Jump to content

Ne Satabilirim ?

iso_manyak
 Share

Recommended Posts

[color="#000000"]merhaba arkadaşlar. güvenlik kamerası ve bilgisayar sistemleri işi yapıyorum. dükkanı işlek bir caddeye taşıyorum. günlük perakende malzeme satmak için kasada sıcak para akışını sağlayacak ucuz cezbedici bişeyler arıyorum. aklıma gelenleri yazıyım sizlerde paylaşırsanız ve toptan malzeme satan varsa konuşabiliriz.

[b]satmayı düşündüklerim[/b]
-parça kontör
-mp3 - mp4 player ve kulaklık
-şerid led
-denge bilekliği
-ucuz kol saati (istanbulda ankarada 10 liraya satılan saatlerden)

şuan için aklıma gelenler bunlar. bu konuyu genişletmemde yardımcı olacaklar ve ben şu işi yapıyorum yardım ederim diyebilecekler varsa irtibata geçebiliriz.[/color]

[font=verdana, tahoma, sans-serif]-mp3 - mp4 player ve kulaklık bunların artık pek tutulduğunu düşünmüyorum telefonlar falan onların yerini alıyor. bu benim düşüncem tabi. mesela flash bellek satabilirsin, cd,dvd,fotokopi işlerine girişebilirsin[/font]

oyun film müzik cd/dvd leri işine gir çok iyi para var bu işlerde..

Arkadaşım Bence Benim gibi Oyun, Format CD si, Program, Video, Film Falan Sat.

PC Format At 10 - 15 TL ye. Ben Böyle Yapıyorum. (Windows XP veya Windows 7)

Oyun At 5 - 10 TL ye. Program At 1 - 2 - 5- 10 TL ye Film Falan At 10 - 25 TL ye. Falan Filan Vs yap İyi Para Kazanırsın. :whistle:

Tavsiyemdir ;)

Edited by croteam

Abi arkadaşın dediği gibi online oyunların oyun paralarını satma işi karlı fakat zahmetli bir iş. Örnek bi site: http://www.turkpin.com/ Ama sana şöyle söyliyim online oyun oynar mısın bilmiyorum, bizim türkler kadar bu oyunlara para yatıran yoktur heralde.

Ayrıca abi, telefon usb satışı, bilgisayar yedek parça teknik servis yapabilirsin. Kartuş toner dolumu kesinlikle yap bence. Bir de ek olarak dükkan büyükse eğer bir köşesini film-oyun köşesi yapıp torrentlerden çekersin yüksek çözünürlükte filmleri işin kebap.

Hayırlı işler.

Böyle zihniyetler olduğu sürece kimse bişey satamaz arkadaşım, dükkanında mağazanda her ne satıyosan o alanda satış yap, markette mp3 çalar satılır olmuş, cd ci format atar olmuş 10 tl yee ... bu işi yapan adam ne yapacak ne kazanacak...böyle hem o adamın işini hemde kendi işini düşürüyosun... yazık

[quote name='0sk1' date='17 August 2011 - 05:05 ' timestamp='1313557526' post='1064579']
Abi arkadaşın dediği gibi online oyunların oyun paralarını satma işi karlı fakat zahmetli bir iş. Örnek bi site: http://www.turkpin.com/ Ama sana şöyle söyliyim online oyun oynar mısın bilmiyorum, bizim türkler kadar bu oyunlara para yatıran yoktur heralde.
[/quote]

Buraya katılmıyorum çok yanlış düşünüyorsun online oyun olarak wolfteam,seafight,dorkobi,knight,metin2.... gibi oyunlarda satış yüksek oluyor ben kayseride oturuyorum çarşıda bir internet kafe var nerdeyse hergün 2-3 görürüm :)oyun pini almak için

[quote name='croteam' date='17 August 2011 - 01:26 ' timestamp='1313544416' post='1064565']
Arkadaşım Bence Benim gibi Oyun, Format CD si, Program, Video, Film Falan Sat.

PC Format At 10 - 15 TL ye. Ben Böyle Yapıyorum. (Windows XP veya Windows 7)

Oyun At 5 - 10 TL ye. Program At 1 - 2 - 5- 10 TL ye Film Falan At 10 - 25 TL ye. Falan Filan Vs yap İyi Para Kazanırsın. :whistle:

Tavsiyemdir ;)
[/quote]

15 TL format atmak sistem destek değildir. Unutmayın. Güvenilir ellere emanet edin yedeklerinizi..

[quote name='6489426' date='17 August 2011 - 11:30 ' timestamp='1313580652' post='1064729']
@umd format atanlar çok mu hakkıyla iş yapıyor ki 2 cd takıyor toplam 5 dk başında dursa yetiyor 25 tl ve üzeri fiyat alıyor.
[/quote]

Ben bunu demek istememiştim tam olarak.CD film kiralayan adam ! yarın bakkaldada olacak, fırında ekmek satan adam kontör satmaya başlamış... insan sadece aradığını sadece aradığı yerde bulmalı

[quote name='best_burak' date='17 August 2011 - 12:03 ' timestamp='1313582580' post='1064746']
15 TL format atmak sistem destek değildir. Unutmayın. Güvenilir ellere emanet edin yedeklerinizi..
[/quote]

``best_burak`` Zaten (Verileri Güvenilir) Şekilde Emanet Edip, Korumaktır Benim Yaptığım İş bu.

1. Öncelikle Verileriniz Önemliyse ve veya Değilse de Gerekli ise Mutlaka ama Mutlaka Yedekleyin.

2. Format Atın Windows XP veya Windows 7 gibi...

3. Gerekli Yazılımları, Oyunları vs Hard Diski Şişirmeyecek Şekilde Yükleyin (Hard Diski 2`ye Bölebilir.)

ÖR: Yerel Disk D gibi Verilerinizi, Programlarınızı, Oyunlarınızı vs Yedekleyin ve Kullanın derim.

Bunları Yapmanızı Şiddetle Tavsiye Ederim..

Edited by croteam

Kardeşim flash bellek sat ama ucuza sat. Mesela bulunduğun bölgede en ucuzu sen ol. :)
İnan bana çok satarsın.

Birde bence hep bu mantıkla git. Bulunduğun bölgede un ucuzu ol. :)
En azından reklamını böyle yap :)

Birde android üzerine kendini geliştirmeni isterim. Çok kişi androide nasıl oyun yüklenir. Nasıl program atılır. Bilmiyor. Belki işine yarayabilir.

Edited by &ULTİMATE&

[color="#000000"][b]arkadaşlar açıklamalarını ve önerileriniz için teşekkür ederim[/b]. bilgisayar malzemesi sistem kurmak (format vs) bu zaten bizim işimiz bunu yapmayı ihmal etmicez. amacımız günü kurtarmak. oyun ve film işine girmeyi düşünüyorum eski çalıştığım cafede zaten bu işi yapıyordum ama sıkıntılı iş şikayet ederseler başımızı ağrıtırlar. online oyun parası veya çar dedikleri işten hiç anlamıyorum zaten burda okadar fazla oynayan olduğunu düşünmüyorum.

tavsiyeleri almaya devam ediyoruz arkadaşlar. fikir fırtınası yaparak yeni şeyler çıkartabiliriz örneğin [color="#006400"]&ULTİMATE&[/color]'in önerdiği android işletim sistemleri ile ilgili[/color]

``iso_manyak`` Arkadaşım Ben Bir Fikir Buldum :

Yeni Telefonlara (İşletim Sistemi Kurma) İşine Gir. Yeni Çıkan Telefona Windows CE, Windows Mobile, Android Kurulumu Yap.

Belki Telefona Format Attıracak Kişiler Bulursun Bence.

``&ULTİMATE&`` Arkadaşımızın Dediği Gibi

``Kardeşim flash bellek sat ama ucuza sat. Mesela bulunduğun bölgede en ucuzu sen ol.
İnan bana çok satarsın.

Birde bence hep bu mantıkla git. Bulunduğun bölgede un ucuzu ol.
En azından reklamını böyle yap

Birde android üzerine kendini geliştirmeni isterim. Çok kişi androide nasıl oyun yüklenir. Nasıl program atılır. Bilmiyor. Belki işine yarayabilir.``

Bence Bu ve Bunun Gibi İşlerde Çok Para Olacağını Düşünüyorum..

Birde yurt dışından gelen telefonların ülkemize (İMEİ) sinin kayıt yapılmasını öğren. Dükkanın camına da as Yurt dışından gelen telefonlar açılır diye.
Daya modeline göre fiyatı. Mesela I phone 40 tl. Samsung galaxy s 30 tl gibi. Çok para kazanırsın. özellikle yaşadığın yerde gurbetçi çoksa.
Benim yaşadığığım yerde Iphone 4 ü 70 tlye açıyorlar.

Android telefonun yoksa bence android bir telefon al Samsung galaxy s gibi.
Bunlara oyunların nasıl yüklendiğini öğren . Programlar bul. Custom rom yüklemeyi öğren. Market açmayı öğren.V.b.

Dikkat edersen bu dediklerim masrafsız para getiren işler. Yani senden çıkan birşey yok. Sadece tecrübe ve bilgilerin var. :)

Daha aklıma geldikçe bu mesajımı güncellerim. Arada bir bak. :)

Edited by &ULTİMATE&

``&ULTİMATE&`` Arkadaşım Sana %100 Katılıyorum.

``iso_manyak`` Dediğimi ve ``&ULTİMATE&`` Arkadaşımızın Dediğini Yap Bence.

Çok Para Var Bu İşlerde..

----

Yüzün Güler. :) :D :lol:

Güldüğünde Güller Açar. :wub: :blush: :wub:

Gördüğünde Çok Sevinirsin. :aso: :yahoo: :aso:

Telif Hakkı. © Burak Kara (Yazdığım Yazı Tamamen Kendi Düşünceler`imdir, Bana Aittir)

İzinsiz... :rofl:

Edited by croteam