Jump to content

1 Yıllık Ücretsiz Vpn Hizmeti Burada!

Sirius
 Share

Recommended Posts

[quote name='irfan62' date='07 August 2011 - 10:55 ' timestamp='1312707346' post='1058400']
ne işe yarıyor acıklan biri yok mu

ne işe yarıyor acıklan biri yok mu

[b]Bu Ne İse Yarıyor ?

Birisi Acıklasa İyi Olur :)[/b]
[/quote]
Cok ısrar ettin :D

VPN virtual private network yani sanal özel ağ demek.

Şöyle anlatayım mesela oyun oyanyacaksın ama arkadaşların yurt dışın vpn ile bağlanarak sanki bir switch takıp arkadaşlarının bilgisayarını ve kendi bilgisayarını o switch takmış ve bir ağ kurmuş gibi düşün.

Yada bilgisayarına 2. etherenet kartı takılmış ve o kartla arkadaşlarının diğer bilgisayarlarına bağlanmışsın gibi düşün. İnternet uzerinden local ağ kurmuş gibi düşün.

Ben yaptım baglantıyı cok basit yanlız vpn e bağlandıgınızda eger internete bu ağ gecidi ile baglan secenegini işaretli ise ( varsayılan işaretli ) internete vpn server dan cıktıgınız için ip niz değişik gorunecek. Yani butun internet veri akışınız karşıdaki bilgisayar uzerinden gecer. Buda tehlikelidir butun bilgilerin adamlara gidiyor :D

[b]Ama oyun oynamak yada download yapılacaksa kullanabilir. Yada telekomun ip bazlı yasakladıgı sitelere yada firewall ile yasaklı sitelere giremeyenler girebilir[/b]

Edited by tnc_tr

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='QuickSt' date='07 August 2011 - 14:16 ' timestamp='1312715791' post='1058482']
Teşekkürler. Yalnız Şöyle Bir Hata Alıyorum Baglanmaya Çalışırken.

[img]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/0uickStabLe/1-2.png[/img]
[/quote]

bende de böle oldu

[code]Merhaba,

Ülkemizde halihazırda irili ufaklı binlerce web sitesine erişim kapatılmış konumda bunlardan bazılar kimine göre haklı, kimine göre de haksız sebeplerle erişime kapatılan web siteleri.

Yeni yasa düzenlemeleri ile 22 Ağustos sonrasında ne olacağı konusunda ortada muammalar var, kimilerine göre bir değişiklik olmayacak, kimilerine göre daha çok kısıtlama gelecek.

Ancak şu da bir gerçek ki, denetçi kuruluş mahkeme kararına ihtiyaç duymadan içeriği engelleme hakkına sahip olacak.

Bu gibi durumlarda herhangi bir engele takılmamak için VPN hizmeti öne çıkıyor.

Peki nedir bu VPN?

VPN, açılımı Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) olmakla beraber, bireylere ve kurumlara Internet üzerinde kendi sanal ağlarını kurmaya olanak tanıyan bir sistemdir.

Bu sistemle kurumlar; şubelerindeki tüm bilgisayaları tek bir ağ gibi çalışırcasına Internet üzerinde birleştirmeye yarar, tüm şubelerdeki bilgisayarlar, yerel ağ üzerinde çalışıyormuş gibi işlem yapar.

Bu sistemle bireyler; Statik IP adresine ihtiyaç duyulan yerlerde, bazı güvenlik uygulamalarında, halka açık internet erişim kullanılan yerlerde gizliliği korumak üzere..

Örnekle açıklarsak; Bazı bankaların Internet Bankacılığı güvenlik ayarlarında "Sadece bu IP adresinden erişime izin ver" gibi bir seçenek bulunur ve kullanıcı sadece o IP adresi üzerinden Internet Bankacılığı hesabına ulaşabilir, sürekli hareket halinde olan kullanıcılar için VPN hizmeti burada önem kazanmaktadır.

Her nerede olursanız olun, VPN hizmetine bağlanarak statik IP adresinizi edinir, erişim konusuda sıkıntı yaşamazsınız ve güvenliğinizden ödün vermemiş olursunuz.

VPN hizmetleri için 2 adet farklı tip paket hazırlandı. Bunlardan birisi trafik limitli olurken (ev kullanıcıları için ideal) diğeri de trafik limitsiz olarak belirlendi.

VPN paketleri aşağıdaki gibidir.

7x24VPN-1
40 GB Trafik Limiti
Birden Fazla Lokasyon Seçme İmkanı
Aşağıdaki Ülkelerden Statik IP Adresi:
New York, Amerika
Amsterdam, Hollanda
Frankfurt, Almanya
Toronto, Kanada
Hampshire, İngiltere

Aylık hizmet bedeli 10 TL.[/code]

Bu verdiğim bunun bedava olanı açıklamada mevcut vpn hakkında okuyunuz.

[quote name='BlueRay' date='07 August 2011 - 15:35 ' timestamp='1312716948' post='1058490']
bende de böle oldu
[/quote]

Aynı hatayı bende de verdi...

[quote name='QuickSt' date='07 August 2011 - 15:16 ' timestamp='1312715791' post='1058482']
Teşekkürler. Yalnız Şöyle Bir Hata Alıyorum Baglanmaya Çalışırken.

[img]http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/0uickStabLe/1-2.png[/img]
[/quote]

Aynı hatayı bende de verdi

[font=arial, helvetica, sans-serif][size=2]
[b]IP Information: [color=#2960B0][size=2][b]69.61.14.2[/b][/size][/color][/b]
ISP:Cyber Wurx LLCOrganization:Mohammad AlMarzouqConnection:[url="http://whatismyipaddress.com/corporate"]Corporate[/url]Services:[url="http://whatismyipaddress.com/ip-services"]Network Sharing Device[/url]City:SimpsonvilleRegion:South CarolinaCountry:United States[/size][/font]

[quote name='nutica' date='07 August 2011 - 18:16 ' timestamp='1312730191' post='1058609']
hala xp de nasıl bağlanacağını bilen biri yardım etmeyecekmi acaba
[/quote]

aynen xp de ahngi adımları uygulicaz acaba birisi yardımcı olabilir mi?

[quote name='Nash' date='08 August 2011 - 01:11 ' timestamp='1312755074' post='1058802']
xp kullansam yardımcı olacağım ama...

Edit: Buldum :)

[code]http://www.windowsecurity.com/articles/configure-vpn-connection-windows-xp.html[/code]
[/quote]

Arkadaşlar bende xp kullanmadığım için win7'de anlatım hazırladım.
Ancak değerli "Mod." "Nash" çok detaylı bir anlatım kaynağı paylaşmış.
Deneyen oldu mu? Bende merak ettim. :D
----------------------------------------------------
[b][member=XC*LUSiVE][/b] Yavaşlama hissedilir derecede mi?

Edited by superman.lovers