Jump to content

Az Önce Camide Ayakkabım Çalındı. !

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Ne insanlar var arkadaşlar.
Çok sinirliyim. Bugün evimize yakın olan ve sürekli gittiğim camide cuma namazını kıldım.
Kız kardeşimin bana hediye ettiği ayakkabıyı cami çıkışında yürütmüşler.
Ayakkabıda 150tl lik ayakkabıydı.
Şerefsizler dalga geçer gibi ayakkabıyı koyduğum yerede kendi eski ayakkabısını bırakıp gitmiş.
Sizce böyle şerefsizleri ne yapmalıyız.
Şu anda çok sinirliyim. Sinirimi nasıl yatıştırabilirim. [size="4"][color="#FF0000"]Soğuk suyumu içtim[/color][/size] :)

Normalde camiye giderken terlik giyer giderdim. Yeğenim benim terliği ayağına takıp çarşıya gitmiş.
Bende mecburen ayakkabımı giyip gittim.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='sedattascı' date='29 July 2011 - 14:32 ' timestamp='1311939131' post='1053711']
[b]geçmiş olsun arkadaşım hemen yenisini alacaksın artık
ayakkabıcılar taşmı yiyecek.[/b]
[/quote]

Sağolasın
Al al nereye kadar daha 2 ay öncede evin önünden yürüttüler ayakkabımı.

Edited by &ULTİMATE&

şerefsiz sonuçta millet bir para için haysiyetini satıyor bir tane tanıdığım onunda caminden ayakkabısı çalınmış :)) bit pazarında bulmuş 30 tl satın almış kendi ayakkabısı ama ispat edemiyeciği için satın almış bu arada geçmiş olsun

Edited by berce

kısmet hocam vardır bunda da bir hayır demek lazım. o ayakkabı demek ki senin kısmetinden bi yerde çıkıyormuş sinirlenme bu kadar nasıl olsa bi yerde bunu yapan adam adaletin karşısında çıkacak ve en adaletli sistemde yarglanacak. bu kadar sinirlenme derim ben

[quote name='&ULTİMATE&' date='29 July 2011 - 11:34 ' timestamp='1311939257' post='1053713']
Sağolasın
Al al nereye kadar daha 2 ay öncede evin önünden yürüttüler ayakkabımı.
[/quote]
[b]sende devamlı dışarıda bırakıyon galiba evin önünde ne işi var ayakkabının
camide bile posete koyup yanına alacaksın.neyse tekrar geçmiş olsun
ayakkabıcılar taşmı yiyecek işin şaka tarafıydı.[/b]

[quote name='severalnasty' date='29 July 2011 - 14:47 ' timestamp='1311940026' post='1053728']
[b]Ee bide şey var 150 tl'lık ayakkabıyla cumaya gitmeyerek önlemini alacaksın. Ben Eski ayakkabılarımdan birini giyerim her zaman...[/b]
[/quote]

Mecbur kaldığım için gittim.
Normalde terlik giyer giderdim. Yeğen benim terliği giyip çarşıya gitmiş.

Camiye yakın oturduğu söylüyorsun,o zaman neden yeni ayakaplarınla gittin.Duymuyormusun tv ve basında çami hırsızları yeniden türedi.Bundan sonra herkes dikkatli olurlar.Bende bana yakın camilere her zaman eski sayılabilecek ayakkabı ile gitmekteyim.Diğer zamanlarda yeni ayakkabılarımı kullanırım.Her kes böyle davranırsa başlarına elim olayla karşılaşmazlar.

Bu elim olayda bir keramet olarak düşün.Çalıtısız günler dileği ile.

La uşaklar,bu hırsızın hiç mi suçu yok...Hep arkadaşı suçlamışsınız :-)) Şaka bir yana,hani şeriat varken hırsızın elini falan kesiyorlarmış ya...Valla en iyisini yapıyorlarmış.Ayağını keseceksin çalan şerefsizin,bir daha ayakkabıya ihtiyacı kalmayacak...Camide bile güvende değiliz bu p...venkler yüzünden be.

[quote name='siirt56' date='29 July 2011 - 15:18 ' timestamp='1311941907' post='1053746']
Arkadaşım geçmiş olsun o caminin kamerası yokmu veya o camiye yakın olan malikanelerin kamerası eyer varsa ver polise tavsiyem.
[/quote]

Malesef hiçbirşey yok. Bu cami sokak arasında olan bir cami . Küçük bir cami.
Fakat cami hocasıyla cumadan sonra konuştum. Daha önce de çalıntı olayları olmuş. İlgili yerlere duyurmuş. En kısa zamanda Kamera taktırılacakmış.

Burda en güzel örneğini İstanbula bulunan Eyüp Sultan Ensari Hzlerin türbe ve çamiide gördüm.4 kere yapmış olduğum ziyaretlerimde her zaman gerek türbe ziyaretlerinde ve gerekse karşısında bulunan ve kendi adı ile çamii girişlerinde poşet torbalar mevcut,herkes ordan aldıkları poşetlere ayakkaplarını koyup yanlarında taşımaları ve camii içi girişlerinde poşet içinde ayakplarını yanlarına almaları.Bu uygulama tüm Türkiyenin her camiide uygulansa hiç kimse böyle şeylerle karşılaşmazlar bence.

Önce [color="#0000FF"][b]Tedbir[/b][/color]sonra [color="#0000FF"][b]tekibir[/b][/color]diye bir uyulması gereken söz vardır.

Edited by mucit41

öncellikle s.a herkese...

sayın ayakkabısı çalınan kardeşim, herşeyde bir hayır vardır sözünü unutma hem ayakkabını çalan adamın bu davranışından dolay şerefsiz gibi mahiyetinde ağır bir söze layık görülmesi hiç de hoş bir davranış değil...Hem günümüze kadar gelen alimlerimizin hayat misallerinde bize yol gösterici nitelikte olan her zulme,hırsızlığa,iftiraya vs. ragmen(Senin olay bunların yanında zerre kalır.) haklarını helal edip olayı ağızlarına almamaları iyice düşünülmelidir.