Jump to content

Hangi Antivirüs Programı?

SeRhAT55
 Share

Recommended Posts

arkadaslar hangi antivirüs programını tavsiye edersiniz neden?

işletim sistemim;

6gb ram
2gb vram(ekran kartı)
500gb hdd
intel core i5 2410m
2.30 ghz turbo 2.90 ghz 64bit

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

ayrıca suanda 60günlük norton internet security 2011 kullanıyorum Edited by SeRhAT55

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hep Kaspersky tavsiye eden biri olarak bu sefer AVG tavsiye edebilirim. Güvendiğiniz bir siteden AVG IS 2011 indirin. Free olanı değil. İçinde ilacı da var. Oldukça geliştirmişler ve kesinlikle kasmıyor. En son sürümünü indirin zira bir önceki sürüm indirip kurarsanız güncelleme için bir o kadar daha beklersiniz..
Peki neden ilk önce Kaspersky önermiyorum. Çünkü ilacı yok. Bir tek çözümü var her ay reset atmak. Ben her ay reset atmaya razıyım derseniz Kaspersky IS 2011 kurun. Gözünüz arkada kalmasın.

Ben şu an AVG kullanıyorum denemek için. Herhangi bir falsosunu görmedim.
[img]http://www.warez.web.tr/uploads/posts/2011-06/1309362249_avgisc.jpg[/img]

İyi çalışmalar diliyorum.

ben eset'ten vazgeçmem çg virüs programlarını denedim avg sisteme tutkal gibi yapşıyor kaldırmak için ugraşıysun .kaspersky kasıyor yada craklamada srun yaşanıyor.en iyisi elinizdeki programları virüsten etkilenmesin diye winrar la sıkıştırıp arşiv yedeklemek.:D bu devirde trojanlar gezinirken çogu virüs programı kör kalıyor

[b]Avira AntiVir Personal - Free Antivirus[/b]
Nedenine gelince,
ücretsiz, hiçbir zaman virüsle uğraşmadım, varsa daha inerken ya da vinrardan çıkarırken yakalıyor.
Virüs programının varlığından bile haberin olmaz.
Güncelleme için uğraşmazsın.
Key, serial derdi yok.
Etkinleştirme ve pasifleştirmesi çok kolay.
Birkaç yıllık tecrübe ile sabittir.

Link:[codebox]http://www.avira.com/de/avira-free-antivirus[/codebox]

[quote name='SeRhAT55' date='15 July 2011 - 12:00 ' timestamp='1310720432' post='1046383']
arkadaslar hangi antivirüs programını tavsiye edersiniz neden?

işletim sistemim;

6gb ram
2gb vram
500gb hdd
intel core i5 2410m
2.30 ghz turbo 2.90 ghz 64bit

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
[/quote]

ramın hangisi 6 gb ram ise kaspersky int onu kur 2 gb ram ise karar veremedim

[quote name='shiftdelete.net' date='15 July 2011 - 12:27 ' timestamp='1310722061' post='1046394']
Hep Kaspersky tavsiye eden biri olarak bu sefer AVG tavsiye edebilirim. Güvendiğiniz bir siteden AVG IS 2011 indirin. Free olanı değil. İçinde ilacı da var. Oldukça geliştirmişler ve kesinlikle kasmıyor. En son sürümünü indirin zira bir önceki sürüm indirip kurarsanız güncelleme için bir o kadar daha beklersiniz..
Peki neden ilk önce Kaspersky önermiyorum. Çünkü ilacı yok. Bir tek çözümü var her ay reset atmak. Ben her ay reset atmaya razıyım derseniz Kaspersky IS 2011 kurun. Gözünüz arkada kalmasın.

Ben şu an AVG kullanıyorum denemek için. Herhangi bir falsosunu görmedim.
[img]http://www.warez.web.tr/uploads/posts/2011-06/1309362249_avgisc.jpg[/img]

İyi çalışmalar diliyorum.
[/quote]

kardeş senin ramın kaç onu merak ediyom internet security genellikler çok ram istiyor antivirüs fazla istemiyor

norton internet sec. 2011 kullan derim ben onu kullanmaya başladığımdan beri sırf denemek için diğer antiv. programlarını kurup taratmama rağmen hiçbirşey bulmuyorlar. yani bence çok kullanışlı ayrıca ramın çok yüksek gayet güzel ve stabil çalışıyor.

[img]http://hizliupload.com/img/76934751407318888749.png[/img]

kendi antivirsümden bi ss avg öneririm hiç bir kasma felan yapmıyor kurduktan sonra firewrall ayarlarını yapman lazım yoksa herşeyi engeller :D ben nete girememiştim mesala çözdüm sonra oluyı şimdi rahatım virüs gecirmiyor internet sayfalarının kenarında yesil ok oluyor güvenli gibisinden denemeni tavsiye ederim memnunum 4gb ram var

Ben tecrübelerimden sonra Eset önermiyorum. Çalıştığım kurumda onlarca bilgisayar var. Eset kurulu makinalarda virüslerin cirit attığını çok gördüm. Ama aynı makinalarda Microsoft Security Essentials'in Eset'ten daha başarılı olduğunu gördüm. AVG kendini aşmış son sürümüyle. İlacı da varken halen ESET önermenin bir anlamı yok. ESET kurulu PC'ler çökünce onlara MSE kurdum, diğerlerine de ESET. Bu sefer bir iki ay sonra yine ESET kurulu makinalar çuvalladı. Ben tecrübemi yazıyorum. Kassa da en iyisi Kaspersky tabii. Dileyen dilediğini indirip kullanır. O ayrı mesele.

EK: Avast, Panda ve AVIRA'yı eledim. Hatta Panda uygun fiyatlı diye alan bir arkadaşım tekrar Kaspersky'ye döndü.
[b]Kısaca özetlemem gerekirse;[/b]
Kasıyor diye şikayetlenmeyecekseniz ve her ay resetlerim diyorsanız KASPERSKY.
Kasmasın, işimi görsün, ilacı da problemsiz çalışsın diyorsanız AVG
Tamamen ücretsiz olsun, işimi görsün diyorsanız MSE - Microsoft Security Essentials.

En güzeli parasını bastırıp almak o da kişiye göre değişebilecek bir durum. Ben Kaspersky'yi uygun fiyatlı bulmuş ve 1 yıl boyunca kullanmıştım. Bir kere bile problem yaşamadım.

Edited by shiftdelete.net

en iyi antivirüs kullanıcının kendisidir. hiçbiri bilgisayarınızı tamamen korumaz. kolayına hangisi geliyorsa onu kullan,gerisi hikaye.
bu en iyi antivirüs tartışmalarınında hiç bir yere vardığını görmedim, bu sene bu konuyla ilgili onlarca topik açılmıştır heralde.

[quote name='2parmak' date='15 July 2011 - 15:55 ' timestamp='1310734520' post='1046549']
benim için en iyi olanı yok çünkü kullanmıyorum. bulaşırsa da temizlikçileri kullanıyorum ne kasma derdi var ne de lisans
[/quote]

sen temizlikçileri kullanana kadar sistemine olan olabilir o zaman ne yapacaksın sistem geri yüklememi?

[quote name='STeRK' date='15 July 2011 - 10:14 ' timestamp='1310724879' post='1046428']
ramın hangisi 6 gb ram ise kaspersky int onu kur 2 gb ram ise karar veremedim
[/quote]

6gb ram
2gb vram(ekrankartı)