Jump to content

Lys Sonuçları Açıklandı

Cyber-Warrior
 Share

Recommended Posts

ne kadar sacma anlamadım 255 puan aldım ve gazi üniversitesi 2 yıllık bilgisayar programcılıgını(117 puan) yazdım,teknik lise mezunuyum ve giremedim.benden duşuk alan adamlar gırdi ama ben giremedim.anlamadım vallaha bu işi sacmalık :S

[quote name='korkusuz_korkak' date='19 August 2011 - 15:56 ' timestamp='1313758579' post='1066063']
ne kadar sacma anlamadım 255 puan aldım ve gazi üniversitesi 2 yıllık bilgisayar programcılıgını(117 puan) yazdım,teknik lise mezunuyum ve giremedim.benden duşuk alan adamlar gırdi ama ben giremedim.anlamadım vallaha bu işi sacmalık :S
[/quote]

2 yıllığa bile gidemediysek ne yapcaz biz anlamadım şoklardayım şu anda.

[quote name='erdem_fb_54' date='19 August 2011 - 14:58 ' timestamp='1313758738' post='1066067']
2 yıllığa bile gidemediysek ne yapcaz biz anlamadım şoklardayım şu anda.
[/quote]
aynen yaa ne dir bu sistemi anlamıs degılım.bu sene 2 yıllıga dırek gecıs hakkının son senedı ama nedense ıslemdesı :S :S ekimde yedek tercihler varmıs ozamanada olmazsa yapacak bişey yok :S

[quote name='korkusuz_korkak' date='19 August 2011 - 16:02 ' timestamp='1313758923' post='1066071']
aynen yaa ne dir bu sistemi anlamıs degılım.bu sene 2 yıllıga dırek gecıs hakkının son senedı ama nedense ıslemdesı :S :S ekimde yedek tercihler varmıs ozamanada olmazsa yapacak bişey yok :S
[/quote]

İkinci tercihdede olmazsa yapacak bişe kalmıyor artık

[font="Georgia"]Arkadaşlar tercih sırasını neye göre yaptınız ? Bu çok önemli öncelik yaptığınız bulunduğunuz şehir ise oraya alırsınız.Genelde hep 1. tercih alınır.Hayırlısı olsun..[/font]

[quote name='irfan62' date='19 August 2011 - 13:22 ' timestamp='1313760130' post='1066092']
[font="Comic Sans MS"][b]GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)-KİMYA kazandım

2.üniversitemide bitiricem inşallah[/b][/font]
[/quote]
ilki neydi ?

[quote name='prolive' date='19 August 2011 - 13:28 ' timestamp='1313760484' post='1066094']
ilki neydi ?
[/quote]
[font="Comic Sans MS"]
Süleyman Demirel Üniversitesi = ISPARTA

makina teknikerliği , auto cad çizim felan :)[/font]

tabi yaklasık 1 senedir bu isi yapmıyorum :D Unuttum :D

[code]Sonuç: Bir yükseköğretim programına yerleşemediniz.
Puanım:324 sayısal
Marmara ile yıldız teknik myo yazdım
marmara:234 puan
Yıldız teknik:204 puan
Teknik lise Mezunuyum

VeSonuç. [/code]
[code]ne kadar sacma anlamadım 255 puan aldım ve gazi üniversitesi 2 yıllık bilgisayar programcılıgını(117 puan) yazdım,teknik lise mezunuyum ve giremedim.benden duşuk alan adamlar gırdi ama ben giremedim.anlamadım vallaha bu işi sacmalık :S[/code]

arkadaşlar siz tercihinizi yanlış yapmışsınız. Öncelik sırası vardır 4-3-2 diye 4 anadolu meslek liseleri 3 endüstri meslek 2 meslek liseleri şeklinde sıralanır, yerleştirilirken 500 den aşağı inerken puan önce 4 numaralı grup yerleştirilir 140 a kadar düşer. sonra 3. gruba sıra gelir tekrar 500 den 140a iner, en sonda 2. gruba gelir ve yine 500den başlayıp 140 a iner. Bu şekilde doldurulamayan yerlerde öss puanlı öğrencilerle dışarıdan doldurulur. Siz gördüğüm kadarıyla 2 numaralı gruba girdiğiniz için, 3. grupta 177 ile kapatan bir bölüme 2. gruptan 255 puan alsanızda giremezsiniz.

[quote name='irfan62' date='19 August 2011 - 13:22 ' timestamp='1313760130' post='1066092']
[font="Comic Sans MS"][b]GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)-KİMYA kazandım

2.üniversitemide bitiricem inşallah[/b][/font]
[/quote]

irfan bende gazi kimya girdim yurt falan nasılmış bilgin var mı :rolleyes:

Edited by cibo34

[quote name='ratapan' date='19 August 2011 - 15:58 ' timestamp='1313762324' post='1066116']
Hakkari üniversitedi bilgisayar öğretmenliği kazandım .Acaba hakkari nasıl bi yer arkadaşlar
[/quote]

doğulu değilsen yaşamak zor..yolda kac kere arama yaparlar vs. dediğim gibi doğulu değilsen yaşamak zor.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ COĞRAFYA

Edited by harsh

[quote name='PcKOaLi' date='19 August 2011 - 15:03 ' timestamp='1313762586' post='1066124']
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)
Karaisalı meslek yüksek okulu
Bilgisayar destekli tasarım ve animasyon ilk sıraya yazmıştım çıktı :)

adana ile ilgili görüşleriniz ?? hiç gitmediğim biyerde soruyum dedim
[/quote]

ben adanalıyım.

yazdığın yer yanlış.sen merkezden çok uzaksın.Adana Meslek Yüksek Okulunu yazman gerekirdi.Karaisalı nasıl bir yer bilmiyorum hiç gitmedim.Ama biz Adana lılar havası gibi sıcak insanlarızdır hiç yabancılık çekmezsin buralarda.

[quote name='candemiruzun' date='19 August 2011 - 17:33 ' timestamp='1313764428' post='1066142']
ben adanalıyım.

yazdığın yer yanlış.sen merkezden çok uzaksın.Adana Meslek Yüksek Okulunu yazman gerekirdi.Karaisalı nasıl bir yer bilmiyorum hiç gitmedim.Ama biz Adana lılar havası gibi sıcak insanlarızdır hiç yabancılık çekmezsin buralarda.
[/quote]

maalesef o bölüm sadece orda vardı :) google mapstan fotoğraflara falan baktım [u]ünv. bulunduğu yerde[/u] biraz köy havası sezdim ankaradan gitmek biraz zor olacak galiba :) hayırlısı olsun napalım herkese başarılar..

Edited by PcKOaLi

[b]2011-2012 Üniversite Harç Ücretleri[/b]

[quote]http://www.egitimsistem.com/2011-2012-universite-harc-ucretleri-62sf.htm[/quote]

[b]Kyıt İçin Gerekli Evraklar[/b]

[spoiler]Üniversiteyi kazanan 561 bin aday, şimdi de kayıt maratonuna başlayacak. Bu yıldan itibaren adaylardan kayıtlar sırasında nüfus cüzdanı ve ikamet belgesi istenmiyor.

2010-2011 ders yılında ÖSYS sonuçlarına göre bir programa yerleşen adayların kayıt işlemleri bütün üniversitelerde 31 Ağustos-7 Eylül 2019 arasında yapılacak.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçlarını adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine gönderecek.

Üniversiteyi kazanan adaylar, kendileri için sınav sonuç belgesinde belirtilen günde kayıt yaptıracaklar. Bu yıldan itibaren kayıtlar sırasında nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi istenmeyecek.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adayların kayıt için şu belgeleri hazırlamaları gerekiyor:

Mezun olunan ortaöğretim kurumundan alınan diplomanın aslı veya yeni tarihli mezuniyet belgesi
Aday, 0.15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı, diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge
1988 ve önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesi
Son 6 ay içinde önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5 cm X 6 cm boyutunda fotoğraf
Katkı payının ödenmesiyle ilgili belge
Kayıttan önce belirlenip, üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgeler.
ÖSYM'nin, ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunda, yükseköğretim öğrencilerinin kılık kıyafetle ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlar ile oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorunda oldukları belirtiliyor.

KREDİ İÇİN BAŞVURULAR DA BAŞLIYOR

Adaylar, askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YURTKUR) başvuracaklar.YURTKUR, burs, yurt, öğrenim ve harç kredisi için başvuru tarihlerini 16-25 Ağustos olarak belirledi. Başvurular kurumun internet sitesinden yapılacak.Anadolu Üniversitesi merkezi açıköğretim programlarını kazanan adaylar, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne başvuracak. Açıköğretim programlarını 202 bin 513 kişi kazanmıştı.

KAYITLA İLGİLİ UYARILAR

Adayların kayıt için bizzat kazandıkları üniversiteye başvurmaları gerekiyor. Postayla kayıt yapılmayacak. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Belgeler eksikse kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemeyecek. Yükseköğretim kurumları kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek.

Kaynak : http://www.internethaber.com/universiteye-kayit-icin-gerekli-belgeler-282526h.htm#ixzz09mNQqas1[/spoiler]