Jump to content

Windows 7 Dediğiniz Böyle Olur

yakuprap
 Share

Recommended Posts

Aşağıda gördüğünüz resimler Pentium 4 Bilgisayara kurduğum Modifiye Windows 7 sistemlerinden birisi Sadece bu resimleri paylaşmak ve önermek istedim arkadkaşlar o kadar program ve bir anti virüs kurulu olmasına rağmen ne kadar az sistem kaynağı kullandığına bakın :)

[img]http://img.webme.com/pic/y/yakuprap/1905.png[/img]

[img]http://img.webme.com/pic/y/yakuprap/1234.png[/img]

Yapımcı Milano88'e Teşekkür Ederim :)

[quote name='yasak_ask' date='30 July 2011 - 09:47 ' timestamp='1312012035' post='1054165']
Bende kurmuştum bu lite sistemi. stabil çalışmadığı için kullanmadım bir daha
[/quote]

Bilgisayar P4 olmasına rağmen bende gayet güzel çalışıyor.

[quote name='yakuprap' date='30 July 2011 - 07:49 ' timestamp='1312012152' post='1054167']
Bilgisayar P4 olmasına rağmen bende gayet güzel çalışıyor.
[/quote]

Yukarıda yazdığım benim görüşümdür. Üstelik ram miktarını win7 mevcut ram miktarına göre ayarlıyor.Senin ram 1GB ama 4GB ram'li bilgisayarda aynı miktar ram kullanımı söz konusu olmaz daha çok kaynak kullanır diye düşünüyorum.

[quote name='mfs776' date='30 July 2011 - 15:23 ' timestamp='1312039396' post='1054417']
ya arkadaşlar hangi windowsu kurarsam kurayım en az 800mb ram kullanıyor artık bu işten sıkılmaya başladım bir önerisi olan varsa söylesin sömürüyor rami
[/quote]

XP yükle arkadaşım.

[quote name='yasak_ask' date='30 July 2011 - 17:30 ' timestamp='1312039804' post='1054420']
XP yükle arkadaşım.
[/quote]

bilmiyorum nedense xp kurasım gelmiyor sanki biraz eskidi artık başka bir seçenek yok mu aero efektlerini kapasam bile yüksek miktarda ram harcıyor bu arada iis7 xp ye kurulmuyor bu yüzden mecburen vista veya 7 kullanmak zorundayım stabil çalışan bir lite varsa önerebileceğiniz çok sevinirim

[quote name='mfs776' date='30 July 2011 - 17:23 ' timestamp='1312039396' post='1054417']
ya arkadaşlar hangi windowsu kurarsam kurayım en az 800mb ram kullanıyor artık bu işten sıkılmaya başladım bir önerisi olan varsa söylesin sömürüyor rami
[/quote]
superfetch özelliğinden dolayı bu kadar ram kullanımı oluyor,superfetchi kapatıp denemek lazım aslında :)

[quote name='mfs776' date='30 July 2011 - 15:23 ' timestamp='1312039396' post='1054417']
[/quote]

Kardeş Madem Xp Kurmak İstemiyorsun Ram Takviyesi Yap Bence Hem Dual Değilse Dual Kit Kullanırsın Oh Mis

arkadaşlar windows 7 nin minimum ram kullama zaten 2 gb tır bunu sistem kendisi ayarlıyor nekadar ram okadar performas tır unutmayın yapımcısı tarafından zaten bu deyindi zaten bu konu moralinizi boşuna bozmayın win7

nin üzrine bir işletim sistemi yok :D bendede zaten 750 ile 800 arası kullanıyor sisteminde 8gb ramm var 32 bit işletim sistemi kurulu bence dier modifyeli işletim sistemlerini unutun

dokumacı yaşar beyin win7 sini kurun görüceksiniz nasıl bir performans var 10 numara hemde daha hızlı hatalar giderilmiş düz win7 kullanmayın win7 sp1 cıktı yaşar bey baya emekle bunun üstesinden gelerek

güzel bir sistem hazırlamış bence deneyin görecesiniz unutmayın sistem ram konusunu pc de nekadar ramm varsa ona göre ayarlıyor kafanız rahatolsun ...:)

[size="3"][color="#FF0000"] peki sisteminde kac gb ramm var onu sölermisin ona göre yardımcı olayım tavsiye olarak sana ...[/color][/size]

Edited by AK_Töör_66_

iyi de başkalarında 300 kullanıyor bende neden 800 kullansın bende de 300 kullansın bol buldu diye sömürüyor sistemin üzerinde web server kurulu o yüzden gereksiz yere ram tüketmesini istemiyorum

[quote name='AK_Töör_66_' date='31 July 2011 - 15:02 ' timestamp='1312117354' post='1054898']
arkadaşlar windows 7 nin minimum ram kullama zaten 2 gb tır bunu sistem kendisi ayarlıyor nekadar ram okadar performas tır unutmayın yapımcısı tarafından zaten bu deyindi zaten bu konu moralinizi boşuna bozmayın win7

nin üzrine bir işletim sistemi yok :D bendede zaten 750 ile 800 arası kullanıyor sisteminde 8gb ramm var 32 bit işletim sistemi kurulu bence dier modifyeli işletim sistemlerini unutun

dokumacı yaşar beyin win7 sini kurun görüceksiniz nasıl bir performans var 10 numara hemde daha hızlı hatalar giderilmiş düz win7 kullanmayın win7 sp1 cıktı yaşar bey baya emekle bunun üstesinden gelerek

güzel bir sistem hazırlamış bence deneyin görecesiniz unutmayın sistem ram konusunu pc de nekadar ramm varsa ona göre ayarlıyor kafanız rahatolsun ...:)

[size="3"][color="#FF0000"] peki sisteminde kac gb ramm var onu sölermisin ona göre yardımcı olayım tavsiye olarak sana ...[/color][/size]
[/quote]

şakamısın arkadaşım 8 gb ram olupta 32 bit işletim sistemi kullanmak :nea:

64 bit kullanmıyorum çünkü bazı pargramları kabul etmemektedir oyüzden kullanmıyorum bu benim görüşüm buda sistem bilgilerim buyrun

yalan deil ama gerceğin ta kendisidir.....:)

[img]http://a1107.hizliresim.com/11/7/31/4120.png[/img]

[size="4"][color="#FF0000"] Evet kullanmıyorum 4GB ramm bir sebebten dolayı alındı ve ölece kaldı zararı yok o yerinde durabilir :D zamanı gelince kullanılır ben sadece fikrimi beyan ettim....[/color][/size]

Edited by AK_Töör_66_

[quote name='AK_Töör_66_' date='31 July 2011 - 13:23 ' timestamp='1312118607' post='1054911']
64 bit kullanmıyorum çünkü bazı pargramları kabul etmemektedir oyüzden kullanmıyorum bu benim görüşüm buda sistem bilgilerim buyrun

[/quote]

32 Bit İşletim Sistemi 3.5 Gb Ram'e İzin Tanır Gerisi Boşa Gider Ordada Yazdığı Gibi.8 Gb Ram'in Hepsini Kullanmıyorsun Yani Şuanda.64 Bit Kurarsan Tüm Belleğe İzin Çıkar.

Edited by hackermemo

[quote name='AK_Töör_66_' date='31 July 2011 - 15:23 ' timestamp='1312118607' post='1054911']

[/quote]
8gb ram almışsın ama kullanmıyorsun; güzelmiş :))

[quote name='yasak_ask' date='30 July 2011 - 07:47 ' timestamp='1312012035' post='1054165']
Bende kurmuştum bu lite sistemi. stabil çalışmadığı için kullanmadım bir daha
[/quote]

Evet, Windows 7'den bir şeyler çıkarınca stabil çalışmıyor, saçma sapan hatalar veriyor. Burada bu lite sistemleri yapan bir kaç kişinin sistemleri dışında hepsi tırt. Sanırım XP gibi modifiyeyi iyi kaldıramıyor 7; ille bir yerlerden patlak veriyor.

bileşen çıkarınca pırtlama zırtlama falan olmuyor. kullandığınız program önemli. ben dism kullanıyorum ve bunları siliyorum:

DVD Maker
Inbox Games
Internet Games
Music and Video Samples
Premium Inbox Games
Tablet PC Components
Windows Help
Windows Media Center

Bunları dism ile sil o sistemi hiçbir şey olmadan yıllarca kullan :)