Jump to content

".exe" leri "unpack" edecek bir program

sheak

Recommended Posts

exe dosyalarımızın içerisindeki dosyaları çıkartacak. yada çıkarttığı tüm klasörleri listeleyecek veya içerisinden istediklerimi seçeceğim bir program varmıdır. bu programı mesela bir program yüklerken gelen bazı istenmeyen programları yuklememek icin istiyorum.

exe dosyalarımızın içerisindeki dosyaları çıkartacak. yada çıkarttığı tüm klasörleri listeleyecek veya içerisinden istediklerimi seçeceğim bir program varmıdır. bu programı mesela bir program yüklerken gelen bazı istenmeyen programları yuklememek icin istiyorum.

Farklı bir çok pack programı vardır.. ama genel olarak kullana bileceğin bir unpack istersen bu yoksa peid programın unpackide var onuda kullana bilirsin..

peid 0 94

Quick unpack 1.0 beta 3

yoksa aşağıda hepsi bir arada bulunuyor..

UNPACKER:

- ACPROTECT:

ACStripper-1.35

- ARMADILLO:

Armadillo CRC Finder 1.2

Armadillo Dumper 1.0

Armadillo Nanomites Recoverer and Dumper 1.7

Armadillo Process Detach 1.1

DilloDumper 2.55

- ASPACK:

AspackDie 1.41

Un-ASPACK 2.12

- ASPROTECT:

AsprStripperXP 1.35

CASPR 1.012

Stripper 2.07f

Stripper 2.11.2

UnVbAspr 1.1

- DBPE:

Un-DBPE 1.0

- FSG:

deFSG 1.33

FSG dumper 2.0

FSG Unpazker 1.33

Un-FSG 1.33.3

Un-FSG 2.0

- GENERIC:

UPXUnpack 1.0

- PECOMPACT:

UnPECompact 1.32

- PENCRYPT:

unPEncrypt 0.3

unPEncrypt 3.1

- PESPIN:

PeDeSpinner 0.3

unPESPIN 0.3

unPESPIN 1.0

unPESPIN 1.1

- TELOCK:

Un-telock 0.99

Please register to see this content.

kurmadan bu işi yapabiliyor dimi

sk8er_boi

arkadaşımızın verdiği program exeleri açmadı. denemek amacı ile tncnin cuteftp tr yamasını kullandım ama bir sonuca ulaşamadım.

YeNiçeRi

peid adlı paylaşmında da bir sonuca ulaşamadım acaba ince ayarlarmı gerekli???

u dediğinizi yapmak için:

Restorator2006 programını kullanabilirsin.... yeni sürüm başka çıktı mı bilmiyoum...

İndirmen için forumda varmı bilmiyorum ama yoksa ben yükleyebilirim... Kurmadan kullanılmıyor kuruyorsun hatta crackliyorsun :blush:

Hatta örnek vereyim:

Burdan İndirebilirsin...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=17550

u dediğinizi yapmak için:

Restorator2006 programını kullanabilirsin.... yeni sürüm başka çıktı mı bilmiyoum...

İndirmen için forumda varmı bilmiyorum ama yoksa ben yükleyebilirim... Kurmadan kullanılmıyor kuruyorsun hatta crackliyorsun ;)

Hatta örnek vereyim:

Burdan İndirebilirsin...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=17550

hocam link kırık bi bakarsan sevinirim

• 8 ay sonra...

Herşeyi açacak birşey bulamazsın. Hergün yeni sıkıştırma teknikleri ve setup programları çıkıyor. Açmak istediğin exenin ne olduğunu bulup ona göre davranmalısın.

ARKADAŞLAR MERHABA

BANA YADIM EDERMİSİNİZ. PROGRMI KIRACAK BİRİ LAZIM.

• 9 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

merhaba

ilk sorum bir exenin ne ile kilitlendiğini nasıl bulabileceğimiz

ikinci sorunum ise 1299 version knightonline.exe nin bazı arkadaşlardaki boyutu 800 kb iken bazıları (bendeki :drinks:) 4mb olmasının farkını incelemem için bunun içeriğini nasıl değiştirebilirim (unpack edebilirim)

Yardımlarınız içn teşekkürler

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
Herşeyi açacak birşey bulamazsın. Hergün yeni sıkıştırma teknikleri ve setup programları çıkıyor. Açmak istediğin exenin ne olduğunu bulup ona göre davranmalısın.

ben bu konuda acemiyim. mesela aşağıdaki resimde peid ile açılan basit bir exe var. bunu hangi program ile açıp düzenleyebiliriz.

dzenlenecekexezj4.jpg

• Administrator
ben bu konuda acemiyim. mesela aşağıdaki resimde peid ile açılan basit bir exe var. bunu hangi program ile açıp düzenleyebiliriz.

dzenlenecekexezj4.jpg

Exe'yi açıpta düzenleyemezsin. Sadece reshack ile diyalogları yazıları değiştirebilirsin.

kardeş ben yukarıdaki örnek resimde gösterdiğim programı VB Decompiler ile decompile edip visual studio 2008 ile açtım.

aşağıdaki linkteki video da görebilirsiniz. şimdi bu şekilde exe'yi düzenlemeye geçilecek hale gelmişmidir. Yoksa halen yolun başında mıyız? bir bakarmısın. (acemilik işte olayı kavramaya çalışıyorum o yüzden soruyorum.)

link :

• 3 ay sonra...

ya arkadaşlar bende birtane scr dosyası var ve çok sevdim içinde yazıları değiştirmek istiyorum ama paclenmiş neyle packlendiğini bilmiyorum acaba unpackleyip bana gönderirmisiniz.lütfen bi uğraşın.

dosya

http://www.rapidshare.com/files/215036371/matrix_fall_32.rar.html[/CODE]

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...