/ALIAS007.gif[/img]
[img]http://yxobnw.bay.livefilestore.com/y1pTSfo30D_-GRAz59b1oeReflbL-pkBP9dgVIp6c5G3jR6DfyBT60AJxZymQFQVHV7vfeDJp8_LUIC4ebd99i1rB5XhlklnIcq/ALIAS007.gif[/img]

[quote name='rokobozz' date='21 June 2011 - 21:52 ' timestamp='1308693125' post='1033545']
[color="#8B0000"][b]birde şimdiki nesil 1 Mbps internet hızını beğenmiyor.
90'lı yılarda pc acıyorduk gidip yemek yiyip pc başına geliyorduk anca acılmış.
internete tıklıyorduk 5 daka sonra acılıyor.
[size="5"][color="#FF0000"]kimin haberi var ki cevirmeli internetten vey DIAL-UP şimdiki nesil cok şanslı 10 yaşında kopil cifcekirdek pc beğenmiyor eh gidi günler.[/color][/size][/b][/color]

[color="#8B0000"][b]hata o dönemde şimdiki gibi her yerde sistem bulunmuyor pc var ama cd yok format atmaya[/b][/color]

[color="#8B0000"][b]iyi ki bu ülkede tnc gibi bir site var...[/b][/color]
[/quote]

Bursanın en gelişmiş yerlerinden Nilüfer de kuzenim çevirmeli pikatel modemle internet kullanıyor şu anda :D Türünün tek örneği :D Bursayı bilen Nilüferin nasıl bir yer olduğunu gayet iyi bilir :D

[b]-Katılımsız Kurulum Destek
----Kurtarma Disketi Nasıl Yaratılır
----Windows 98 Kurulum Ekranı Editleme

-Teknoloji Haberleri
----Windows ME M3 ilk görüntüler sızdı
----Windows 98 artık USB bellek tanıyacak
----Plug and Play teknolojisi tanıtıldı
----DOOM çok yakında raflarda yerini alacak, Hemde 2 CD

-Yazılım
----Disket sıkıştırma nasıl yapılır?
----C sürücümü sıkıştırcım pc çok yavaşladı
----Fatal Error aldım, CTRL+ALT+DEL işlemiyor,Yardım!

-Donanım
----Disket sürücü alıcam tavsiyeleriniz?
----15" monitörümün arkasından çıt çıt ses geliyor,Yardımmmm!

-Sohbet-Chat
----Cine 5 bayramda şifresiz !
----Yumurta çikolata alıcam önerileriniz !
----Milli takımımız 98 Dünya kupasına katılamıyor,Elemeleri geçemedik !

-Kültür-Sanat
----Robocop 3 sinemalar !
----Power Rangers oyuncakları satışa çıktı ![/b]

Arkadaşlar vesteel veezy diye bir bilgisayar yapmış klavyeye kart takınca internete bağlanabiliyormuşuz bilgisi olan varmı ? (Edo Ram li)
[img]http://img.donanimhaber.com/upfiles/509551/3B78951C1D6A45ABAAC2F62D881FB1F7.jpg[/img]

[quote name='SHaX' date='22 June 2011 - 02:05 ' timestamp='1308697526' post='1033560']
Arkadaşlar vesteel veezy diye bir bilgisayar yapmış klavyeye kart takınca internete bağlanabiliyormuşuz bilgisi olan varmı ? (Edo Ram li)
[img]http://img.donanimhaber.com/upfiles/509551/3B78951C1D6A45ABAAC2F62D881FB1F7.jpg[/img]
[/quote]

Bende 1 tane vardı onboard sistem.