Jump to content

Sağ Tuş Ile Ams Kodları Ortaya Çıkıyor

radyofon
 Share

Recommended Posts

AMS ile oluşturduğum proje dosyamı exe hale dönüştürdükten sonra söz konusu exe dosyasına sağ tuş yapıp klasöre çıkart dediğimde bütün kodlar,klasörler, proje olduğu gibi çıkıyor. Bu durum AMS kurulu olan başka bir bilgisayarda olmuyor. Acaba hangi programdan kaynaklanıyordur? 1-2 tane exe paketleme programı denemiştim fakat onları kurulumdan kaldırdım. AMS pluginlerini kontrol ettim farklı bir plugin yüklü değil. Yine de aynı durum devam ediyor. Yazdığım projenin exe halinden tekrar geri kazanılabilmesi iyi ama, aynı durumun başkalarında da olmasını istemiyorum. Yani yazdığımız kodlar bu kadar çabuk ortaya dökülmemeli. Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı? Acaba neden kaynaklanmaktadır? Daha önce başına gelen arkadaşlar var mı?

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1315902780__adsz.jpg[/img]

[quote name='mafiacarles' date='13 September 2011 - 11:48 ' timestamp='1315903688' post='1078467']
proje dosyan ortaya cıkmaz kodlarda sıfrelı gozukur zaten yanı bunu dısarı cıkartmaları sonucu sadece projedekı resımler arkaplan vs bunları alabılırler ;)
[/quote]

Doğru diyorsun... Peki bu neden kaynaklanıyor? Başka bir bilgisayarda bu durum olmuyor.

@radyofon

Ams çalışmanda kullanılan dosyalar paketlenirken, heralde zip formatı kullanılıyordu. Yada benzer bir format.
Bu nedenle bu formatı tanıyan, winrar,7zip gibi programlar bu dosyaların içindeki formatı algılayabiliyor.
Bu yüzden sağ tuşunda ilgili seçenekler çıkmış. Yani winrar kurulu diğer sistemlerde de ilgili seçenekler çıkar.

Bu durum için ams şifre ekleyerek koruma makenizması eklemesi güzel.

Ben bu bölümde sağ tuştan, winrar eklentilerini kaldırmak için bir yama yapmıştım... Ama nerelerde herangi bir fikrim yok.
Dur abi senin için arayayım...

Buldum, istersen bir dene...
[color="#0000FF"][u][b]http://www.tnctr.com/topic/167704-ams-exe-dosyasyndan-winrar-eklentilerini-kaldyrmak[/b][/u][/color]

[quote name='blue_life' date='13 September 2011 - 12:07 ' timestamp='1315904864' post='1078481']
@radyofon

Ams çalışmanda kullanılan dosyalar paketlenirken, heralde zip formatı kullanılıyordu. Yada benzer bir format.
Bu nedenle bu formatı tanıyan, winrar,7zip gibi programlar bu dosyaların içindeki formatı algılayabiliyor.
Bu yüzden sağ tuşunda ilgili seçenekler çıkmış. Yani winrar kurulu diğer sistemlerde de ilgili seçenekler çıkar.

Ben bu bölümde sağ tuştan, winrar eklentilerini kaldırmak için bir yama yapmıştım... Ama nerelerde herangi bir fikrim yok.

[color="#0000ff"][u][b]http://www.tnctr.com/topic/167704-ams-exe-dosyasyndan-winrar-eklentilerini-kaldyrmak[/b][/u][/color]
[/quote]

Teşekkürler üstad!....
Yine yardımıma koştun geldin, sağolasın. Evimdeki bilgisayarda böyle bir durum olmuyor ama, işin özü nedir? Neden kaynaklanıyor? Anlatabilir misin? İşin özünü kaparsak daha iyi olur. Bizlerin gelişiminde faydalı olursun. Ben bir şey yaptım ki bu bilgisayarda böyle birşey oluyor, diğer bilgisayarda olmuyor.

@radyofon

Abi söylediğim gibi, ams paketlemek için zip formatına benzer bir format kullanıyor.
Winrar haliyle zip formatını tanıyabilediğinden, sen ilgili ams dosyasına sağ tıklayınca ilgili seçenekler çıkmış.

Diğer bilgisayarda winrar yüklü olmayabilir.
Veyahut çok eski bir sürümü yüklüyse ilgili dosyadaki formatı algılayamamış olabilir.

Amsnin yaptığı kısaca winrar sfx benzeri bir şey.
Bu sorunu çözmek için farklı yöntemler geliştirebilirsin.
Misal ilgili dosyaları smart install maker gibi bir programla paketlemek, sağ tuş sorununu haliyle çözer.

Ams benim ilgili alanımın dışında olduğundan, konuya hakim arkadaşlar daha güzel yöntemler biliyordur...

[quote name='blue_life' date='13 September 2011 - 11:07 ' timestamp='1315904864' post='1078481']
@radyofon

[color="#0000FF"][u][b]http://www.tnctr.com/topic/167704-ams-exe-dosyasyndan-winrar-eklentilerini-kaldyrmak[/b][/u][/color]
[/quote]Abi senin dediğin olmuyor hata veriyor library diye.

@pilgetir

Ilgili yamayı yaptığımda farklı projeler ile ben dahil bir kaç arkadaş denemiş ve başarılı olmuştu.
Bir ihtimal senin kullandığın ams versiyonuyla alakalı bir sorun çıkmış olabilir?

Program hiç mi çalışmıyor bu arada?
Biraz daha detay vermelisin...

Şöyle bir yo söylesem..
Programı Bitirdikten sonra Bir Katılımsız kurulum aracı ile programı katılımsız gibi yapsan ve temp değilde başka bir klasöre çıkartırsan daha iyi olmaz mı?

Böylece Dosyaların çalınmaz daha iyi olur.. Birkaç yerde gödüm yaptığım bir çalışmanın arkaplan resmini değiştirip ben yaptım diye koymuşlar...

bende bunun için hash doğrulaması ve bu yöntemi kullandım.. işe yarıyor..

Edited by Kazım

[quote name='Kazım' date='13 September 2011 - 18:35 ' timestamp='1315928151' post='1078726']
Şöyle bir yo söylesem..
Programı Bitirdikten sonra Bir Katılımsız kurulum aracı ile programı katılımsız gibi yapsan ve temp değilde başka bir klasöre çıkartırsan daha iyi olmaz mı?

Böylece Dosyaların çalınmaz daha iyi olur.. Birkaç yerde gödüm yaptığım bir çalışmanın arkaplan resmini değiştirip ben yaptım diye koymuşlar...

[/quote]
Konu dışı bölüyorum ama vermezsem rahat edemem :D Bazı muhteremler bırak arkaplan değiştirmeyi temayı bile değiştirmiyor, burdan aldığı apz dosyasındaki isimleri ve logoyu değiştirip öyle veriyor :D Birde izinsiz kullanmak ve dağıtmak yasssak haaa. Kullanacağınız zaman telefon edip izin istiyorsunuz :D

[img]http://i.imgur.com/MdBFZ.png[/img]

Orjinali
[code]http://www.tnctr.com/topic/158361-tnctr-hosts-editor/[/code]

[center][b]Adam telif hakkı bile almış. İzinsiz kullanmak ve dağıtmayı yasaklamış. Helal olsun.[/b][/center]

[b]Bu da benim çalışma :)[/b]
[img]http://i.imgur.com/rYaR1.png[/img]

[b]Orjinali[/b]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1307121273__regedit.png[/img]

Edited by Baba_

@pilgetir

1 - Aşağıdaki dosyayı indir ve masaüstüne çıkart.
[color="#0000FF"][u][b]http://bluelife.zxq.net/Files/Tools/Upx_Decompress.zip[/b][/u][/color]

2 - Ilgili ams uygulama dosyanı masaüstüne çıkarttığın upx.exe dosyasının yanına koy ve Decompress_All.cmd dosyasını çalıştırıp, kapanmasını bekle.
3 - Sonra ilgili yama programını tekrar denersein...

Bu arada bu yama programı ams çalışmaları içindir.
Hatırladığım kadarıyla, genelde ams çalışmaları upx ile sıkıştırılmıyordu bu yüzden tekrar hatırlatmak istedim...
Neyse kolay gelsin...

[quote name='Kazım' date='13 September 2011 - 18:35 ' timestamp='1315928151' post='1078726']
Şöyle bir yo söylesem..

[/quote]

Bir örnek verebilir misin?

[quote name='Baba_' date='14 September 2011 - 09:20 ' timestamp='1315981253' post='1079047']
[center][b]Ben 8.0.5.0 Kullanıyorum. Blue_Life Üstadın AmsDwrm Uygulamasını Sorunsuzca Kullanıyorum.[/b][/center]
[/quote]

Ben de aynı versiyonu kullanıyorum. Örnekten kastım hash dosyası ile ilgili bahsettiğin kısım idi.